Šta je novo?

Zastoji i poremećaji na linijama i planirane izmene

Danas videh da mi bus plus aplikacija izbacuje neku liniju 860MV. Mislio sam da je neka greška i da je to u stvari 860I, kad sad videh ovde da je ipak nova linija. Drago mi je mnogo što još neka linija ide autoputem do Surčina i Obrenovca, jer sam inače korisnik 860I i baš je preopterećena linija, pogotovo polazak u 06:22h sa Savskog trga. Inače, vidim da busevi.com nemaju vest o uvođenju ove linije niti red vožnje... Moram reći da su postali veoma neažuran sajt.
 
Danas videh da mi bus plus aplikacija izbacuje neku liniju 860MV. Mislio sam da je neka greška i da je to u stvari 860I, kad sad videh ovde da je ipak nova linija. Drago mi je mnogo što još neka linija ide autoputem do Surčina i Obrenovca, jer sam inače korisnik 860I i baš je preopterećena linija, pogotovo polazak u 06:22h sa Savskog trga. Inače, vidim da busevi.com nemaju vest o uvođenju ove linije niti red vožnje... Moram reći da su postali veoma neažuran sajt.
Zar nije bolja opcija da 860I kada je potrebno ide češće i sa konstantnim intervalom?
 
I ja mislim da je to bolje,kada je 860I saobraćao trasom 860MV dok se radio put Obrenovac-Boljevci linija je bila prazna i uglavnom su svi izlazili kod centra u Surčinu.
 
Уведена је 860R Меи Та - Рвати - Стублине - Трстеница - Пироман - Меи та. Кружна, 62 станице и вероватно сам заборавио још неко село. 19-а 860 по реду.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Од четвртка, 10.03. 2022.године, доћи ће до затварања пружног прелаза у насељу Земун поље, при чему алтернативна улица С10 још неће бити пуштена у рад. С тим у вези, доћи ће до промена у раду линија јавног превоза и то:
- Укидају се линије бр. 708 и 709;
- Успоставља се привремена линија 708Л на релацији Нови Београд (Блок 70А) – Железничка станица “Земун поље” и
- Успоставља се привремена линија 709Л на релацији Земун (Нови град) – Железничка станица “Камендин”. Возила ће промену смера кретања вршити на привременој окретници непосредно испред пружног прелаза;
Очекује се да затварање пружног прелаза буде у јутарњим часовима.
Привремени режим ће трајати до отварања надвожњака у продужетку улице С10, када ће линије саобраћати у новом режиму.

 
Da li postoji mogućnost da se ova privremena okretnica pretvori u trajnu i da jedna od linija koje saobraćaju u Zemun polju, ide do ove okretnice, kako bi se BG: Voz i stanica približili korisnicima, a ne kao u Altini, tako blizu, a tako daleko (I ŽS Zemun polje i ŽS Altina).
 
Da li postoji mogućnost da se ova privremena okretnica pretvori u trajnu i da jedna od linija koje saobraćaju u Zemun polju, ide do ove okretnice, kako bi se BG: Voz i stanica približili korisnicima, a ne kao u Altini, tako blizu, a tako daleko (I ŽS Zemun polje i ŽS Altina).
Samo treba da se uvede autobusko stajalište.
 
Сутра почиње са радом 20-а по реду 860Ш Меи Та - Баново брдо /преко Виса/.
ЕДИТ: Вис се налази код Умке.
 
Pozdravljam vozaca 897 sto je vozio upravo poslednji polazak iz Jakova ka Keju na 610 sa ugasenim svetlima... Polazak u 23 i 40... Sutra se zove Zemun i saobraćajna inspekcija, nije prvi put...
 
Током извођења радова на редовном одржавању у улици 13. октобра, на делу од улице Палих бораца до улице Јосипа Теларевића (Раковица), у периоду од 23.03. до 06.04.2022. године доћи ће до промена у раду линија јавног превоза.

Током извођења радова доћи ће до заузећа предметне деонице, па ће возила са линија јавног превоза саобраћати на следећи начин:

Линија бр. 94 – возила ће у оба смера саобраћати улицама 13.октобра, Палих бораца, Подавалска, Славка Миљковића, Едварда Грига и даље редовно;

Линија бр. 503 - возила ће у оба смера саобраћати улицама Славка Миљковића, Милорада Јанковића Доце и даље редовно.

Возила ће на измењеном делу трасе користити сва постојећа стајалишта ЈЛПП-а.

И даље је актуелна измењена траса линије бр. 47 због радова на изградњи обилазнице у висини насеља Ресник.

 
Sekretarijat za javni prevoz, do kraja sledeće nedelje, na zahtev građana i opština i nakon analize, uspostaviće tri nove linije javnog prevoza.

