Šta je novo?

WoodStar Residence [ Stambeni kompleks | 16 000 m²]

Baš čudna lokacija, znam za ta prostor iza Patrisa prekoputa rezeorvoara vodovoda. Generalno je taj deo ne baš najsjajniji a što se tiče automobila ima prilaz samo iz pravca Ljubice Luković. Frustriralo bi me da su mi tako blizu Severni Bulevar i Dragoslava Srejovića a da ne mogu do njih direktno makar peške. Stoji da postoji pešački prolaz iza VMC Karaburma i Beograd Puta ka Dragoslava Srejovića ali je to toliko užasno da se ne računa. Gledao sam taj plan regulacije, biće sasvim ok kada se sve reguliše. Ostaje samo ta izolovanost od komercijalnih objekata

Verujem da će se budući stanari obradovati što je pored njih depo Tamnave Trans sa brdom autobusa koji će da im klopoću danonoćno. Od autobusa na oko 350 metara je stanica linije 65 i dole u Dragoslava Srejovića imaju linije 27 i još neke druge ali to je oko 500 m pešačenja uz ogromno brdo.

Kao plus izdavajam što je pogled ka gradu s obzirom na lokaciju super.
 
Gledao sam malo oko zgrade sta sve moze da se gradi. Cela VMC parcela ostaje kao i sada kao i crpna stanica Pionir tako da preko puta zgrade nece nista da se zida.
Jedino mislim da ce ovde gde sam obelezio sa 2 da se gradi i time se nekim stanovima iz lamele B malo zaklanja pogled ka Dunavu.


Ovo gde sam obelezio sa 1 tj parcela 618/25 mi nije jasna. U katastru stoji kao pasnjak. Po planu tu treba da prodje nova ulica. Da li mislite da ima mesta da uglave jos jednu zgradu izmedju ? To bi zaklonilo sunce sa te juzne strane. Nesto gledam google street view, deluje da nema mesta i za ulicu i za zgradu pored.






Manje stanove su stavili da gledaju ka Zvezdari. Tu je i neko brdo iznad sto se vidi na slikama koje je postavio Bulbulderac. Po ovom planu Tamnava trans se izmesta koliko vidim?
Stanovi ka zapadu tj ka gradu imaju odlican pogled, ali su i vece kvadrature.

Lednicka ulica nije bas siroka, ali nije ni uska. Mogu da se mimoidju dva automobila. Medjutim i sa leve i sa desne strane su parkirani automobili tako da trotoari uvece i ne postoje.
 
I ja sam se odlučio i kupio u ovoj zgradi. :)

Što se tiče parcele pored 618/25 nema govora o gradnji zgrade, pravo korišćenja imaju:
ДИРЕКЦИЈА ЗА ПУТЕВЕ
ДРЖАВНИ СЕКРЕТАРИЈАТ ЗА ПОСЛОВЕ НАРОДНЕОДБРАНЕ
ЈАВНО КОМУНАЛНО ПРЕДУЗЕЋЕ "БЕОГРАДСКИ ВОДОВОД И КАНАЛИЗАЦИЈА"
ЈАВНО КОМУНАЛНО ПРЕДУЗЕЋЕ "ЗЕЛЕНИЛО-БЕОГРАД"
ОПШТИНА ЗВЕЗДАРА
СПОРТСКО ДРУШТВО " МЛАДИ ПРОЛЕТЕР"

Svojina Republike Srbije.
 

Prilozi

  • 775827CC-48C3-4454-84A1-7053D985E96F.jpeg
    775827CC-48C3-4454-84A1-7053D985E96F.jpeg
    668 KB · Pregleda: 6.219
I još jedna stvar, planiran je vrtić na parceli KDU ali neće biti građen skoro dok je najbliža osnovna škola preko kilometar odatle.
Neko je gore napisao da se Beograd put seli što nije tačno, samo će deo uz Dragoslava Srejovića biti uklonjen zbog proširenja te ulice za godinu do dve.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812092#p812092:2wa6nwfw je napisao(la):
mentalnodetoniran » Ned Jan 10, 2021 10:42 pm[/url]":2wa6nwfw]Je l ovo grade isti ovi sto su obecali zgradu sa fensi fasadom, a na kraju prave demitusu?
Netačan info širiš
To su oni što su po projektu dvoslojna stakla predvideli a ugradili troslojna itd...
Po ugovoru imaju 3 tipa fasade na celom objektu, lepo predstavljeno od samog početka apsolutno svima.
Jedino su uklonili narandžastu boju sa fasade.
 
Galens ispoštuje sve maksimalno,nema potrebe za hejtom.
 
Glamočak":2yr3pd1f je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812092#p812092 je napisao(la):
mentalnodetoniran » Ned Jan 10, 2021 10:42 pm[/url]":2yr3pd1f]Je l ovo grade isti ovi sto su obecali zgradu sa fensi fasadom, a na kraju prave demitusu?
Netačan info širiš
To su oni što su po projektu dvoslojna stakla predvideli a ugradili troslojna itd...
Po ugovoru imaju 3 tipa fasade na celom objektu, lepo predstavljeno od samog početka apsolutno svima.
Jedino su uklonili narandžastu boju sa fasade.
Da li na sajtu pise negde demit fasada? Da li je postavljena demit fasada?
Ja nisam kupac pa da imam neke dodatne informacije, procitam sajt, pogledam render, procitam forum. Tu mi se nesto nije uklapalo.

Meni je drago ako postoji investitor kod koga se dobije vise od onoga sto je predstavljeno na pocetku. Samo se plasim da na kraju uvek nekako za investitora bude lepse i bolje nesto sto je slucajno jeftinije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812451#p812451:3oxw31zy je napisao(la):
mentalnodetoniran » Uto Jan 12, 2021 12:25 am[/url]":3oxw31zy]
Glamočak":3oxw31zy je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812092#p812092 je napisao(la):
mentalnodetoniran » Ned Jan 10, 2021 10:42 pm[/url]":3oxw31zy]Je l ovo grade isti ovi sto su obecali zgradu sa fensi fasadom, a na kraju prave demitusu?
Netačan info širiš
To su oni što su po projektu dvoslojna stakla predvideli a ugradili troslojna itd...
Po ugovoru imaju 3 tipa fasade na celom objektu, lepo predstavljeno od samog početka apsolutno svima.
Jedino su uklonili narandžastu boju sa fasade.
Da li na sajtu pise negde demit fasada? Da li je postavljena demit fasada?
Ja nisam kupac pa da imam neke dodatne informacije, procitam sajt, pogledam render, procitam forum. Tu mi se nesto nije uklapalo.

Meni je drago ako postoji investitor kod koga se dobije vise od onoga sto je predstavljeno na pocetku. Samo se plasim da na kraju uvek nekako za investitora bude lepse i bolje nesto sto je slucajno jeftinije.
Razumem te, dva puta sam imao negativno iskustvo.
Prvo sa Ablokom gde se čuje svaki šum od 3 sprata do mog na 6tom. Što je sramota.
Drugi put isti slučaj u WESTU, plus još mnogo mana. Čim padne veća kiša sve stane.

Što se tiče Galensa, samo sam rekao da su kupci upoznati sa svim i da imaju info.
Marketing im je užasno spor i loše rade sve sem video snimaka napredaka gradilišta. Tako da se ne obaziri na web-sajt i šta tu piše jer su nažalost jako loši. Niti interaktivnog sajta niti nekih efekata a Galens je ako ne najveći onda među 3 najveće građevinske firme u Srbiji.
Svakako, svaki kupac je upoznat to garantujem i da su do sada bili korektni i više nego i jedan investitor ikada.

Hvala na čitanju :)
 
Po pisanju na new minel temi ne bih bas rekao da je svaki kupac informisan da ce biti delova sa demit fasadom.
 
Da li se zna kakva ce biti fasada? Da li ce da koriste kamenu vunu ili sivi stiropor? Kamena vuna ima prednost zbog dosta bolje zvucne izolacije, propusta vodenu paru i ne gori.
Mana je cena, izgleda da je i duplo skuplja, ali po meni vredi.

Dobio sam dokument gde pise:
Termoizolacija fasadnih zidova - kontaktna fasada: 10cm kamene vune ili opciono grafitni stiropor 10cm.
Zvucna izolacija izmedju stanova i hodnika: kamena vuna 5cm

Ne razumem ovo opciono, to im daje mogucnost da biraju? Sta su ugradjivali do sada u drugim zgradama koje su zidali?

Kakvo je stanje sto se toga tice sa novogradnjom, koliko se cesto ugradjuje kamena, a koliko stiropor?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812782#p812782:8jb44umt je napisao(la):
Hunchback » Sre Jan 13, 2021 5:18 am[/url]":8jb44umt]Da li se zna kakva ce biti fasada? Da li ce da koriste kamenu vunu ili sivi stiropor? Kamena vuna ima prednost zbog dosta bolje zvucne izolacije, propusta vodenu paru i ne gori.
Mana je cena, izgleda da je i duplo skuplja, ali po meni vredi.

Dobio sam dokument gde pise:
Termoizolacija fasadnih zidova - kontaktna fasada: 10cm kamene vune ili opciono grafitni stiropor 10cm.
Zvucna izolacija izmedju stanova i hodnika: kamena vuna 5cm

Ne razumem ovo opciono, to im daje mogucnost da biraju? Sta su ugradjivali do sada u drugim zgradama koje su zidali?

Kakvo je stanje sto se toga tice sa novogradnjom, koliko se cesto ugradjuje kamena, a koliko stiropor?

Odabir materijala za kontaktnu fasadu je , između ostalog , uslovljen i protivpožarnim uslovima .
 
Sta to znaci? Citao sam da kamena mora da se ugradjuje u bolnicama, vrticima...

Zvao sam danas par novogradnji tipa Green Residence gde je cena 2000+pdv, neku navodno lux novogradnju na Zvezdari slicne cene i svi sa ponosom kazu da imaju 15cm stiropora, verovatno obicnog jer je ovaj grafitni bolji pa moze da se stavi tanji sloj. Tih 10cm grafitnog odgovara 13-15cm obicnom.


U New Minelu su stavili kamenu vunu, a ovde su ostavili opciju za stiropor. Kazu da ce najverovatnije da idu sa kamenom vunom jer zele da odrze standard na svim objektima. Videcemo sta ce biti.

Sveukupno mi se svideo projekat i lokacija tako da sam odlucio da ovde uzmem stan. U svakom slucaju mi je mnogo bolje nego neka starogradnja u raspadu u koju moram da ulozim nekoliko hiljada za renoviranje, a kosta vise nego ovde kvadrat novogradnje.
 
A sto si se odlucio za ovaj projekat?

Po meni je jedino investitor dobar, lokacija bas losa, uska ulica, nema nista blizu(skola, prodavnica, bus stanica itd)
I koja je trenutna cena po m2 ovde?

Ako nije tajna koja je to lux gradnja na Zvezdari za koju si se raspitivao? Da nije mozda Atria residence?
 
Sta znači nema ništa blizu? Sta je za tebe blizu? Da bude sve na 20 metara? Moguće da će u sklopu kompleksa biti lokali i neki veći market.

Do ruzveltove i dimitrija tucovica po 1000 metara to je za mene blizu.

Shop & go market na 150 metara.

Bus stanica 200 metara.

Osnovna škola 650 metara.
 
Pre svega nema potrebe za takvim odgovorom, kao sto sam rekao, projekat je dobar ali po mom misljenju lokacija i ne bas. Upravo zbog toga sam i postavio pitanje zbog cega se covek odlucio da kupi tu stan. :kafa:

Sto se tice tvog odgovora, cak i na sajtu projekta pisu vece udaljenosti nego sto si ti naveo, tako da ne znam na osnovu cega dajes te informacije?
Jedino ako je u pitanju vazdusna udaljenost :gobb:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812984#p812984:148izso1 je napisao(la):
Duh » Sre Jan 13, 2021 9:02 pm[/url]":148izso1]A sto si se odlucio za ovaj projekat?

Po meni je jedino investitor dobar, lokacija bas losa, uska ulica, nema nista blizu(skola, prodavnica, bus stanica itd)
I koja je trenutna cena po m2 ovde?

Ako nije tajna koja je to lux gradnja na Zvezdari za koju si se raspitivao? Da nije mozda Atria residence?
Svidja mi se jer je blizu Zvezdarska suma, tu sam negde i hteo da nadjem, sa te zapadne strane, ne one donje ka Mirijevu. Mozda nije nesto preterano sredjena, ali je oaza u ovako zbijenom gradu.

Ulica jeste uza, bila bi i ok da okolne zgrade imaju parking mesta tako da se ne parkiraju sa obe strane na trotoaru. Valjda ce to nekako da se resi, da zagrade bar jednu stranu za pesake.

Vrtic i skola mi nisu bitni, a vidim da je u planu kroz neku godinu. U samoj Zvezdarskoj sumi je dobar vrtic.

Prodavnice, za sada sam video shop and go na pocetku Lednicke. Moze da se naruci i online iz Idee, Maxija da dostave neke kabaste stvari. Autom isto nije problem da se spusti do Big Fashiona na Karaburmi. Sagradice se nesto kroz neku godinu. Verovatno na mestu Tamnave trans koju ce da izmeste. A i ovoj zgradi treba jedno 2 godine do useljenja.

Autobuske linije nisu lose, blizu su 74 i 65, voze do Vuka, centra, Novog Beograda.

