Šta je novo?

Zelenilo ulica i bulevara Beograda - Drvoredi, travnjaci, baštice

Valjda zalivaju one kojima mogu da priđu sa cisternom (nasip, podnožje prema blokovima 45 i 70).
Ovaj drvored na nasipu se lepo primio, za par godina šetalište će izgledati potpuno drugačije.
 
20140731143945android.jpg



Uživo izgleda mnogo bolje, radnici zelenila su to posadili i održavaju a na inicijativu Doma Zdravlja Novi Beograd.

Današnja je slika.
 
Cveće lepo izgleda.

Ono što meni smeta svuda je ovaj prelaz sa travnate površine na trotoar, tj travica koja tu počinje da raste.
 
astrodule":dibybq2v je napisao(la):
Cveće lepo izgleda.

Ono što meni smeta svuda je ovaj prelaz sa travnate površine na trotoar, tj travica koja tu počinje da raste.

A kako bi drugačije znao da smo na Balkanu. :mrgreen:
 
Meni se cini gde prodje zelenilo trava ne raste, seku i sto treba i sto ne treba. Zanima me ako neko zna, zasto u zadnje vreme maltene nema drveta koje ima granu do 6 i vise metara. Drvece izgleda kao stapic za sladoled, kao neki stapovi sa cubicom na vrhu. E sad ne samo sto je ruzno vec mislim da je i opasno, ako se nesto desi granama gore, pasce kao bomba jer nema sta da ih zadrzi, kao i jos neke stvari, hladovina itd? Da li neko zna kakva je to politika orezivanja?
 
Travnjak u 64 bloku na početku Gandijeve,počeli su iz Zelenila da ga održavaju,ranijih godina to su radile komšije sa sve "kosama"
fotografija2766.jpg

fotografija2767.jpg
 
Mislim da bi deo ove livade koju je Milos okacio mogli da pretvore u parking pod uglom od 90 stepeni, dobilo bi se bar 10-tak novih mesta i usput bi taman imali razlog da zasade i koje drvo (samo ne izmedju mesta kao do sada :bash: )
 
Slažem se ,u ovom delu grada imamo hroničan problem sa parkiranjem još kad bi uklonili stajalište 82 u Gandijevoj koje je potpuno bespotrebno :bash:
fotografija2781.jpg

(na oko 150m u Gandijevoj ima još jedno autobusko stajalište 82 :bash: ) dobili bi još dodatnih parking mesta.
 
Negde sam već izneo mišljenje da neke gradske službe mnogo lošije rade od kada nema Djilasa. Ne mogu da garantujem, ali nikad više suvog lišća nisam video leti.

Tom mom mišljenju ide u prilog moja trenutna alergija na ambroziju koja nikad nije bila jača (znam još jednu osobu koja trenutno ispoljava nikad jaču alergiju).
 
То са алергијом има везе са влажвошћу ваздуха, односно тада алергени набубре па више иритирају.
Познато је да су уочи кише алергијске реакције најјаче, а овог лета би се тако могла дефинисати прогноза времена увек кад год не пада киша.
 
Oftopik: vidiš, ja sam mislio da što je sitniji alergen više prodire kroz sluzokožu nosa, ali eto čovek se uči dok je živ.

Da li postoji neka služba koja meri vlažnost zemljišta?
 
Evo i mog ulaza u Narodnih heroja.
Ograda (najjeftinija varijanta) je postavljena duž cele zgrade na inicijativu našeg ulaza, ali samo naš ulaz održava ovaj prelaz uz asfalt.
u6y6y2aq.jpg


Poslato sa telefona
 
Важно је започети. Мислим да има доста људи којима смета неред али их је блам да раде било шта. Наравно многи ће да кажу да то није њихов посао и вероватно су у праву. Ипак срамота је да 100 станара нису у стању да среде пар квадрата зелене површине у коју гледају сваки дан.
Не шири се уређеност епидемично као хаос али може ипак некога да стимулише да уради нешто око себе.
 
Videćemo. Drugi deo zelenog bloka koji pripada mom ulazu je lepši, ali nestala mi negde fotka tog dela.

Znamo svi da svi čekaju da neko drugi nešto uradi. Ima dosta ulaza u blizini koji su lepo sredili deo ispred svojih ulaza. Često je to urađeno uz pomoć štapa i kanapa. Bitno je da postoji JEDNA osoba koja će to da pokrene i to je najčešće neki penzioner koji nije radio u državnom preduzeću.
 
astrodule":3fkzv9cy je napisao(la):
Videćemo. Drugi deo zelenog bloka koji pripada mom ulazu je lepši, ali nestala mi negde fotka tog dela.

Znamo svi da svi čekaju da neko drugi nešto uradi. Ima dosta ulaza u blizini koji su lepo sredili deo ispred svojih ulaza. Često je to urađeno uz pomoć štapa i kanapa. Bitno je da postoji JEDNA osoba koja će to da pokrene i to je najčešće neki penzioner koji nije radio u državnom preduzeću.

Не стоји ти та последња реченица. На нашем улазу су сви који су радили или и даље раде у државном предузећу па нам је испред уређено ко бомбона.
Прије ће бити да је у питању неки други менталитет, васпитање, неко друго мјесто рођења...
 
Svaka čast.

Očigledno mi uzorak nije dovoljno velik. Kod nas se ništa konkretno nije radilo dok stvar nije preuzeo u ruke penzioner koji je dobar deo života šljakao u Nemačkoj.
 
