Šta je novo?

"Zelena avenija" stambeno-poslovni kompleks u Zemunu, Petra Kočića.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=517129#p517129:1qofzkuo je napisao(la):
zagorkazaza » Pet Feb 16, 2018 8:57 pm[/url]":1qofzkuo]kakve sve gluposti ljudi pitaju :) :) :)
Hm, onda lepo objasnite kako ljudi kazu da nemaju pristup zgradi? Da li svako moze ko je tu stanar da udje kolima ispred svog ulaza i istovari stvari?
Ako je tako da bez tag uredjaja ne moze da se pristupi ulazu (osim onih koji su platili parking mesto), onda ni hitne sluzbe ne mogu da pristupe bez da im neko otvori rampu. Iz istog razloga u staroj zgradi nismo dobili dozvolu od grada da postavimo rampu na mali parking ispred zgrade, iako je postojala saglasnost svih stanara. Jednostavno nam je receno da prilaz zgradi ne moze da se blokira.
I dalje mislite da su gluposti? :)
 
Stavice na svako mjesto blokator istog nece biti rampa na ulazu u kompleks kao naprimjer u sava adi tako je rijeseno
 
Реците ми,пријава за струју,како то иде јер први пут то радим.Коме се обраћам,шта је потребно и колико је времена потребно да се процес оконча.Захваљујем.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=518474#p518474:fr1cd2t7 je napisao(la):
Msc » Sre Feb 21, 2018 8:09 am[/url]":fr1cd2t7]Реците ми,пријава за струју,како то иде јер први пут то радим.Коме се обраћам,шта је потребно и колико је времена потребно да се процес оконча.Захваљујем.
Sve znate. A gde ta prijavite struju ne :roll:
 
Друже делфин ако не можеш помоћи не пиши ништа,молим те.Унапред захвалан.Поздрав.
 
Da li je neko ugrađivao komarnike ?
Bilo bi lepo ako bi neko podelio svoja iskustva oko cene i eventualno preporučio modele i firmu koja se bavi ugradnjom, a sa kojom je imao dobro iskustvo.
Hvala unapred !!!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=518474#p518474:mkch5xxh je napisao(la):
Msc » Sre Feb 21, 2018 8:09 am[/url]":mkch5xxh]Реците ми,пријава за струју,како то иде јер први пут то радим.Коме се обраћам,шта је потребно и колико је времена потребно да се процес оконча.Захваљујем.

da je normalan investitor, oni bi vam objasnili sta sve treba. ide se u EDB u masarikovoj, ali nisam siguran sta sve treba, nije neka preobimna dokumentacija. najbolje da pozovete ili odete do EDB-a da vam oni sve kazu
 
Захваљујем dzigz,тренутно нисам у земљи па ме интересује колико времена морам да изгубим да се све заврши јер сам ограничен временом.Захваљујем.
 
To ne zavisi od Vas nego od Montexa.
Tek kada oni zavrse ono sto je njihova obaveza moci cete da prevedete brojilo.
Ja imam prijatelja u Masarikovoj preko kog sam pokusala nekoliko puta da prevedem i Julu i Avgustu ali mi nisu dozvolili dok Montex nije odradio svoj dio posla.
Kasnije su nas oni sami prijavili i moslim da je prvi racun koji smo dobili na svoje ime bio septembarski.
Pre toga smo placali racune koji su stizali na Montex pa su nas oni zvali da njima uplatimo.
 
Danas je prva lamela ponovo postala mesto kroz koje defiluju radnici.
Naime,bilo mi je cudno da se stvara ogromna buka pa sam video da radnici ulaze u atrijum kroz prvu lamelu da bi postavljali izolaciju i fasadu na drugoj na stanove koji gledaju u atrijum.
Jos cudnije mi je to sto su ljudi koji su kupili stanove u drugojlameli dobili obavestenje da je sve zavrseno i da su prosli tehnicki prijem a sada se ispostavilo da ta vertikala uopste nije uradjena.
 
