Šta je novo?

Zemun Vista

Ako nekog zanima, juce sam dobio informaciju od jednog od radnika/menadzera tu na gradilistu, da bi Maxi trebalo da bude otvoren kroz 6-7 dana, tako da pretpostavljam od sledeceg ponedeljka. Kaze da je sve je zavrseno samo da se unesu rafovi i roba.. Ja posto zivim tu u Branka Pesica, veoma se radujem otvaranju Maxi-ja, jer ovde u blizini nema nijednog velikog marketa, a ovo ce mi biti na 100 metara od kuce.
Sa druge strane, za vas koji se useljujete deluje mi da se uskoro radovi privode kraju, sve deluje uredjenije, cak su i deciji park krenuli da montiraju.
Pogledajte prilog 196207
Ovo za MAXI ne moze da se tvrdi.

Da bi radnja bila u funkciji, mora prvo da se obezbedi struja.

Tu su kase, rashlada... Neka roba mora pod posebnim temperaturnim rezimom da se cuva.

Tako da dok se ne dobije prikljucak, ne moze se racunati na otvaranje Maxi-a
 
Ovo za MAXI ne moze da se tvrdi.

Da bi radnja bila u funkciji, mora prvo da se obezbedi struja.

Tu su kase, rashlada... Neka roba mora pod posebnim temperaturnim rezimom da se cuva.

Tako da dok se ne dobije prikljucak, ne moze se racunati na otvaranje Maxi-a
Mislim da je struja već obezbeđena.
20240420_171722959.jpg20240420_171231501.jpg20240420_171609429.jpg20240420_172119638.jpg
 
Mislim da je struja već obezbeđena.
To bi trebalo da je industrijska struja a ne potrosacka. Treba proveriti ali tek nakon primopredaje je rok 15 dana da se sklopi ugovor sa EPS-om za potrosacku struju.

Svakako zahtev za prikljucenje struje je jos uvek u toku (pratiti CEOP, filter investitori NIKŠA KOMERC).

Nema smisla da MAXI radi ubacivanje robe pre praznika i struje tako da estimacija za sledeci ponedeljak nije realna.
 
To bi trebalo da je industrijska struja a ne potrosacka. Treba proveriti ali tek nakon primopredaje je rok 15 dana da se sklopi ugovor sa EPS-om za potrosacku struju.

Svakako zahtev za prikljucenje struje je jos uvek u toku (pratiti CEOP, filter investitori NIKŠA KOMERC).

Nema smisla da MAXI radi ubacivanje robe pre praznika i struje tako da estimacija za sledeci ponedeljak nije realna.
Zahtev za priključenje na infrastukturu je još uvek otvoren (screenshot sa https://ceop.apr.gov.rs/ceopweb/sr-cyrl/home) - radi se o APR-u, CEOP:

1713959930832.png

Kako su korisnici eagle i nikola_shu prethodno potvrdili, radi se o priključku na struju (Elektrodistribucija Beograd).
Ostali priključci na kanalizaciju i daljinsko grejanje su izgleda takodje nerešeni.

Stoga, očigledno još uvek nisu stvoreni uslovi za otvaranje prodavnica niti za useljenje stanara.

Ako neko ima više informacija, rado može da podeli sa nama. ;)
 
Zahtev za priključenje na infrastukturu je još uvek otvoren (screenshot sa https://ceop.apr.gov.rs/ceopweb/sr-cyrl/home) - radi se o APR-u, CEOP:

Pogledajte prilog 196370
Kako su korisnici eagle i nikola_shu prethodno potvrdili, radi se o priključku na struju (Elektrodistribucija Beograd).
Ostali priključci na kanalizaciju i daljinsko grejanje su izgleda takodje nerešeni.

Stoga, očigledno još uvek nisu stvoreni uslovi za otvaranje prodavnica niti za useljenje stanara.

Ako neko ima više informacija, rado može da podeli sa nama. ;)
Hm, ovde sada piše da je zahtev odbačen... Može li se negde videti razlog?
1713973613447.png
 
Hm, ovde sada piše da je zahtev odbačen... Može li se negde videti razlog?
Pogledajte prilog 196392

Steta, ako ne posalju novi zahtev pre praznika, tesko da mozemo onda da ocekujemo da zahev bude usvojen pre kraja maja.