Bilo nekad
1931. су се у Београду одржали "избори" за најуређеније двориште, тј врт. Ево најзапаженијих.
ouruIw.jpg

Босанска 97 (Адмирала Гепрата), власник Груја Величковић
DBEHrL.jpg

Кнез Данилова 33, власник Милан Милосављевић
sa fpz od lepigaja
 
Rekonstruisan košarkaški teren u Ulici Luke Vojvodića

Beoinfo | 30. 09. 2014. - 14:34h | Foto: Zelenilo Beograd | Komentara: 0
Radnici „Zelenila - Beograd” završili su rekonstrukciju košarkaškog terena u Ulici Luke Vojvodića kod broja 17 u Novom Skojevskom naselju na opštini Rakovica.

Rekonstrukcija je podrazumevala izradu podloge od betona i gornjeg sloja od asfalta, iscrtavanje terena, kao i izgradnju i montiranje dve košarkaške konstrukcije.

518910_kosarkaski-teren-rakovica3-foto-promo-zelenilo-beograd_f.jpg


Na inicijativu građana stambenog naselja Novo Skojevsko, pored sportskog terena, u toku su radovi na sanaciji glavne komunikacijske staze u ovom stambenom naselju.

518909_kosarkaski-teren-rakovica2-foto-promo-zelenilo-beograd_f.jpg


http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/498826/Rekonstruisan-kosarkaski-teren-u-Ulici-Luke-Vojvodica
 
blok19a_zps369f1e97.jpg

ovako je to nekad izgledalo sa fpz od ulicar , moracu da najterma zelenilo da vrati u prvobitno stanje
 
Zna li neko da li se nesto radi na zastiti platana po Beogradu ove godine. Naime naleteo sam na ovu vest od prosle godine o zastiti platana od bolesti, ali ove godine mi se cini da su svi platani na NBG prakticno skroz stradali od ove pepelnice. Bar ja kao laik cenim sadasnje stanje, svi listovi su braon i prakticno prekriveni necim. Iz ovog razloga platani uglavnom ne izgledaju reprezentativno na NBG.

http://www.kurir-info.rs/zastita-zeleni ... nak-937249
 
Ispeglase pola NBG, da nije bilo Putina ove godine ne bi uopste cistili rastninje koje je izraslo po ivičnjacima (juče očistili Antifašističke borbe, Zorana Đinđića, a verujem i okolne ulice).
Dodano čak krešu i drveće u ovoj neuređenoj šumici ili je cijl da izgleda lepše ili da se ne skrije neki terorista unutra :)
http://binged.it/1oXBXMy
 
Ništa od bambusa u Beogradu

Odložen projekat sadnje egzotične biljke širom prestonice. Razlog je nedostatak novca za sprovođenje ove ideje

BAMBUS.jpg


OD najavljivanih zasada bambusa širom Beograda, koji bi predstavljali jednu vrstu biofiltera i smanjili emisiju štetnih gasova, najverovatnije neće biti ništa.

Zajednički projekat Sekretarijata za zaštitu životne sredine i Instituta za multidisciplinarne projekte iz 2012. godine, koji je obuhvatio sadnju i praćenje razvoja bambusa na oglednim poljima na Adi Ciganiliji i Košutnjaku, završava se ove godine. Iako je najavljeno da će se po završetku projekta nastaviti sa sadnjom ove biljke i na drugim lokacijama širom grada, prema rečima Dejana Tripkovića iz nadležnog sekretarijata, sadnja će morati da sačeka neka bolja vremena.

- Pokazalo se da bambus izuzetno dobro uspeva u našoj sredini i uprkos tome što je invazivna vrsta koja se lako razmnožava, može se kontrolisati. Nažalost, zbog nedostatka finansijskih sredstava, sprovođenje projekta sadnje ove biljke širom grada, najverovatnije neće početi u toku naredne godine, kao što je bilo planirano - objašnjava Tripković.

On dodaje i da su sadnice koje su do sada posađene narasle i do četiri metra za godinu dana, kao i da one apsorbuju velike količine ugljen-dioksida, pa je za očuvanje životne sredine ovaj projekat veoma bitan.


UKRASNO BILjE
Bambus je brzorastuća drvenasta biljka iz porodice trava koja se često uzgaja i kao ukrasno vrtno bilje. Potiče iz Indije a pretežno raste u tropskim i suptropskim područjima južne, jugoistočne i istočne Azije, kao i u delovima severne Australije.

Uprkos tome što je sprovođenje ove ideje u delo odloženo, ona i dalje ima veliku podršku „Zelenih Srbije“.

- Bambus se pokazao kao veoma dobro sredstvo kojim se može odgovoriti na klimatske promene koje se trenutno dešavaju - kaže Ivan Karić iz „Zelenih Srbije“ - Mi verujemo da postoje veoma dobre mogućnosti za sprovođenje ove ideje koja bi mogla da donese nešto dobro našem gradu.


“ARENA“, BLOKOVI, IBARSKA MAGISTRALA

Kako je ranije najavljivano, ukoliko dođe do realizovanja ovog projekta, planirani su zasadi bambusa duž auto-puta kod „Kombank arene“, Mostarske petlje, Ibarske magistrale, u rakovičkom industrijskom basenu, novobeogradskim blokovima i kao zaštita od buke oko obdaništa, bolnica i škola.


Новости
 
Vrh