Šta je novo?

Zelenilo ulica i bulevara Beograda - Drvoredi, travnjaci, baštice

Да се не понављам. Не треба садити инвазивне врсте, легитимно је да НВО о нечему причају али неко ко је одговоран мора да се понаша разумно.
 
Imali smo jednu sjajnu godinu za sadnju.
Naime, ovo je bila jedna od retkih godina kada je kisa gotovo svakodnevno padala, pa sadni materijal nije oskudevao u vodi.
Takodje, ovog leta nije bilo ni 'tropskih udara' koji su zadnjih godina postali redovna karakteristika leta na nasim prostorima. Nazalost, imam utisak da je zbog sveopste stednje ove godine posadjeno jako malo novih sadnica...
 
шта беше са оном садњом храста? Садња храста на Макишу у циљу спречавања дивње градње на извориштима је једна од ретких идеја из којих се назирала нека визија
 
Као под конац, скоро посађен дрворед на траси УМП-а тј. у делу улице Марка Челебоновића (од "лакат кривине" до Норвешке улице), а поред северне стране Новог Бежанијског гробља 1, у дужини од 1100 метара.
На жалост, као што се види на слици, већ је неки бахати ид**** неким комбијем или слично прешао преко траве која је исто скоро посађена.
 
Bice to lep drvored , šta se dešava sa više godišnjom divljom deponijom preko puta tog lepog drvoreda tj. ispod dalekovoda
ja bih reko ona samo raste a nadležni je i ne vide...
 
nadležni pričaju da će kablove ukopati pod zemlju i da će to biti građevinsko zemljište.
 
boca-ica":63a47zng je napisao(la):
Bice to lep drvored , šta se dešava sa više godišnjom divljom deponijom preko puta tog lepog drvoreda tj. ispod dalekovoda
ja bih reko ona samo raste a nadležni je i ne vide...

Divlja deponija ostaje da nas podseća na nezainteresovanost nadležnih. Ovim poslednjim sređivanjem tog pravca, samo je istaknuta jer jer očišćeno do nje, pa nekako baš bode oči.
 
dsc03919.jpg

ispred uk parobrod dorcol
 
Ovo izgleda mnogo trajnije i korisnije nego one žardinjere u Jovanovoj.
 
Krajem oktobra sam pisao Sekretarijatu za komunalno stambene poslove i predložio da se napravi staza na zelenoj površini.

Poštovani,

Saznao sam da treba vama da se obratim u vezi pešačkih staza.

Naime, svedoci smo da ljudi umesto trotoara koriste zelene površine kao prečice. To su uglavnom neki mali puteljci, međutim, negde su u pitanju i široke staze, toliko široke da prete da "pojedu" zelenu površinu. Takav primer imamo iza zgrade gde se nalazi Infostan u Narodnih heroja 30 (ulaz iz Bulevara Zorana Đinđića). Otkad znam za sebe ta staza se tu nalazi. Naime, ta staza vodi do ulaza u poslovni objekat gde se nalai Infostan, restoran, kladionice, prodavnice, igraonica, pekara, a doskora i banke.

Na slikama možete videti kako to izgleda

staza-1.jpg


staza-2.jpg


Prva slika je iz perioda od pre 10-ak godina (novi parking još nije izgrađen), a druga slika je od pre godinu dana.

Ne treba da napominjem da ceo taj prostor postaje blatnjav posle svake kiše.

Mislim da bi bilo najlepše kad bi se tu napravila jedna staza širine 2m, a ostatak travnate površine vratio u prvobitno stanje, tj zasadila trava.

