Šta je novo?

WoodStar Residence [ Stambeni kompleks | 16 000 m²]

Ima li napretka vezano za dozvolu za 5. sprat? I nikako da ukapiram, da li ce na terasama biti ograda, staklo ili ce biti ozidane?
 
A najpre da racunamo na Sapketa, ako im on ne izmuva dodatni sprat onda ne zmam. Sta li se samo necka kao nevina mlada :LOL:
 
Pozdrav ljudi
Evo dve slike od danas, moja zapazanja su da rade stolariju na B lameli, da izvode unutrasnje radove u A lameli i da su zavrsili postavljanje instalacija klima uredjaja.


E66C4E10-351A-42F8-A3CB-0ED471F52CEB.jpeg
3B4CE3B7-5540-4F0F-BCE7-108DDF1F3A34.jpeg
 
I kada ce se sastati ta komisija? I nemoj neko da napise dogodine heheh
 
Upravo sam pricao sa njima. U vezi zahteva za izmenu dozvole za 5. i 6. sprat ceka se komisija..., a ovo do sada je konstrukcijski zavrseno i rade unutrasnje radove.... nista novo. Keramiku u A lameli zapocinju, pa kada je zavrse rade lamelu B. Procena je da je keramika gotova za dva meseca. Ono sto me je posebno obradovalo je slobodna procena da ce sve biti gotovo pocetkom leta - maj, jun...
 
Poslednja izmena:
Lamela, ne bih da ti rušim sneška, ali nemoj da se raduješ pre vremena, da se ne bi razočarao. Pričam iz svog primera, ja sam se radovala decembru jer su prvo tako pričali. Kad bi i sad dobili dozvolu ne bi moglo da bude u maju jer nema dizanja spratova zimi. Ja cu se obradovati kad dodje dozvola 😀
 
"Čeka se komisija"...

U zdravlju i veselju da je dočekaju onda...🙂
 
Lamela, ne bih da ti rušim sneška, ali nemoj da se raduješ pre vremena, da se ne bi razočarao. Pričam iz svog primera, ja sam se radovala decembru jer su prvo tako pričali. Kad bi i sad dobili dozvolu ne bi moglo da bude u maju jer nema dizanja spratova zimi. Ja cu se obradovati kad dodje dozvola 😀
Ja sam rekao sarkasticno jer mi je i maj daleko 😂. I ja sam se radovao decembru...Koja je onda realna procena? Februar 2024 😂
Sta je sa penalima?
 
Poslednja izmena:
Ako si ironičan onda okej 😅 šteta bi bila da se stv raduješ…ne može se apslolutno ništa prognozirati dok ne dodje dozvola koja se čeka vec dve god… za penale ne znam, mrzi me da čitam ugovor, baviću se time u februaru, pre i ne može 😄
 
Nije da vam rušim sneška ali većina penala ima ograničenje do nekog procenta od vrednosti stana.
 
Vama vec krece useljenje u Atrii? E neka je sa srecom :vops:

Koliko taj dodatni sprat remeti statiku zgrade? Koliko se secam po mapi klizista, zgrada nije na klizistu, ali je ono u blizini. Sad koliko su oni dobro uradili temelj da stabilizuju teren... Dal neko zna nesto vise o tome, da vidimo dal jednim delom i to koci ovu dozvolu ili je to cisto politicka zezancija.
 
Sasvim je izvesno da su to predvideli na vreme i pripremili konstrukciju za to, ne bi se zezali sa tim.
 
Sto se tice penala, ako ste ih stavili ugovor imacete vecu sansu da ih ostvarite nego ukoliko niste to je jedino sigurno.
Po Ugovoru rok moze da se produzi 2mes bez ikakvih sankcija po izvodjaca, to znaci da je rok pocetak maja 2023. Iz ove perspektive gledano da nema tog 5sp i radova koji prethode njegovoj izradi moglo bi sve da se zavrsi, ovako kada jos ne znamo tacan datum dobijanja dozvole, pa vremenske uslove koji ce nastupiti tesko je pricati o bilo kakvim rokovima. Ono cemu se nadam je da sve bude zavrseno/useljeno do kraja sledece godine sto je cini mi se najrealnije.
 
Da li je neko od vas vec podigao kredit u Unicredit banci? Ja sam krenuo u proceduru pre skoro dva meseca
 
Iskreno, mislim da nisu iskreni, moj poznanik je prikupio dokumentaciju za 2 dana, i sve je bilo gotovo za 14 dana... vec je platio 2-3 rate....isto se radi o zgradi koju projektno finansiraju...
I ja to mislim, zato sam i pitao ovde. I ja sam jako brzo prikupio dokumentaciju, ali su mi tek nakon mesec i po javili da treba da uzmem uverenje iz katastra, koje sam cekao 15 dana. Juce sam im predao, cekam odgovor.
 
Poslednja izmena:
Zar nije malo rano za podizanje kredita? Kada se aktiviraju krediti, u februaru?
 
Aha, a i Galens je uzeo kredit kod Unicredit banke za ostatak novca koji im je potreban. Sad koliko im to pravi pritisak da ne odugovlace previse ako ni do proleca ne bude nista od dozvole. Pretpostavljam da ako im ne dozvole taj dodatni sprat tj profit ima da izlepe stiropor umesto kamene vune, zamazu malo i gotovo do leta 😁
 
Vrh