Šta je novo?

Zemun Vista

a u lameli 2? je l bio neko ovih dana? zna li se garaža kako napreduje?
 
Stanovi su manje vise zavrseni, ostali su hodnici cini mi se i mozda jos nesto. Garaza je gotova, okrecena, eventualno ako postoji jos nesto sitno da se uradi. Silaz u garazu je ostao da se sredi i prostor oko zgrade.
 
Ima li neko da je kupio stan u Zemun Visti i da ga planira izdavati? Odgovarao bi mi lokacijski zbog posla. Stan sa jednom odvojenom sobom. Izvinjavam se ako je off topic malo.
 
Da li imate informacije o parketu koji je postavljen? Da li je parket ili tarket? Prema tehničkom opisu je navedeno "Unutrašnja obrada podova je izvedena u skladu sa namenom prostorija: višeslojni hrastov parket na lepku uljen ili lakiran, ili keramičke pločice lepljene preko cementne košuljice". Prema vašem mišljenju, da li je Investitor ispoštovao navedeno u tehničkom opisu?
 

Prilozi

  • 20240113_100526.jpg
    20240113_100526.jpg
    124,2 KB · Pregleda: 89
Ja mislim da je ovo ipak tarket, a pogotovo zato sto pise "viseslojni". Danas retko ko ugradjuje klasican parket, skuplji je i treba vise vremena za ugradnju istog.
Neka me neko ispravi ako gresim.
 
Ne vidim razlog zasto ne mogu da prodaju nepokretnost koja je pod zakupom na 10 godina?

Jel ima neko mozda neke nove informacije oko projekta?
Pozdrav, ja sam bio pre 3 dana da proverim. U lameli 2 u mom stanu fale još ulazna vrata i u kupatilu od sanitarija nije bila wc šolja i staklo od tuš kabine. Treba da se prekreči sve. Što se tiče hodnika zgrade, pločice su stavljene kolko sam uspeo da vidim. U pitanju je stan na prvom spratu, tako da ne znam kako je ne ostalim.
 
Ja sam zvala Filipa (onaj covek koji dežura tamo) pre koji dan, pitala da dodjem da obidjem, rekao mi je da vise ne mogu da se obilaze stanovi, da je bila inspekcija itd...
 
Pozdrav, ja sam bio pre 3 dana da proverim. U lameli 2 u mom stanu fale još ulazna vrata i u kupatilu od sanitarija nije bila wc šolja i staklo od tuš kabine. Treba da se prekreči sve. Što se tiče hodnika zgrade, pločice su stavljene kolko sam uspeo da vidim. U pitanju je stan na prvom spratu, tako da ne znam kako je ne ostalim.
Hvala za info.

Zdravo, ima li budućih komšija? Da li ste uspešno prošli procedure sa stambenim kreditima? Da li ste videli baš svoje stanove ili pokazni stan?
Kroz https://katastar.rgz.gov.rs/napomene/716065/16569 do pre neku nedelju je bilo oko 30tak zabelezbi sa hipotekama sto znaci da su prosli procedure kredita. Po tome deluje da ce verovatno pola objekta biti kreditni kupci a ostatak kes i kompenzacije...
 
Hvala za info.


Kroz https://katastar.rgz.gov.rs/napomene/716065/16569 do pre neku nedelju je bilo oko 30tak zabelezbi sa hipotekama sto znaci da su prosli procedure kredita. Po tome deluje da ce verovatno pola objekta biti kreditni kupci a ostatak kes i kompenzacije...
@eagle Da li možda znate kada zabeležba postaje vidljiva u katastru? Pošto ne vidim stan koji smo uzeli supruga i ja, a prošao nam je kredit. Nama je kredit odobren krajem novembra, a novac iz kredita je uplaćen početkom decembra investitoru.
 
@eagle Da li možda znate kada zabeležba postaje vidljiva u katastru? Pošto ne vidim stan koji smo uzeli supruga i ja, a prošao nam je kredit. Nama je kredit odobren krajem novembra, a novac iz kredita je uplaćen početkom decembra investitoru.
U istom periodu je i meni odobren kredit, takodje nije vidljiv na sajtu katastra stan
 
@eagle Da li možda znate kada zabeležba postaje vidljiva u katastru? Pošto ne vidim stan koji smo uzeli supruga i ja, a prošao nam je kredit. Nama je kredit odobren krajem novembra, a novac iz kredita je uplaćen početkom decembra investitoru.
Ovde pogledajte da li vidite zabelezbu prateci datum potpisivanja Ugovora, broj stana i lamelu https://katastar.rgz.gov.rs/napomene/716065/16569. Mada ono sto sam primetio je da su se neke zabelezbe izgubile u medjuvremenu, a to znam jer sam pratio redovno. Razlog zaista ne znam.

