Šta je novo?

WoodStar Residence [ Stambeni kompleks | 16 000 m²]

Pogledajte prilog 200026

Evo sta sve streba od dokumentacije za povrat PDV. Ovo sam dobio u poreskoj pre nekih 2 meseca kad sam prvi put otisao da vidim sta mi treba od papira.
Takodje su mi trazili potvrde iz moje banke da su sredstva isplacena (u mom slucaju, imao sam dve uplate za depozit i ostatak ucesca, dovoljna je potvrda iz mobilne aplikacije i za trecu uplatu sto je banka pustila kredit, dali su mi potvrdu sa pecatom da je isplacen kredit).
Ono sto je jako bitno ukoliko planirate da podnesete zahtev i za clana domacinstva (+15kvm) je da ste imali isto prebivaliste u trenutku overe kupoprodajnog ugovora. Ukoliko tog dana niste imali istu adresu, zahtev za clana domacinstva ce biti odbijen. Ne prihvataju npr overene izjave svedoka da ste ziveli na istoj adresi, striktno gledaju kretanje prebivalista iz MUP-a.
Znaci vec mozemo da podnesemo zahtev?

P.s. Ko ima kvalifikovani elektronski sertifikat moze sva dokumenta sem uverenja o prebivalistima da pokupim elektronski
 
Odgovorio sam u vezi povrata PDV-a ne obracajuci paznju koja je tacno tema.
Da ne dodje do zabune, ja nisam kupio stan u ovom kompleksu, tako da ne znam u kojoj ste vi fazi tacno i da li vec sad mozete podneti zahtev.
Ja sam uzeo stan u novogradnji, u zgradi koja je skroz zavrsena, useljena (ja sam uzeo poslednji stan) i ima upotrebnu dozvolu
Mozda admin moze da prebaci prethodnu poruku u vezi povrata PDV-a u neku prikladniju temu, svakako ce koristiti i drugima.
 
Odgovorio sam u vezi povrata PDV-a ne obracajuci paznju koja je tacno tema.
Da ne dodje do zabune, ja nisam kupio stan u ovom kompleksu, tako da ne znam u kojoj ste vi fazi tacno i da li vec sad mozete podneti zahtev.
Ja sam uzeo stan u novogradnji, u zgradi koja je skroz zavrsena, useljena (ja sam uzeo poslednji stan) i ima upotrebnu dozvolu
Mozda admin moze da prebaci prethodnu poruku u vezi povrata PDV-a u neku prikladniju temu, svakako ce koristiti i drugima.
1717062266266.png

Da li znate gde se ovo moze izvaditi? Neko mi je rekao da moze negde kod (ili u) zgrade SIV-a. Ako moze preko e-uprave, jos bolje!
Za uverenja uprave javnih prihoda mora fizicki da se ode do svih opstina gde smo bili prijavljeni od 2006-e ili moze preko e-uprave ili LPA?
 
Pogledajte prilog 200029
Da li znate gde se ovo moze izvaditi? Neko mi je rekao da moze negde kod (ili u) zgrade SIV-a. Ako moze preko e-uprave, jos bolje!
Za uverenja poreske uprave mora fizicki da se ode do svih opstina gde smo bili prijavljeni od 2006-e ili moze preko e-uprave ili LPA

To uverenje je jedino sto mora kod Siva dok se radi ljermontova
Uverenje uz poreske mozes preko LPA, jedan dan im treba da odrade i posalju. Meni je za 1 bila bez takse za drugu opstinu sam placao ali sve to mozes na LPA (Okacis dokaz o uplati)
 
I jos jedno, uverenje o prebivalistu je oslobodjeno placanja takse ako je razlog ostvarivanje prava na povrat PDV-a.
 
Ovo je okvirno ceo spisak dokumenta potreban za povraćaj pdv-a.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240603_150632_Gallery.jpg
    Screenshot_20240603_150632_Gallery.jpg
    316,7 KB · Pregleda: 203
Struja bi trebalo da je puštena u petak, ali izgleda da nije sve u redu u nekim stanovima. Ne čudi me nažalost...

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Bio sam danas, u samoj zgradi je puštena struja, u hodncicima rade svetla, a u stanovima ne, tačnije u stanu u kom sam bio ne radi. Mislim da sam video električare da čačkaju oko strujomera.
 