Sto se tice statusa kroz CEOP, nasao sam samo ove detalje u korisnickom uputstvu pracenja propisanih rokova (konkretno za prikljucenje na infrastrukturu), strana 22 - 26.

Odbacivanje zahtev zbog neispunjenja formalnih uslova.

1713981414994.png


Izvor: Корисничко упутство-праћење прописаних рокова.pdf
 
Steta, ako ne posalju novi zahtev pre praznika, tesko da mozemo onda da ocekujemo da zahev bude usvojen pre kraja maja.

Sto se tice statusa kroz CEOP, nasao sam samo ove detalje u korisnickom uputstvu pracenja propisanih rokova (konkretno za prikljucenje na infrastrukturu), strana 22 - 26.

Odbacivanje zahtev zbog neispunjenja formalnih uslova.

Pogledajte prilog 196401

Izvor: Корисничко упутство-праћење прописаних рокова.pdf
Podnet je novi zahtev, možda bude pozitvan ishod malo posle praznika :)
1714041528107.png
 
Hoće li neko sa forumavizdavati stan u Zemun Visti? Pitam za sebe, tražim jednosobni stan. 🙂
 
Sigurno nije najbolja lokacija u Zemunu, ali nije ni toliko loša.
 
Nemoj da se raspitujes ovde oko izdavanja stanova, vec je bilo takvih slucajeva i ljudi su bivali izignorisani. Ovde pisu ljudi koji su kupili stan radi licne upotrebe i to je to. Pisemo o trenutnom stanju dokle je zgrada stigla sa izgradnjom i informacijama radi useljenja koje se blizi. Molim sve ljude da ne budu dokoni i da ne idu u srž i gledaju da li su zahtevi primljeni ili nisu, jer to nije vasa stvar, vec stvar izvodjaca radova i samog investitora. Na vama je da se informisete i budete strpljivi, zgrada ne niče preko noci vec je potrebno vreme. Budite srecni sto ce biti gotovo u roku sto je danas velika retkost. Bolje se brinite gde cete da parkirate nego sto gledate da li je u APR-u nesto registrovano. Kazem to, jer nisu svi sigurno uzeli parking mesto, a mesta oko zgrade gotovo da nema (Branka Pesica je jednosmerna ulica sto pogotovo otezava jer mora da se kruzi). Interesuje me kakvo vam se cini sama lokacija zgrade, da vidimo koliko treba otprilike vremena do nekih bitnijih mesta u Beogradu. Ušće, Galerija, Trg Republike, Slavija, Stadion Crvene Zvezde ili Partizana. Jedan korisnik je napisao da je lokacija losa, otvoreno i pred svima mu kazem da moze da mi se sagne, jer je ovo najbolja lokacija u Zemunu. Srdacan pozdrav za sve i budite aktivniji.
Ako je neko dao pare i treba da se informise.

APR-u svako ima pristup i to su javni dokumenti. Dokumenti koje firma prilaze, treba da budu u skladu sa zakonima i tehnicki sve da bude potkovano.

Nisu ljudi kupili stanove, da bi iznenada se pojavili neki problemi.

Meni je zaista smesno da neko napise ovako nesto.
 
Nemoj da se raspitujes ovde oko izdavanja stanova, vec je bilo takvih slucajeva i ljudi su bivali izignorisani. Ovde pisu ljudi koji su kupili stan radi licne upotrebe i to je to. Pisemo o trenutnom stanju dokle je zgrada stigla sa izgradnjom i informacijama radi useljenja koje se blizi. Molim sve ljude da ne budu dokoni i da ne idu u srž i gledaju da li su zahtevi primljeni ili nisu, jer to nije vasa stvar, vec stvar izvodjaca radova i samog investitora. Na vama je da se informisete i budete strpljivi, zgrada ne niče preko noci vec je potrebno vreme. Budite srecni sto ce biti gotovo u roku sto je danas velika retkost. Bolje se brinite gde cete da parkirate nego sto gledate da li je u APR-u nesto registrovano. Kazem to, jer nisu svi sigurno uzeli parking mesto, a mesta oko zgrade gotovo da nema (Branka Pesica je jednosmerna ulica sto pogotovo otezava jer mora da se kruzi). Interesuje me kakvo vam se cini sama lokacija zgrade, da vidimo koliko treba otprilike vremena do nekih bitnijih mesta u Beogradu. Ušće, Galerija, Trg Republike, Slavija, Stadion Crvene Zvezde ili Partizana. Jedan korisnik je napisao da je lokacija losa, otvoreno i pred svima mu kazem da moze da mi se sagne, jer je ovo najbolja lokacija u Zemunu. Srdacan pozdrav za sve i budite aktivniji.
Ovaj post zaslužuje da bude ignorisan.
Elem, ipak ću investirati vreme da se osvrnemo na glavne teme:

