Šta je novo?

"Zelena avenija" stambeno-poslovni kompleks u Zemunu, Petra Kočića.

Neznam kada ce da rese ove kuce ispred 4 i 5 lamele.Ljudi loze u tim kucama cele zime ima da odime nas stanare.Zbog tih kuca nema ni parkinga ni zelenila.
 
To je jedan problem koji se javlja zimi ali bili smo ipak svesni gde kupujemo stanove. Ne mogu se rusiti kuce samo zato sto nekom smeta dim.
Drugi problem za koji sam saznao je da je tokom leta bilo jako bucno zbog fabrike koja je tik uz jednu od tih lamela.
Kad im rade klime,ventilacija ili sta god to bilo ogromna je buka jer izgleda da imaju nesto postavljeno bas sa te strane koja veze sa jednom od lamela. To mi je rekao jedan od poznanika koji zivi u tom kraju.
Da li bi neko iz prve lamele mogao da podeli sa nama utiske sa te vase prve skupstine?
Da li ste doneli neke odluke? Koga ste angazovali da vas registruje kao pravno lice? Da li vas je opstina uputila na Upravnika da bi ga angazovali ili ste ga sami odabrali sada na skupstini? Da li su konacno odlucili sa kim cete da potpisete ugovore o ciscenju jer sam cuo da je u opticaju firma koja cisti A blok.
Uskoro cemo i mi da se uselimo pa ako mozete podelite sa nama iskustva i ako mozete recite mi da li postoji neka sankcija ukoliko se porez na imovinu ne prijavi u roku od 7 dana od dobijanja zapisnika o primopredaji jer cesto nisam u zemlji?
 
Da li bilo ko na ovom topic-u moze da se nadoveze vezano za objekte koji su u fazi izgradnje u neposrednom komsiluku? Pored Zemone, pre svega mislim na:
1) Radoja Dakica 59 (nekretnina odmah do Zemone)
2) nekretnina u Radoja Dakica blizu raskrsnice sa ulicom Milosa Bandica
3) nekretnina na uglu Dz. Vasingtona i Radoja Dakica
4) ukoliko postoji jos nesto sto nisam pomenuo da je u izgradnji ili da je u planu da ce se graditi i da ce biti useljeno do kraja 2019 a nalazi se na ovoj mikrolokaciji

Za pocetak bi bilo dobro da se navedu sledece informacije po svakom objektu:
- Da li postoje stanovi koji nisu prodati?
- Koja struktura stanova je idalje dostupna za kupovinu?
- Koja je cena po m2 i da li je moguc povrat pdv-a?
- Koji je ocekivan mesec useljenja?
- Linkovi ka sajtu Investitora

Nadam se da ovo nije offtopic, posto se i u prethodnim komentatima diskutovalo o pomenutim nekretninama kao konkurentima Zelene Avenije.

Unapred hvala na komentarima i odgovorima.
Srecni praznici!
 
Da li se dugo ceka povracaj PDV-a? U kojoj poreskoj se predaje? I koje sve savete imate sto se tice povracaja pdv-a. Hvala
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531028#p531028:3m4zteva je napisao(la):
KupacDZ » Pon Apr 09, 2018 1:11 pm[/url]":3m4zteva]Da li bilo ko na ovom topic-u moze da se nadoveze vezano za objekte koji su u fazi izgradnje u neposrednom komsiluku? Pored Zemone, pre svega mislim na:
1) Radoja Dakica 59 (nekretnina odmah do Zemone)
2) nekretnina u Radoja Dakica blizu raskrsnice sa ulicom Milosa Bandica
3) nekretnina na uglu Dz. Vasingtona i Radoja Dakica
4) ukoliko postoji jos nesto sto nisam pomenuo da je u izgradnji ili da je u planu da ce se graditi i da ce biti useljeno do kraja 2019 a nalazi se na ovoj mikrolokaciji

Za pocetak bi bilo dobro da se navedu sledece informacije po svakom objektu:
- Da li postoje stanovi koji nisu prodati?
- Koja struktura stanova je idalje dostupna za kupovinu?
- Koja je cena po m2 i da li je moguc povrat pdv-a?
- Koji je ocekivan mesec useljenja?
- Linkovi ka sajtu Investitora

Nadam se da ovo nije offtopic, posto se i u prethodnim komentatima diskutovalo o pomenutim nekretninama kao konkurentima Zelene Avenije.

