Šta je novo?

Wellport [Stambeni kompleks | 50.000m2]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=764335#p764335:17n2xxrv je napisao(la):
vladimir15 » Ned Avg 09, 2020 9:48 am[/url]":17n2xxrv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p[/quote:17n2xxrv je napisao(la):
Ja i dalje ne vidim sta tacno nisu uradili, a da je bas veliki i skup problem. Treba da znas da se boris sa vetrenjacama. A ako ti je vreme stvarno toliko skupo, ne znam sto se uopste zamajavas sa tim. Plati majstore i uradi sta je problem. E sad druga je stvar ako ti bas hoces da isteras pravdu, sto ti i pripada, ali treba da znas da za tu pravdu treba mnogo vremena, bar u srbiji. Proceni da li ti se vise isplati da gubos to svoje dragoceno vreme ili da preseces i uradis sam sta treba.
Ne znam o kakvom silikonu je rec, ali zar to ne moses sam da uradis?
 
koliko sam razumeo on je doplatio investitoru za dodatne radove koji ili nisu ili su aljkavo uradjeni. Zasto bi radio sam u kvadratu koji je placen preko 2500e i plus doplaceni dodatni radovi?
 
Druze Vladimire, razumem te, nasao sam i ja odredjene propuste u stanu koji su daleko ozbiljniji od "nekog silikona iznad smart home box-a", ali mislim da ga pretera... Deluje mi da trazis dlaku u jajetu kako bi isao sa nekom tuzbom ili pokusajem nadoknade novca za stres i izgubljeno vreme...

No offense, ali ajde makar nam navedi nesto ozbiljnije, čim si imao dodatne radove i čim se toliko odužilo, mora da je bilo nesto bitno propusteno ili lose uradjeno ?
Ja sam video neke stvari tek u toku opremanja, kao sto su:

- krivi zidovi (videlo se tek kad su stolari postavljali elemente radjene po meri)
- napukao mermerni prag u kupatilu
- jedna pločica malo štrči u podu kupatila
- bojler "pišti i stenje" kad je upaljen, verovatno neka gumica ili sigurnosni ventil nije dobro postavljen

Takodje sam imao dosta dodatnih radova, dodatih prekidaca, prosirenje kuhinje, povecanjem tus kabine na racun druge prostorije itd itd.
Sve je uradjeno kao po planu, nije "perfektno" ali zadovoljavajuce. Na primer, izvlačili su mi struju za LED traku u jednoj sobi i garderoberu koju NISU povezali na prekidač za svetlo, već je stalno pod naponom... Odnosno mozes je ugasiti samo putem osigurača u hodniku.

Ja mislim da bi ti poludeo da se tebi takav propust desio. Jednostavno sam rešio tako što sam postavio mali prekidač u ormaru, za koju je traka inicijalno bila i namenjena. Dok je u garderoberu paljenje na senzor, kada se otvore vrata. Ne pokušavam da branim investitora, tužno je što se ovo dešava, ali brate, živci nemaju cenu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=765874#p765874:hczd5kdm je napisao(la):
mariks » Pet Avg 14, 2020 10:08 am[/url]":hczd5kdm]koliko sam razumeo on je doplatio investitoru za dodatne radove koji ili nisu ili su aljkavo uradjeni. Zasto bi radio sam u kvadratu koji je placen preko 2500e i plus doplaceni dodatni radovi?
Na zalost nisamo culi detaljno sta je problem, silikon nije skinut, stan je ostao prljav od radova i jedan napukli zid, nista drugo. Svakako da kada kupujes novo nista od gresaka nije dopustivo, kao da kupujes novi auto ali sa ogrebanim vratima.
Medjutim ako ceka 8 meseci, a vreme mu je skupo, za mene je skupo vreme kada mesecno zaradis 10 do 20k e. E sad da li mu se vise isplati da ceka 8 meseci i gubi kes, ne znam. Mada mi ovo vise vuce na cepidlacenje.
 
Nije lako kad se produbiš ujutru i shvatiš da si nasminkanu socijalnu gradnju platio 2500€/kvm, onda tražiš dlaku u jajetu...da ne budem loše shvaćen gotovo svi veći projekti u gradu spadaju u tu kategoriju, investitor prodaje lokaciju, a kvalitet gradnje je kompromis koji je neizbežno napraviti...sve odrzivo dok ima kupaca spremnih da to plaćaju. Takodje je i činjenica da je novogradnja danas na višem nivou nego predhodnih 30 godina, pa sve zavisi na koji kompromis je ko spreman...
 