1) Post korisnika/korisnice "Kajo" krši pravila i uslove korišćenja Beobuild foruma (https://forum.beobuild.rs/help/terms/). Evo i relevantnog isečka:
1714162080207.png

Evo i dva citata iz ovog posta :
a) "Jedan korisnik je napisao da je lokacija losa, otvoreno i pred svima mu kazem da moze da mi se sagne," --> pogrdan i krajnje neukusan sadržaj
b) "Nemoj da se raspitujes ovde oko izdavanja stanova, vec je bilo takvih slucajeva i ljudi su bivali izignorisani." --> preteći ton

2) Nametanje subjektivnih pravila u forumu "Zemun vista": korisnik Kajo je kreiran ovog jutra i uzima za pravo da korisnicima diktira koje temu smeju, a koje ne smeju da se postuju ovde. Ovaj forum je kreiran u oktobru 2022. Gde je ovaj korisnik bio do sada?

3) Spinovanje informacija i zamena teza:
"
Budite srecni sto ce biti gotovo u roku sto je danas velika retkost." i "Bolje se brinite gde cete da parkirate nego sto gledate da li je u APR-u nesto registrovano."

Nije transparentno po čijem nalogu i čije interese zastupa ovaj korisnik. Trenutno je profilna slika ovog korisnika sama zgrada lamela Zemun vista. Ukoliko korisnik nastupa po nalogu investitora, može transparentno da to i objavi. Trenutnim nastupom diskredituje sebe, a indirektno i samog investitora.

Nisam sigurna da li su kupci dobili stanove na poklon, pa da nemaju jasan interes za detalje ovog projekta.

Molim za civilizovanu komunikaciju.
 
Ovaj post zaslužuje da bude ignorisan.
Elem, ipak ću investirati vreme da se osvrnemo na glavne teme:

1) Post korisnika/korisnice "Kajo" krši pravila i uslove korišćenja Beobuild foruma (https://forum.beobuild.rs/help/terms/). Evo i relevantnog isečka:
Pogledajte prilog 196642
Evo i dva citata iz ovog posta :
a) "Jedan korisnik je napisao da je lokacija losa, otvoreno i pred svima mu kazem da moze da mi se sagne," --> pogrdan i krajnje neukusan sadržaj
b) "Nemoj da se raspitujes ovde oko izdavanja stanova, vec je bilo takvih slucajeva i ljudi su bivali izignorisani." --> preteći ton

2) Nametanje subjektivnih pravila u forumu "Zemun vista": korisnik Kajo je kreiran ovog jutra i uzima za pravo da korisnicima diktira koje temu smeju, a koje ne smeju da se postuju ovde. Ovaj forum je kreiran u oktobru 2022. Gde je ovaj korisnik bio do sada?

3) Spinovanje informacija i zamena teza:
"
Budite srecni sto ce biti gotovo u roku sto je danas velika retkost." i "Bolje se brinite gde cete da parkirate nego sto gledate da li je u APR-u nesto registrovano."

Nije transparentno po čijem nalogu i čije interese zastupa ovaj korisnik. Trenutno je profilna slika ovog korisnika sama zgrada lamela Zemun vista. Ukoliko korisnik nastupa po nalogu investitora, može transparentno da to i objavi. Trenutnim nastupom diskredituje sebe, a indirektno i samog investitora.

Nisam sigurna da li su kupci dobili stanove na poklon, pa da nemaju jasan interes za detalje ovog projekta.