Unapred hvala na komentarima i odgovorima.
Srecni praznici!

Imas ovde mapu, pa pogledaj taj deo: https://bgnovogradnja.rs/mapa/
 
Ne znam za iskustva drugih stanara ali u mom slucaju je bilo zamerki sto se tice stana.
Potrebno je srediti deo stolarije, zidovi jesu krivi a posebno onaj deo izmedju kuhinje i dnevne sobe,konkretno otvor.
Plocice na balkonima su vizuelno ocajne iako ni priblizno onim iz prve lamele koje mogu da vidim.
Prilaz zgradi katastrofa,sreca pa mozemo kroz prvu lamelu da ulazimo.
Sve u svemu moglo je malo ozbiljnije da se shvati posle komentara koji su ovde dati.
Kod komsije sam video da je na sredini zida u dnevnoj sobi odzak sto vizuelno jako lose izgleda.
Ne znam kod ostalih ali moja wc solja izbacuje vodu napolje tj.prska na plocice kada se pusti voda. Da li jos neko ima ovakve zamerke i kada su vam rekli da ce biti otklonjene?
Nadam se da necemo dugo cekati na resavanje reklamacija.
 
Slazem se skroz. Jako je cudno da neko ne prodje kroz stan i temeljno pogleda stolariju i osnovne stvari, pre nego sto pocne primopredaja.
Za par dana su mi zamenjena vrata i popravljene neke sitnice, sto je pozitivno.
 
Pozdrav,
Treba da se uslelim u II lamelu ali imam problem sa odvodom za aspirator.Da li su stanari koji su se vec uselili u prvu lamelu ili drugu busili novi odvod?Meni je potrebno da pomerim odvod u istoj visini od poda ali za 300mm blize ivici ceonog zida.Unapred hvala na odgovoru.
 
Pozdrav svima,

da li je neko kupovao spoljašnje parking mesto ? Da li bi mogao da podeli sa nama svoja iskustva ?
Kako smo videli u nacrtu Ugovora, oni su naveli da se parking mesto daje na korišćenje "bez naknade" iako naplaćuju 4.500 EUR. Takođe, navedeno je da "ukoliko korisnik parking mesta ne bude u mogućnosti da ga koristi, oni će platiti korisniku penal u iznosu od 4.500 EUR"...
Da li je neko proveravao Ugovor kod svog advokata ? Šta je bila osnova za uplatu, kad već u Ugovoru stoji "bez naknade" ?
Hvala unapred!
 
uf Zagore sada možda nenadano izazivaš jedno tri strane novog prepisivanja da li može ili ne. Koliko se sećam prošli put je bilo nerešeno među dve strane :)

Pogledaj negde oko 10te strane foruma, dosta se o tome pričalo,a neki član je i kupio to mesto ako me sećanje služi pa mu šalji upit.
 
Steta sto klime nemaju maske mogli bi se vlasnici dogovoriti i staviti neke u boji fasade da manje upadaju u oci
 
Stvarno glupo što nisu sakrili klime a donekle su se potrudili oko fasade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470283#p470283:uvd43aqq je napisao(la):
kupacL1 » Sre Avg 09, 2017 4:29 pm[/url]":uvd43aqq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470237#p470237:uvd43aqq je napisao(la):
mekbejn » Sre Avg 09, 2017 12:49 pm[/url]":uvd43aqq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470015#p470015:uvd43aqq je napisao(la):
DusanBG » 08 Aug 2017 09:53 am[/url]":uvd43aqq]Mekbejn, ti si ovde stariji forumaš, kako se tebi čine radovi na ovim zgradama obzirom da si uzeo stan?

