Šta je novo?

WoodStar Residence [ Stambeni kompleks | 16 000 m²]

Одбојност коју човек осећа при насилном уметању страних речи у неприлагођеном облику, поготово за ствари за које већ има алтернативу у матерњем језику, је потпуно природна и исправна. Не дозволите никад да вас слуде глупим рационализацијама о "развоју језика" које немају никакву интелектуалну потпору а понајмање међу стварним филолозима и академицима
 
Odličan post, upravo je u navedenom suština. Nije problem u stranim rečima, problem je u nasilju nad jezikom prilikom nepotrebnog korišćenja tuđica.
 
На крају крајева, није ни битно. Када питаш неког где живи рећи ће на Звездари а не у неком тамо Вудстару. А ако се нађе неки ид**** који каже ово друго, ништа одма довиђења и у глави га пренесеш са списка особа у списак предмета
 
Pozdrav,

javljam se iz inostranstva. Ima li novih info za ovaj projekat? Neke nove cene? Deluje mi kao lepa pozicija, sve blizu, a opet pouvučeno... a i zvezdarska šuma je tu...

Jeli ko dobio info o kvalitetu gradnje?

Jeli počela gradnja?

Unapred hvala
Mirko
 
Dobili su gradjevinsku dozvolu pre 10 dana,geometri obelezavaju parcelu i uskoro počinju sa radovima,prodali su skoro sve.
Lokacija dobra,5 minuta kolima, 20 min peske do Vukovog spomenika.
 
Pozdrav svima.

Već neko vreme sam u potrazi za stanom i na forumu sam do sada samo lurkovao i čitao korisne informacije i postove korisnika, ali me je ova tema tj. ovaj projekat toliko iznervirao da sam morao da se registrujem samo da bih ostavio ovaj vrlo dugačak ali vrlo detaljan komentar koji dosta detaljnije i preciznije opisuje o kakvoj se pre svega lokaciji radi.

Krenimo od opisa lokacije: Nadomak zvezdarske šume, okruženi zelenilom.

Prvo kada kažete da je nešto "nadomak" nečega to bi trebalo da znači da vam je to bukvalno ispred nosa ili da se za neznatno vreme, relativno lagano može doći do nečega. U slučaju "Woodstar Residence" i Zvezdarske šume, termin "nadomak" je vrlo slobodno upotrebljen. Do ćoška samog kompleksa vodi samo 250 metara Ledinačke ulice, koja je mahom nesređena, bez trotoara i toliko široka da dva automobila ili ne mogu da se mimoiđu ili mogu jedva da se mimoiđu. Pravljena je za potrebe naselja (o kom ću nešto kasnije) koje se nalazi pri njenom kraju i studentskog doma gde gotovo niko ne poseduje kola, tako da će 350 novih stanova i protok saobraćaja koji će tuda početi da se dešava napraviti apsolutni pičvajz u tom kraju i toj ulici.

SLIKA: https://ibb.co/YkxtHQy

Dalje kada se iskobeljate iz nesređene, bez trotoara, kaljave ledinačke ulice izlazite na uzbrdicu u ulici Ljubice Luković, gde još barem 520 metara morate da šipčite uzbrdo, takođe po veoma uskom ili nepostojećem trotoaru do famozne Zvezdarske šume, koja i nije baš najsrećnije sređena niti je selling point sama po sebi, više je vizuelno privlačna da je gledate sa terase ili kroz prozor. Tako da - ako imate malo dete ili kućnog ljubimca, možete eventualno da sednete u kola pa da se odvezete u neki park, u ovom kraju se nećete našetati sigurno.

SLIKA: https://ibb.co/tZ37B9X

Osim strašno loše putne infrastrukture, bitno je i da shvatimo šta se nalazi u okolini ove parcele, a naročito oni delovi koji nisu snimljeni kao slike panorame postavljene na vebsajt niti okačeni u sklopu videa koji je takođe vrlo tendenciozno kadriran.

U produžetku Ledinačke ulice, tik uz parcelu, nalazi se naselje koje izgleda kao zvezdarska Kaluđerica - maltene ciganmala, bez trotoara pored ulice, koja prolazi pored zgrada od fasadne cigle bez ikakve fasade, zatim jednog stovarišta građevinskog materijala i završava se kao slepa ulica (dakle nemate gde da izađete osim kroz malopre pomenuti krak ledinačke širok jedva za 2 automobila). Oko vas su uglavnom ili udžerice ili zarasline u šiblje u travu.

