Šta je novo?

Zemun Vista

Iskreno, sumnjam da ce biti do tada.. Doduse, ja sam u lameli 2, ne znam kakvo je stanje u lameli 1.
 
Ono sto je nama receno je da se jos uvek ceka EPS za povezivanje struje, takodje rade se hodnici, medjuspratovi i garaza. Ja isto mislim da ima jos 2,3 meseca radova
 
Zdravo, ima li budućih komšija? Da li ste uspešno prošli procedure sa stambenim kreditima? Da li ste videli baš svoje stanove ili pokazni stan?
 
@KatarinaP Ćao! :) Ja sam obilazila više puta gradilište, kao i stan, mada iskreno, možda i bolje da nisam, ne bih videla u kakvom je haosu sve :D
 
Pozdrav! komšije!

Par informacija:

1. Fotografije snimljenje 03.01.2024

2. Na sajtu APR-a vidim da još uvek nije usvojen zahtev za priključak na infrastrukturu.

3. Maxi prodavnica u lameli 1 još nije počela sa radom.

4. Navodno bi useljenje trebalo da bude u februaru. Premda, mislim da još uvek niko ne može da precizira.

APR isečak.png

2_.jpg


1.jpg
3.jpg
4.jpg
 
Interesantno da su podneli novi zahtev za lokacijske uslove na parceli zgrade i na parceli tj. ulici Branka Pesica, jel ima neko info o cemu se ovde radi? Da nije mozda zbog parking mesta koji bi trebalo da budu na parceli ispred lokala sa strane Branka Pesica?
Ne znam zbog čega je podnet novi zahtev za lokacijske uslove. Pitah investitora, nisam dobio odgovor. Možda neko od ostalih forumaša ima odgovor. :)
A što se tiče parkinga za mušterije Maxi-a (stana Branka Pešića)- nisam siguran da fizički postoji mnogo mesta za parking...
 
Ne znam zbog čega je podnet novi zahtev za lokacijske uslove. Pitah investitora, nisam dobio odgovor. Možda neko od ostalih forumaša ima odgovor. :)
A što se tiče parkinga za mušterije Maxi-a (stana Branka Pešića)- nisam siguran da fizički postoji mnogo mesta za parking...
Kako ste skontali da je u pitanju ista lokacija? Nadam se da neće dirati onaj parkić iza zgrade.
 
Ne znam zbog čega je podnet novi zahtev za lokacijske uslove. Pitah investitora, nisam dobio odgovor. Možda neko od ostalih forumaša ima odgovor. :)
A što se tiče parkinga za mušterije Maxi-a (stana Branka Pešića)- nisam siguran da fizički postoji mnogo mesta za parking...

Saznacemo detalje kada se usvoje lokacijski uslovi, bice okacen PDF u predmetu ROP-BGDU-42025-LOC-1/2023, nadam se da nece uticati na tehnicki prijem i useljenje.

Verovatno ce pokusati da naprave nekoliko parking mesta i na samoj parceli jer u Ugovoru svakako postoji clan gde se odricemo parking mesta na parceli. Po urbanistickom projektu (koji je dostupan i online inace) potrebno je odvojiti 20-tak parking mesta za lokale od ukupno ja mislim 136 (garaza 1+2+3) plus 2 magacina.

Ako ne bude nekoliko PM na parceli bice ih sigurno na -1, samim tim me zanima ko ce da koristi ta parking mesta, mozda kupci prilikom dolaska u Maxi? Ne verujem da je 20 PM za zaposlene lokala....
 
Vidim da je na CEOP-u prošlo priključenje na gradsku infrastrukturu, barem ova prva prijava (trebalo bi da je EPS u pitanju).
Mislim da treba da prođu još 2 prijave za priključenje na gradsku infrastrukturu. Preostale 2 bi trebalo da idu brže.
1705313999930.png
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Dax
Kako ste skontali da je u pitanju ista lokacija? Nadam se da neće dirati onaj parkić iza zgrade.
1705314286153.png


1705314349787.png


Kroz predmet ROP-BGDU-42025-LOC-1/2023 se vide parcele na koji se odnosi predmet LU, obelezio sam na slici ispod.

KO 16569 je nasa parcela, KO 14249 je ulica Branka Pesica, parkic iz zgrade ne verujem da iko moze da dira to nema veze za parcelama iz LU.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Dax
Vidim da je na CEOP-u prošlo priključenje na gradsku infrastrukturu, barem ova prva prijava (trebalo bi da je EPS u pitanju).
Mislim da treba da prođu još 2 prijave za priključenje na gradsku infrastrukturu. Preostale 2 bi trebalo da idu brže.
Pogledajte prilog 186329
ROP-BGDU-25896-CBI-15/2023 ovo je usvojena prijava za vodovod i kanalizaciju, nije EPS. Praticemo dinamiku podnosenja ostalih prijava...
 