Postoje razna nerešena pitanja i mnogi problemi u samim stanovima kao i u odosima sa investitorom.
Nisam hteo ovde da pišem detaljno o tome jer sam se nadao da će stvari početi da se odvijaju u dobrom smeru,
ali kako se ništa ne dešava, podeliću sa vama pitanja i zahteve koje je grupa stanara (u početku nas je bilo desetak, ali sada oko 30) uputila mejlom investitoru, a od koji gotovo da ništa nije rešeno:

1. Svi smo primetili da informacije o aktuelnim dešavanjima ne dobijamo sistematski i blagovremeno, te predlažemo da iskoristite sopstvenu web stranicu i da u sekciji vesti makar jednom nedeljino objavljujete informacije od značaja za stanare, a u nastavku će biti jasno o kojim temama se radi. Ako web site nije opcija, onda molimo bar za ažurnu oglasnu tablu.
2. Prema informacijama sa kojima raspolažemo grejanje od toplane nije još dovedeno do lamele 1. Grejna sezona počinje za manje od 3 meseca. Molimo za precizan status i plan akcije do konačne realizacije grejanja kao stavke od krucijalnog značaja za stanovanje. Stanove smo kupovali sa centralnim grejanjem bez opcionog rešenja i bilo bi problematično da se ovo pitanje ne reši na vreme.
3. Saznali smo da će broj zgrade biti promenjen sa 14 na 16, te insistiramo da sve posledice usled promene (lična dokumenta, poreska prijava, aneksi potrebni za ugovore sa toplana i EPSom i slično), budu realizovana uz smernice, pravnu i finansijsku podršku investitora. Ovo takođe podrazumeva i izmenu kupoprodajnih ugovora, jer će se broj iz ugovora razlikovati od faktičkog stanja.
4. Senzori za liftove funkcionišu diskutabilno i/ili nisu postavljeni u dovoljnom broju pa su kabine kao takve opasne za decu, koja svojom snagom ne bi mogla da se suprotstave vratima. Vrata na pojedinim spratovima su već izgubila inicijalna svojstva usled ovog problema.
5. Lamela 1 je trenutno jako prljava te molimo da nas obavestite u kom roku će biti sprovedeno razdvajanje gradilišta od lamele pregradnim elementima koje će sprečiti prodor prašine? (razdvajanje je potrebno sprovesti i u zoni ulaznog hodnika, te svetlarnika). Takođe vas molimo da se radnicima skrene pažnja da ne bacaju smeće i opuške, naročito u atrijum, s obzirom na to da ovo više nije samo gradilište već mesto za stanovanje.
6. Molimo za potvrdu nezvanične informacije da će čišćenje, održavanje i obezbeđenje zgrade počinje od 01 avgusta 2017. godine – koja je cena usluge i da li će biti deo računa za Infostan. Trenutno stanje je da su hodnici izuzetno prašnjavi, a zelena trava ispred zgrade bez zalivanja vene… koga bismo i kako zvali u slučaju da je potrebno npr. isključiti vodovodnu vertikalu usled pucanja glavnog ventila u stanu u subotu u ponoć?
7. Molimo da objavite precizno kada i kako će biti sprovedeno
  • Prijava i plaćanje na snabdevanje električnom energijom
  • Prijava i plaćanje za komunalije (Infostan)
  • Prijava i plaćanje za grejanje
  • Uknjižba vlasništva nad posebnim celinama (stanovi)
8. Molimo za preciznu informaciju koji kablovski i telko operateri pored SBB imaju tehničke mogućnosti za priključenje u našim stanovima. Insistiramo da zgrada ima jednak tretman prema svim operaterima.
9. Kutije slabe struje nisu dovoljno velike, a ni opremljene kako bi se u njih smestila oprema SBBa za kablovsku televiziju. Molimo da se pronađe odgovarajuće rešenje, čak i ukoliko ono podrazumeva zamenu postojećih kutija novima.
10. Uobičajeno je da sa na poruke poslate na email adresu za reklamacije ne odgovara, te zahtevamo da se uvede rok za odgovor (predlažemo do 48h), kao i rok za rešavanje primedbe (120h). Ujedno molimo da se primedbe otklanjaju kvalitetno i sa pažnjom jer se često dešava da majstor koji otklanja jedan propust napravi drugi, koji je opet iznova potrebno prijavljivati….
11. Gotovo svi smo primetili da WC šolje imaju oblik koji prilikom povlačenja vode izbacuje van šolje priličnu količinu sadržaja. To apsolutno nije higijenski ni prihvatljivo i molimo za predlog rešenja sa vaše strane.
12. Garažna mesta u zgradi su vrlo diskutabilna usled toga što prostor nije zatvoren prema spolja, što u velikoj meri obesmišljava funkcionalnost prostora, kao i neodgovarajući nagib na ulazu u garažu. Dodatno koji je rok za puštanje garažinih mesta u funkciju?
