Šta je novo?

Wellport [Stambeni kompleks | 50.000m2]

Sakura - evo oblak dima iznad izgleda fenomenalno, očajna lokacija
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675765#p675765:ysh4ab2z je napisao(la):
Assad84 » Čet Okt 31, 2019 10:42 pm[/url]":ysh4ab2z]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675757#p675757:ysh4ab2z je napisao(la):
vladimir15 » Čet Okt 31, 2019 11:27 pm[/url]":ysh4ab2z]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675744#p675744:ysh4ab2z je napisao(la):
DV10 » Čet Okt 31, 2019 9:45 pm[/url]":ysh4ab2z]Blok 32 - Sakura - Merin Hill, mislim da je to bolje u fasadama od Wellport

Ja ne znam da li je neko prošao pored Blok 32, ono očajno izgleda za sada, kao drugorazredna liga za te pare sa onim isturenim terasama.. Za Šakuru se slažem, skidam kapu ako bude tako kao što je na renderima..

Drugorazredne isturene terase su bas aut ali zato ste odusevljeni sa terasama u Šakuri sirine 1m a duzine 8m ili sobama sirine 2,25m ?

Nisam oduševljen funkcionalnošću, ali evidentno je da će fasada kao takva izgledati atraktivno i "moderno".. Struktura stanova u Šakuri je po meni miljama ispred Blok 32 gde sam prvi put u životu video garsonjeru od 40m2 sa totalno neiskorišćenim hodnikom i bez ijedne sobe..

Lično bih se uvek pre odlučio za kupovinu stana sa manjom terasom i "ušuškanijom" na konto veće kvadrature stana u kome ću živeti, otuda i moj izbor za Wellport.. Ali mogu razumem da je nekome moža važan momentum gde su spavaća i dnevna soba povezani terasom.. Nemamo svi iste ukuse i to je ok..
 
Ok,jedino sam misljenja da se generalno ovde,mislim na forum, precenjuje vaznost fasade ,mene kad su pitali kojih je tacno boja moja zgrada,u kojoj zivim skoro 2 decenije,nisam mogao tacno da se setim.
 
pa ako nije bitna fasada(sa izolacijom), ulaz, hodnik, okolina zgrade, odrzavanje... sta je onda bitno. Pvc prozori, klime ispred ulaza i zastakljene terase? Po tebi treba narediti svim investitorima najbolje da ostave goli blok, kakva fasada, neku belu pvc stolariju i terase odmah da zastakli kako bi se ljudi osecali lepo i ususkano kao u starogradnji.
 
Rekoh samo da je precenjena,ali verujem da to utice dosta na odluku ljudi kad idu da razgledaju i investitori to znaju,ulaz i hodnik da budu pocisceni i nista preko toga nije previse bitno,pa ne zivi se u hodniku,okolina zgrade naravno sa puno zelenila i parkova ali to je danas misaona imenica.
Znaci mnogo vam smetaju tudje zastakljene terase i klime ali zato dva kvadrata trave u celim kompleksima mogu da prodju,da komsiji prekoputa gledas u tanjir je ok a super su i one staklene terase da komsije vidis bez skrivanja
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675767#p675767:4kmyule9 je napisao(la):
sasha75 » Čet Okt 31, 2019 10:44 pm[/url]":4kmyule9]Sakura - evo oblak dima iznad izgleda fenomenalno, očajna lokacija

+1
 
Molim vas vratimo se temi ;)
 
Zakuvalo se malo u temi vidim :) Elem, vraćanje temi i par slika od jutros..

IMG_20191101_090210.jpg

AF1QipNYye06bTa5PZg0aGEkUwn35KL7iHnd5H1aTRk
 
Ocigledno da je zakuvalo cim neko ima potrebu da druge projekte naziva onako kako ih ni investitor ne naziva, niti bilo ko iz zemlje odakle potice naziv projekta to tako izgovara.
 
Samo nek se gradi, to je super, ali kad bi bilo vise kontrole i reda u tome to bi imalo smisla...Ovako, svako gradi sta hoce, niko ne pita da li taj neko ispunjava sve uslove za gradnju, ukljucujuci i finansiranje. Neko je na forumu pomenuo ilegalnu gradnju, i meni je ovo jako slicno tom haosu, neplanska gradnja, tj. stalna promena projekta (od 9 do 20-30 spratova) katastrofalna reakcija nadleznih organa. Bravo za West 65, gde je projekat isti kao zamisljeno na pocetku
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675786#p675786:2ob5z43m je napisao(la):
Assad84 » Pet Nov 01, 2019 12:55 am[/url]":2ob5z43m]Rekoh samo da je precenjena,ali ...Znaci mnogo vam smetaju tudje zastakljene terase i klime ali zato dva kvadrata trave u celim kompleksima mogu da prodju,da komsiji prekoputa gledas u tanjir je ok a super su i one staklene terase da komsije vidis bez skrivanja