Molim za civilizovanu
Ovaj post zaslužuje da bude ignorisan.
Elem, ipak ću investirati vreme da se osvrnemo na glavne teme:

1) Post korisnika/korisnice "Kajo" krši pravila i uslove korišćenja Beobuild foruma (https://forum.beobuild.rs/help/terms/). Evo i relevantnog isečka:
Pogledajte prilog 196642
Evo i dva citata iz ovog posta :
a) "Jedan korisnik je napisao da je lokacija losa, otvoreno i pred svima mu kazem da moze da mi se sagne," --> pogrdan i krajnje neukusan sadržaj
b) "Nemoj da se raspitujes ovde oko izdavanja stanova, vec je bilo takvih slucajeva i ljudi su bivali izignorisani." --> preteći ton

2) Nametanje subjektivnih pravila u forumu "Zemun vista": korisnik Kajo je kreiran ovog jutra i uzima za pravo da korisnicima diktira koje temu smeju, a koje ne smeju da se postuju ovde. Ovaj forum je kreiran u oktobru 2022. Gde je ovaj korisnik bio do sada?

3) Spinovanje informacija i zamena teza:
"
Budite srecni sto ce biti gotovo u roku sto je danas velika retkost." i "Bolje se brinite gde cete da parkirate nego sto gledate da li je u APR-u nesto registrovano."

Nije transparentno po čijem nalogu i čije interese zastupa ovaj korisnik. Trenutno je profilna slika ovog korisnika sama zgrada lamela Zemun vista. Ukoliko korisnik nastupa po nalogu investitora, može transparentno da to i objavi. Trenutnim nastupom diskredituje sebe, a indirektno i samog investitora.

Nisam sigurna da li su kupci dobili stanove na poklon, pa da nemaju jasan interes za detalje ovog projekta.

Molim za civilizovanu komunikaciju.
Izvinjavam se.
 
I meni je komentar korisnika Kajo bio čudan. Ličio mi je na nekoga ko radi za investitora, pa se brine gde ćemo se parkirati. Sigurno nećemo na preskupe ponuđene klackalice, koje se vrlo često kvare, a po isteku garancije vlasnici moraju sami da ih servisiraju. I tu nastaju problemi: jedan vlasnik hoće da popravi, a drugi neće. Verovatno mnoge klackalice nisu prodate. Normalno je da se vlasnici stanova interesuju za sve. Kad smo kupovali stan, obećanje je bilo da će useljenje biti za novu godinu. Ne znam samo koju. Vlasnicima stanova savet da obrate pažnju na tehnički opis izvedenih radova u stanu. Tu otstupaju u mnogim stvarima, ali im neće proći. Ne primamo stan, dok sve ne urade po tehničkom opisu (počev od boje parket lajsni i mnogo čega drugog).
 
I meni je komentar korisnika Kajo bio čudan. Ličio mi je na nekoga ko radi za investitora, pa se brine gde ćemo se parkirati. Sigurno nećemo na preskupe ponuđene klackalice, koje se vrlo često kvare, a po isteku garancije vlasnici moraju sami da ih servisiraju. I tu nastaju problemi: jedan vlasnik hoće da popravi, a drugi neće. Verovatno mnoge klackalice nisu prodate. Normalno je da se vlasnici stanova interesuju za sve. Kad smo kupovali stan, obećanje je bilo da će useljenje biti za novu godinu. Ne znam samo koju. Vlasnicima stanova savet da obrate pažnju na tehnički opis izvedenih radova u stanu. Tu otstupaju u mnogim stvarima, ali im neće proći. Ne primamo stan, dok sve ne urade po tehničkom opisu (počev od boje parket lajsni i mnogo čega drugog).
i ja sam se iznenadila kad sam videla bele lajsne... Bila bih zahvalna ako bi buduci komsija mogao da podeli koje je jos nepravilnosti/odstupanja primetio.
 