Iza samog kompleksa se nalazi "money-shot", deo koji nigde nije prikazan i koji se nigde ne spominje, a to je depo Tamnava Transa, odnosno parkiralište za autobuse. Plac Tamnava Transa se nalazi na uzvišenju u odnosu na istočnu stranu kompleksa, tako da će otprilike drugi ili treći sprat zgrade gledati i slušati autobuse ceo dan, a ovi ispod će gledati u brdo sa istočne strane. Uglovi na fotkama, snimku i renderima su tačno takvi da se ovo velelpno Tamnavino zdanje ne vidi nigde. Sva sreća, tu je Google Earth.

SLIKA: https://ibb.co/6scMQgk

Dalje, sadržaja bitnih za život u smislu prodavnica ili marketa i slično jedva da ima (male lokalne prodavnice uglavnom), sve veće kupovine moraju da se obavljaju kolima. Nešto što radi noću u kraju ne postoji.

U zaključku: Pozicija kao takva (na Zvezdari, blizu Bogoslovije, relativno blizu centra) je odlična; sama lokacija je preteško đubre, a mikrolokacija je smeće Š klase. Uzevši u obzir da je lokacija guzica, a da je kvalitet gradnje nešto lošiji nego onaj u Novom Minelu koji gradi ista firma na Novom Beogradu, cena od 1850 do 2100 evra sa PDV je glupost koju je očigledno popaslo nekoliko stotina naivnih ljudi, koji će živeti u Kaluđerici u srcu Zvezdare.

Poruka za investitore, koji šatro ne čitaju ovaj forum, a čitaju sve: Budite fer prema kupcima, lepo pokažite celu lokaciju i mikrolokaciju. I na kraju, budite iskreni i realni prema sebi - da, zgrade su okej i stanovi izgledaju pristojno, ali na ovoj lokaciji, cene moraju da budu jedno 15% niže, jer ne omogućava ni jedan aspekt pristojnog življenja, osim života u novoj zgradi koja je kolima blizu centra grada.
 
Pa dosta si se ti potrudio za nekoga ko samo tako "lurkuje" kako kažeš.

Projekat jeste nadomak Zvedarske šume i to jeste odgovarajuća formulacija. Lokacija kao nijedna u Beogradu nije idealna ali će i po koja legitimna primedba vremenom biti sređena.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=792645#p792645:2obsfv2l je napisao(la):
Zvezdarac » Čet Nov 12, 2020 10:45 pm[/url]":2obsfv2l]
Projekat jeste nadomak Zvedarske šume i to jeste odgovarajuća formulacija. Lokacija kao nijedna u Beogradu nije idealna ali će i po koja legitimna primedba vremenom biti sređena.

Dobri moj, ja sam rođen i odrastao na Novom Beogradu u Savskim blokovima (to su oni uz reku). Blokovi 45 i 70 su u dužinu 800 metara. Sređenim, širokim, ravnim šetalištem 800 metara se prelazi 10ak minuta normalnim hodom. Sprčenim uličicama bez trotoara, od kojih je 250 metara kaljavi sokak, a 550 metara uzbrdica sa trotoarom od pola metra, ta razdaljina se prelazi za barem 4-5 minuta duže. Ukoliko tu istu razdaljinu prelaziš sa kučetom ili malim detetom (uopšte ne uzimajući u obzir sada to da maltene nemate gde da hodate), može se reći da je Zvezdarska šuma nadomak ove lokacije isto koliko je Vukov Spomenik nadomak Trga Nikole Pašića. Takoreći - i ne baš.

Ponoviću ono što sam rekao malopre: POZICIJA (dakle mesto gde je smeštena parcela u odnosu na Beograd) je odlična. Daleko daleko od "kao ni jedna u gradu", ali takođe nije ni najmanje loša.

LOKACIJA (kraj u kom se nalazi parcela) je lošije sređena Kaluđerica.

MIKRO LOKACIJA (sam položaj placa i sadržaji koji ga neposredno okružuju) je đubre bez trotoara, bez normalne pristupne saobraćajnice, bez parka, bez šetališta, bez igrališta, bez hipermarketa, bez parkinga, bez osnovne infrastrukture za pristojan život.

Ovo nije nikakva uvreda za Zvezdaru niti Zvezdarce, pa je molim te nemoj tako doživljavati. Ovo je samo objektivan prikaz lokacije ovog projekta koji je investitor izbegao da prikaže.

