Šta je novo?

Zemun Vista

Videla sam da su zidovi i na -1 i -2 i dalje vlažni i budj se nahvatala.

Na -2 su podovi vlažni, naročito gde su donje klackalice.

Da li neko zna da li je ponudjeno nego dugotrajno rešenje? Kola će nam plivati po garaži kada naidju nove kiše/kijameti itd. :(
Jesu vlazni. I na ulazu u garazu ima velika cev koja sve vreme kaplje.

Ne znam da li je fekalna ili vodovodne cev.

@eagle daj nam odgovor. Hvala
 
Nije notar slao poreskoj direktno po potpisivanju ugovora?
Ako sam dobro razumeo, notar jeste poslao poreskoj odmah po potpisivanju ugovora, ali nasa poreska obaveza nastaje nakon primopredaje, pa im mi javljamo kada je primopredaja obavljena. Zakonski rok za prijavu je 30 dana od datuma primopredaje, i ne znam iskreno koje su posledice ako se probije taj rok, pretpostavljam da se obracunava neka kamata.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Dax
Hvala @obsidian, hvala @eagl.

Shvatili smo iz vasih ranijih prepiski kako finkcionise i da ste u vrlo blisko upoznati sa poslovima investitora.

Zato vas molim da ne menjate teze, vec da nam objasnite sta je sa barama i vlagom na nivoima -1 i -2, sta je sa cevi koja neprestalno curi, zasto prljavstina (zemlja i lisce koje se vratilo iz kanalizacije) nije jos ociscena?
 
...
Zato vas molim da ne menjate teze
Razumem da je vama garaza hitna i bitna tema jer ste se verovatno vec uselili u stan, isto tako je i meni bila hitna i bitna tema porez jer su mi zapisnik o primopredaji i fiskalni racun izdati retroaktivno, pa sam praktcno bio pred istekom zakonskog roka za prijavu poreza kada sam preuzeo kljuceve.

Po ovome sto ste napisali ispada da sam ja na strani investitora, a i zamena teza bi znacila da svesno manipulisem kako vi ne biste dobili odgovor na pitanje, sto apsolutno nije tacno, i meni je u interesu da se sto pre otkloni taj problem sa poplavom u garazi jer ce se ocigledno ponoviti sledeci put kada padne jaca kisa. Kada sam preuzimao kljuceve sisao sam jos jednom s Nikolom na -2 i pitao ga za barice i natopljene zidove, rekao mi je da imaju pumpu koja radi non-stop i da je sve uradjeno po propisima, ali je glavni problem sto okolo u Zemunu nisu cisceni kanali godinama pa se voda vraca.

S obzirom na to da ste vec dobro upoznati sa trenutnim stanjem u garazi, jeste li zvali Nikolu i njemu postavili ova pitanja? Sigurno da ne moze ostati na ovome, moraju pronaci neko resenje. Mislim da bismo vam svi bili zahvalni ako biste nam preneli sta vam je rekao.
 
Razumem da je vama garaza hitna i bitna tema jer ste se verovatno vec uselili u stan, isto tako je i meni bila hitna i bitna tema porez jer su mi zapisnik o primopredaji i fiskalni racun izdati retroaktivno, pa sam praktcno bio pred istekom zakonskog roka za prijavu poreza kada sam preuzeo kljuceve.

Po ovome sto ste napisali ispada da sam ja na strani investitora, a i zamena teza bi znacila da svesno manipulisem kako vi ne biste dobili odgovor na pitanje, sto apsolutno nije tacno, i meni je u interesu da se sto pre otkloni taj problem sa poplavom u garazi jer ce se ocigledno ponoviti sledeci put kada padne jaca kisa. Kada sam preuzimao kljuceve sisao sam jos jednom s Nikolom na -2 i pitao ga za barice i natopljene zidove, rekao mi je da imaju pumpu koja radi non-stop i da je sve uradjeno po propisima, ali je glavni problem sto okolo u Zemunu nisu cisceni kanali godinama pa se voda vraca.

S obzirom na to da ste vec dobro upoznati sa trenutnim stanjem u garazi, jeste li zvali Nikolu i njemu postavili ova pitanja? Sigurno da ne moze ostati na ovome, moraju pronaci neko resenje. Mislim da bismo vam svi bili zahvalni ako biste nam preneli sta vam je rekao.
obsidian = Nikola? :sesir:
 
Vise energije trosite na besmisleno napadanje drugih clanova foruma nego na resavanje konkretnog problema sa poplavom u garazi. Delujete mi kao toksicne osobe i biram da se ne upustam u dalju raspravu s vama.
 