13. Parking mesta ispred zgrade u prostoru iza rampe. Kako je regulisano pravo korišćenja ovih mesta, te kako će stanari bez parking mesta ili garažnog mesta prilaziti zgradi svojim vozilima nakon puštanja rampe u funkciju. Prilazak je neophodan usled brojnih razloga u vezi sa normalnim korišćenjem i stanovanjem u objektu.
14. Svetla u hodnicima često ne rade ni nakon pritiska tastera. Molimo da se kvar otkloni. Ujedno molimo da svetla u donjem delu hodnika rade 24h.
15. Prekidači u stanovima su veoma diskutabilnog kvaliteta, te molimo da razmotrite predlog da se isti zamene kvalitetnijima za stanare koji se izjasne za promenu, a o trošku investitora ili izvođača.
16. Veliki broj neravnina na zidovima, nepotrebnih niša i slično je nešto što sada ne može da se promeni, ali svakako je negativno iznenađenje. Kao npr. i da antenski priključci za tv stoje dole, a priključci za struju 1.5m iznad, što uslovljava razvlačenje kabova po zidu što je sa estetskog aspekta potpuno neprikladno.
Isto tako nepostojanje zaštitnih obloga ispod prozora posmatramo kao meru uštede neprimerenu aspiraciji prema kvalitetu stanova u ovakvom kompleksu. Insistiramo da uvažite predlog da se ove obloge naknadno ugrade u stanove vlasnika osim ukoliko neko nije izričito protiv toga.
17. Predlažemo da u cilju doprinosa lokaciji organizujete akciju osvetljavanje ulice Petra Kočiča prema Zemunskom parku, kako bi navedeni potez bio prijatan i bezbedan za kretanje pešaka i dece do obližnjih škola, a stojimo na raspolaganju za svaku podršku.
18. Interna trafo-stanica (TS) nalazi se u prizemlju zgrade i sa zdravstvenog aspekta može imati negativne uticaje na zdravlje stanara zbog elektromagnetnog zračenja, što je posebno izraženo u stanovima koji su u vertikali iznad TS jer su u tom delu pretežno spavaće sobe. Insistiramo da zbog toga izvedete faradejev kavez koji je veoma mala investicija, a znači mnogo. Kupci stanova nisu imali ovu informaciju prilikom kupovine tj. prodaje.
19. Iako su u okviru prozora ostavljeni prostori za postavljanje komarnika, oni nisu postavljeni uz obrazloženje da na njih nije moguće dati garanciju. Molimo vas da napravite dogovor sa dobavljačima prozora i postavite komarnike, makar i po cenu da nam ne date garanciju na iste, jer se to ima smatrati standardom
20. Molimo da nas obaveštavate i o lokalima, tačnije kada će i koji početi sa radom.
Mene samo zanima zasto je vas vise od 30 kupaca potpisalo taj mail kada Slobodan-ka kaze da je sve savrseno sto podrzava i njen prijatelj kupac 321?!
Da li ste vi svi ostali sigurni da ste na istoj adresi? Kada malo bolje razmislim mozda i niste jer se ne zna da li je zvanicno zgrada na broju 14 ili 16.
Da se vratim na svoj post iz Avgusta prosle godine kada je bilo pitanje broja na kom se zgrada nalazi. U Ugovorima o kupoprodaji, dokumentaciji, prijavama na poreze, infostanu, ED, bankama, hipoteci.... mi smo na broju 14. Pilikom primopredaje dobijamo zapisnike na broj 16 pa insistiramo da nam plate Anekse pre nego prijavimo sve na tu adresu.
Odgovor Montexa je bio da su izdejstvovali da zgrada ostaje na broju 14 te da vratimo zapisnike. Izdati su nam novi na broj 14 pa smo sve prijavili na taj broj.
Juce je na oglasnoj tabli osvanulo obavestenje na kom nas obavestavaju ce zgrada biti zvanicno na broju 16.
Veci neprofesionalizam nisam video u svom zivotu.
Pocevsi od toga da je zgrada registrovana kao pravno lice bez znanja stanara preko toga da je za tu registraciju predat zapisnik sa skupstine stanara koja nikada nije odrzana niti stanari znaju sta u njemu pise.
Postavljen je predsednik bez glasanja na toj neodrzanoj skupstini i slutim da su za sve to iskoristeni potpisi stanara koji nikada nisu dati Stambenoj zajednici kao pravnom licu.
Dokumentaciju nikada nismo dobili na uvid iako je to zahtevano na skupstini. Kasnije je jedna devojka nasla Resenje o osnivanju na internetu i u njemu pise da je za osnivanje predat zapisnik sa odrzane prve skupstine stanara.
Mislim da je pravi trenutak da se sva ova prica vec jednim zavrsi.
Ne znam kakva je situacija kod stanovnika druge i trece lamele ali sto se tice prve ovo je toliko sramotno i neprofesionalno da nemam reci.
Vise nema smisla tolerisati njihove brljotine. Predlazem da angazujemo advokate ali i medije da bi ova farsa vec jednom bila resena.
 