I meni je komentar korisnika Kajo bio čudan. Ličio mi je na nekoga ko radi za investitora, pa se brine gde ćemo se parkirati. Sigurno nećemo na preskupe ponuđene klackalice, koje se vrlo često kvare, a po isteku garancije vlasnici moraju sami da ih servisiraju. I tu nastaju problemi: jedan vlasnik hoće da popravi, a drugi neće. Verovatno mnoge klackalice nisu prodate. Normalno je da se vlasnici stanova interesuju za sve. Kad smo kupovali stan, obećanje je bilo da će useljenje biti za novu godinu. Ne znam samo koju. Vlasnicima stanova savet da obrate pažnju na tehnički opis izvedenih radova u stanu. Tu otstupaju u mnogim stvarima, ali im neće proći. Ne primamo stan, dok sve ne urade po tehničkom opisu (počev od boje parket lajsni i mnogo čega drugog).
Naravno da su preterali i to lako moze da se proveri na portalu cenenekretnina.rs koji koristi izvor RGZ (katastar) i za svaki mesec pokazuje kp ugovore za projekat, cene i da li je uz stan kupljena i garaza. Trenutno je evidentirano vise od 70 ugovora tako da je i vise nego validan (svako moze da nadje svoj ugovor ako filtrira mesec i kvadraturu).

Na stranu klackalice, zamolio bih korisnika Blok45 ako moze da podeli vise detalja vezanih za izvedene radove, odstupanja i sta je primetio, mislim da ce nam svima to znaciti.

I nista manje vazno, ne treba zaboraviti na iznenadjenje sa suprotne strane CD u vidu ogromnog balkona bez izlaza na stazu oko objekta i jos uvek diskutabilnu namenu -1 garaze za koju se nadam da nece koristiti buduci kupci Maksija (po gradjevinskoj dozvoli lokalima pripada dosta PM samim tim nemaju gde osim -1). Ako budu slucajno koristili -1 otvaraju se mnoga dodatna pitanje kao sto je bezbednost, njihovo kretanje kroz objekat, koriscenje lifta itd itd. Ne zvuci mi bas kao sjajna ideja u praksi.

Sve u svemu, nadam se da nisu nista menjali sto se tice lokala u odnosu na lokacijske uslove i gradjevinsku dozvolu jer na primer projekat Residence 7 u Marije Bursac Zemun koji se takodje uskoro privodi kraju, koliko vidim imali su prenamenu sa jednog na tri lokala (izvor: tema Residence 7 Zemun, strana 38) sto je rezultovalo izmenu lokacijskih uslova sto znaci opet pracenje CEOP-a i ko zna kakvog domino efekta ...
 
Priča je malo duža, ali pokušaću da ispričam:
Kada smo prošle godine kupovali stan i uplatili 80% od vrednosti, overili smo kod Notara Ugovor o prodaji stana i izgradnji. Sastavni deo Ugovora je i Tehnički opis, čiju svaku stranu su vlasnik stana i investitor morali da parafiraju.
Uočena otstupanja:
1. Parket lajsne su ugradili bele boje, a ne u tonu parketa. Reklamirali i oni izmenili i ugradili u tonu parketa.
2. Pločice u kuhinji na zidovima su bile postavljene samo po sredini u dva reda, a trebalo je od poda do visine 1,5-1,6 m. Reklamirali i oni ugradili od poda do normalne visine.
3. Pervajz lajsne na unutrašnjim vratima nisu postavili skroz do parketa. Reklamirali i oni promenili lajsne i ugradili do parketa.
4. U kupatilu su postavili tuš
paravan, a trebali su po opisu tuš kabinu. Reklamirali, do sada nisu zamenili. Kada smo kupovali stan agent je rekao da će biti velike tuš kabine od zida do zida, a dobili smo paravane.
Unutrašnja vrata su kriva i ne dihtuju. Reklamirali.
Visina plafona, mereno laserskim metrom u istoj prostoriji se razlikuje do 2 cm.
Širina mesta za veš mašinu u kupatilu jedva 60 cm, od zida do kotlića. Nisam siguran da može mašina normalne širine (60 cm) da stane.
Wc šolju su postavili na sred kupatila i umesto da ugrade kotlić u zid, ona sada sa kotlićem zauzima pola kupatila.
Predzadnji put kada sam obišao stan, zatekao sam molere i njihovog šefa. Okrečili su dve ruke sa poludisperzijom i to su trebali da popravljaju jer nije bilo dobro urađeno. Po tehničkom opisu krečenje je trebalo biti punom disperzijom. Reklamirali smo.
Ne znam šta su uradili jer sledeći put kad sam došao, sef gradilišta me nije pustio da uđem u zgradu sa objašnjenjem da se stanovi čiste. Pitao ga sa kojom bojom su krečili, rekao mi punom disperzijom. Videćemo na prijemu.
Toliko o tome.
 