Sta je tacno u novogradnjama bilo bolje pre npr 20 godina nego sto je u velportu?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=765883#p765883:7ol8bnid je napisao(la):
Sanitarium » Pet Avg 14, 2020 10:46 am[/url]":7ol8bnid]Druze Vladimire, razumem te, nasao sam i ja odredjene propuste u stanu koji su daleko ozbiljniji od "nekog silikona iznad smart home box-a", ali mislim da ga pretera... Deluje mi da trazis dlaku u jajetu kako bi isao sa nekom tuzbom ili pokusajem nadoknade novca za stres i izgubljeno vreme...

No offense, ali ajde makar nam navedi nesto ozbiljnije, čim si imao dodatne radove i čim se toliko odužilo, mora da je bilo nesto bitno propusteno ili lose uradjeno ?
Ja sam video neke stvari tek u toku opremanja, kao sto su:

- krivi zidovi (videlo se tek kad su stolari postavljali elemente radjene po meri)
- napukao mermerni prag u kupatilu
- jedna pločica malo štrči u podu kupatila
- bojler "pišti i stenje" kad je upaljen, verovatno neka gumica ili sigurnosni ventil nije dobro postavljen

Takodje sam imao dosta dodatnih radova, dodatih prekidaca, prosirenje kuhinje, povecanjem tus kabine na racun druge prostorije itd itd.
Sve je uradjeno kao po planu, nije "perfektno" ali zadovoljavajuce. Na primer, izvlačili su mi struju za LED traku u jednoj sobi i garderoberu koju NISU povezali na prekidač za svetlo, već je stalno pod naponom... Odnosno mozes je ugasiti samo putem osigurača u hodniku.

Ja mislim da bi ti poludeo da se tebi takav propust desio. Jednostavno sam rešio tako što sam postavio mali prekidač u ormaru, za koju je traka inicijalno bila i namenjena. Dok je u garderoberu paljenje na senzor, kada se otvore vrata. Ne pokušavam da branim investitora, tužno je što se ovo dešava, ali brate, živci nemaju cenu.

Nažalost kompletno si promašio poentu, a nadovezaću se na ovo kada nađem vremena. Pošto je evo sada stigao septembar mesec i ušli smo u njega već, a njihovi majstori još uvek se kreću u "primopredatom" stanu u decembru jer nisu u stanju da završe tzv. "sitnice"
 
Jesi podneo zahtev za upis u Katastru? Tamo i dalje stoji da zgrada nema dozvolu za gradnju ili tako nesto, ne znam sad napamet.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Napreduje, jedna brzinska u prolazu
c45438aa6e01b2efade680110f098d70.jpg


Poslato sa STF-L09 pomoću Tapatoka
 
Skladne i lake u prostoru. Samo malo zaklanjaju horizont
 
Tema je postala nezanimljiva...Sta se desava sa fazom 3?
 
Jutro. Da li je neko od stanara imao situaciju da SBB kabl nije izvučen, ne postoji u stanu?? Kako se ovo rešava? :?:
 
Da li neko od stanara moze da dostavi ponudu od upravnika koji odrzava kompleks?
 
Evo i mene da se javim sa jednim pozitivnim, ali ključnim komentarom. Moj stan je konačno gotov, doveden je do stanja koje je sada bez zamerke. Investitor je izašao u susret što se tiče svih primedbi i uradio je sve što je trebalo da se uklone. Parket je dodatno lakiran i izgleda bolje nego prilikom primopredaje.

Dosta sam zadovoljan sada i zvanično se zahvaljujem ovom prilikom investitoru.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=790401#p790401:lgsy4mbi je napisao(la):
srdjanprpa » Čet Nov 05, 2020 6:37 pm[/url]":lgsy4mbi]Da li neko od stanara moze da dostavi ponudu od upravnika koji odrzava kompleks?

Na koju ponudu tačno misliš? Bio je sastanak skupštine stanara pre par meseci, ali nisam siguran gde treba da ta ponuda bude.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=790552#p790552:1krp4cnf je napisao(la):
vladimir15 » Pet Nov 06, 2020 10:55 am[/url]":1krp4cnf]Evo i mene da se javim sa jednim pozitivnim, ali ključnim komentarom. Moj stan je konačno gotov, doveden je do stanja koje je sada bez zamerke. Investitor je izašao u susret što se tiče svih primedbi i uradio je sve što je trebalo da se uklone. Parket je dodatno lakiran i izgleda bolje nego prilikom primopredaje.

Dosta sam zadovoljan sada i zvanično se zahvaljujem ovom prilikom investitoru.

reagovali na tuzbu ili na primedbe sa foruma? :)
 
Zamolila bih da se neko od stanara 1. faze oglasi i kaze kakva je zvucna izolacija, konkretno, protiv udarne buke?

Da li cujete svog komsiju kako hoda/trci u svom stanu?

Zahvaljujem se
 
Izolacija od spoljne buke je odlicna, za plafone i podove ne znam, mislim da nema nikoga iznad mene trenutno.
Cujem ponekad (jako retko) komšije pored, tj dete kada plače (čitaj: urla) ;) Ali to baš kad je tišina u stanu...
 