Dragi komšija kupac L1,

Pre nego počnete ponovo istu temu da vrtite u krug bio bih Vam veoma zahvalan da prestanete da uznemiravate druge komšije ličnim konstatacijama koje nemaju veze sa relanim i suvislim objašnjenjima.
Dakle, tačno je da je pristiglo obaveštenje o novododeljenom kućnom broju lamela 1, 2 i 3 .
Takođe je tačno da ta odluka nema veze sa investitorom, a i sa nama odnosno sa stambenom zajednicom. Kućni broj utvrđuje RGZ Služba za katastar nepokretnosti Zemun .
Svaki objekat koji se izgradi u Beogradu, pričamo o novogradnji, nakon izgradnje dobija svoj novi identitet-kućni broj i na tu odluku ne utiče niko osim pomenute državne institucije. Isti je princip bio i u ostalim blokovima....apsolutno ništa novo.
Takođe mi nije jasno o kakvim aneksima pričate, nepotrebno uzbunjete narod tom pričom. Da li čitav grad radi aneks kada državni organi donesu odluku o promeni naziv ulice ili promeni samo broj???? Ne, naravno !!!!
Prilično je dosadno čitati o Vašem ličnom animozitetu prema investitoru. :bash:
Mislim da je potrebno i malo se pravno informisati pre nego dobijete želju pišete o stvarima koje ne poznajete i da se „prepucavate“ sa ljudima koji apsolutno žive normalno u svojim domovima u Zelenoj aveniji.
Pohvale za investitora od moje porodice za sve što su nam izašli u susret, odgovorili na svaki zahtev i dali sve od sebe da se neki mali nedostaci odmah koriguju, a zahvalni smo i na pruženom dodatnom roku za isplatu preostalog dela cene jer smo spletom okolnosti (katastar je predugo zadržao predmet) prilično kasnili.
"Dokon pop i jariće krsti"
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=540394#p540394:hug76af2 je napisao(la):
visuelle » Pet Maj 25, 2018 2:29 pm[/url]":hug76af2]Dragi komšija kupac L1,

