Šta je novo?

"Zelena avenija" stambeno-poslovni kompleks u Zemunu, Petra Kočića.

Ja jos nisam realizovao podizanje kredita, al za sve informacije idem u filijalu u Belvilu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445582#p445582:2it52hpm je napisao(la):
mekbejn » Uto Apr 11, 2017 11:22 am[/url]":2it52hpm]Ja sam uzeo u ekspozituri Stari Merkator. Mislim da su neki ljudi uzimali i u Glavnoj u Zemunu.
Da li zadovoljan saradnjom, poznavanjem uslova i brzinom realizacije kredita u Starom Merkatoru?
 
Definitivno su upuceni u projekat i imaju svu potrebnu dokumentaciju.
Nisam bas bio zadovoljan odnosom prema nama sefice ekspoziture, koja je nekako sve vazne informacije drzala za sebe. Ali promenili smo kontakt osobu i od tad je sve teklo manje-vise ok.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445640#p445640:g5rhn0sy je napisao(la):
mekbejn » Uto Apr 11, 2017 3:30 pm[/url]":g5rhn0sy]Inace, promenjen je dobavljac parketa, tako da nece biti isti onaj parket koji je u oglednom stanu.
Bice ovakav:


file.php

Pozdrav mekbejn,
Da li se osim dobavljaca jos nesto promenilo sto se tice parketa, kvalitet, dimenzije...
 
Iskreno, nemam pojma :)

Iz prodaje kazu da je kvalitet cak i bolji, ali ja se ne razumem dovoljno da bih to proverio. Nadam se samo da ce zbog rokova sve biti dovoljno kvalitetno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445645#p445645:3fhw6yz8 je napisao(la):
mekbejn » Uto Apr 11, 2017 3:45 pm[/url]":3fhw6yz8]Definitivno su upuceni u projekat i imaju svu potrebnu dokumentaciju.
Nisam bas bio zadovoljan odnosom prema nama sefice ekspoziture, koja je nekako sve vazne informacije drzala za sebe. Ali promenili smo kontakt osobu i od tad je sve teklo manje-vise ok.
Koliko dugo je trajala realizacija kredita, od momenta predavanja zahteva do odobrenja kredita tacnije isplate?
 
:)
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=446177#p446177:1j96r6wu je napisao(la):
mekbejn » Čet Apr 13, 2017 5:05 pm[/url]":1j96r6wu]Iskreno, nemam pojma :)

Iz prodaje kazu da je kvalitet cak i bolji, ali ja se ne razumem dovoljno da bih to proverio. Nadam se samo da ce zbog rokova sve biti dovoljno kvalitetno.


Hvala puno :)
nadam se da je useljenje po planu :)
 
Ja sam aplicirala u Zemunu. Marija koja tamo radi je jako prijatna.
Ipak to je bio period oko praznika pa sam cekala malo duze.
Recimo da sam predala zahtev i dokumentaciju krajem Oktobra a potpisala Ugovor sa bankom sredinom Decembra.
Medjutim, bas je sporo islo to sa katastrom pa su iz banke urgirali vise puta. Krajem Februara je izdato Resenje o upisu i dostavljeno banci. Tek u martu je pusten novac Aveniji.
Planirano je bilo da se sve zavrsi za neka dva meseca a eto ipak se dugo cekalo.
Meni je islo u korist jer mi je prva rata bila u Aprilu ali da sam cekala da apliciram neposredno pred rokove iz Ugovora bila bih u problemu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=434407#p434407:aqap4bht je napisao(la):
vanste25 » Ned Feb 19, 2017 1:47 pm[/url]":aqap4bht]Rade li se temelji za L2 i L3? Zna li iko?
Ne vidi se nista spolja. Ili bar nisam nasao dobru tacku sa koje gledam.



Pozdrav zivim pored kompleksa i mogu vam reci da odlicno napreduju , zavrseni su temelji cak koliko vidim krenuo je da nice i 1 sprat
 
@fortuna
Nama je odgovaralo da bude sto kasnije tako da nismo zurili.
Ali recimo da je nekih mesec i po do dva realan rok.

