Šta je novo?

Zapaljeni/izgoreli autobusi GSP-a i privatnih prevoznika od početka 2008

Е, да нису стављали климе на возила које не могу да их подрже, овакве ствари се не би догађале..
 
A objavljen je negde razlog zasto je izgoreo? Ne spekulishi Somi, molim te. Mene interesuje, ako je imao onaj uredjaj za automatsko gasenje pozara na motoru kako je izgoreo?! Da li to znaci da ne rade ti uredjaji i da je to jos jedna drugarska nabavka gde je neko uzeo kintu za maglu?
Ono sto mene brine je da se iz nekog razloga i gbr 90 (koji, jelte, vozi za Bolec vec skoro deceniju, pa znam) ludacki greje pozadi odnedavno.. bojim se da je pitanje dana kad ce skoncati u plamenu kao ovaj jadnicak :(
 
Мене чуди то што до сад ни један мутант није изгорео на линији 302 :D
 
наравно да аутобуси немају уређаје за аутоматско гашење пожара, јер када би имали, не би ни горели као да су од папира
 
Ti automati su uzimanje novca, umesto da se otklanjaju uzroci, ovde se leče posledice. U Londonu je čitav kontigent Citaro zglobnih autobusa povučen zbog samozapaljivanja! Ovo je još jedan pokazatelj odnosa prema putnicima, kako na kraju očekivati visoku naplativost posle ovakvih slika?

EDIT:
permutovao sam posledice/uzroci :mrgreen:
 
@STF
Hvala na fotografiji, dodao sam i nju u listu na 1. strani ove teme.
 
Иначе дотични аутобус сам преко Филипа пријавио 19. септембра да му недостају рукохвати у путничком салону.

Ево одговора ГСП-а на ту пријаву:

U skladu sa primedbom na vozilu garazni broj A-82, a po primedbi od 19.9.2012. izvrsena je provera i nakon toga ugradnja nedostajucih rukohvata dana 24.9.2012. godine. Dana 25.9.2012. godine doslo je do samozapaljenja vozila, usled cega je veci deo rukohvata izgoreo, zajedno sa ostatkom enterijera i delova na vozilu.

Putniku se izvinjavamo na neugodnosti i molimo za razumevanje.

Из одговора се стиче утисак као да ме сматрају кривим што су им изгорела два рукохвата. :lool:

А ово молимо за разумевање ми је апсолитни ХИТ одговора. :lol:
 
Ahahaha, jos ne mogu da dodjem sebi! Bar nisu precutali da se bus zapalio! Jooooj! :)
 
:lool: :lool: Stef ja bi ipak zahtjevao slike rukohvata makar i spaljenih :D
 
Pre 45 minuta goreo 163 sa 50ice kod pet solitera, licno sam bio u njemo i ko za baksuz sedeo iznad motora.
Uspeli su da ga ugase sa 5 protivi pozarnih aparata, ali nimalo nije bilo naivno a ni prijatno, da nisu naisli 1177 i 1274 sa 59 i da neko nije otrcao do pumpe i doneo 2 aparata, bilo bi cupavo.
Ukratko, sve vreme se pomalo osecao miris goriva sto mi je u startu bilo sumnjivo jer do sad nisam doziveo da se oseca nafta u meckama, na Miljakovcu je izasao majstor otvorio poklopac motora i ucinilo mu se da je to sve ok,manje vise je isao normalno, mucio se uz Borsku, da bi malo pre stanice poceo da kulja dim unutra, i tad je nastala paranoja izlazi spasavaj se ko kako zna. Bila je vidljiva vatra i to solidno, u jednom trenutku je nesto puklo i opet kazem da nisu naisla ova dva busa bilo bi cupavo, jer su vatrogasci stigli tek posle 6-7 minuta, a i utom trenutku je meni naisao 67 tako da ne znam sta se dalje desavalo, ali sve u svemu neprijatno iskustvo.
Izmedju ostalog je majstor spomenu da mu je ne znam u kom vremenskom periodu to 6 bus koji mu gori, i spomenuo je kako na odrzavanju rade sve klinci koji su juce izasli iz skola i u sustini nemaju pojma, nie tim recima li to je bila poenta.


Član DRagan na gsp forumu
 
Direktore, da znaš da bi trebalo. :laugh:

Au, Kopmania, počeli su i Mercedesi da gore. Teško nama. :shock:
 
@Kopmania
Kada je goreo taj 163 sa linije 50? 1. oktobra?
 
Felix55 imju slike na SSC te mecke kad su zavrsili gasenje neznam kako da prebacim slike postavio korisnik gisko cini mi se
 
Da, našao sam slike sad na SSC pa sam uneo i taj slučaj u listu, hvala
 
Самозапаљење је могућа (и позната) појава - нпр. угља, неких биљних маса...!
"Самозапаљење аутобуса" је немогућа појава!?! Детаљним, стручним прегледом (вештачењем) готово увек је могуће пронаћи узрок и утврдити одговорност (конструкциона или нека друга мањкавост у одржавању, експлоатацији, контроли...).
 
Наравно да је спонтано самозапаљење аутобуса измишљотина.
Једино ми је нејасно зашто се толико упадљиво ћути о овоме.
Данас је био један занимљив разговор са возачем. Човек каже да не сме пријавити (читај потписати) неисправности на свом аутобусу.
Покаже на своју команду таблу и каже "шта мислиш шта од овога исправно ради?" мислећи на показиваче и лампице од којих један је неколико светлело. Наравно да нисам имао појма али је он одмах додао "возим на осећај". Тај осећај укључује и ону црвену лампицу за уље која је била стално упаљена. Он једноставно иде на срећу колико је та лампица исправна и како стварно стоји уље.

Колико треба таквом аутобусу да плане? Па, мало. Уз мало коцке можемо претпоставити колико му треба.

Како изгледа овај ланац криминала? Почиње од мале неисправности коју возач покуша да пријави у гаражи. Шеф погона се појави са листом коју возач треба да потпише пре поласка на вожњу у којој нема пријаве неисправности. Ако возач неће да потпише ... (имате у новинама ону причу момка који је најурен). Међутим, ако неко пријави неисправност, возачу се од плате одбија казна, шеф је ту невин.

Онда се појави Филип и хоће да слика ....

Схватате ли размере криминала? Због нечега што кошта сто-двеста евра се иде напред до краја док не изгори аутобус и направи штета од једно двеста хиљада евра. Међутим, овакав наопаки систем вредности не би опстао да није покривен одозго. Одатле све почиње.
 
Ne postoji pojam samozapaljivanja.Nego dolazi do kvara koji uglavnom izaziva varnica koja zapali odredjeni deo vozila,i time se pozar siri po vozilu.

Sve ima uzrok i posledicu pa tako su i gorenja vozila gsp-a zbog neodrzavanja.

Cesto prolazim pored okretnice autobusa na Zvezdari i cvetku,naslusah se svakakvih prica,ali glavna je ta kao sto brdjanin pomenu,salju neispravna vozila i svaki vozac koji se buni ce popiti otkaz.
 
Јел овај аутобус већ горео?
01102012030.jpg

01102012033.jpg
 
Što se tiče tog 163 nemam podatak da je već goreo (pre jučerašnjeg požara).
Ali zanimljivo je da su već bili goreli i 162 i 164...
 
autobus.jpg


Ne sećam se koji je bio u pitanju, godina je 2010!
 
Bez tačnog datuma ili lokacije gde je snimljena fotka teško može da se odredi koji je to bus goreo...
(u EXIF podacima te slike je navedeno da je navodno snimljena 20.12.2006.)
 
Vrh