Šta je novo?

Zelenilo ulica i bulevara Beograda - Drvoredi, travnjaci, baštice

Ово је око Хемофармове пословне зграде и ангажовали су приватну фирму, бар сам такву информацију добио.

Да, заиста штета што сви зидови око зграде нису премазани као ови испред улаза.
 
Poslednja izmena:
Познајем неког ко ради у ХФ, одатле ми информације.

Ово је анекс њихове зграде у унутрашњем дворишту, око њега је ово зеленило урађено.

Screenshot (2444).png
 
Познајем неког ко ради у ХФ, одатле ми информације.

Ово је анекс њихове зграде у унутрашњем дворишту, око њега је ово зеленило урађено.

Pogledajte prilog 187055
eh pa onda jeste... Ja gledam ove stambene zgrade sa iskošenim potkrovljem...mislio sam da je to onaj plato ispred ulaza...a u stvari je iza.
Nema veze, bravo za trud!
Kao što rekoh, mogle bi ''dobre komšije'' da se pobrinu za ostatak zelenih površina...šta ih košta-jedan telefonski poziv! Samo, neće oni da mrdnu izgleda ako nemaju neki tal, provizijicu...naviklo se tako valjda!
Jbt ja se .ebavam za drvorede, cimam ljude, plaćam pića radnicima...
 
Иницијатива фирме да уреди простор око свог пословног објекта је похвална али и логична, иако је тај плато заправо изнад гараже и цео подухват сигурно није био баш јефтин.
Што се тиче "министарске зграде", делује ми као некаква постмодерна из деведесетих, али се добро држи и верујем да би њени становници могли да издвоје новац и среде околину, али ове остале у том блоку изгледају прилично соцко и њима би и замена столарије, или стављање изолације на зграду представљало оозбиљан финансијски подухват, а камоли ангажовање фирме за уређење зелених површина..
 
Poslednja izmena:
Zgrada je skroz ok, dobro je i odrzavaju plus ima veliki plato gde se deca igraju...rampa da ne parkiraju kola itd. Čak su i napravili neku betonsku nišu za kontejnere (koje su kasnije uklonili kad su ugradjivali one "podzemne" al ajde..)
Zato sam i pomislio da su se organizovali.
Ma pomislim ponekad i sam da uludo trošim energiju i sredstva ali volim kad je uredno..!
 
Добро, тако и треба да буде, али мислио сам на овај задњи део.
 
Poslednja izmena:

Позив суграђанима да врате новогодишње јелке са бусеном


Из Јавног комуналног предузећа „Зеленило – Београд” позивају суграђане који су се поводом новогодишњих и божићних празника одлучили да свој дом украсе јелком са бусеном, а сада немају где да је засаде, да је донесу у расаднике који се налазе на локацији Војводе Степе 405 на Вождовцу или у Марије Бурсаћ бб у Земуну, и то најкасније до петка 26. јануара, саопштено је из овог предузећа.

Јелке ће екипе овог предузећа посадити на некој од јавних зелених површина у оквиру традиционалне акцији садње новогодишњих јелки.

Овом акцијом, ЈКП „Зеленило – Београд” указује на значај враћања стабала јелки у природу, јер се тако продужава живот четинара али истовремено и утиче на повећање зелених површина у престоници. Осим тога, садњом ће се оплеменити простор и улепшати окружење.

Суграђани који имају ту могућност, јелку могу посадити и у својим двориштима, с тим да морају имати на уму да ће јелка у наредним годинама израсти у високо дрво, па су зато у обавези да пажљиво одаберу место за садњу. Такође, мора се водити рачуна да саднице не буду засађене сувише близу објекта и надземних инсталација, наводи се у саопштењу.

 

Орезивање стабала у зимском периоду


Поводом редовног орезивања дрворедних стабала и стабала на јавним зеленим површинама током зимског периода, из Секретаријата за заштиту животне средине апелују на грађане да више обрате позорност и дају подршку радницима Јавног комуналног предузећа „Зеленило – Београд”.

Пре свега, орезују се суве, преломљене гране, болесни делови крошње и стабала, као и већи делови круне стабла, где је орезивање оцењено као неопходно.

Из ресорног секретаријата напомињу да се орезивање мора вршити уз стручни надзор инжењера и у складу са препорукама струке, како не би дошло до превременог сушења самих стабала, нарушавања њихове статике и хабитуса, у мери у којој је то могуће.

 
Генерала Саве Грујића

20240206_151745.jpg


Узалуд натрпавање биљака код оволиког бетона..
 
Baš kako treba - stanovnici blokova 61,62,63 ovog vikenda zajedničkim trudom zasadili sadnice drveća i žbunja, na dragocenoj središnjoj zelenoj površini. Zasađeni su javori, gledičije, divlje ruže i glog.
Ova sadnja je nastavak akcije koja traje duži niz godina i u okviru koje je posađeno i podignuto već par mladih drvoreda. Na jednoj od slika se vidi i lokalni zajednički komposter.​

sadnja blok 63 2024 1.jpg


sadnja blok 63 2024 2.jpg


sadnja blok 63 2024 3.jpg


sadnja blok 63 2024 4.jpg


sadnja blok 63 2024 5.jpg


izvor: FB
 
Нисам нашао адекватну тему, али чисто да се види. НС Садиша, камион уместо УЛТа какав је БГ Садиша.

 
Vrh