Pozdrav ljudi,

Vidim da ovde ima stanara Wellporta, ali i ljudi koji to nisu, nadam se da neću mnogo skrenuti sa aktuelnih tema, pošto nisam osoba kojoj su forumi bliski, ali čujem da ovde mogu da se dobiju korisne info... Elem, stanar sam Wellporta, i to stanar sa mnogo problema u stanu :( u planu mi je da pokrenem tužbu protiv investitora i izvođača radova i upravo sam u konsultaciji oko izbora veštaka (a razume se angažovaću ih više). Sve slike mog očaja možete videti ovde pa me zanima da li je neko imao slične (ili ne daj Bože veće) probleme i najbitnije - da li su rešeni?

Krivi zidovi su možda dopušteni ali ne za ove cene po kojima New Venture prodaje stanove u Wellport-u, čuveni globalni brend sa lokalnim menadžmentom i operativom, što je, razume se i izvor svih problema.

Potpisujem svaku ispisanu reč za razliku od arhitekata Wellport kondominijuma koji očigledno ne stoje ni iza svojih reči niti iza svojih dela iz očiglednih razloga. Svako ko je ušao u moj stan, od majstora do arhitekte, projektanta i gradj. ing. imao je samo jedno pitanje - ko je ovo ovako smislio i realizovao? Do danas nisam dobila ni odgovor ni rešenje.

Razume se, slika ima mnogo više i biću rada da ih podelim sa vama. Interesantno je da neke od ovih rešenja nisu bili isti prilikom razgledanja stana o čemu, srećom, posedujem slike i video zapise.

Pozdrav svima :)
 

Prilozi

  • IMG_7804.jpg
    IMG_7804.jpg
    552,3 KB · Pregleda: 2.136
  • IMG_9560.JPG
    IMG_9560.JPG
    328,7 KB · Pregleda: 2.106
  • IMG_7786.jpg
    IMG_7786.jpg
    384,9 KB · Pregleda: 2.098
  • IMG_7788.jpg
    IMG_7788.jpg
    516,2 KB · Pregleda: 2.103
  • IMG_7796.jpg
    IMG_7796.jpg
    555,2 KB · Pregleda: 2.105
  • IMG_7810.jpg
    IMG_7810.jpg
    726,9 KB · Pregleda: 2.115
Ja nisam imao ovakvih problema. Stvarno izgleda ocajno. Samo jedno pitanje... zasto imas bojler ispod lavaboa?

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794696#p794696:2a85pjob je napisao(la):
Nisko » Čet Nov 19, 2020 12:34 pm[/url]":2a85pjob]Ja nisam imao ovakvih problema. Stvarno izgleda ocajno. Samo jedno pitanje... zasto imas bojler ispod lavaboa?

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Tvoje pitanje je potpuno na mestu... i ja bih volela da znam odgovor, a posebno zašto imam OVAKAV bojler u 2020. godini po znamo kojoj ceni kvadrata. Inače, ovaj bojler nije bio tu kada smo gledali stan... evo dokaza...
 

Prilozi

  • IMG_7814.jpg
    IMG_7814.jpg
    360,5 KB · Pregleda: 2.026
Zanimljivo... nama je voda na lavabou vezana za glavni bojler u kupatilu. Taj mali ima da "jede" struju :(

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Mu nismo dobili bojler za kuhinju! Da li je neko od stanara dobio?

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=790401#p790401:35tsiqsg je napisao(la):
srdjanprpa » Čet Nov 05, 2020 6:37 pm[/url]":35tsiqsg]Da li neko od stanara moze da dostavi ponudu od upravnika koji odrzava kompleks?

Mene zanima isto, pored još mnogih pitanja na koje nisam dobila odgovore.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794711#p794711:1mxkw96n je napisao(la):
Nisko » Čet Nov 19, 2020 1:33 pm[/url]":1mxkw96n]Zanimljivo... nama je voda na lavabou vezana za glavni bojler u kupatilu. Taj mali ima da "jede" struju :(

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

...što je i logično da bude uvezano, ali eto... ovo je jedna od manje strašnih stvari, kada je potpuni hit! Postavljena je sa razmakom od zida taman toliko da upada voda koja će lagano da stvara buđ i smrad, kao i prašina ali nepristupačno za iole pristojno održavanje higijene. Vidiš da ni ono što je upadalo dok su radili ni sami nisu mogli da očiste. Tuga. Obrazloženja su apsolutni nonsens! Isto kao i arhitektonsko rešenje za ovo kupatilo! Međutim, ako se pomeri do zida vidi se koliko je zapravo taj zid kriv!

Nismo dobili bojlere za kuhinju, po modelima ovih kapiram da je sve preko too much. :D
 
Vrh