Bio sam danas, u samoj zgradi je puštena struja, u hodncicima rade svetla, a u stanovima ne, tačnije u stanu u kom sam bio ne radi. Mislim da sam video električare da čačkaju oko strujomera.
Nisu oni za struju. To su za video nadzor interfon i garazu.
Radnici za struju su trebali i u subotu da budu u zgradi medjutim ja ih nisam nasao
Koliko sam razumeo samo 5 sprat ima problem sa strujom ali resice se
 
Nisu oni za struju. To su za video nadzor interfon i garazu.
Radnici za struju su trebali i u subotu da budu u zgradi medjutim ja ih nisam nasao
Koliko sam razumeo samo 5 sprat ima problem sa strujom ali resice se
Da li imate neku informaciju kada će se rešiti? Meni je rečeno jutros da ne znaju tačno jer to radi podizvodjač.

Fasciniran sam generalno nekvalitetom radova, ne znam kako se dopuste tako neke stvari.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Kad smo kod nekvaliteta, odnosno aljkavosti, da ne upotrebim neki drugi izraz, da li ste uspeli da se izborite sa investitorom da se zamene stakla ili kakve ste već probleme imali sa stolarijom itd?
 
Ja sam prijavio, rekli su da će biti zamenjeno ali ne znaju kad jer zavisi od podizvodjača. I tako još neke banalne stvari zavise od dobavljača i podizvodjača, a i ono što mogu sami da saniraju, još se nisu udostojili da urade nakon bar tri podsećanja. Sad imam u glavi neki rok do kad važi moje strpljenje, pa ako ne reše sledeći podsetnik će im poslati advokat, s obzirom da sam ja svoje obaveze izmirio na vreme, a oni se razvlače u nedogled.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Isto, prijavljena i primljena reklamacija pa ce videti kako i kada ce sanirati.
A sto se tice struje to su završili
 
Da, struja je gotova, tehnicki vise nema prepreka za useljenje. Ali npr prijavio sam da prekrece jedan mali zid jer je nešto zamazan i evo 2 cela meseca to nisu uradili. Drugo sto me zanima je da li jos kod nekoga ostaje neka bela prasina kad predjete rukom po zidovima, posebno coskovima?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Nama su juce dolazili da pogledaju izgrebana stakla i rekli su da ce biti zamenjena. Takodje, poslali su majstora da ocisti nesto od lepka u kupatilu. Ali ima jos neresenih stavki - okrnjena polocica na terasi, rupa u parketu na jednom mestu itd.
Btw, nama su juce majstori montirali namestaj u stanu i rekli su nam da je voda nestajala u dva navrata, a pritisak vode je generalno jako slab uvek, ne znam da li ste to primetili. Cudno, s obzirom da je vodovod tu, videcemo kako ce tek biti kada se uselimo svi. Velika zamerka je sto su zidovi neverovato krivi, mi smo tek shvatili u kojoj meri je to krivo nakon montaze namestaja. 😵‍💫 I da, dobili smo info od majstora na gradilistu da je pre nekoliko dana dolazila komisija za tehnicki prijem, pa sad izgleda da se pomolimo i cekamo…
Jeste li znali da fidova sklopka postoji samo za kupatilo ne i za ceo stan? Ja sam se bas sokirala tim saznanjem
 
Nama su juce dolazili da pogledaju izgrebana stakla i rekli su da ce biti zamenjena. Takodje, poslali su majstora da ocisti nesto od lepka u kupatilu. Ali ima jos neresenih stavki - okrnjena polocica na terasi, rupa u parketu na jednom mestu itd.
Btw, nama su juce majstori montirali namestaj u stanu i rekli su nam da je voda nestajala u dva navrata, a pritisak vode je generalno jako slab uvek, ne znam da li ste to primetili. Cudno, s obzirom da je vodovod tu, videcemo kako ce tek biti kada se uselimo svi. Velika zamerka je sto su zidovi neverovato krivi, mi smo tek shvatili u kojoj meri je to krivo nakon montaze namestaja. 😵‍💫 I da, dobili smo info od majstora na gradilistu da je pre nekoliko dana dolazila komisija za tehnicki prijem, pa sad izgleda da se pomolimo i cekamo…
Jeste li znali da fidova sklopka postoji samo za kupatilo ne i za ceo stan? Ja sam se bas sokirala tim saznanjem
Primetio sam i ja lepak oko tus kabine pre par dana kao i slab pritisak vode ali sam mislio da je to trenutno.
Videcemo sta ce biti
 
Koliko mi bodu oci ove bandere sa gomilom razvucenih kablova
 
Vrh