Šta je novo?

Zelenilo ulica i bulevara Beograda - Drvoredi, travnjaci, baštice

Iskreno ne bih ni jednom ,,šumaru,, po završetku faksa uručio diplomu ako uz diplomski ne donese svoj brucoški Bonzai na uvid. Jbg. diplomski moze i da bude plagijat al Bonzai drvce u saksiji jok.
:)
Mož' da kupi gotov bonsai. ;)
Šalu na stranu, dok je "Bonsai udruženje Beograd" bilo aktivno, Šumari su dolazi kod nas na podučavanje, iako nismo ni šumari ni botaničari.
 
А зашто се не користе кавези око младих стабала какве имамо у Краља Милана као заштита од ломљења ако је одавно познато да су на мети малоумних суграђана? Ево сећам се сличне ситуације код Студентског града на аутопуту.
 
Pogledajte prilog 123968
Булевар Ослобођења.
_20220131_145956.JPG

Засађено је ново.
 
Koja je svrha toliko velikog broja posađenih četinara na tom malom delu?
 
Svrha je verovatno da pretpostavljaju da sve sadnice nece da se prime. Verovatnije objasnjenje je da ih je bas briga. Odnosno kompetentna inzenjerka iz Zelenila je dosla i rekla kopajte rupe i sadite. Bez sagledavanja prostora , razmaka izmedju sadnica i buduceg odnosa razvijenog drveca. Sade borove na razmak od pola metra, metar! To rade redovno, samo da se otalja posao. Diletante treba razjuriti. Wishfull thinking.
 
ЈКП „Зеленило-Београд“ је данас, заједно са две друштвено одговорне компаније, засадило укупно 110 стабaла.
Са компанијом „Fashion company“ у Блоку 45 на Новом Београду, посађено је 60 стабала црвеног храста. Саднице су засадиле бројне познате личности, међу којима и освајачица олимпијске медаље Милица Мандић.
У парку Калемегдан „Фодација 1 %“ је уз асистенцију радника „Зеленила-Београд“ засадила 50 стабала црног бора.
ЈКП „Зеленило-Београд“ се захваљује свим друштвено одговорним компанијама које су кроз донирање стабала Граду Београду препознали важност очувања животне средине, побољшања квалитета ваздуха и увећања зеленог фонда града.
260131855_4430494227061081_2739612241903960758_n.jpg
261444967_4430494437061060_8232405168578423859_n.jpg
259940550_4430494410394396_7927523290200184721_n.jpg
 

Садња украсног шибља у Булевару Николе Тесле


ЈКП „Зеленило – Београд” од сутра, 10. фебруара, почиње припремне радове у разделној траци у Булевару Николе Тесле (од раскрснице са Булеваром Михајла Пупина до раскрснице са Улицом ушће) за садњу украсног шибља, саопштавају из овог градског предузећа.

Из безбедносних разлога биће затворен један део траке из смера Булевара Михајла Пупина ка Улици ушће.

Планирани радови ће трајати до 28. фебруара, са могућим продужењем периода радова, у складу са временским условима.​

 
Ne mogu da verujem da će tol'ka parcela da ostane neiskorišćena. :)
 
Pa, ako dobro vidim kraj, oni van kadra, desno preko ulice su dovljno uticajni da tu ne nikne ništa.
 
Sećate li se da sam svojevremeno prijavio ovo drvo koje se nakrivilo i podiglo asfalt?
ono drvo na keju sto je podiglo asfalt.jpg

E pa pre 6 meseci je Zelenilo reklo da je drvo OK.
Одговор ЈКП "Зеленило Београд":

Поштовани,

Обавештавамо Вас да је стабло са лисном масом, без видљивих ентомолошких и фитопатолошких оштећења. Применићемо редовне мере неге у виду издизања доњих висећих грана у наредном периоду у складу са динамиком.

Juče sam prošao, kad ono - drvo je ipak uklonjeno. Što se mene tiče - to je trebalo uraditi odavno, što zbog asfalta, što zbog nakrivljenja. Zasadiće se novo i to je taj neki ciklus koji je normalan.
IMG_0669.JPG
 
Јавно комунално предузеће „Зеленило-Београд“ је данас заједно са децом из Предшколске установе „11.април“ oрганизовало традиционалну садњу јелки са бусеном.
Јелке су засађене на углу улица Марка Челебоновића и Норвешке на Бежанијској коси.
273327189_4687315954712239_9192426070671318308_n.jpg
 
Sećate li se da sam svojevremeno prijavio ovo drvo koje se nakrivilo i podiglo asfalt?
Pogledajte prilog 127675

E pa pre 6 meseci je Zelenilo reklo da je drvo OK.


Juče sam prošao, kad ono - drvo je ipak uklonjeno. Što se mene tiče - to je trebalo uraditi odavno, što zbog asfalta, što zbog nakrivljenja. Zasadiće se novo i to je taj neki ciklus koji je normalan.
Pogledajte prilog 127674
Ispade da sam ja bolji poznavalac prilika nego stručne službe u Zelenilu
Одговор ЈКП "Зеленило Београд": Поштовани, Обавештавамо Вас да је услед великих снежних падавина и оптерећења крошње влажним снегом дошло је до изваљивања стабла из корена.
 
Vrh