Šta je novo?

Zemun Vista

Nisam kupac stana u ovom kompleksu, ali imam spisak potrebne dokumentacije, dobijen direktno u poreskoj centrali u Cara Dušana pre tri meseca 🙂
I racun od investitora. Ovo je sa sajta poreske

IMG_20240612_172640.jpg
 
Da li to znači da primopredaja stana nije neophodna za povraćaj odnosno apliciranje?
 
Drage komšije, u cilju prikupljanja dokumentacije za povrat PDVa da li je potrebno prvo da se prijavi prebivaliste na novu adresu ili ne, s obzirom da je potrebna potvrda o kretanju prebivališta.
 
Za povrat PDV-a nije potrebno, ali će Vam biti potrebno za godišnji porez na imovinu. Ako ste prijavljeni na adresi, imate umanjenje 50%.
 
Da li je neko dobio ključeve i daljinske upravljače za garažu i garažna mesta odnosno klackalice?
Kakva su iskustva? Da li ste imali priliku da koristite garažu?
 
Jeli neko preuzeo garažno mesto
Neka se voda pojavila posle kiše, znali se šta je!?
 
Mi jos uvek nismo preuzeli kljuceve, cekamo da zavrse tehnicki prijem zgrade. Na CEOPu je zahtev za prikljucenje na infrastrukturu jos uvek otvoren a valjda zahtev za tehnicki prijem ide tek nakon sto dobiju sva odobrenja za prikljucenje na infrastrukturu...
Da li se neko vec uslelio? Kakvi su utisci? Brine me ako sve javlja voda u garazi, valjda ce to da poprave :/
 
Mi smo u lameli 2. Još nas nisu pozvali na pregled stana. Vreme teče. Ne znam da li će stići da otklone i poprave nedostatke. Po Ugovoru je trebalo da predaju stan 30.05.2024. + još dva meseca. Ako ne predaju stan do kraja jula, idu im penali od 450 e mesečno, počev od 30.05.2024.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Dax
Mi smo u lameli 2. Još nas nisu pozvali na pregled stana. Vreme teče. Ne znam da li će stići da otklone i poprave nedostatke. Po Ugovoru je trebalo da predaju stan 30.05.2024. + još dva meseca. Ako ne predaju stan do kraja jula, idu im penali od 450 e mesečno, počev od 30.05.2024.
Jeste li ih zvali za kljuceve?
 
Kakve ključeve. Kad sam došao da pogledam stan, nisu me pustili da uđem. Rekli su da će me pozvati kada se bude pregledao stan i da tada mogu dati primedbe i videti šta su do tada uradili. Do danas nas nisu pozvali. Koliko sam shvatio, prvo se pregleda stan, sastavi zapisnik sa primedbama i nedostatcima. Kada se to otkloni, ponovo se pregleda stan i ako je sve u radu potpisuje se zapisnik o prijemu i dobijaju ključevi. Naravno pre predaje ključeva stan mora da se idplati u celosti. Nas nisu pozvali ni na prvi pregled.
 
A šta se dešava ako oni nešto smatraju da je urađeno kako treba i da je prihvatljivo, a vi ne razmišljate tako i želite da se to reši? Konstatuje se u zapisniku, ali šta onda? Naravno, želim vam da rešite sve kako treba, ali pitam generalno.
 
Kakve ključeve. Kad sam došao da pogledam stan, nisu me pustili da uđem. Rekli su da će me pozvati kada se bude pregledao stan i da tada mogu dati primedbe i videti šta su do tada uradili. Do danas nas nisu pozvali. Koliko sam shvatio, prvo se pregleda stan, sastavi zapisnik sa primedbama i nedostatcima. Kada se to otkloni, ponovo se pregleda stan i ako je sve u radu potpisuje se zapisnik o prijemu i dobijaju ključevi. Naravno pre predaje ključeva stan mora da se idplati u celosti. Nas nisu pozvali ni na prvi pregled.
Mi smo išli na pregled stana prije 4 nedjelje, isto u lameli 2, ali smo ih mi napeli da pregledamo. Zapisani su nedostaci i rečeno nam je da će biti ispravljeno za 3-7 dana. Mjesec dana kasnije greške još nisu korigovane. Počeli smo da unosimo namještaj (kuhinja, ormari…) jer nas mjesecima to čeka gotovo, majstori pritišću da nemaju gdje sa tim, a i mislili smo da će korekcije brže da se odrade, a i ja sam trudna do zuba i lomimo se između selidbe. Onda su oni počeli da sugerišu da uzmemo ključeve pa da nam naknadno odrade korekcije, na šta ne pristajemo jer se tek tad ništa neće odraditi. Nek plaćaju komunalije i dalje ako im je u interesu to.
 
