Šta je novo?

Zaštita prava potrošača

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=439029#p439029:qplgt6d0 je napisao(la):
N_L » Sat Mar 11, 2017 12:19 am[/url]":qplgt6d0]http://www.savtajwinwin.info/ da vidimo kako ce se ovo zavrsiti...

Ja ne znam kako bih se suzdrzao, ali bih im bukvalno je*** mater. Nadam se da ce mu sto pre vratiti pare. Najnegativnija iskustva sam imao sa Tehnomanijom, ali nakon toga sam kupio 10 puta kod njih i sve je bilo ok.


Procitao sam sve sto je napisao i ono sto mi bode oci jeste to sto pominje stalno njegova umrla majka bla bla. Pare od njenog osiguranja, od umrle mame kompjuter!??!? Previse se lozi, nije ovo Amerika da ce na osnovu toga neko da se uplasi tuzbe za dusevni bol, drugo, dete mu je deriste koje se ne skida sa kompa cim mu treba azdaja i kupuje te konzole. Ja sam sa 14 god jurio devojke.
 
Đavo mi nije dao mira, stupio sam danas u kontakt sa čovekom, iz razgovora mi zvuči da je pravno potkovan oko posledica ovakvnog načina komunikacije sa WinWinom i uzimanja sajta sa tim domenom
Ne mogu da iznosim detalje, više otom-potom. :wink:

Ono što mogu reći da nemaju pravni osnov da ga tuže jer je izneo detalje zvanične komunikacije povodom reklamacije jer tu nisu navedeni nikakvi tajni niti lični podaci.
 
Osim sto je vredjao i u pojedinim trenutcima bio vulgaran...
Mislim da winwinovci i ciljaju na na in komunikacije...
U svakom slucaju navikam za njega, mada se moram sloziti sa @loyola da iznova i iznova ponavljana prica o tragicnoj smrti bivse supruge zaista nema veze ni sa cime drugim osim patetike.


Inace, ja nemam losa iskustva sa winwinom.
Cak naprotiv.
Kada je televizor koji sam trazio poskupeo ( bio je DVB-T2, u vreme intezivnog gasenja analognog signala i enormne traznje uredjaja sa takvom karakteristikom, pa trgovacka logika nalaze "veca traznja - veca cena) a ja nisam izvrsio uplatu, niti ga zvanicno narucio imali su puno pravo da ga prodaju po toj, novoj ceni. Pa ipak, na kasi su obracunali popust u iznosu poskupljenja.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Зашто је СББ склонио РТС са прве позиције

среда, 15. мар 2017, 19:30 -> 20:13

Извор: РТС

Први пут од када постоји телевизија у Србији, један кабловски провајдер уклонио је Први програм РТС-а са прве позиције на даљинском управљачу.

Место број један од јутрос СББ је устпутио Каналу Н1. А испред Другог и Трећег програма РТС-а и оба канала РТВ-а су канали Синеманија, Гранд и Ај-Ди-Џеј, канали који имају истог власника као и СББ.
Припремио Немања Милутиновић
Your browser does not support the video tag.

"Логичка нумерација регулатора не постоји, сви канали не могу да буду на истом месту, мора да постоји редослед канала, па ја не бих говорила о угрожавању позиције. Али зато сваки корисник може да направи своју листу канала и да према својим интересовањима распореди канале онако како жели", каже Јована Лукић из СББ-а.

"Неће нас угрозити то што је нас неко померио за једно место, али овде је у питању принцип. Ко то одређује у овој земљи? Да ли приватни кабловски оператор, или регулаторно тело коме је законом поверено да то ради? Дакле то је суштина проблема", каже генерални директор РТС-а Драган Бујошевић.

А Регулаторно тело за електронске медије ни три године од новог закона није донело правилник о логичком распореду канала на кабловској и ИП телевизији. Када ће бити донет, нико из РЕМ-а није могао да каже пред камерама РТС-а.

"Члан 100 закона који уређује однос оператора према пружаоцима медијске услуге изричито каже да оператор мора да дистрибуира медијску услугу на правичан, транспарентан и недискриминаторан начин, тако да, ако даје неоправдану предност својим каналима, свакако би прекршио то начело", каже адвокат Милош Стојковић.

Ненад Бумбић, уредник емисије "Потрошачки саветник", каже да је разлог зашто је СББ то урадио потпуно јасан, да желе да подигну гледаност свог канала и да то нема никакве везе са оним што њихови потрошачи желе, већ је то њихов интерес.