Bio bih slobodan da predložim (ili je to u nadležnosti Zelenila kojima treba da odobrite sredstva) da ne koristite asfalt, već neki prirodnijji materijal, npr kao putići do Maksija koji se nalazi u istom objektu (ulaz iz Narodnih heroja)

Unapred zahvalan na odgovoru,

Dušan Popović

Narodnih heroja XY, 11070 Beograd

Nikakav odgovor nisam dobio do danas

ОДГОВОР:



Поводом Вашег захтева који се односи на ,,израду пешачке стазе у Улици Народних хероја бр.30“, обавештавамо Вас да смо Ваш захтев проследили ЈКП,,Зеленило Београд“ како би утврдили да ли се захтев односи на јавну зелену површину која је обухваћена Програмом одржавања овог предузећа као и да ли је захтев оправдан.

У прилогу мејла достављамо вам одговор ЈКП,,зеленило Београд“ бр.8741/3 који је заведен код Секретаријата 26.12.2014. године.

СЕКРЕТАРИЈАТ ЗА КОМУНАЛНЕ И СТАМБЕНЕ ПОСЛОВЕ

A evo i priloga koji govori da će staza biti napravljena :)

N.heroja-30-odgovor-JKP-Zelenilo-Beograd.jpg


Ne znam kako ste vi, ali meni je ovaj dan lepo počeo!
 
овако Јапанци праве стазе, направе парк без стаза па онда виде који су потребе људи који користе парк и ту поставе стазу
 
orion":2pyv74zf je napisao(la):
овако Јапанци праве стазе, направе парк без стаза па онда виде који су потребе људи који користе парк и ту поставе стазу

Pa nije to ništa čudno za njih, tako cepaju i ameri, a verovatno i mnogi drugi.
 
16.1.2015
ЗАШТИТА ЗЕЛЕНИХ ПОВРШИНА У БУЛЕВАРУ ОСЛОБОЂЕЊА
http://www.zelenilo.rs/novosti/item/442 ... -sl-b-d-nj

Ugradnja slipera u Bulevaru oslobodjenja 1Радници ЈКП „Зеленило Београд“ ових дана изводе радове на заштити зелене површине у улици Булевар ослобођења. Потез на коме се изводе радови је део зелене површине уз саму саобраћајницу, у близини цркве Светог Василија Острошког и раскрснице са улицама Саве Машковића и Црнотравске.
ugradnjasliperaubulevaru.jpg


До сада је уграђено око 70 дрвених шлипера, а план је да се угрaди укупно 160. На овој површини, извршиће се и хумузирање површинског слоја земље са 60 м3 хумуса.

На овај начин биће спречено непрописно паркирање возила на средњој разделној траци у овој улици и даља девастација зелених површина.

Булевар ослобођења, као једна од прометнијих саобраћајница налази се на тромеђи општина Вождовац, Врачар и Савски венац. Он је једна од саобраћајних „жила куцавица“ Београда. Као ни остале улице у граду, ни она није поштеђена несавесног понашања појединих возача.
 
Konacno nesto pametno i efikasno i produktivno iz kuhinje zelenila
 
direktor":17oxezlg je napisao(la):
Konacno nesto pametno i efikasno i produktivno iz kuhinje zelenila

Pa jest, kada su stari pragovi sada za djabe :laugh:
neka samo ih što više u Bgdu posade ,
bar imaju odgovarjuce performanse a i dugotrajni su :kk:
 
NEMAR! Pogledajte na šta liči plato isped Narodne skupštine
M.M | 27. 01. 2015. - 11:29h izmena vesti 12:00h | Foto: M.Zlatković | Komentara: 0

Ispred Narodne skupštine plato sa cvećem je doslovno unakažen. Da li je u pitanju nemar ili nešto drugo, slike pokazuju više od hiljadu reči.

565757_plato-skupstina-foto-citalac-miodrag-1_ff.jpg


http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/529754 ... -skupstine
 
bitno je da patrola cuva bilbord "beograd na vodi" kod zeleznicke... za to vreme traktorima oru skupstinu...
 
Evo zelenilo u akciji kod skupstine

dsc04334.jpg


i neko je nesto veliko vozao

dsc04332.jpg
 
Vrh