Mi smo išli na pregled stana prije 4 nedjelje, isto u lameli 2, ali smo ih mi napeli da pregledamo. Zapisani su nedostaci i rečeno nam je da će biti ispravljeno za 3-7 dana. Mjesec dana kasnije greške još nisu korigovane. Počeli smo da unosimo namještaj (kuhinja, ormari…) jer nas mjesecima to čeka gotovo, majstori pritišću da nemaju gdje sa tim, a i mislili smo da će korekcije brže da se odrade, a i ja sam trudna do zuba i lomimo se između selidbe. Onda su oni počeli da sugerišu da uzmemo ključeve pa da nam naknadno odrade korekcije, na šta ne pristajemo jer se tek tad ništa neće odraditi. Nek plaćaju komunalije i dalje ako im je u interesu to.
Pozdrav, moj savet je da ih cimate svaki dan porukama da vidite da li su ispravili nepravilnosti.

Nama su ispravili u roku od 7 dana, ali smo ih stalno napominjali.
 
Zahtev za prikljucenje na infrastrukturu na CEOPu je konacno usvojen! :) Sada se jos ceka tehnicki prijem.

A šta se dešava ako oni nešto smatraju da je urađeno kako treba i da je prihvatljivo, a vi ne razmišljate tako i želite da se to reši? Konstatuje se u zapisniku, ali šta onda? Naravno, želim vam da rešite sve kako treba, ali pitam generalno.

Sto se ce primedbi tice, potpisan je tehnicki opis tako da trazimo da se odstupanja isprave na osnovu tog dokumenta.
 
Nama su konačno zakazali pregled. Valjda i oni čitaju forum. Ne otstupamo ni mrvu od overenog tehničkog opisa, jer to je ono što su nam prodali. Ukoliko ne mogu da reše, mogu da smanje cenu stana, pa ćemo mi sami rešavati.
 
Po tehničkom opisu prodali su nam troslojnu spoljnju stolariju (znači tri stakla), a ugradili su dvoslojnu (dva stakla). Ne znam kako će to da objasne.
 
U tehnickom opisu pise: "Zastakljenje prozora i vrata je troslojnim paketom stakla 4+16+4 mm, unutrašnje Planiclir 4 mm sa niskoemisionom prevlakom, spoljašnje Planitherm 4 mm punjeno argonom." . Sto je kontradiktorno, jer pise "troslojni paket stakla" a odmah iza specifikacija za dvoslojnu stolariju... nadam se da ce uvaziti primedbe za ovo.
 
U tehnickom opisu pise: "Zastakljenje prozora i vrata je troslojnim paketom stakla 4+16+4 mm, unutrašnje Planiclir 4 mm sa niskoemisionom prevlakom, spoljašnje Planitherm 4 mm punjeno argonom." . Sto je kontradiktorno, jer pise "troslojni paket stakla" a odmah iza specifikacija za dvoslojnu stolariju... nadam se da ce uvaziti primedbe za ovo.
Tačno tako. Nadam se da je tehnički opis pisao arhitekta a ne vulkanizer. Ali svugde je reklamirano kao troslojno, pa i ba ovom forumu ba strani 2. učesnik D90.2 daje podatak da je stolarija troslojna. Da li je greška slučajna ili namerna? Običan kupac sigurno nije upoznat sa specifikacijom stolarije. Ako mu se kaže troslojno i isto napiše, sigurno će biti uveren da je kupio troslojnu stolariju
 
Po tehničkom opisu prodali su nam troslojnu spoljnju stolariju (znači tri stakla), a ugradili su dvoslojnu (dva stakla). Ne znam kako će to da objasne.
Pa nadam se da vam je ugovor dobar jer nemojte doci u situaciju da vam raskinu ugovor pa da ostanete bez stana. Iz iskustva sa investitorima, jako je tesko izvojevati pravdu kada su ovakve stvari u pitanju. Sto bi rekli lawyer up
 
Vrh