Pre nego počnete ponovo istu temu da vrtite u krug bio bih Vam veoma zahvalan da prestanete da uznemiravate druge komšije ličnim konstatacijama koje nemaju veze sa relanim i suvislim objašnjenjima.
Dakle, tačno je da je pristiglo obaveštenje o novododeljenom kućnom broju lamela 1, 2 i 3 .
Takođe je tačno da ta odluka nema veze sa investitorom, a i sa nama odnosno sa stambenom zajednicom. Kućni broj utvrđuje RGZ Služba za katastar nepokretnosti Zemun .
Svaki objekat koji se izgradi u Beogradu, pričamo o novogradnji, nakon izgradnje dobija svoj novi identitet-kućni broj i na tu odluku ne utiče niko osim pomenute državne institucije. Isti je princip bio i u ostalim blokovima....apsolutno ništa novo.
Takođe mi nije jasno o kakvim aneksima pričate, nepotrebno uzbunjete narod tom pričom. Da li čitav grad radi aneks kada državni organi donesu odluku o promeni naziv ulice ili promeni samo broj???? Ne, naravno !!!!
Prilično je dosadno čitati o Vašem ličnom animozitetu prema investitoru. :bash:
Mislim da je potrebno i malo se pravno informisati pre nego dobijete želju pišete o stvarima koje ne poznajete i da se „prepucavate“ sa ljudima koji apsolutno žive normalno u svojim domovima u Zelenoj aveniji.
Pohvale za investitora od moje porodice za sve što su nam izašli u susret, odgovorili na svaki zahtev i dali sve od sebe da se neki mali nedostaci odmah koriguju, a zahvalni smo i na pruženom dodatnom roku za isplatu preostalog dela cene jer smo spletom okolnosti (katastar je predugo zadržao predmet) prilično kasnili.
"Dokon pop i jariće krsti"
Jako mi je drago da vasa porodica zivi u harmoniji bez problema sto zelim i svojoj porodici koja taj mir nije imala iz razloga koje sam naveo. Nije mi jasno zasto sebi stvarate glavobolju citajuci forum pa ispada da vam drugi unose nemir a sami ga sebi stvarate.
Za razliku od Vas ja sam svoju obavezu ispunio pre roka , niko me nije cekao ali sam zato ja osedeo cekajuci da mi se rese problemi.
Nemojte o pravnim stvarima jer je dovoljno da Vam kazem da sam imao zapisnik o primopredaji na br 16 sto govori o tome da se za to znalo.
Ako cemo o Aneksu eto hir mi je da imam ugovor u kome ce da budu tacni podaci i nemojte da vam to stvara glavobolju sem ukoliko Vi niste investitor.
 
Meni je interesantno da ste imali skupstinu stambene zajednice i izabrali nekog a da za to neznate divno
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=540429#p540429:3pn7rzj4 je napisao(la):
kupacL1 » Pet Maj 25, 2018 4:36 pm[/url]":3pn7rzj4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=540394#p540394:3pn7rzj4 je napisao(la):
visuelle » Pet Maj 25, 2018 2:29 pm[/url]":3pn7rzj4]Dragi komšija kupac L1,

