Šta je novo?

Zelenilo ulica i bulevara Beograda - Drvoredi, travnjaci, baštice

DSC_0084.JPG
DSC_0086.JPG
DSC_0088.JPG
DSC_0092.JPG

Карађорђев парк

DSC_0020.JPG

Бетон хала.
 
Koja je poenta nabijanja stabala na neki mali prostor (mislim generalno), a onda dobar deo prazan ili razređen sa stablima ili je pak drvored u kojem je dobar deo stabla zreo za zamenu?
 
ЈКП „Зеленило – Београд” сутра ће уклонити сува стабла са три локације, а потом на тим местима засадити нова, саопштено је из овој јавног комуналног предузећа.

Како се наводи, стабла липе у Француској улици између бројева 9 и 11 биће одсечена по решењу комуналног инспектора Секретаријата за инспекцијске послове Градске управе Града Београда. У Мачванској улици код броја 13 планирана је сеча потпуно сувог стабла липе, док је у Милешевској број 7 планирана сеча сувог стабла јавора.

По завршеној интервенцији, дрвна маса биће уклоњена и одвезена.

Ови радови се спроводе у складу са чланом 15. Одлуке о уређењу и одржавању паркова, зелених и рекреационих површина, по којој је предузеће дужно да са јавне зелене површине, према годишњем програму, уклања стабла или делове стабала која су сува, оболела, физиолошки презрела, са аспекта безбедности критична (стабла у процесу изваљивања, ризично нагнута, високо израсле крошње и сл), оштећена од елементарних непогода, саобраћајног удеса и слично, као и да примењују редовне мере неге, наводи се у саопштењу.

 
Jesu lepi četinari, ali nisu jedino što bi leglo fino u Beogradu. Ovi počeli da idu iz ekstrema u ekstrem. Sa jedne strane toliko ogole neki kraj grada da ostanu samo beton i asfalt, a onda druge krajeve zaspu sa četinarima do neprepoznatljivosti, figurativno rečeno.
 
Ja sam jesenas pisao Zelenilu sa pitanjem zašto tu nema drvoreda kao u delu BZĐ ka Milentija Popovića i odgovorili su da ne mogu zbog toplovoda koji prolazi ispod tako da sam se iznenadio kada sam video ovo danas. Možda su skapirali da je toplovod samo na strani smera ka gradu. U svakom slučaju, dosta su sadili ove sezone, samo se nadam da će se sve primiti i da će održavati i tokom leta.
 
Ja sam jesenas pisao Zelenilu sa pitanjem zašto tu nema drvoreda kao u delu BZĐ ka Milentija Popovića i odgovorili su da ne mogu zbog toplovoda koji prolazi ispod tako da sam se iznenadio kada sam video ovo danas. Možda su skapirali da je toplovod samo na strani smera ka gradu. U svakom slučaju, dosta su sadili ove sezone, samo se nadam da će se sve primiti i da će održavati i tokom leta.
Ako hoćeš da povećaš šanse da bude uspešno, trebalo bi da samoinicijativno zalivaš tokom leta.
 
Ja sam jesenas pisao Zelenilu sa pitanjem zašto tu nema drvoreda kao u delu BZĐ ka Milentija Popovića i odgovorili su da ne mogu zbog toplovoda koji prolazi ispod tako da sam se iznenadio kada sam video ovo danas. Možda su skapirali da je toplovod samo na strani smera ka gradu. U svakom slučaju, dosta su sadili ove sezone, samo se nadam da će se sve primiti i da će održavati i tokom leta.
I meni stoji da sam pitao za ovu lokaciju i da su mi rekli da ne može.
 
Neko napisa na Tviteru
Sekli su danas drveće i u Kneza Miloša kod Londona jer im smeta za parking
Imamo li nekog da uslika to drveće? Iskreno mi deluje kao poluistina jer nikakav parking tu valjda ne postoji niti mi mogao da postoji.

Pretpostavljam da se misli na ova stabla

 
Neko napisa na Tviteru

Imamo li nekog da uslika to drveće? Iskreno mi deluje kao poluistina jer nikakav parking tu valjda ne postoji niti mi mogao da postoji.

Pretpostavljam da se misli na ova stabla

U KM se sade nove sadnice čak, nisam primetio da seku neke.
 
:ROFLMAO: Ovo je moja reakcija na članak. Čim vidite o čemu se radi, biće vam jasno. Takođe obratiti pažnju na naslov i pokušati da se nađe karika koja "nedostaje".

"Sadiša" sačuvao 72 velika stabla u Beogradu: "Zelenila nikada nije dovoljno"


Svako stablo je pobeda za Beograd i zato pozivam građane da nastavimo da sadimo - rekao je Vesić

Zahvaljujući mašini za presađivanje stabala, stablo kuglastog bagrema presađeno je danas na šetalište u Bulevaru Nikole Tesle, a posao su obavili radnici "Zelenila - Beograd" u prisustvu zamenika gradonačelnika Beograda Gorana Vesića.

Događaju je prisustvovao i direktor ovog javnog komunalnog preduzeća Slobodan Stanojević. Vesić je tom prilikom podsetio da je "Sadiša" nabavljen prošle godine.

- Otkad je kupljen, na ovaj način presađena su 72 velika stabla. Nastavićemo to da radimo, kada ima potrebe, posebno kada mora da se širi infrastruktura, i tako ispuniti obećanje da ćemo zahvaljujući ovoj mašini spasiti hiljade stabala. Svako stablo je pobeda za Beograd i zato pozivam građane da nastavimo da sadimo - rekao je Vesić.
On je ocenio da naš glavni grad ima dosta zelenila, ali da ga zapravo nikada nije dovoljno.

- Zato je svako drvo veliki korak napred - istakao je Vesić.

Direktor "Zelenila - Beograd" Slobodan Stanojević precizirao je da je reč o drvetu koje ima bujnu krošnju, koja se dodatno oblikuje u loptu, te da nije slučajno posađeno pored klupe za odmor.

- Mašinom su do sada presađivane razne vrste drveća, među njima i dosta četinara. Najveće stablo koje je na ovaj način sačuvano je visine petnaestak metara - rekao je Stanojević.

On je precizirao da je prošle godine zasađeno oko osam i po hiljada stabala, te da ovaj posao ekipe "Zelenila" svakodnevno rade.

255287_e17d183d6e31033c2fc0bcc8ac200f46-7500532081_f.webp


 
Vrh