jok. Apsolutno nemam nista protiv zastakljivanja terase ili pretvaranja terase u korisne kvadrate (npr proširenje dnevne sobe, svako nek radi sa svojim kvadratima šta želi) sve dok se ne narušava izgled zgrade i fasade tj treba sve biti sa istim materijalima i u tonu. Za terase smatram da su preplaćeni mrtvi kvadrati koji se koriste mozda par puta godišnje,a neko ni toliko. Čista dodatna zarada za investitore, pusti ploču par metra duže i naplati normalno kao svaki drugi kvadrat. Ne znam kakva je situacija u wellportu ali u westu su kvadrati terase bili 25% jeftiniji od cene unutrašnjih kvadrata. Što je opet po meni mnogo ali bar nešto. U VK su npr terase na penthausima 50% cene unutrašnjih kvadrata. Ovo je opet samo moje mišljenje, da živim na moru i u prirodi terasa bi bila normalna i obavezna stvar, a opet ima i ko voli terasu u gradu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676043#p676043:2fln9hrm je napisao(la):
mariks » Pet Nov 01, 2019 5:22 pm[/url]":2fln9hrm]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675786#p675786:2fln9hrm je napisao(la):
Assad84 » Pet Nov 01, 2019 12:55 am[/url]":2fln9hrm]Rekoh samo da je precenjena,ali ...Znaci mnogo vam smetaju tudje zastakljene terase i klime ali zato dva kvadrata trave u celim kompleksima mogu da prodju,da komsiji prekoputa gledas u tanjir je ok a super su i one staklene terase da komsije vidis bez skrivanja

jok. Apsolutno nemam nista protiv zastakljivanja terase ili pretvaranja terase u korisne kvadrate (npr proširenje dnevne sobe, svako nek radi sa svojim kvadratima šta želi) sve dok se ne narušava izgled zgrade i fasade tj treba sve biti sa istim materijalima i u tonu. Za terase smatram da su preplaćeni mrtvi kvadrati koji se koriste mozda par puta godišnje,a neko ni toliko. Čista dodatna zarada za investitore, pusti ploču par metra duže i naplati normalno kao svaki drugi kvadrat. Ne znam kakva je situacija u wellportu ali u westu su kvadrati terase bili 25% jeftiniji od cene unutrašnjih kvadrata. Što je opet po meni mnogo ali bar nešto. U VK su npr terase na penthausima 50% cene unutrašnjih kvadrata. Ovo je opet samo moje mišljenje, da živim na moru i u prirodi terasa bi bila normalna i obavezna stvar, a opet ima i ko voli terasu u gradu.

Grad sve vise lici na Pakistanske gradove bez ikakvog plana i reda (Govorim iz iskustva jer sam tamo bio...) gde svako nadzidjuje, pregradjuje i dogradjuje kako hoce. Zatvaranje terasa je jako retko uradjeno tako da se sacuva izgled fasade i sve to unistava izgled ovoga grada.
 
Slažem se, jer svako gleda da prodje što jeftinije, posebno u jeftinijim zgradama gde ljudi ne vode računa o zgradi. Zato zatvaranje terase mora proći neku vrstu provere, a ne da svako zatvara kako hoće ili da se uopšte ne dozvoljava zatvaranje.
 
Ima li nekoga ovde ko je kupio stan u 2.fazi,da li se zna kako će kompleks izgledati na kraju?
 
MRgood haha i ja sam primetio da Vlada naginje :sesir:
Svako brani svoje interese pa makar i naopako bilo
 
Brani svoje interese jer je prepusten samovolji investitora.
Da je ovo normalna zemlja, znalo bi se kako se gradi i to bi se postovalo.
Ovde das pare (ako stignes, jer se brzo proda, cena nevazna) i onda gledas u pasulj moleci Boga da ti sutra ne nikne zgrada od 15 spratova na 15m udaljenosti.

Recite vi meni, je l' se ovde postuje obavezan broj parking mesta (1.1 mesto po stanu)?
Da li se postuje procenat zelenih povrsina predvidjen PDR-om ? Da li ce biti decijih igralista?
Koliko je daleko vrtic, a koliko prva skola?

Pitam, posto nisam zapazio da je iko komentarisao, a stvarno ne znam pojedinosti. Hvala :)
 
Skole na 1-1.5km, nista od toga u komercijalnom bloku 65. Igralista - nista, mozda 1 sto za stoni tenis i eto "igralista"...Zelene povrsine - toga nema, zasadi se poneka stabljika - "drvo" i to 5-6 puta po prvi put :)
Sve u svemu, odgovornost za ovaj haos ide na dusu gradu, a investitori ce se opametiti kada kupci prestanu da kupuju na ovaj sada nacin, ne mareci za izmene projekta, za manje kvadrata od placenih (cuvena klazula " platis 100, ja ti uzmem 3kvadrata nazad")
 
Cemu sluzi ova ozidana kucica ispod samog prozora stana?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
A kuda se ulazi? Kroz prozor :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Gago,

'Dobra luka' bi bilo 'Good Port', ili, po nemački spojeno 'Goodport'. Well je (nepravilan) prilog, koristi se uz glagol i znači da se nešto radi dobro, a ne da je nešto što se označava imenicom (objekt, stanje...) dobro. Za to služi pridev - good.

'Wellport' je kovanica koju bi na srpski trebalo transkribovati kao - 'Velport' (na bugarski - 'Uelport'). Nekakav slobodan prevod (Luka u kojoj se živi dobro, Luka dobrobiti, ili Luka blagostanja) mislim da nije primeren.

I ja sam nezadovoljan preteranom upotrebom engleskog kao 'domaćeg' jezika, ali, mora se reći da u Srbiji nikad nismo 'fudbal' krstili u nogomet - sa druge strane jesmo handball u rukomet, valjda jer nam je taj sport došao iz Hrvatske - pa ćemo morati da se naviknemo da i ovaj 'condo' (američki za lat. condominium) nazivamo originalnim imenom.
 
Vrh