Bio sam u nedelju u ZA i baš uslikao taj nezavršeni dio, i hteo da ga objavim ovde, ali me evo KupacL1 preduhitrio. Neko reče da je sve završeno, pa sam baš iz tog razloga slikao, taj dio nema niti izolacije niti fasade. Ova slika je dakle u nedelju snimljena.
Moram da kažem da vam je hodnik neugledan i čak i prljav, zidovi obijeni, fale sijalice, stakla musava, ne izgleda kao da se tu stanuje svega pola godine. Imate li firmu za održavanje objekta? (izvinjavam se ako je o ovoj temi bilo reči ranije, relativno skoro sam se zainteresovao za projekat pa možda nisam sve isčitao)

 
Ne verujem da se iko uselio, pošto zgradama 2 i 3 još uvek ne može da se priđe :)
A što se održavanja tiče, dobro ste primetili da nam je to bolna tačka.
Mene trenutno najviše muči što se ne rade lokali. Bukvalno nemamo gde hleb da kupimo. Od čitave priče o kompleksu, za sada imamo samo jedan skup zgrada.
 
Tacno je da sam dobio mail u kom pise da je zgrada prosla tehnicki prijem pa sam isao da se licno uverim da li je sve zavrseno.
Prva lamela je bila otvorena pa sam usao i zatekao sam stvarno radove u prostoru izmedju zgrada. U atrijumu je ta vertikala u cigli bez izolacije i fasade.
Radnici ulaze kroz prvu lamelu jer nemaju pristup sa nase strane.
Uzasno vam je prljavo.
Nadam se da mi necemo imati ugovor sa firmom koja njima odrzava zgradu jer ono ne vredi ni dinara.
Ja hocu da imam kvalitet usluge koju placam.
Pricao sam sa par komsija iz prve lamele i bili su ljubazni da mi pokazu na sta su se zalili i kako je sta ispravljano i mogu reci da sam neprijatno iznenadjen.
Ljudi ne objavljuju fotografije jer se nadaju da ce uspeti da rese problem bez pompe ali ukoliko ne uspeju imaju fotografije koje ce da objave a imaju ih i ljudi iz Montexa jer im se salju reklamacije.
Bar 5 njih mi je reklo da su im menjali celu stolariju,svima su parketi osteceni, krivi zidovi, lift kojim su radnici prevozili materijale je prilicno izgreban, zidovi u hodnicima osteceni, ceka se na popravku blkona u jednoj vertikali,lokali nisu ni poceli da se uredjuju, jos nema uslova za pristup nasim lamelama ali se nadam da ce do kraja meseca da i to zavrse.
Mislim da cemo imati veliki problem sa parkiranjem u prvom periodu.
Dobio sam savet da kada bilo sta budem potpisivao to uradim tako sto cu npr za kljuc napisati potpisujem da sam izvrsio primopredaju kljuceva pa tek potpis ili primio sam tag uredjaj pa potpis.
Kada su mi rekli zasto je to bitno evo i ja komsijama savetujem da tako urade da ne bismo imali probleme kao ovi iz prve lamele.
Mislim da su komentari komsija iz prve lamele bili za nauk investitiru i da su obratili vise paznje na nase zgrade.
Jedva cekam da vidim svoj stan ali po savetu cu da pregledan svaki cosak,zid,plocicu prozor ili prekidac pre nego potpisem zapisnik.
 
Imate savjete o primopredaji na stepa forumu i nekih 30 stavki koje treba da pogledate vodite racuna
 
Ima 215 strana i 5000 komentara. Znas li mozda neke savete napamet?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=525330#p525330:v6xib897 je napisao(la):
vanste25 » Fri Mar 16, 2018 4:09 pm[/url]":v6xib897]Ima 215 strana i 5000 komentara. Znas li mozda neke savete napamet?

http://stepa.rs/saveti/2013/03/08/primopredaja-stana-sa-fenom-koficom-vode-i-dva-svedoka/