Ono sto je svakako bitno je resenje o upisu hipoteke koje ste dobili sigurno na vasu prijavljenu adresu a pre toga ste dobili i potvrde iz sistema nepokretnosti (upis zalozne izjave i upis KP Ugovora) gde tacno stoji naveden broj predmeta i vreme prijema.

Resenje se moze preuzeti i sa oglasne table https://oglasnatabla.rgz.gov.rs/
 
Ovde pogledajte da li vidite zabelezbu prateci datum potpisivanja Ugovora, broj stana i lamelu https://katastar.rgz.gov.rs/napomene/716065/16569. Mada ono sto sam primetio je da su se neke zabelezbe izgubile u medjuvremenu, a to znam jer sam pratio redovno. Razlog zaista ne znam.

Ono sto je svakako bitno je resenje o upisu hipoteke koje ste dobili sigurno na vasu prijavljenu adresu a pre toga ste dobili i potvrde iz sistema nepokretnosti (upis zalozne izjave i upis KP Ugovora) gde tacno stoji naveden broj predmeta i vreme prijema.

Resenje se moze preuzeti i sa oglasne table https://oglasnatabla.rgz.gov.rs/

Pozdrav, ja nisam dobila nista na kucnu adresu. Gde mogu naci broj predmeta?
 
Tarket su postavili, verovatno je to sve ispoštovano, da je višeslojni itd. Jedino sa njim treba biti pažljiv, jer se bas lako guli i oštećuje.
SVaki tarket je viseslojni, pitanje je samo kvaliteta istog. Najveca mana tarketa u odnosu na klasican parket jeste njegov upotrbni vek. Gazeci sloj je 2-3mm i moze da trpi eventualno jedno fino hoblovanje, nista vise od toga. Cak i takvim hoblovanjem skida se povrsinska testura i postaje gladak. Koriste se drugaciji lakovi koji su najskuplji na trzistu i naravno tarket ne trpi kada se lose izlakira jer se i najmanja greska vidi i prosto bide oci, a prilika za eventualnu popravku nema.
 
Pozdrav, ja nisam dobila nista na kucnu adresu. Gde mogu naci broj predmeta?
Niste dobili resenje iz katastra o upisu hipoteke na prijavljenu adresu? Bas cudno.

Ako je banka isplatila kredit sigurno nije bio uslov resenja o upisu hipoteke. Mada resenje kad se donese se automatski svakako salje banci i vama.

Katastar ima 5 radnih dana za upis po sluzbenoj duznosti a notari 24h da im dostave isprave koje predstavljaju pravni osnov za upis u katastar (od overavanja javno beleznicke isprave).

Trazite notaru preko OPU broja RGZ potvrde iz sistema nepokretnosti i na njima cete videti broj predmeta za zaloznu i vreme prijema, a kod druge potvrde imate broj predmeta Ugovora o prodaji i vreme prijema u Poresku upravu i lokalnu poresku administraciju.
 
Da li u ugovoru imate rok za izdavanje "clausula intabulandi"?
 
Da li u ugovoru imate rok za izdavanje "clausula intabulandi"?
Clan 12 - Koliko vidim nista jasno definisano osim ''...nakon isplate KP cene, Prodavac ce naknadno izdati Kupcu potvrdu...''

Nama je receno nakon tehnickog prijema i primopredaje da ide fiskalni racun i potvrda o isplati KP cene.

Neka me neko ispravi ako gresim ili ima drugi info.
 
Clan 12 - Koliko vidim nista jasno definisano osim ''...nakon isplate KP cene, Prodavac ce naknadno izdati Kupcu potvrdu...''

Nama je receno nakon tehnickog prijema i primopredaje da ide fiskalni racun i potvrda o isplati KP cene.

Neka me neko ispravi ako gresim ili ima drugi info.
Deluje kao uobičajena praksa taj član, tako sam i predpostavio
 
Da li se zna u praksi koliko traje dugo tehnicki prijem i da li ce raditi npr. prvo lamelu 1 pa lamelu 2? Posto primecujem da lamela 2 kaska za radovima u poredjenju sa lamelom 1....
 
Vrh