Pre nego počnete ponovo istu temu da vrtite u krug bio bih Vam veoma zahvalan da prestanete da uznemiravate druge komšije ličnim konstatacijama koje nemaju veze sa relanim i suvislim objašnjenjima.
Dakle, tačno je da je pristiglo obaveštenje o novododeljenom kućnom broju lamela 1, 2 i 3 .
Takođe je tačno da ta odluka nema veze sa investitorom, a i sa nama odnosno sa stambenom zajednicom. Kućni broj utvrđuje RGZ Služba za katastar nepokretnosti Zemun .
Svaki objekat koji se izgradi u Beogradu, pričamo o novogradnji, nakon izgradnje dobija svoj novi identitet-kućni broj i na tu odluku ne utiče niko osim pomenute državne institucije. Isti je princip bio i u ostalim blokovima....apsolutno ništa novo.
Takođe mi nije jasno o kakvim aneksima pričate, nepotrebno uzbunjete narod tom pričom. Da li čitav grad radi aneks kada državni organi donesu odluku o promeni naziv ulice ili promeni samo broj???? Ne, naravno !!!!
Prilično je dosadno čitati o Vašem ličnom animozitetu prema investitoru. :bash:
Mislim da je potrebno i malo se pravno informisati pre nego dobijete želju pišete o stvarima koje ne poznajete i da se „prepucavate“ sa ljudima koji apsolutno žive normalno u svojim domovima u Zelenoj aveniji.
Pohvale za investitora od moje porodice za sve što su nam izašli u susret, odgovorili na svaki zahtev i dali sve od sebe da se neki mali nedostaci odmah koriguju, a zahvalni smo i na pruženom dodatnom roku za isplatu preostalog dela cene jer smo spletom okolnosti (katastar je predugo zadržao predmet) prilično kasnili.
"Dokon pop i jariće krsti"
Jako mi je drago da vasa porodica zivi u harmoniji bez problema sto zelim i svojoj porodici koja taj mir nije imala iz razloga koje sam naveo. Nije mi jasno zasto sebi stvarate glavobolju citajuci forum pa ispada da vam drugi unose nemir a sami ga sebi stvarate.
Za razliku od Vas ja sam svoju obavezu ispunio pre roka , niko me nije cekao ali sam zato ja osedeo cekajuci da mi se rese problemi.
Nemojte o pravnim stvarima jer je dovoljno da Vam kazem da sam imao zapisnik o primopredaji na br 16 sto govori o tome da se za to znalo.
Ako cemo o Aneksu eto hir mi je da imam ugovor u kome ce da budu tacni podaci i nemojte da vam to stvara glavobolju sem ukoliko Vi niste investitor.

E sad mi je ovo vec pateticno ....
 
A sta je to Vama dragi komšija patetično kada čovek govori istinu? Na svu srecu nisu svi slepi i ludi .... Ovakav amaterizam odavno nisam video!
 
@urbanistaR
Sto se tice spoljasnjih parking mesta, jos ih nije moguce prebrojati jer kompleks nije gotov (delovi sa strane L3 jos nisu funkcionalni, pa postoji privremeni parking nasut tucanikom).
Kad je rec o unutrasnjim mestima u suterenu, L2 sigurno nema 31PM, a L3 nema 36.
 