@delfin
Nadam se i ja. Kazu da ce do kraja aprila biti gotovo sve unutra, pa mi deluje realno da se uselimo u roku
 
Dragi prijatelji, buduce komsije,

U subotu sam prolazeci pored Zelene Avenije primetio da se u prizemlju lamele 1 nalazi trafo. U vertikali ovog trafoa nalazi se desetak stanova sa sve spavacim sobama. Postoje obimne studije o negativnom uticaju elektromagnetnog zracenja na ljudsko zdravlje i vrlo sam zabrinut zbog ove situacije. Ne verujem da je iko od kupaca stanova u lameli 1 imao informaciju o ovom trafou prilikom kupovine stana (?!). Ne znam kako je izveden trafo i koje je snage, ali molim sve da zajednicki intervenisemo kod investitora da izvedu zastitu od elektromagnetnog zracenja postavljanjem faradejevog kaveza (oblaganje zidova trafoa aluminijumom), sto je apsolutna zastita od elektromagnetnog zracenja, a izuzetno jednostavna i jeftina za izvodjenje. Nikako ne smemo dozvoliti da se ovaj trafo izvede na nacin da ugrozava zdravlje i investitor bi ovo morao da uradi, pogotovo ne u objektu/kompleksu koji nosi naziv ZELENA Avenija!!!
 
Ja se slazem. Pretpostavljam da su tako nesto i smislili, ne verujem da su tek tak ubacili trafo bez neke zastite?

Da li ste ih pitali?
 
@Mekbejn

Da li si menjao ista u stanu?
Npr. ja bih da promenim neke elemente u kupatilu, pa ne znam mogu li ja doci i predloziti izmenu.
I ako bih menjao ista, mogu li doneti svoju opremu ili mora njihova?
 
Ja nisam menjao nista, ali znam ljude koji jesu. Dolazi u obzir vas materijal, a od slucaja do slucaja vazi da li ce vam nesto naplatiti.
(ako je npr. zamena njihovih plocica vasim, pretpostavljam da to ne bi naplatili dodatno, ali ne bi ni odbili cenu njihovog materijala)

S tim sto je za prvu lamelu sada kasno, primaju zahteve te vrste do neka 2-3 meseca pre krajnjeg roka.
 
Sto klime nisu sakrivene sa maskama ili nekako uklopljene to je mimo odluke grada o klimama
 
@fortuna
da se vratim na temu kreditiranje u Unicredit banci. Aplicirala sam u ekspozituri Belvil, najveca greska. Savitnica nadobudna ni na jedno pitanje nema konkretan odgovor, nestrucna , neljubazna, jednostavno receno nema pojma. Tri nedelje je trebalo da izvuce predmet iz fioke i prosledi na odobravanje. Procedura jos uvek traje svaki dan novi izazov, stres i nerviranje :rant: .izbegavajte ekspozituru Belvil. :notok:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=448686#p448686:2efveiq5 je napisao(la):
delfin » Pet Apr 28, 2017 8:23 pm[/url]":2efveiq5]@fortuna
da se vratim na temu kreditiranje u Unicredit banci. Aplicirala sam u ekspozituri Belvil, najveca greska. Savitnica nadobudna ni na jedno pitanje nema konkretan odgovor, nestrucna , neljubazna, jednostavno receno nema pojma. Tri nedelje je trebalo da izvuce iz fioke i prosledi na odobravanje. Procedura jos uvek traje svaki dan novi izazov, stres i nerviranje :rant: .izbegavajte ekspozituru Belvil. :notok:
Trazila sam da me primi upravnik ekspoziture Unicredit b. u Trnskoj na Vracaru i za sada sam zadovoljna brzinom obrade. Zahtev sam predala 21.04. i vec mi je odobren od strane NAcionalne korporacije juce, sada cekam ugovor i overu zalozne izjave kod notara i onda ide upis hipoteke u katastru koji moze biti usporen ali videcemo... Do koje faze je stigao tvoj zahtev? Sta je to bilo toliko stresno?
 
Zahtev sam predala krajem marta. S kontaktirala sam savetnicu i uvek je sve bilo u redu. A situacija drugacija, prosledila je rizicima zahtev posle tri nedelje posle intervencije, pri tome lazi kako nije kompletirana dokumentacija itd dalje nije za pricu. Do danas jos nije odobreno.
 
Pozdrav svima :) .

Razmisljam o kupovini stana u ovom kompleksu (lamela 4).

Gledajuci veb sajt kompleksa, primetila sam veliku neiskoriscenu povrsinu pored troiposobnog stana na sestom spratu.



Da li neko zna kakva ce biti funkcija ovog prostora?
 
Verovatno terasa. Verovatno su u projektu predstavili kao ravnu zelenu neprohodnu terasu pa se onda ne racunu u bruto kvadraturu po GP-u, da mogu vise da izgrade. Kasnije obicno ide prenamena povrsine u prohodnu terasu.
 
Hvala na odgovoru. Gledam sad i prospekt i sajt i taj stan 2l nije ni bio na prodaji. Bas cu da ih pitam sledeci put kad odem.
 
Vrh