Šta je novo?

Wellport [Stambeni kompleks | 50.000m2]

"Samo" tri sprata je 30 stanova. Kada sam kupovao stan prezentovan mi je kompleks od 9 spratova a sad ih ima 12. Zamislite ljude koji su kupili na poslednjem spratu stanove sa " privatnom" terasom od 20kvm koju su platili 30-40 hiljadaEUR za luksuz privatnosti a dobili nove komsije iznad glave koji im gledaju u tanjir. Zar to nije prevara?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Izreka "Ko sa djavolom tikve sadi..." sa razlogom postoji.

Ne bih se slozio da je bilo ko na bilo koji nacin primoran da ovde kupi stan, a jos manje da je broj projekata sada mali. Zapravo, u Beogradu trenutno ima preko 2000 gradilista. Samo u tom malom delu 65. bloka trenutno ima pored Wellporta jos 4-5 aktivnih projekata u izgradnji i prodaji i to po nizim, istim i visim cenama.

Da li bi neko znao da kaze kada je poslednji put Beograd imao veci broj gradilista nego danas?
 
Vise se nece govoriti je*o te bog nego je*o te bot :)
 
Ovo mi je zazvucalo kao reklama za izbore :) bljak
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679252#p679252:3ab5j3oy je napisao(la):
ftj » Pon Nov 11, 2019 11:34 pm[/url]":3ab5j3oy]Vise se nece govoriti je*o te bog nego je*o te bot :)
Bravo :)
 
O Boze... jos samo da čujemo i da nam nikad nije išlo bolje i da smo najjača ekonomija u Evropi...Hahahahahahhahahahahahahahahhahaha
Bot je očigledno postalo unosno zanimanje
 
Ugovori kod svih investitora su usaglaseni, jednostrani, i nisu za pregovor. Dakle kartelsko ponasanje. To je kao sto imamo gomilu banaka u Srbiji ali su uslovi jako slicni i samo kad drzava resi da im stane na rep, slucaj sa CHF onda se nesto desi u protivnom imamo mogucnost da biramo izmedju istog. Dok ponuda ne prevazidje potraznju stvari ce biti ovakve kakve jesu ili dok ne padne na sudu neki ugovor sa investitorom pa ne krene i ovo klupko da se odmotava. Poverenje u investitore je na nivou verovanja u Deda Mraza.... a CBRE u Srbiji je sve drogo nego profesionalna Agencija.
 
sasha75":15iz5l6u je napisao(la):
O Boze... jos samo da čujemo i da nam nikad nije išlo bolje i da smo najjača ekonomija u Evropi...Hahahahahahhahahahahahahahahhahaha
Bot je očigledno postalo unosno zanimanje
Ne nego cemo da pricamo zalopojke kako u Beogradu ima mali broj projekata!? A u realnosti ovoliki broj projekata nismo imali jako jako dugo, stim da sada imamo egzodus lekara i ostatka "srednje klase" kojoj wellport i slicni projekti u normalnoj konstalaciji stvari bi bili namenjeni.

Ili da pricamo bajke o nekim zamisljenim ljudima koji ceo zivot mastaju da se skuce, pa su jadni primorani da kupe stan u Welportu (i to sa sve ovom terasom od 40.000e) jer nemaju gde??
 
Ili da se forsira prica na forumu o pogodnosti vracanja pdv-a kao eto bas taj koji pre toga nista nije imao cak ni nasledio od nekretnina pa se za prvi stan u zivotu odluci da se skuci po ceni od 2500+ e/m2
 
Promasili ste temu...Niko nikome ovde ne treba da ulazi u dzep vec je poenta bahatih investitora i jos katastrofalnijeg urbanistickog planiranja...A ove gluposti o "nikad bolje, nikad se vise nije gradilo..." i slicno, necu komentarisati, jer je kuhinja jasna svima na ovom forumu.Hvala
 
Neces da komentarises, a evo vec treci komentar na to ali sve na temu svoje fobije od botova. Dakle, ili zaista nemoj da komentarises ili napisi sta je realnije od ove dve tvrdnje:

- "Mali broj projekata, kupci wellporta primorani da tu kupe"
- "Broj prjekata je veci nego prethodnih XX godina, samo u malom deli bloka 65 ih ima 5"
 
Nemam vremena za raspravu sa botovima.Veliki pozdrav
 
Nemas vremena, neces da komentarises a evo vec cetvrti komentar na istu stvar. Tj polukomentar bez bilo kakve smislene recenice i poente. Obicno etiketiranje. Dakle, ili zaista nemoj da komentarises ili napisi sta je realnije od one dve tvrdnje.
 