Moram da kazem da sam se uverio da su problemi koje su ljudi iz prve lamele naveli bili zaista realni. U par navrata sam komunicirao sa nekoliko stanara jer sam hteo da vidim o cemu je ovde rec.
Tacno je da su nama u novim lamelama u prihvatljivom roku izasli u susret sto se tice popravki ali u tome je mnogo doprinelo upravo sve sto se javno reklo na ovom forumu i ja sam zahvalan zbog toga.
Sto se tice prve lamele....
Licno sam video da na njihovoj oglasnoj tabli stoji ogroman spisak jako ozbiljnih reklamacija za veci broj stanova a koje se resavaju u poslednja recimo dva meseca dok se ljudi sa njima jure od useljenja. To je spisak koji je istaknut od strane Konstruktora ili Montexa da ne bude zabune.
Ako je ovoliki spisak onoga sto je tek sada reseno zamislite sta je tek bilo tokom godine.
Uopste nije pateticno to sto covek zeli cistu papirologiju a Vi ga Visuelle napadate kao da ju je od vas trazio. Ne vidim sta je u njegovom stavu pateticno.
Cak se iz posta od ranije moze primetiti da je imao zapisnik o primopredaji na broj 16 i da su Zvanicno Montexu poslali upit po tom pitanju kao i veliki broj konkretnih pitanja koji se ticu prve lmele.
Jako me cudi da imate takav stav kada ste kao stanar verovatno i vi dobili zvanican odgovor na sva ta pitanja a ispostavilo se da nije sve bilo kako je receno. Mozda niste u toj prepisci jer kazete da ste se kasnije uselili ali zaista treba da je procitate.
Recimo jako me je iznenadio njihov jako ozbiljan odgovor na pitanje o grejanju sto nije beznacajna tema a ispostavilo se da je to grejanje stiglo do zgrade krajem Oktobra. Nije stvar u tome kada je stiglo nego je konkretno odgovoreno da je laz da nije proslo do zgrade i da je sve ok. Video sam svojim ocima odgovore kao i koja osoba ih je poslala. Ja sam ih par puta procitao jer mi je bilo nepojmljivo to sto je napisano a da se zna cinjenicno stanje. Zaista sam bio jako neprijatno iznenadjen.
Cudno mi je i sve to sa skupstinom stanara.
Iskreno, ukoliko takav stav bude u odnosu na nasu lamelu ja cu prvi da angazujem advokata.
Ja zaista dugo pratim forum i pokusavam da budem objektivan ali se nisam upustao u diskusiju dok nisam kupio stan. Najiskrenije, Vi mi Visuelle sa te strane delujete kao neko ko predstavlja upravo investitora kog grcevito branite. Nemojte da se ljutite ali to je moje misljenje.
Sve u svemu, smatram da bi trebalo konacno ljudima da rese te preostale reklamacije jer su i oni posteno platili svaki kvadrat.
Ne mislim da bi ovde neko dosao sa namerom da blati investitora kog je sam izabrao za kvalitet koji mu je ponudjen. Ipak, u toj zgradi zivi ozbiljan svet i niko mi ne deluje kao neko ko jedva ceka da izadje na forum i prica kojesta. Svi ti ljudi su jedva cekali da dobiju kljuceve kao i ja. Meni nije bio interes da dobijem los stan i dodjem ovde da blatim nego da dobijem ono sto sam platio po uzoru na ogledni stan i da ne znam ni za forum ni za Montex a kamo li da ih blatim.
Nadam se da ce se poslednje dve lamele zaista profesionalno izgraditi jer ljudi zasluzuju da za novac koji su dali dobiju stanove vredne tog novca.
Ipak, zaista ostaje pitanje koji je postupak vezan za te promene za sve 3 lamele jer su na istom broju?
Zaista je neprofesionalno samo istaci obavestenje.
Nismo mi birali broj 14ab. Neko je morao da odluci da to bude tako jer je ocigledno zavod vec prosle godine odlucio da je to 16 ako su se vec davali takvi zapisnici.
Covek mi je rekao da se nije mogao prijaviti na adresu jer mu je ugovor na broj 14 a zapisnik na 16 pa su zbog toga ljudi hteli anekse.
 
Inace, na FB stranici ZA se pojavila informacija o novom vrticu koji ce biti otvoren u okviru kompleksa (u prizemlju L2):


Posto je to dosta veliki lokal, ostaje da vidimo koliko ce dece biti u vrticu i gde ce se sva ta deca igrati napolju, s obzirom na to da je igraliste izmedju lamela 1, 2 i 3 vrlo malo cak i za decu postojecih stanara.
 
Vrh