Svako dobro i lepo veče ti želim.
 
Tu ce se tek graditi i sredjivati,jos nekoliko investitora imaju placeve i pocinju sa radom.
I na Novom Beogradu su bile ciganmale na dosta mesta pa je sada kvadrat na tim mestima 3000e
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=792651#p792651:1ezijfch je napisao(la):
Pertla » Čet Nov 12, 2020 11:09 pm[/url]":1ezijfch]Tu ce se tek graditi i sredjivati,jos nekoliko investitora imaju placeve i pocinju sa radom.
I na Novom Beogradu su bile ciganmale na dosta mesta pa je sada kvadrat na tim mestima 3000e

Tu se već apsolutno slažemo i potpuno si u pravu. Ali znaš li koliko je bila cena kvadrata u 1 fazi A Bloka gde je nekada bio tramvajski depo i ciganmala? Beše negde oko 1700 evra za ranu kupovinu? Eno sada stanovi 2400 - 2900 evra po kvadratu.

E pa isto tako i za ovu lokaciju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=792652#p792652:2jihajem je napisao(la):
antares » Čet Nov 12, 2020 11:14 pm[/url]":2jihajem]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=792651#p792651:2jihajem je napisao(la):
Pertla » Čet Nov 12, 2020 11:09 pm[/url]":2jihajem]Tu ce se tek graditi i sredjivati,jos nekoliko investitora imaju placeve i pocinju sa radom.
I na Novom Beogradu su bile ciganmale na dosta mesta pa je sada kvadrat na tim mestima 3000e

Tu se već apsolutno slažemo i potpuno si u pravu. Ali znaš li koliko je bila cena kvadrata u 1 fazi A Bloka gde je nekada bio tramvajski depo i ciganmala? Beše negde oko 1700 evra za ranu kupovinu? Eno sada stanovi 2400 - 2900 evra po kvadratu.

E pa isto tako i za ovu lokaciju.

Prosto je nemoguce naci dobru lokaciju u Beogradu po korektnoj ceni,bira se izmedju najmanje 3 zla :)
Verovatno zato i trazis duze stan.

Pozdrav
 
Ovako,

Kao neko ko živi na Zvezdari ceo svoj život moram da odgovorim.

Većinu stvari si u pravu, odgovoriću samo na ono za šta nisi.

Verovatno već duže vremena tražiš stan i koliko vidim kada je ovaj projekat u pitanju u've done ur homework...i to je upravo i poenta...stan ne kupuješ a da pritom ne ispitaš sve što treba...stan ne kupuješ preko interneta bez da odeš na lokaciju, raspitaš se o svemu što je tebi bitno...i zamisli normalno je da neće da ti na sajtu napišu hej...lokacija je odmah pored parkinga tamnave...u slepoj ulici koja ulazi u skladušta većine firmi i par bespravnih kuća.

Kada pogledaš cenu, i sve što dobijaš ...može se reći da je ovo jako povoljno..imajući u vidu lokaciju, činjenicu da će ceo taj kraj da se razvije i sredi, blizinu centra, šume...ozbiljnost investitora, kvalitet gradnje, eventualni pogled na reku... da nađeš kompromis ćeš morati...to ti govori neko ko je do skoro bio u sličnoj situaciji kao i ti...

Pored svega ovog ne razumem tvoju ogorčenost na ovaj projekat...hej move on...ispitao si sve ne sviđa ti se...nastavi dalje da tražiš...


elem...stvari koje nisi u pravu...


Prodavnice - Postoji Shop and go solidne veličine odmah u blizini...za veće kupovine cela Zvezdara ide u Tempo, Vero, Lidl, Maxi i Idea-u...automobilom...uostalom tako se obično i ide u veliku kupivinu. Svako ko je bio student i bio u Patrisu zna da ima i prodavnica koje rade duboko u noć.

Zvezdarska šuma - Kažeš ništa spec...ovo samo može da kaže osoba koja nikad gore nije provela više od sat vremena. Jeste...ima uspon do nje...ako ti se ne sviđa da se penješ uzmi bus dve stanice samo ili traži stan u kotlini. Šuma je svakako postala vašarište za brojne "Beograđane" ali je svakako mirna oaza i savršeno mesto za odmor i rekreaciju na jednoj od najviših tački u gradu...i guess what relativno je blizu centra.