Bitan faktor mi je i dobar investitor, a zbog nize cene u odnosu na druge novogradnje u okolini uspeo sam da uklopim i stan i garazno mesto.
Cena zavisi od sprata i polozaja. Otprilike je oko 1600+pdv za neki nizi sprat tj 2. i 3. Mogu i da koriguju cenu ko uplati 50% kapare, ovako traze 20% i ostatak po tehnickom prijemu zgrade. To mi isto deluje posteno. Ja sam dobio cenu 1575+pdv, na suncanoj strani, visi sprat. Brzo su se rasprodali manji stanovi, bas se suzio izbor.

Ta lux gradnja na Zvezdari je u blizini bolnice, neka manja zgrada u Varovnickoj. Tako je oni reklamiraju, zato sam i rekao navodno lux. Nego sam je samo naveo jer je cena 325e vise po kvadratu nego ovde sto sam dobio. Ok, zavrsena zgrada, ali opet mi je precenjena za to sto nudi, sama lokacija je ok, nit je losa, niti nesto posebno.
Atria je vec nesto drugo, na boljoj lokaciji, preko puta su neki apartmani, zgrada ima samo tri sprata, ali i 2400+pdv po kvadratu i nema manjeg stana od 51kv.

Najvise sam trazio neku dobru starogradnju u bloku 70, one manje sestospratne zgrade, ali nisam nista nasao nakon cetiri meseca (u samom pocetku sam ispustio jedan odlican stan).
WR mi deluje kao best buy ko voli i kome odgovara ovaj deo grada. Zato sam se i odlucio za ovaj projekat. Nisam hteo i ovo da ispustim.
 
Meni se takodje svidja ovaj projekat i skroz mi je u redu lokacija, isao sam da vidim. Nije idealno ali je za mene licno vidno bolje od drugih skupljih opcija. Da li neko ima informaciju koje su cene po kvadratu za cetvorosobne stanove na drugom spratu npr?
 
1600+pdv na 20% kapare je bio treći sprat,drugi je verovatno nesto jeftiniji,nazovi pitaj ili posalji mail.
 
Sve zavisi šta neko traži, ali za nas, sa dvoje male dece lokacija je vrh. Što manje saobraćaja na ulici, biće prostora za decu da izađu vani.
Juče gledam deca iz komšiluka se igraju, prave Sneška. :)

Lokaciju sam posetio bar 20-tak puta u razna doba dana i noći i nema uopšte buke. O pogledu i da ne pričamo. A do centra i peške za 40-tak min. :)

Svakako mi smo se odlučili i kupili tu. :)
 
Zvao sam, četvorosoban stan na drugom spratu, 1625e bez pdv-a. Garažno mesto od 11 i nešto do 13 i nešto, bez pdv-a, zavisno od nivoa i veličine.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Pozdrav svima, da li je neko gledao stanove na III spratu na juznoj strani, kao i trosobni koji je jugoistocno orijentisan- uopste ne mogu da se orijentisem ka cemu ce biti pogled. Hvala
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=811308#p811308:347djjpa je napisao(la):
djole76 » Пет Јан 08, 2021 11:49 am[/url]":347djjpa]I ja sam se odlučio i kupio u ovoj zgradi. :)

Što se tiče parcele pored 618/25 nema govora o gradnji zgrade, pravo korišćenja imaju:
ДИРЕКЦИЈА ЗА ПУТЕВЕ
ДРЖАВНИ СЕКРЕТАРИЈАТ ЗА ПОСЛОВЕ НАРОДНЕОДБРАНЕ
ЈАВНО КОМУНАЛНО ПРЕДУЗЕЋЕ "БЕОГРАДСКИ ВОДОВОД И КАНАЛИЗАЦИЈА"
ЈАВНО КОМУНАЛНО ПРЕДУЗЕЋЕ "ЗЕЛЕНИЛО-БЕОГРАД"
ОПШТИНА ЗВЕЗДАРА
СПОРТСКО ДРУШТВО " МЛАДИ ПРОЛЕТЕР"

Svojina Republike Srbije.
file.php
Жорж, ово може сутра да се промени и да оде на добош :grand:
 
Na tom mestu ne moze da stane ni zgrada ni kuća.
 
Zna li neko nesto vise o ovom investitoru? Znate li mozda neku referncu, gde se moze pogledati ranije zgrade koje su gradili? Cena mi izlgeda ok u odnosu na druge slicne novogradnje, plasim se samo da kvalitet gradnje ne bude los...
 
Vrh