Prilikom primopredaje stana
1. Tražite da se prisutne osobe predstave, zapišite njihova imena, funkciju i za koga rade, bez obzira na to što će sve to eventualno biti i u zapisniku
2. Nikako ne dozvolite da vas požuruju
3. Nikako ne prihvatajte razgledanje stana bez struje ili vode, jer nećete biti u stanju da uočite sve nedostatke
4. Proverite da li su ključevi od ulaznih vrata u neotvaranoj i neoštećenoj kesici. Sama vrata se mogu proveriti “privremenim, građevinskim ključem” koji se koristi tokom izvođenja radova
5. Proverite ključeve na svim unutrašnjim vratima
6. Proverite kako se sva vrata zatvaraju i zaključavaju
7. Proverite da li radi interfon i zvono
8. Proverite poštanski sandučić
9. OBAVEZNO tražite da vam pokažu brojila (električno, toplotno), i upišite njihovo stanje u zapisnik ukoliko pokazuju više nego što očekujete, inače će vas iznenaditi astronomski računi
10. Proverite instalacione ormariće unutar stana (grejni, elektro, telekomunikacioni)
11. Proverite dodatnu opremu koja nije ugrađena (mali bojler, bateriju za vodu)
12. Proverite pisanu garanciju za opremu (bojleri)
13. Proverite da li ima oštećenja na vratima ili štoku, da li oko štokova ima praznina
14. Proverite da li su pločice oštećene, da li su dobro postavljene (kuckanjem), proverite fuge. Proverite da li su vam pločice u kuhinji od zida do zida
16. Proverite uslove za montiranje kuhinjske opreme (otvor za aspirator, položaj el. priključaka, prekidača, i sl.)
17. Proverite prelaz između parketa i pločica
18. Proverite da li se klati lavabo, ili drugi elementi u kupatilu
19. Proverite vodokotlić, slavine, tuš (pustite vodu, proverite da li je ujednačen mlaz)
20. Proverite da li pločice u kupatilu imaju odgovarajući nagib ka slivniku, i da se voda ne sliva ka vratima
21. Proverite da li ima dovoljno mesta za mašinu za pranje veša, i da li se može uneti u kupatilo bez skidanja vrata
22. Uključite bojler i aspirator i uverite se u njihov ispravan rad
23. Proverite sve utičnice (ponesite fen za kosu ili neki sličan uređaj, a ako ste u mogućnosti izmerite napon)
24. Proverite sve prozore, kako se otvaraju i zatvaraju, da li je oštećeno staklo, da li su ručke rasklimane, proverite kako funkcioniše celokupni mehanizam
25. Proverite sims, da li pravilno otiče voda
26. Proverite sve roletne, nekoliko puta ih podignite i spustite do kraja
27. Proverite radijatore
28. Proverite ima li ventila za regulaciju potrošnje na radijatorima
29. Proverite zidove iza radijatora, ima li fleka, oštećenja
30. Proverite sve zidove u stanu, da li su ispucali, oštećeni (npr. na ćoškovima), ima li vlage (žuti, sivi, crni tragovi), da li su ispravno ofarbani, ima li šarenih delova ili čak delova koji nisu uopšte ofarbani
31. Detajno proverite parket u svim sobama. Ako je parket isprljan na njemu se neće videti greške, tražite da ga očiste pre provere, ili ga očistite na licu mesta (ponesite veću krpu)
33. Vrata od terase detaljno proverite, posebno bravicu, događa se da bude rasklimana i posle izvesnog vremena mora da se promeni, kako dihtuju gume za izolaciju, da li su dobro pozicionirane
34. Proverite pločice i ogradu na terasi
35. Ponesite koficu ili veću flašu, i izlijte dosta vode na terasu da bi videli nagib i da li voda pravilno otiče
36. Ako ste u mogućnosti, izmerite sve prostorije i proverite da li se kvadratura slaže sa onom koju je ustanovila Komisija

Raspitajte se
– Kako je rešeno pitanje gromobrana
– Kako je izvedena podna, toplotna i zvučna izolacija
– Koje utičnice, osim za struju, postoje u stanu i gde se nalaze
– Da li su po završetku montaže izvršene probe cevovoda i radni pritisak, postoje li zapisnici o obavljenoj probi
– Da li je po završetku radova ispitano da li rade sve instalacije, da li je instalacija kod radnih temperatura nepropusna, da li postoji zapisnik o tome
– Da li je stan prebačen sa “građevinske” struje na “normalnu”, a ako nije, zašto nije i kada će
– Prilikom dobijanja ovih informacija dobro bi bilo da imate osobu pored sebe, kao svedoka