ROP-BGDU-25896-CBI-15/2023 ovo je usvojena prijava za vodovod i kanalizaciju, nije EPS. Praticemo dinamiku podnosenja ostalih prijava...
Kako može da se razazna kojoj instituciji je poslat zahtev za priključak za infrastrukturu?
Ne vidim nigde naziv, možda je kodiran u broju zahteva ili neka druga caka. :) Hvala unapred na podeljenom znanju.
 
Kako može da se razazna kojoj instituciji je poslat zahtev za priključak za infrastrukturu?
Ne vidim nigde naziv, možda je kodiran u broju zahteva ili neka druga caka. :) Hvala unapred na podeljenom znanju.
Mislim da ne moze preko portala da se dobije taj info, svakako moze da se sazna preko broja predmeta info kome je poslata, ako se kontaktira prava osoba :)
 
Pozdrav svima,
Pre par sati su objavili na insta profilu post da je useljenje u martu. 😀
 
Mozete li podeliti sa nama sta je u haosu? 😅Gradilište je generalno dosta prljavo, deluje mi da se ne vodi računa ni o čemu. Pločice su po meni loše, u kuhinji su maksimalno uštedeli. Spoljna jedinica klime je postavljena (bar u mom stanu) tačno tako da neko viši može pri izlasku na nju da udara glavom. U suštini, kqko su najavljivali i pričali, trebalo je to sve mnogo bolje da se odradi.
 
Saznacemo detalje kada se usvoje lokacijski uslovi, bice okacen PDF u predmetu ROP-BGDU-42025-LOC-1/2023, nadam se da nece uticati na tehnicki prijem i useljenje.

Verovatno ce pokusati da naprave nekoliko parking mesta i na samoj parceli jer u Ugovoru svakako postoji clan gde se odricemo parking mesta na parceli. Po urbanistickom projektu (koji je dostupan i online inace) potrebno je odvojiti 20-tak parking mesta za lokale od ukupno ja mislim 136 (garaza 1+2+3) plus 2 magacina.

Ako ne bude nekoliko PM na parceli bice ih sigurno na -1, samim tim me zanima ko ce da koristi ta parking mesta, mozda kupci prilikom dolaska u Maxi? Ne verujem da je 20 PM za zaposlene lokala....
Kako je nama receno, na nivou -1 ima manji broj parking mesta u odnosu na -2, i taj nivo je iskljucivo rezervisan za zaposlene iz obe lamele (Maxi/Pepco), nije namenjen za kupce koji ce tu dolaziti.
 
Kako je nama receno, na nivou -1 ima manji broj parking mesta u odnosu na -2, i taj nivo je iskljucivo rezervisan za zaposlene iz obe lamele (Maxi/Pepco), nije namenjen za kupce koji ce tu dolaziti.
Vrlo moguce.

Iz urbanistickog projekta garaza 1 bi trebalo da ima 41 PM, garaza 2 44, garaza 3 51 PM, ukupno 136 PM (toliko stoji i u gradjevinskoj dozvoli).

Normativi za parkiranje po dobijenim lokacijskim uslovima su:

-1.1 PM po stanu (101 stambene jedinice znaci ukupno 111 PM za stanare). Garaza 2 i Garaza 3 ne pokriva total PM potreban za stanare ako gledamo brojeve iz urbanistickog projekta (ne verujem da se realno stanje drasticno razlikuje)
-1PM na 60m2 NGP
-1PM na 50m2 prodajnog prostora. Po gradjevinskoj dozvoli neto povrsina komercijalnog prostora je oko 1500m2, sto je oko 30 PM .


LU
1705414230589.png


GD
1705414246715.png
 
Gledajuci poslednja tri kompletna meseca na www.cenenekretnina.rs za Zemun i Vista parcelu, deluje da su preterali sa cenama PM jer ocigledno svaki drugi stan uzima PM (pod pretpostavkom da su podaci evidentiranih garaznih mesta tacno uneti u registrovane Ugovore).

Oktobar 0 stanova / 0 PM
Novembar 10 stanova / 5 PM
Decembar 14 stanova / 7 PM


nov 2023.JPG


dec 2023.JPG
 
Uzimali ne uzimali, postavlja se pitanje gde ce svi ti automobili, pogotovo ako se uzme u obzir da danas svako nesto vozi, a gotovo redovna pojava da jedan stan ima dva vozila.
Ovako na prvu, opet mi smeta pozicija spoljnih jedinica klima uredjaja unutar terasa, a ono sto mi se svidja jeste da su izgleda odvod vode sa terasa resili slivnikom sto je super prakticno.
 
Da li je neko sa foruma uzeo stan u lameli 1? Zanima me kakva je situacija tamo. Da li su stanovi skroz završeni?
 
Vrh