Šta je novo?

Zastoji i poremećaji na linijama i planirane izmene

Ipak mislim da je potrebna blokada smederevca par dana cisto da se narod osvesti da ljudi koje placaju porezom k**cem ne mrdaju evo vec dve godine otkad su toplovod radili, 3-4 godine otkad su uspostavili jednosmernu iz mirijeva.

Iskreno dok Nine Kirsanove nije postojala smederevac je i funkcionisao, cak i u vreme špica. Ovo ovako je mucenje
 
Pade mi na pamet, da li bi bilo bolje da 25 ide pravo kroz Marijane Gregoran direktno na Bogosloviju? Malo skracuje put a ne gubi se nikakva veza.
Nažalost 25 je kolateralna šteta u više delova grada. Ne znaš gde je gora, da li što se preklapajući i kružeći zaglavljuje na Paliluli ili što se pucajući po šavovima lomata zakrčenim voždovačkim sokacima. Produžavanje, inače u južnom delu sokacima do improvizovane okretnice samo je odmoglo. Ne može se koristiti zglob (koji bi većim kapacitetom ublažio gužve izazvane poremećajima) bez izmene stare trase tako da spaja Kumodraž II (ili MZ Kumodraž) sa Karaburmom II preko Slavije. Središnji deo je ostao cirkus upravo tamo gde je najpotrebnija poprečna veza, kao i lakše/brže manevrisanje kraćih autobusa uz što manja zadržavanja na neuvučenim stajalištima.
 
Smer u pravcu grada je prohodan, druga izlazna traka bi pomogla ali ne bi resila problem. Najveci problem je ukljucivanje ka kaludjerici i ja ne znam kako ce to resiti
542E04BD-4CF7-4B8C-BBA1-C9920FCE7839.jpeg
 
Na aplikaciji BUS PLUS - a, što se vidi po četiri kružića u različitim bojama, u gornjem levom uglu.
 
25p i 74 su opstepoznato je nepouzdane. Lako se ispada iz vremena, cesto prazne idu, cekaju vreme na okretnici ili pak idu karavani. Pogotovo, cini mi se 74, koja ide okolo naokolo, lakse vam je sa presedanjem da dodjete npr. do B. kose, nego direktno sa njom. Ima tu jos potencijala za produzenje linije, npr. 74 moze do Aerodroma...salim se ...
 
Retardi od putara...

Nastavak:
 

Измена трасе на линијама бр. 19, 22 и 29 због хитних радова у ул. Војислава Илића


Почев од Недеље, 29.1.2023. године, од 13:30 часова, због радова од стране БВК на санацији квара на водоводној мрежи у ул. Војислава Илића, оперативно је измењен режим рада тролејбуских линија 19, 22 и 29. Преусмеравањем возила са других линија, успостављене су аутобуске линије 22А и 29А, од Славије до периферних терминуса. Моторни саобраћај је у функцији у зони радова, док тролејбуси не могу да пролазе.

Квар је саниран, али коловоз није враћен у првобитно стање, већ је ров само попуњен земљом и обезбеђен саобраћајном сигнализацијом. Према информацији из БВК, сутра ујутро ће наставити са радовима.

Због наведеног, у понедељак ујутро, тролејбуси са линије 29 ће саобраћати до Црвеног Крста, а линије 19 и 22 биће укинуте, до санације коловоза у ул. Војислава Илића.
Оперативно ће од Славије до Медаковица 3 саобраћати аутобуси са ознаком 29А, а од Славије до Крусевачке аутобуси са ознаком 22А.​

 

Информација о промени трасе линије број 26Л у насељу "Војводе Влаховић"


Секретаријат за саобраћај је у сарадњи са општином Звездара у циљу побољшања безбедности и повећања проточности саобраћаја у насељу Војвода Влаховић извршио редефинисање режима саобраћаја којим се успоставља једносмерни режим саобраћаја у улицама Војводе Влаховића, Милована Видаковића и Мате Милошевића, због чега је промењена и траса линије бр. 26Л (Медаковић 3 – Војводе Влаховића) у смеру према насељу Медаковић 3.

Од четвртка 02.02.2023. године, возила са ове линије ће у смеру ка насељу Медаковић 3 саобраћати од окретнице „Војводе Влаховић“ улицама Веселина Чајкановића, Миљана Миљанића, Војводе Влаховића и даље трасом као и у претходном периоду.

Ako ovi znaju šta su hteli da kažu... Kako može linija da saobraća dvosmerno ulicom Vojvode Vlahovića, kada ona postaje jednosmerna? Plus, kako to da se menja trasa a ne ukidaju postojeća stajališta?
 
Poslednja izmena:
Ako ovi znaju šta su hteli da kažu... Kako može linija da saobraća dvosmerno ulicom Vojvode Vlahovića, kada ona postaje jednosmerna? Plus, kako to da se menja trasa a ne ukidaju postojeća stajališta?
Ulica Miljana Miljanića od Mate Miloševića do Milovana Vidakovića postaje jednosmerna i onda 26L ka Medakoviću ide ulicom Miljana Miljanića.
 

ИНФОРМАЦИЈА О ПРОМЕНИ РЕЖИМА РАДА ЛИНИЈА ЈАВНОГ ПРЕВОЗА ТОКОМ ИЗВОЂЕЊА РАДОВА У УЛИЦИ ГОЛСВОРДИЈЕВА

Током извођења радова на радова на демонтажи крана за потребе градилишта у улици Голсвордијева (Врачар), доћи ће до промена у раду линија јавног превоза.

Радови се изводе на коловозу у улици Голсвордијева, на делу од улице Булевар краља Александра до улице Хаџи Ђерина, дана 05.02.2023.године.

Током извођења радова доћи ће до потпуног затварања предметне деонице, па ће возила са линија јавног превоза саобраћати на следећи начин:
  • Возила са линије бр. 25 и 25П ће у смеру ка периферији саобраћати улицама Рузвелтова, Булевар краља Александра, Београдска, Крунска и даље редовном трасом, док ће у супротном смеру саобраћати редовно,
  • Возила са линије бр 26 ће у смеру ка периферији саобраћати улицама Булевар краља Александра, Београдска, Крунска и даље редовном трасом, док ће у супртном смеру саобраћати редовно.
 
Ukidaju se dve tramvajske linije u Beogradu
Zbog hitnih radova koje izvodi JKP "Beogradski vodovod i kanalizacija" u Požeškoj ulici, u visini pijace "Banovo brdo", od 8. do 10. februara doći će do promena u radu linija javnog prevoza.

Linije 12 i 13 privremeno se ukidaju.

Privremeno se uspostavlja tramvajska linija 12L, koja će saobraćati na relaciji Omladinski stadion – Blok 45, saopštio je Sekretarijat za javni prevoz.
 
Kakav senzacionalistički naslov. Nije moglo da se napiše "Privremeno se ukidaju tramvajske linije 12 i 13" ili "Od 8. do 10. februara ne saobraćaju 12 i 13"... :rolleyes:
Pa znaš šta za neke je horor ukidanje 12 i 13 jer se odmah setiš da se sutradan moraš potruditi da nađeš mesto u 37, 85 i 89.
 
A neadekvatna vozila, očajno stanje voznog parka, ništa.
Samo si krivi vizači koji ostavljaju kola po okretnicama i stajalištima.
 
ДАН ДРЖАВНОСТИ СРБИЈЕ (СРЕТЕЊЕ) - РЕДОВИ ВОЖЊЕ КОЈИ ЋЕ ВАЖИТИ ЗА ВРЕМЕ ДРЖАВНОГ ПРАЗНИКА 15.02. И 16.02.2023. ГОДИНЕ
Због државног празника – Сретења, Дана државности Србије, у среду 15.02. и четвртак 16.02.2023. године, на свим линијама у оквиру интегрисаног тарифног система, биће примењени редови вожње за НЕДЕЉУ.
 
I naravno, udes i niko ne može da prođe 🙄😔🤬

Prokletstvo Smederevskog Puta.

Screenshot_2023-02-15-13-31-57-777_com.busplus.jpg
 
Danas sam se vraćao kući sa Zvezdare. Čekao sam pola sta da mi naiđe 40. Za to vreme su prošla tri autobusa na 77 i 64. Odjednom je iz pravca Takovske naišlo nekoliko trolejbusa na liniji 28, dva autobusa i dva trolejbbusa na 40. Po dolasku je jedan od autobusa na 40 odmah krenuo, pošto se okrenuo oko razdelnog ostrva na okretnici. Ušao sam u autobus i seo. Dok sam se vozio, čuo sam vozača kako priča sa nekim preko telefona i pizdi, jer je na poslu od 7h ujutru, a od njega se traži da ostane da radi do 22h, zbog derbija. Takođe je spomenuo i da su neki vozači autobusa išli okolo - naokolo jer je saobraćaj oko Marakane i Ljutice Bogdana u haosu i ne puštaju da se prođe. Šta je pored derbija bio problem, nije mi poznato, jer je uticalo i na liniju 28.​
 
Kada sam se vraćao, nisam primetio radove. Očigledno da su pustili saobraćaj tek kada je završeno uklanjanje.
 
Vrh