Канали јавних сервиса налазе се на првим позицијама кабловских оператора у Хрватској, Словенији, Мађарској, Румунији и другим земљама региона, али и Европске уније. Не и у Србији.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... cije-.html

Laki, molim pivo za kolegijalnu podršku mog urednika bez obzira što smo u sporu sa RTS-om :D
 
Ovo je Vucko najjace, duguju vam Boga oca a vi ih podrzavate. Realno isto djavo gde ce koji kanal da bude, ali ne razumem odakle ideja RTSu da ima ekskkluzivno pravo na 1. poziciju...


Kad smo kod zastite potrosaca ovo nisam skapirao, fabricki manje grama a njihovo vise.
 
Izvini a u cemu je razlika, u 10 grama najlona? Ovde je ipak razlika 66 grama, i probem je sto sam izmerio na njihovoj vagi, tako da to ne pije vodu, razlika je velika.
I ne moze ambalaza da se prodaje... Kad mi mere nesto i stavljaju u one plasticne posude, prave se lude da ne ubace tara, pa kad im to trazim, gledaju me belo ali moraju da odbiju gramazu. Mislim kupis nesto sto je kilo 1500-2000 i on ti naplati posudu od 15 grama 30 dinara. Ma vazi...
 
Vucko, hvala na vasoj podrsci.

@loyola
Ideja o mestu broj 1 na digitalnoj platformi potice od evropske prakse, gde se na prvim mestima nalaze javni servisi, zatim slede ozbiljne televizije sa nacionalnom frekvencijom, pa zatim regionalni i lokalni emiteri i tek nakon svih njih idu specijalizovani programi, bili oni informativnog, sportskog, filmskog, muzickog ili kolaznog sadrzaja.

Sa druge strane reakcija RTS-a je pucanj u prazno jer nadlezna regulatorna tela nisu donela ni obavezujucu ni preporucujucu odredbu, a stara je prestala da vazi promenom zakona pre nekoliko godina.

Ali realno gledano, meni nije normalno da u digitalnom paketu u drzavi Srbiji br.1 pripadne ispostavi bilo americke, bilo ruske, bilo katarske televizije.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Lepo si rekao da je paksa u EU a ne obaveza. Meni je normalno da N1 bude ispred RTSa jer za razliku od RTSa tamo mozes da cujes i opoziciju, i nemaju ispeglanu 50ogodisnju novinarku koja sedi kao fikus u sopstvenoj emisiji...
 
Ne.
U EU je to REGULISANO pravilnikom.
Izvini ako sam se pogresno izrazio.
O nivinarima na bilo kojoj televiziji nemam nameru da diskutujem, jer oni/one "prelazne rokove" koriste efikasnije od fudbalera.
Dakle, danas rts, sutra n1, prekosutra pink i tako u krug.
Cast izuzetcima.
:D
Rekao bih da je za veceras u emisiji Oko najavljivan Jeremic?
Bese li on opozicija?

Salim se malo, ali da bi realno diskutovali o izvestavanju, morali bi se vratiti na nezavisnost i nacine finansiranja.
Odgovorno tvrdim da onakvi relativno jadni kakvi jesu RTS novinari ipak jedini imaju petlju da 'opletu po onome ko ih placa'!
Jedini!
Kada al dzara opali protiv interesa svojih vlasnika, N1 protiv interesa americkih vlasnika, A sputnjik i njihovi sateliti protiv interesa ruske federacije makar po nekoj temi, moci ce da pricaju o objektivnosti.
Da, na N1 cemo videti najvise opozicionara, to stoji.
Ali to nije zbog pravdoljubivosti, vec zato sto je takav trenutni americki interes.

Oni koje su 2012 postavili da vladaju u Srbiji, su se (po njihom misljenju) malo osilili, pa nekada pozele da delaju 'po svom')
Preko 'dozirane' kampanje, se radi delimicno smanjenje uticaja vladajuce partije i disciplinovanje vodja!

Kome to nije jasno prespavao je zadnjih 20-30 godina, mada je i u poslednjih 10 mogao da vidi iste metode uticaja i kontrole.

Inace, spominjati SBB u temi o pravima potrosaca a ne pomenuti nacin poslovanja na trzistu njih i svih drugih operatera kablovskog tv i internet signala ?
Podela plena, dal bi tako mogli to okarakterisati?
Jer kada se "glavni konkurenti" (namerno pod navodnicima) dogovore, podele interesne zone i umesto zdrave konkurencije koja po krajnjeg korisnika znaci vise usluge, bolji kvalitet i nize cene dobijemo kartelsko poslovanje, nije li to ogavno?



Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Nikako da odgovorim. Laki, uzeli su izjavu mog urednika i isekli je tako da podržava Vaš narativ. Rekao je čovek da treba svako da ima pravo na izbor, a ne da se sili RTS1 ili N1 da bude na prvom kanalu. Što je najsmešnije nije znao novinar da se ne emitujemo na RTS-u i da smo tužili RTS. Mogu misliti kako je izgledao Bujošević kada je video ko je intervjuisan :D

Loyola, mi smo džentlmeni. Nema razloga da se ne pojavljujemo u medijima kad nas neko zove, i kada nismo u novinarskimklanovima tipa UNS, NUNS i ostalih koj mrze jedni druge.

Loyola, to što radi Univer kao i drugi trgovci je nezakonito jer je trgovac dužan da potrošaču naplati neto cenu proizvoda u odnosu na cenu proizvoda i izmerenu gramažu, bez uračunavanja dodatne robe. U prevodu, trošak ambalaže i pakovanja ne sme da se naplaćuje kod robe na meru.
 
Mislim da je to postavljanje N1 pored RTS privatna, interna stvar SBB.

SBB ima dominantan položaj,. to je jasno, ali sad su svuda dostupni drugi provajderi. MTS Box, bar tri DTH platforme, open air ETV, plaćeni ETV, Orion i sl. Što znači da teškoi igde SBB ima monopol, možda negde ima na Internet ali na TV distribuciju sigurno ne. Sa svim telekomunikacionim provajderima uključujući i SBB postoje mnogo veći problemi nego što je raspored TV kanala.
 
Samo da navedem podneta je kolektivna tužba protiv MTS-a i RTS-a zbog nelegalnog uključivanja RTS-ovog paketa svim korisnicima MTS kablovske prvih 2 meseca besplatno, i naplaćivanje istog 99 dinara od 1.4.2017. osim ako se ne odjave potrošači.Zašto RTS ne izveštava o tome? :D
 
Ne znam, moraces pitazi nekog ko ima veze sa uredjivackom politikom ;)

Uzgred, bojim se da je omasio onaj ko je tuzio ikoga osim pruzaoca usluge usluge. :D
Nisam pravnik, ali ne vidim iciju odgovornost osim MTS-a po tom pitanju.
Ne zato sto je ukljucio svima u promo periodu, mislim da to imaju prav, vec smatram da ne mogu da bez saglasnosti korisnika naplacuju bilo sta.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Da li prodavnice imaju pravo da ti daju nasečene krajeve na delikatesima ? Ili onni to mooraju da smatraju kao otpad.. skoro su mi pečenicu u maksiju sekli do kraja. Tek kućii samm to video
 
Kompanija Fiat Automobilči Srbija čini jako sumnjivu stvar na svojoj FB stranici. Na svako pitanje zainteresovanih u vezi uslova prodaje, kreditiranja, promocija i akcija administratori daju samo jedan odgovor - link ka njihovom sajtu gde se pre dobijanja ikakve upotrebljive info mora popuniti sledeći formular.

Ime:*
Unesite Vaše ime
Prezime:*
Unesite Vaše prezime
Email:*
Unesite Vaš email (ovo polje je obavezno)
Grad:*
Unesite Vaš grad
Telefon:
Unesite Vaše telefon
Godina rođenja:*
Zainteresovan sam za model*
Da, želim da budem kontaktiran.
(Predstavnici Fiat-a će Vas kontaktirati radi preciziranja termina.)
Ne, ne želim da budem kontaktiran.
Nakon čitanja Informativnog obaveštenja o obradi ličnih podataka dajem sledeću izjavu,

Saglasan sam Nisam saglasan Saglasan sam Nisam saglasan
 
@Трагач, најбоље за то да питаш неког од овлашћених продаваца и сервисера Фијата. Један од бољи је "Ауто кућа - Коле" која је у Земуну у Цара Душана улици, близу Пупиновог моста. Можеш и сам да израчунаш кредитне рате.

http://www.akkole.rs/
http://www.akkole.rs/prodaja-vozila/fiat
http://www.akkole.rs/prodaja-vozila/fia ... nansiranja
http://www.akkole.rs/sites/default/file ... kredit.pdf
 
Ne kupujem ja, a i da kupujem novi Fiat imam dilera u komšiluku, već samo objavljujem ovde kao ružnu praksu.
 
Da, ali nista osim imena (fiktivnog, radi obracanja) i mejl adrese radi kontakta ti nije obavezno, tako da se ne moze govoriti o bilo kakvoj zloupotrebi.
Ne pricam napamet, vise puta sam sa Fiat-om ostvarivao kontakt na taj nacin.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=S5tg86yIgGo[/youtube]
Da li su LED sijalice bolje od običnih sijalica?

:sesir:
 
Drugarica uplatila put za Hurgadu pre neki dan, a danas nakon ovih desavanja razmislja da otkaze.
Ima li ona tu mogucnost bez gubitka veceg dela novca ili nema nade?
 
Vrh