Šta je novo?

"Zelena avenija" stambeno-poslovni kompleks u Zemunu, Petra Kočića.

list]
[/img]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=449006#p449006:3jpur3cd je napisao(la):
mekbejn » Pon Maj 01, 2017 7:26 pm[/url]":3jpur3cd]Ne prodaju ih još uvek. Pominju se cifre od 3 do 4 hiljade €
Na sajtu nekretnine.rs oglasavaju se stanovi 2 i 3 lamele i u oglasima navode "Mogucnost kupovine garaznog i otvorenog parking mesta"..
 
A kako se knjizi to otvoreno parking mjesto cuh da tu ima problema i generalno bih zabranio prodaju istih cisto izogravanje propisa tako da za goste posjetioce nece postojstojati parking
 
Ljudi, ne znam za vas, ali 11 000 ili 12000 je meni mnogo za parking mesto u suterenu. Cak nije ni garaza, vec usko mesto gde se malo sira auta guraju.
 
Kako je pravno pokrivena ta prodaja otvorenog parking mesta? To je neka gadna zamka. Da bi neko postao vlasnik spojnog parking mesta, mora postojati podparcela u okviru parcele i da se onda prodaje kao zemljište. Ako to nije u katastru odvojeno, onda investitor prodaje maglu za debele pare.
 
Ne znam kako se tacno pokriva pravno, ali ako je spoljno parkiraliste ne znaci da je javno. Nalazi se, verovatno, na parceli koju je investitor kupio, pa prodaje parking mesto kao i stan sto prodaje - on ga je izgradio. Obicno se postavljaju oni obarajuci stubici. Koliko znam toga je i bilo pre, a tacno kako je to pravno reseno, sta pise u ugovoru, na koji nacin, ne znam.
 
Znam Milanče da nije javno, ali ne može ti niko prodati maglu - kao što svaki stan postoji upisan u katastar, moralo bi i parking mesto. Zapravo, kupovinom spoljnog parking mesta kupuješ deo placa i to mora da stoji u katastru, a to je jedino moguće kroz podparcelu. Ako nema podparcele - onda je u pitanju prevara.
 
Ne znam ni kako se parking mesta u objektu, ne garaze, vec parking mesta knjize u katastar. Verovatno je slican princip, ali nisam siguran.
 
Parking mjesta u garazi pod objektom se knjize u katastru u ugovoru se navodi uz stan taji taj ide garazno mjesto broj 5 koje se nalazi desno od ulaza u garazu pored okna lifta npr bas cu da vidim oko toga sta i kako znam da je bilo nekih problema u belivilu oko tih spoljnih mjesta
 
Garaže i garažna mesta u podzemnoj skupnoj garaži u Belvillu se knjiže normalno u katastru i na njih se plaćaju porez na imovinu, Infostan (voda, odvoz smeća, struja) i troškovi održavanja skupštini stanara. I parking mesto u zajedničkoj garaži nije moralo biti vezano uz stan, moglo je da se kupi i posebno.

Dok parking mesta na otvorenom ali zaštićena rampom su se prodavala ali nisu mogla biti uknjižena u katastru na vlasnika. Na neki način stičeš pravo korišćenja od investitora. I za njih se plaća održavanje skupštini stanara.
 
Znaci kupio si liniju iza rampe koja moze ako se neko zainati biti uklonjena tj neregulisano kupovina vazduha
 
Ja sam kupio garažno mesto u zajedničkoj podzemnoj garaži pošto mislim da je bilo mnogo pametnije dati 7500 EUR za nadkriveno i u katastar upisano nego 3500 EUR za parking mesto na otvorenom koje nemožeš upisati u katastar.
 
Ponovicu steta sto nema jedne lepe foto reportaze....da se lepo vidi iz svih uglova, sta je i koje... :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=449258#p449258:1auwvi7o je napisao(la):
Stomatolog » 03 Мај 2017 02:30 am[/url]":1auwvi7o]Ja sam kupio garažno mesto u zajedničkoj podzemnoj garaži pošto mislim da je bilo mnogo pametnije dati 7500 EUR za nadkriveno i u katastar upisano nego 3500 EUR za parking mesto na otvorenom koje nemožeš upisati u katastar.
Значи ипак је у питању продавање магле. Наравно да не можеш кљижити спољно гаражно место јер се парцела не може тако цепати на подпарцеле. Онај ко се размишљао да купи спољне место, нека двапут размисли шта купује.
 
Evo i nekih slika od danas. Baterija mi je bila pri kraju pa nisam mogla vise da uslikam, bice vise sledeci put :)
 
Ako neko ima informaciju, Interesuje me da li su prodata garazna mesta u Lameli 1
 
Ja iskreno mislim da pravno nije moguce kupiti parking mesto van zgrade. Svi vlasnici stanova su podjednako vlasnici parcele. U Kumodraskoj kod moje koleginice su prodavali parking mesta i sada druge komsije stalno zovu konunalnu policiju koja uz asistenciju parking servisa uklanja stubice, plus mozete odgovarati ako utvrde da ste ga vi postavili. Nigde u Beogradu stambene zgrade nisu ogradjene iako parcela pripada stanarima. Ako zauzmete bilo koji deo te parcele to se pravno racuna kao uzurpacija (znam jer sam prijavio komsinicu koja je svoj stan u prizemlju prosirila u dvoriste za 40m2). Ja nikada ne bih kupio to parking mesto vec bih stalno zvao komunalnu, a pare ostanu u dzepu.
 
Dosta slozena problematika. U svakom slucaju, slobodna parking zona mora da postoji. Inace gde ce ljudi koji nemaju novac da kupe mesto, kad dodju gosti itd. Sto se tice zakona, ja sam pokusao da stavim stubic ispred svoje garaze, ali za tako nesto ne mogu da dobijem dozvolu bez saglasnosti skupstine stanara. Tako da je garaza skoro neupotrebljiva, jer se stalno neko parkira ispred i prakticno mi blokira ulaz/izlaz. Pauka sam vise puta zvao i nisu hteli ili mogli da dodju. Kad je trebalo da vozim suprugu na porodjaj, komsija parikaro ispred garaze a nisam mogao da ga dozovem jer se napio kao letva. Sustina je da su ljudi bahati a sistem neuredjen, i onda imamo to sto imamo.
 
Darkot trazi od sekretirijata za saobracaj odjeljenje za stacjonarni saobracaj da ti izvuce na kolovozu zutu liniju oznaka za garazu stavi oznaku za garazu pa da pauk krene da nosi
 
Vrh