Upotrebna dozvola
– Tražite kopiju upotrebne dozvole. Objekat po Zakonu ne može biti predat na upotrebu bez da je rešenjem utvrđena njegova pogodnost za upotrebu, a ovo je i ugovorna obaveza investitora. Evidentirajte datum kad je doneto rešenje.
– Proverite da li na upotrebnoj dozvoli postoji klauzula o pravosnažnosti. Ukoliko ne postoji, konstatujte to u zapisniku.
– Sastavni deo upotrebne dozvole je izveštaj o tehničkom pregledu komisije. Raspitajte se da ga dobijete na uvid. U njemu su izložene primedbe i nedostaci koje je komisija za tehnički prijem konstatovala na pregledu objekta, kao i da li su iste otklonjene ili je, ukoliko ne ugrožavaju upotrebu objekta, dat rok da se otklone.

Još jednom – Nikako ne dozvolite da vas požuruju dok god ne prođete kroz ceo spisak!
 
Zahvaljujem! Ja sam mislio na Stepa naselje temu ovde na Beobildu haha
 
Saveti su na mestu.
Vecina nas nije bila toliko pazljiva pa je nasela na pricu ako bilo sta bude problem pozovite i momentalno ili u najkracem roku ce da se otkloni.
Vera u ljude je ipak los izbor i koliko god vam bilo glupo da postupite kao sto je prethodni forumas savetovao ipak je bolje da vam je neprijatno pola sata nego li kasnije pola godine da imate neprijatnosti i da jurite majstore.
Niko ovde nije pisao prituzbe zato sto je kupio stan pa mu je onda naumpalo da ga pljuje nego upravo zato sto zelimo da ukazemo ostalim kupcima na propuste.
Na ovaj nacin ce i Avenija ozbiljnije da shvati svoju obavezu da stanarima da ono sto su platili.
Evo vi necete imati problem sa tim da su vam ugradjeni pogresni kablovi za kablovsku u celoj zgradi pa smo imali opciju da uzmemo jedino SBB jer su mogli da nam ponude neke adaptere da bismo imali punu uslugu,nadam se da ce parket da vam bude kvalitetniji jer mi nismo dobili onaj koji smo platili i koji nam je pokazan u oglednom stanu, verovatno ce voditi racuna o tome da 70 posto stanova ne reklamira stolariju, sto je bio slucaj sa prvom lamelom....
Nije stvar ni u tome da su imali neku gresku ili cak popravku,stvar je u tome sto smo za stvari koje smo platili dobili obavezu da ih jurimo danima ili mesecima i da cak i te opravke reklamiramo po nekoliko puta.
U svakom slucaju se nadam da cete vi biti zadovoljniji i da necete proci kao vecina nas
 
Sinoc sam video da su komsije pokrenule inicijativu da se odrzi skupstina stanara u kojoj ce biti tema odrzavanje objekta koji je kao sto su i drugi primetili jako prljav.
Vidim da se na uvid zahtevala statusna dokumentacija i ugovor o odrzavanju mada ja mislim da jos uvek nije odabrana firma koja se tim profi bavi jer je ovo sve jako neuredno a i niko koliko sam cuo od komsija nije dobio ugovor jos uvek.
Mozda ce nam na ovoj skupstini koja se odrzava po prvi put od kako je zgrada useljena reci koju su firmu odabrali za slapanje ugovora jer sada na racunu pise da placamo uslugu Montexu.
 
Da li se neko iz L1 upisao kao vlasnik stana u katastru i da li bi mogao da podeli sa nama proceduru oko upisa ?
Hvala unapred !!!
 
Mora da se salite?!
Pa mi iz L1 ne mozemo da resimo krucijalne tekuce stvari a o upisu mozemo da sanjamo. Upis je istina trebao da bude posle mesec ili dva. Onda su nas obavestili da ce biti u skorije vreme kada su uspeli da prevedu satove za el.energiju a sada je pitanje da li ce ove godine uopste da bude. Ali to kao i sve ostalo nije ni bitno, mi ionako na forumu samo pisemo gluposti.
 
Vrh