Šta je novo?

Zemun Vista

Dobar dan! Znate li da li je zgrada prošla tehnički prijem? Hvala.
 
Morala je proći čim je useljena...
Imate li informaciju odnosno uvid u dokumentaciju da je zgrada zaista završila tehnički prijem ili se radi o pretpostavci?

Na sajtu APR-a može se videti da upotrebna dozvola nije izdata. U APR-u se ne može videti status tehničkog prijema. Ako grešim, može neko da me ispravi.

1725638157056.png


Može svako i sam da proveri na ovom sajtu (https://ceop.apr.gov.rs/ceopweb/sr-cyrl/home) sa parametrima u slici (screenshot-u) dole:

1725638219031.png


Poz
 
Tehnicki prijem i upotrebna dozvola nisu isto. U praksi kod nas cesto prodju i godine od prolazenja tehnickog pregleda do dobijanja upotrebne dozvole.
 
Pozdrav svima. Slozila bih se da jesmo zajedno jaci, ali licno retko koga uopste vidjam u lameli 1, iako mi je iz Niksa komerca receno da je useljeno 70% stanova pa se cesto pitam gde su svi ti ljudi... :)

Mi smo prvi racun za struju dobili za poslednjih 10 dana jula, sad vec cekamo i avgustovski, tako da nisam sigurna da je informacija o objedinjenom racunu tacna.
Pod pretpostavkom da se i nije mnogo komšija uselilo, većina ja najverovatnije već primila ključeve.
Ništa ne stoji na putu da se aktiviramo. 🙏💪

Priličan broj korisnika čita/konzumira postove ovde, ali mali broj postuje tj. daje aktivan doprinos.
 
Tehnicki prijem i upotrebna dozvola nisu isto. U praksi kod nas cesto prodju i godine od prolazenja tehnickog pregleda do dobijanja upotrebne dozvole.
Uredu, jasno je da tehnički prijem i upotrebna dozvola nisu isto.
Tehnički prijem je preduslov za upotrebnu dozvolu.

Moje pitanje je da li Trident ili neko ima informaciju u vezi sa statusom tehničkog prijema tj. da li je zaista u potpunosti završen.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: mij
Ko je zainteresovan moze da pogleda i analizira kako se postavljaju klackalice, a kako su ih u zgradi postavili i ostavili
IMG_20240908_012454.jpg
IMG_20240908_012512.jpg
IMG_20240908_013236.jpg
 
Poslednja izmena:
Ima li neko od vas broj investitora? I može li molim vas da mi pošalje.
 
Uredu, jasno je da tehnički prijem i upotrebna dozvola nisu isto.
Tehnički prijem je preduslov za upotrebnu dozvolu.

Moje pitanje je da li Trident ili neko ima informaciju u vezi sa statusom tehničkog prijema tj. da li je zaista u potpunosti završen.
U potpunosti je završen.
 
Ima li neko informaciju šta će biti sa garažnim mestima na -1 nivou. Čuvali su ih za Maxi i Pepco, ali ih ovi nisu uzeli. Da li će biti u prodaji, ili će investitor sa ih iznajmljuje ?
 
Nova info, stigao nam je racun za infostan, za struju jos uvek ne.
Hvala na informaciji.
Mi još uvek nismo dobili Infostan račun.

Od kog datuma je počela ugovorna obaveza tj. od kog datuma je izdat prvi račun?
Da li ste dobili poštom ili putem e-mail-a?

Pozdrav
 
Pozdrav, da li je neko primetio neprijatan miris h kupatilu? Kao da je neki problem sa kanalizacijom..
Nekad cak bude jos gore ako se ukljuci i ventilacija
 
Hvala na informaciji.
Mi još uvek nismo dobili Infostan račun.

Od kog datuma je počela ugovorna obaveza tj. od kog datuma je izdat prvi račun?
Da li ste dobili poštom ili putem e-mail-a?

Pozdrav
Dobili smo racune postom, za stan i za garazu posebno. Iskreno, ne secam se tacno od kog datuma je pocela ugovorna obaveza, cini mi se 16.07. ali nisam sigurna.
 
U kupatilu nisam primetila, ali sam primetila da se u garazi -2 cesto oseca neprijatan miris kanalizacije.
I mi osećamo sa vremena na vreme jak neprijatan miris u kupatilu. Jedan od vodovodžija je rekao da miris kanalizacije ne bi trebalo da se oseti iz odvoda koji su ispod lavaboa, jer tu postoji vazdušna klapna koja blokira mirise iz kanalizacije...
E sada, postoje i drugi otvori u kupatilu ka kanalizaciji: odvod vode u tuš paravanu, toalet šolja, lavabo. Sa druge strane, postoji i taj stub za ventilaciju.

Od nekuda očigledno dolaze neprijatni mirisi, nismo uspeli sami da utvrdimo odakle.

Zanimljivo je šta će se dešavati u narednim mesecima kada se očekuju brojne padavine: kiše, sneg itd. Kako će se to odražavati na mirise u stanovima, zgradi, garažama, liftu...
Prilikom poslednje obilne padavine , početkom jula, bile su poštenski poplavljane garaže, prostorije na -1 i -2. Lift u lameli 2 je bio poplavljen i nakon toga i pokvaren.
 
Pozdrav, da li je neko primetio neprijatan miris h kupatilu? Kao da je neki problem sa kanalizacijom..
Nekad cak bude jos gore ako se ukljuci i ventilacija
Primetili smo i mi. To se cesto desava i na Vracaru primera radi, pa znam da se obicno treba sipati voda u slivnike. Najvise nas brine voda u garazi, a nije jos ni postena kisa pala...
 
Pozdrav ljudi, pretpostavljam da vam je stigao mail sa ponudom za odrzavanje zgrade, mozda ne bi bilo loše da napravimo neku viber/whatsupp grupu, kako bi iskomunicirali šta su nam opcije.
Stigao, hajde da se organizujemo preko WA/Vibera. Jedino nisam sigurna kako da dopremo do komsija koje ne gledaju ovaj forum...
 
Opcije su da ponuda ne valja. Ne mogu Maxi i Pepco da plaćaju isto kao i mi koji imamo stan od 45 m2. Treba da se računa po m2 a ne po komadu. Takođe ne mogu od nas da naplaćuju čišćenje garaže i održavanje sistema u garaži. Mi nemamo garažno mesto. To treba posebno obračunavati vlasnicima koji imaju.
Liftovi su pod garancijom. Ako se pokvare Upravnik treba da juri firmu koja je odgovorna da ih popravlja u garantnom roku. Itd, itd.
 
Zdravo komsije, ako je neko formirao WA/Viber grupu neka me kontaktira putem privatne poruke da mu dam broj da me ubaci. Ako grupa nije jos uvek formirana, mogu i ja da napravim.
 
Vrh