64 (Zvezdara - Zeleno brdo - Šumice), dva minibus vozila, prevoznik GSP Beograd, GO Zvezdara

87A (Čukarica padina - Ada Ciganlija - Banovo brdo - Čukarica padina), jedno vozilo solo autobus, prevoznik GSP Beograd, GO Čukarica;

313 (Mirijevo 4 - VML - Kaluđerica - Leštane /Ravan/), dva vozila minibusa, prevoznik GSP, GO Grocka.



 
Kako je zvezdara pripojila potez 60, nekada nbgd, sada prave neke minibus izmišljotine. Bolje da onu smešnu 25P preimenuju u neki broj i skrate.

87A mi nije jasna, jel to lastin duh numeracije, pa ćemo imati neke alterativne trase.

313 preko potreban, samo trasa da se vidi kroz vml ili samo preko mml. Spas od gužve pri ulazu od bajdine ka ustaničkoj. Ko neće da kruži, eto odmah na mirijevo sa smed puta.

Eto espreso postao glasilo djp.
 
Izbori......naravno......87A ne razumem razliku u odnosu na 87....jedino ako ide unutrasnjim krugom istu relaciju 87...nista mi to nije jasno....

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Што значи да ће УПУТ радити на све 3 линије? 87А ми није јасна.

Sent from my LGL322DL using Tapatalk
 
87A je naopačke, tj unutrašnjim krugom. Pretpostavljam da je dodato ''A'' zbog toga što će na Čukaričkoj padini koristiti ista stajališta kao standardni 87 (Čukarička padina, Strugarska, Stevana Đurđevića), pa da ne bi dolazilo do zabune.
Linija je potrebna zbog toga što je vijadukt zatvoren, i direktan autobus od Ade i Radničke do Banovog brda ne postoji (87 je neudoban jer mora da se čeka na Čukaričkoj padini).

@Joca28
Meni se takođe ne sviđa odstupanje od pravila, i slobodnih mesta na 20 i 30 više nema, ALI su i ova linija i 66 vrlo korisne i potrebne.
 
Slažem se filipe, ali mogli su kao 36. A kružnu od prokopa kao 99, da se sole ne ljuti. Ne razumem logiku djp, kao videli 34 prolazi tuda i eto 36. A onda planiranu trolu 35 od sredine '80ih, prebace umesto 201.
 
Oni gledaju da se slaže sa postojećim linijama, što je relativno okej. 66 se pojavio zbog 65, isto kao što je 87 uz 88 iako nije u Zemunu, 94 uz 95...
Mene mnogo više brinu slova, posebno 860xx, jer to stvarno stvara zabunu. Nelogični brojevi, ali bez slova, ne prave toliku zabunu.

Mislim da je krajnje vreme da se i brojevi 100-199 namene gradskim linijama.
 
Bio je haos sa tramvajima kod Usca, 7 i 9 isli preko mosta na Adi, a solo 601 nije mogao da pokupi masu... Pravi test kada ne treba... "SMART PLANERI"
 
@Joca28 / @marrecar / @Vinča307

Moja pretpostavka za trasu 313. Negde sam čuo ili pročitao da se trasa od Smederevskog puta do naselja VML, kuda ide 308, vodi isto kao VML.​

minibus linija 313 2022.jpg
 
Poslednja izmena:
Da, tako sam i ja zamišljao. Samo je problem što će u smeru ka Mirijevu linija morati da ide kroz Nine Kirsanove, drugim rečima u špicu će morati da se provlači kroz najveću gužvu u BKA/Smederevskom putu. Druga stvar, što je verovatno posledica ubrzanog uvođenja linija zbog izbora, je to da se angažuju samo dva minibusa. Ali dobro, videćemo šta će biti.
 
Sekretarijat za javni prevoz, do kraja sledeće nedelje, na zahtev građana i opština i nakon analize, uspostaviće tri nove linije javnog prevoza.

64 (Zvezdara - Zeleno brdo - Šumice), dva minibus vozila, prevoznik GSP Beograd, GO Zvezdara

87A (Čukarica padina - Ada Ciganlija - Banovo brdo - Čukarica padina), jedno vozilo solo autobus, prevoznik GSP Beograd, GO Čukarica;

313 (Mirijevo 4 - VML - Kaluđerica - Leštane /Ravan/), dva vozila minibusa, prevoznik GSP, GO Grocka.



Како ће аутобус од Аде до Бановог брда? Кроз Паштровићеву не може. Једино Ада - петља Радничка - Хиподром - Пожешка, али то је превише кружења.
 
Како ће аутобус од Аде до Бановог брда? Кроз Паштровићеву не може. Једино Ада - петља Радничка - Хиподром - Пожешка, али то је превише кружења.
Nema kako drugacije nego petlja Radnicka - petlja hipodrom - Pozeska
 
Bez polaska u 23 i 20 iz Jakova veceras na 610, nadam se da ce biti u ponoc...
 
Vrh