Da li će investitor zasaditi svo ovo silno visoko drveće uz zgradu 1.faze?? Mislim da bi to bio jako dobar signal :)
 
Wp je posao stopama VK, projekat je bio zamisljen dobro i prodat kao kondominium a sad vec to nije, sto se ostalog tice
MRgood je u pravu nikad vise projekata nije bilo u Bg.
Niko nekog ne vuce za usi da kupi u wp to je slobodna volja meni se projekat nakon ovih izmena ne svidja uopste a izbor je veliki tako da meni su vise botovi ovi sto optuzuju druge klasika sa zamenom teza. :sesir:
 
70-ih se u Beogradu gradilo 10 000 stanova godisnje,ali verujem da za vas i kolegu vreme pocinje 2012. godina.Ali moram se sloziti da vam je dobra logika da su botovi upravo oni sto druge optuzuju,vas kolega se za mene jos davno zakacio sa takvim ,,etiketiranjem" sto bi on rekao,i poprilicno bahatim nacinom izrazavanja,ali dobro to je sigurno u opisu posla.
 
Nisko":zzhsg6iv je napisao(la):
Cemu sluzi ova ozidana kucica ispod samog prozora stana?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Deluje da bi moglo da bude ovako nešto... Ventilacioni neki đavo za garažu, ne znam kako bi se tačno stručno zvalo...
87071dd846e69c71749056ef910b90e3.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
70te su vrlo relevantne za danasnje stanje na trzistu. Narocito ako ze uzme u obzir koliko je od tih 10000 stanova bilo za slobodnu prodaju.

Sto se bahatog izrazavanja i obracanja tice, dovoljno je pogledati tvoje komentare o novogradnjama i ljudima koji kupuju u novogradnjama.

Dakle, jedini odgovor za sada na pitanje kada je Beograd imao vise aktivnih gradjevisnkih projekata nrgo danas su 70te godine proslog veka, sto sasvim doboljno govori o tome da li ima toliko malo aktivnih projekata danas da siroti ljudi koji ceo zovot pokusavaju da se skuce prosto moraju da kupuju stanove u velportu, i to to sa sve terasom koja kosta 40.000e.
 
Za assada84 su 70 kad je Bg bio glavni grad tadasnje juge i kad je bnp bio u rangu sa razvijenijim zemljama zapada i sadasnji koji nije ni na nivou Srbije iz kraja 80 ih Za poredjenje. To je brojanje baba i zaba ali kao sto Sam rece kolega radi ti samo svoj posao. Vratimo se temi Wellport projekt nije ispunio ocekivanja i planirani render, tu za mene prestaje svaka logika o razmisljanju da li je gore ili bolje. Kao sto je pimenuto gore kupis penthouse a dobijes komsiju iznad :bash: o cement pricamo.
Pozdrav svima :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678743#p678743:ud44ne6i je napisao(la):
Гага » Sun Nov 10, 2019 3:26 am[/url]":ud44ne6i]09.11.2019.


file.php

Sasha75 evo ti proceni na bazi ove slike da li investitor ima gde prostora da zasadi to drveće i da li je prizemlje na uzivšenju od jedno 2 metra u odnosu na ulicu ili ne :)
 
Navodno i ovako izmenjeni projekat, ostalje i dalje kondiminijum.. Biće ograđeno sa obe strane ogradom, da kažemo sa strane levog donjeg temena i gornjeg desnog gledano iz pravca W65..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679725#p679725:27p4ij28 je napisao(la):
DusanBG » Sre Nov 13, 2019 2:24 pm[/url]":27p4ij28]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678743#p678743:27p4ij28 je napisao(la):
Гага » Sun Nov 10, 2019 3:26 am[/url]":27p4ij28]09.11.2019.


file.php

Sasha75 evo ti proceni na bazi ove slike da li investitor ima gde prostora da zasadi to drveće i da li je prizemlje na uzivšenju od jedno 2 metra u odnosu na ulicu ili ne :)
Video sam da jeste nešto izdignuta zgrada od ulice, ali nikako 2m u visinu... A u vezi drveća, realno sa svim planiranim promenama ovo vise nije kondominijum kao što su ga inicijalno promovisali... Ovo drveće neće zasaditi sigurno nego 5-6 nekih drvceta, žbun i to je to
 
Prolazio ovih dana, zgrada izgleda lepo makar spolja, ali takodjr izgleda i dosta visoko...E sad, ne mogu da zamislik kako ce to izgkedati kad se krene u visinu, jet je prostor jako mali i nema logike da tu zaista bude ista vise od tih sadasnjih 9 spratova...Zaista velika steta sto su izmenili projekat, bilo bi fenomenalno da su ostali na istom kao faza 1
 
Vrh