Da li neko ima informaciju koliko je procentualno zgrada useljena?
 
Ovde je pitanje spoljne hidroizolacije koja se radi na samom pocetku, da li je uopste uradjena i zasto su zidovi i dalje vlazni, kakav je temelj zgrade... A to je nesto sto se tice svih stanara, jer ce vremenom situacija biti gora
 
Je l imate u kupatilu preko ovog za oticanje vode resetku ?

20240723_110854.jpg
 
Pozdrav,
Da li neko mozda ima problema sa klimom?
Nekad cak krene topli vazduh kad ukljucimo klimu na hladjenje i nekad joj treba par minuta da pocne da radi kako treba.

I ima li jos neko da mu ne radi interfon?
 
Je l ste svi dobili ovaj bojler i da li ste ga montirali? Skepticna sam posto je bez pritiska
 

Prilozi

  • 20240717_152426.jpg
    20240717_152426.jpg
    73,1 KB · Pregleda: 146
Je l ste svi dobili ovaj bojler i da li ste ga montirali? Skepticna sam posto je bez pritiska
Dobili smo i mi u kutiji kad smo preuzeli kljuceve, receno nam je da je u pitanju niskomontazni bojler (akumulacioni valjda, ne protocni) uz koji obavezno mora slavina sa tri cevi. Kuhinju nam radi IKEA i ne svidja nam se sto su nam rekli da takvu slavinu moramo sami da kupujemo, ispada da nije u pitanju neka standardna varijanta. I nama bi znacilo ako bi mogao da podeli utiske neko ko ga je montirao, mi se isto dvoumimo da li da ga ugradjujemo.
 
Dobili smo i mi u kutiji kad smo preuzeli kljuceve, receno nam je da je u pitanju niskomontazni bojler (akumulacioni valjda, ne protocni) uz koji obavezno mora slavina sa tri cevi. Kuhinju nam radi IKEA i ne svidja nam se sto su nam rekli da takvu slavinu moramo sami da kupujemo, ispada da nije u pitanju neka standardna varijanta. I nama bi znacilo ako bi mogao da podeli utiske neko ko ga je montirao, mi se isto dvoumimo da li da ga ugradjujemo.
Mi smo vec kupili sa dve cevi, i vodoinstalater je savetovao drugi bojler.
 
Kljucevi klackalica su univerzalni za sva mesta, i mogu da se kopiraju neograniceno. 😁 Mislite li da je to u redu?
 
Mi smo namontirali taj bojler, ali meni ima neki cudan miris. Da li neko ima taj problem sa istim?
 
Bila je ranije prica da ce nam oni obeleziti sanducice, pa sam prilikom podnosenja prijave EPS-u naveo da mi racun stize na mail, ali jos uvek nista nisu poslali.
 
Kljucevi klackalica su univerzalni za sva mesta, i mogu da se kopiraju neograniceno. 😁 Mislite li da je to u redu?
Da, ključevi klackalica su zaista univerzalni za sve klackalice u lameli 1 i 2.

Kakvi su vam utisci u vezi sa klackalicama?

Prva problematika je voda koja se supljala na nivou -2 tj, klackalice su bile pod vodom, naročito donji nivoi.

Druga tema su prelazi izmedju donjeg nivoa klackalica i betona garaže. Postoji razmak tj, rupa izmedju istih što može da dovede to oštećenja točkova vozila.

Vidim da se forum uspavao, a odredjeni broj stanara se uselio. Aktivirajte se malo, komšinice i komšije, zajedno smo jači! :)
 
Pozdrav svima. Slozila bih se da jesmo zajedno jaci, ali licno retko koga uopste vidjam u lameli 1, iako mi je iz Niksa komerca receno da je useljeno 70% stanova pa se cesto pitam gde su svi ti ljudi... :)

Mi smo prvi racun za struju dobili za poslednjih 10 dana jula, sad vec cekamo i avgustovski, tako da nisam sigurna da je informacija o objedinjenom racunu tacna.
 
Ja sam videla da na pojedinim delovima kod klackalica postoji takav razmak, da moze decija noga da sklizne. Tako da je bezbednost upitna
 
Vrh