Po važećim zakonima vlasnik nekretnine postajete tek upisom iste na Vaše ime u katastar nepokretnosti. Da biste upisali stan u novogradnji na svoje ime u katastar, pre toga investitor mora da dobije upotrebnu dozvolu za zgradu i istu da upiše u katastar.
Međutim, pojavila se fantomska velika terasa pozadi zgrade, koja nije u projektu. Da bi se dobila upotrebna dozvola, mora da se menja projekat i građevinska
dozvola. To sve prolongira useljenje.
Terasa je verovatno pravljena zbog Maxi-ja. Isto tako Maxi će da koristi normalna parking mesta na -1 nivou, za svoje zaposlene i verovatno za kupce. Zato nisu hteli da nam prodaju normalno parking mesto, nego su nam nudili samo klackalice na -2 nivou. Znači Maxi će da koristi i liftove u zgradi i stepenište. To otvara nova pitanja oko bezbednosti i održavanja.
Bio sam malo duži u pisanju. Izvinjavam se.
 
Međutim, pojavila se fantomska velika terasa pozadi zgrade, koja nije u projektu. Da bi se dobila upotrebna dozvola, mora da se menja projekat i građevinska
dozvola. To sve prolongira useljenje.

U praksi se zgrade gotovo uvek useljavaju pre upotrebne dozvole, koja cesto zna dosta da kasni.
 
Po važećim zakonima vlasnik nekretnine postajete tek upisom iste na Vaše ime u katastar nepokretnosti. Da biste upisali stan u novogradnji na svoje ime u katastar, pre toga investitor mora da dobije upotrebnu dozvolu za zgradu i istu da upiše u katastar.
Međutim, pojavila se fantomska velika terasa pozadi zgrade, koja nije u projektu. Da bi se dobila upotrebna dozvola, mora da se menja projekat i građevinska
dozvola. To sve prolongira useljenje.
Terasa je verovatno pravljena zbog Maxi-ja. Isto tako Maxi će da koristi normalna parking mesta na -1 nivou, za svoje zaposlene i verovatno za kupce. Zato nisu hteli da nam prodaju normalno parking mesto, nego su nam nudili samo klackalice na -2 nivou. Znači Maxi će da koristi i liftove u zgradi i stepenište. To otvara nova pitanja oko bezbednosti i održavanja.
Bio sam malo duži u pisanju. Izvinjavam se.
Upotrebna nije u praksi uslov za useljenje, da je tako vecina novogradnji po gradu ne bi bilo useljeno do daljnjeg, pogotovu veliki projekti gde upis samog objekta pa i ostalih stanova ide dosta sporo i traje godinama.

U ugovoru clan 7 vidim da pise da je prodavac u obavezi da najkasnije u roku od 6 meseci od dana tehnickog prijema podnese nadleznom organu zahtev za dobijanje upotrebne dozvole. Videcemo kojom dinamikom ce to da se odvija mada pre toga imamo dosta koraka, prikljucak struje, pozitivno misljenje za tehnicki prijem, pregled nepokretnosti / potencijalne reklamacije / resavanje potencijalnih reklamacija / primopredaja nepokretnosti.

Sto se tice balkona i koriscenja garaza od strane Maksija, izneli smo pretpostavke koje definitivno treba da proverimo. Iskreno ne verujem da ce balkon toliko dramaticno da zakomplikuje papire, barem se iskreno nadam da nece. Sigurno nije slucajno tu i otvara u buducnosti prostor za zastakljivanje itd.

Sto se tice odstupanja i zatecenog stanja u stanu hvala na informacijama. Znacice svima vas uvid.
 
Mešaju se pojmovi tehnički prijem i upotrebna dozvola, dve različite stvari... Useljenje može nakon tehničkog prijema...
 
Vrh