Ulica Ljubice Luković je prilično široka...i nije baš da ne mogu da se mimoiđu dva vozila..uostalom tu prolazi linija 65.

Ima još stvari koje si prilično preuveličao ali avaj...svakako ovo nije za tebe...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prestao sam da citam post kad je napisao kako 250m nije nadomak, i kad je popljuvao samu Zvezdarsku sumu...
 
Kvalitet vazduha je velika prednost ove lokacije za razliku od Cvijiceve,Ruzveltove,Dimitrija Tucovica gde ne mozete prozor otvoriti..
 
Jako lepe uspomene me vežu za ovaj kraj još iz studentskih dana. :bubanj:

Verujem da investitor ima neke informacije po pitanju sređivanja same mikrolokacije , čim su se odlučili da grade na tom potezu.
 
Lokacija će biti sve atraktivnija s obzirom da će uskoro "Beograd put" da se seli u Bubanj potok i da će na njegovom mestu nići novo naselje.
Takođe i Partizanski put se rekonstruiše. Već je u izradi projektna dokumentacija a radovi do Volgine ulice treba da se završe iduće godine.
TAko da je lokacija veoma, veoma perspektivna
 
Pogledao sam plan za ovaj kraj koji je okacio mihailo, deluje ok na papiru.
Sada deluje dosta bezveze, gde god da krenes moras da pravis poveci krug naokolo da bi izasao na glavne ulice, ali jeste na dobroj poziciji. Cene su isto ok, uklapam se u novogradnju i to meni odgovarajuca kvadratura. Da je bolja povezanost onda bi cena bila kao za green residence kod Bogoslovije.

Estetika zgrade mi nije toliko vazna, bitno mi je da je zgrada kvalitetno odradjena mada to cesto ide jedno sa drugim. Nego kako da budem siguran sta dobijamo ako jos nije ni zapoceto, a dosta toga je vec prodato. Ostala 2-3 meni zanimljiva stana.

Zgrada se zavrsava za do 2 god kako kazu. U tom delu izgleda tek pocinje da se zida gledajuci onaj plan iznad, a izgleda da ce i to autobusko parkiraliste da izmeste?
Dobra stvar, a po meni deluje posteno je sto traze 20% pri potpisivanju ugovora, a ostatak kada se zavrse radovi.

Ne znam da li da ulazim u ovu pricu ili da cekam neki noviji i malo bolji projekat. Racunam i na neki pad cena za oko godinu dana, ali kada bih u medjuvremenu nasao nesto sto mi se bas svidja onda mi nije bitno.
Ne znam sta da mislim o ovom, nije lose, ali nije ni da mi se bas svidja, pogotovo zbog ovih uzanih ulicica koje ne verujem da ce kasnije nesto posebno da prosire. Ajde sto se stvara guzva nego sto kada ti zazida zgradu preko puta onda ti potpuno zakloni pogled i svetlo. Da ne naprave Lekino brdo u ovom delu.

Atria zgrada je na lepsoj lokaciji, kazete da je kvalitetnija, i kosta 2400 sa pdv-om dok je ova zvezda oko 1700-1800e sa pdv-om za stanove ispod 50 kvadrata.
 
Sve bolje od ovog projekta ce imati i bolju cenu za minimum 500e po m2.

Ja sam kupio dva stana pa nek ide zivot :)
 
Pitao sam ih da mi posalju tehnicki opis zgrade il kako se to vec zove. Da nemas mozda neke detalje o zgradi?


Gledam sajt, ne vidim da su obelezili kako su stanovi okrenuti, niti u odnosu na strane sveta niti u odnosu na ulicu. Otprilike sam shvatio, ali nisam potpuno siguran. Vidim prekoputa Lednicke je po planu jos jedna zgrada tako da se zaklanja pogled na Dunav.
 
Bas ti hvala, ovo mi je razjasnilo gde je sta. Mislio sam da je zgrada kao L, a ono ima dva okrajka.
 
Strana sa više manjih stanova gleda na Zvezdarsku šumu da znas tačnu poziciju.
 
Da, da, meni se svidja strana koja gleda na VMC jer tu nece nista da se zida prekoputa. Samo sto su tu iskusno stavili velike stanove da ih lakse prodaju.
 
Inače ograđeno je gradilište.

302b8d283d1f07d95094fdc6ec8601d9.jpg

4d5e12e2fec5edaa9bdd0c192c178f32.jpg

f7c33f7bad035f5cac9110b3e76c9692.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh