Šta je novo?

WoodStar Residence [ Stambeni kompleks | 16 000 m²]

Kanda je zgrada pocela da menja boju 😸 Valjda nece da se nahvata mahovina po zidovima dok cekamo konacnu odluku.
 
20220416_120459.jpg
 
Zvala Galens danas, najnovija info je:
1. Zahtev za izmenu gradjevinske (za dodatni sprat) je tek u pripremi i u narednom periodu ce biti predat (koji je to naredni period ne znaju), ishodovanje svakako ne zavisi od njih.
2. Posto sam rekla da su mi pre godinu dana rekli da su odobrenje dobili a da se samo papir čeka, sad ipak to nije tako, rekli su da su dobili tada saglasnost za odredjeni broj spratova, a sada ipak jos nije ni izmena gradjevinske podneta.
3. Na moje pitanje kako ce sve to biti za 9 meseci, receno je da postoji mogucnost produzenja roka do +60 dana, (u ugovoru stoji u slucaju rata, nepogoda itd). Odgovor je neee, u dva slucaja vise sile, jedna je rat, nepogode i ostalo a ta druga je verovatno “nismo dobili dozvolu”.
Da im nisam platila odustala bih sto puta jer mi idu na živce sa tim problematicnim spratom. :)
 
Ko bi odustao od te cene po kojoj si potpisala predugovor? Za te pare bi mogla da kupis 40% manji stan.
 
Eh sad 40% 😂 pa ispada da je kvadrat bio prosle godine u istom delu grada 3000e, a nije bas tako..
Naravno da je cena dobra, to niko ne dovodi u pitanje, ali opet nije ni mala 😊
 
Cena neće biti ona koju smo dogovorili u predugovorima već će doći do povećanja iste u skladu sa novonastalom situacijom.
 
Kažu u Galensu, zvanično... Ako oni lupetaju onda i ja lupetam. Dakle, prenosim šta mi je rečeno.
 
Pa za rezervaciju za dodatni sprat su rekli da će dizati cene još pre 2 meseca,ti nemaš overen predugovor?
 
Da to moze tako pa zasto postoje predugovori , notari , cakljucena cena kvadrata i slicno...svako bi dizao onda i menjao predugovor ..nemojte siriti pricu u sto niste sigurni , mozda je rec o spratu koji nema dozvolu za gradnju , a do 4 sprata ispravki nema , ko je lud da placa vise od dogovora , ...
 
Hello ima samo rezervaciju za dodatni sprat i to je to.Ja takodje imam jedan rezervisan stan na tom dodatnom spratu i pre 2 meseca su mi rekli da će cena za taj stan biti preko 2000€.
 
Zvala Galens danas, najnovija info je:
1. Zahtev za izmenu gradjevinske (za dodatni sprat) je tek u pripremi i u narednom periodu ce biti predat (koji je to naredni period ne znaju), ishodovanje svakako ne zavisi od njih.
2. Posto sam rekla da su mi pre godinu dana rekli da su odobrenje dobili a da se samo papir čeka, sad ipak to nije tako, rekli su da su dobili tada saglasnost za odredjeni broj spratova, a sada ipak jos nije ni izmena gradjevinske podneta.
3. Na moje pitanje kako ce sve to biti za 9 meseci, receno je da postoji mogucnost produzenja roka do +60 dana, (u ugovoru stoji u slucaju rata, nepogoda itd). Odgovor je neee, u dva slucaja vise sile, jedna je rat, nepogode i ostalo a ta druga je verovatno “nismo dobili dozvolu”.
Da im nisam platila odustala bih sto puta jer mi idu na živce sa tim problematicnim spratom. :)
Cena od oko 1600e + pdv pre godinu dana je bila neverovatna ponuda i moguce da su se pokajali sto nisu poceli sa jacim cenama. Evo cena na Karaburmi je 2000+pdv kao i ostali projekti u okolini, a u Bigu nema manjeg stana od 50m2 pa bez 100k nema sta da trazis. Neki zabaceniji projekti imaju takodje slicne cene sto je suludo. Jednostavno nije bilo velikog izbora sem neke starogradnje ako bi htela slicnu kvadraturu za iste pare.
Upuceni kazu da se radi unutra, ali opet ne mogu da se otmem utisku da je proslo 1.5god a zavrsili tek 2/3 konstrukcije. Jos kada otvorim temu o Atrii i Bigu i vidim da ljudi zavrsavaju zgrade, a poceli u isto vreme ili kasnije onda malo popizdim. Ove zgrade u Bigu iznikose kao pecurke posle kise.
Nisam se pokajao, ali da iza ovog ne stoji banka tj projektno finansiranje, vala malo bih se zabrinuo sta se desava. Jeste Galens velika firma, ali radije ne bih docekao recesiju nakon podizanja kamatnih stopa sa ovim procentom izgradjenosti.
 
Za moj stan je cena bila 1775+pdv, bas na Karaburmi sam gledala stan (“investitor” iz Budve? 🤔) za isti novac, vec je bio u sivoj fazi i imao odvojenu prostoriju za kuhinju sto mi je vise odgovaralo i dosta sam se dvoumila, ali na kraju Galens i zbog banke i zbog čistih papira..tako da ne znam, samo da taj poslednji dobiju do kraja god.. 😂 Takodje mi se svideo i Sunnyvile, simpa je, cini mi se da brzo grade, cene su super, a nije toliko ni daleko..
 
Tebi je onda sve super :cool:
Sunnyvile je blizu groblja to mu je najveca prednost.
 
A Woodstar nije pored groblja 😅
Pertla je emotivno vezan za Galens 😄 brani ih po svaku cenu 😛
 
Pa kažu da se radi unutra...iskren da budem spolja se ne vidi neki napredak vec mesecima..a takođe ne viđam ni toliko radnika kao ranije..doduše obilazim ovo gradilište uglavnom subotom pa je možda zbog toga.
 
Vrh