Šta je novo?

Wellport [Stambeni kompleks | 50.000m2]

Demit ili ne, ali ako ne stave solitercinu u ovaj mali kondominijum, uzecu wellport ozbiljno u obzir za kupovinu...Da je Sakura na ovom mestu to bi bilo idealno...Ovako, tamo izmedju dima i struje, dzaba im i bazen i fancy fasada, "porcelanosa" :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673198#p673198:w433igkf je napisao(la):
Markogmail » Čet Okt 24, 2019 8:21 pm[/url]":w433igkf]Demit fasada, sendvic zid ili ytong, sta je po vama najbolje?

Demit fasada je nuzno zlo iz razloga sto je u tom slucaju izolacija najmanje trajna jer je najvise izlozena spoljnim uticajima. Koristi se na nasim prostorima jer zivimo u svetu kapitala i najbitnije je da se nesto uradi sto jeftinije. Jos ako se ne postave svi zastitni slojevi preko, nego kao na nekim zgradama samo premaze, ne vredi ni 20cm.

Pored toga, demit je sklon pucanju narocito oko prozora, i spojeva na terasama. Jako mali procepi, jedva vidljivi i estetski nebitni, su sasvim dovoljni da naprave trajni problem sa vlagom na unutrasnjim zidovima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673193#p673193:15h21758 je napisao(la):
sasha75 » Čet Okt 24, 2019 9:09 pm[/url]":15h21758]A ja mislio pasce neka korisna edukacija za nas laike, kad ono nista...Meni se svidja.1.faza, zgrada mi deluje bar duplo bolje od Westa, a sad demit ili ne, bice da se 95% stambenih zgrada gradi tako

Ne može da padne korisna edukacija, kada ne postuje kontra argumenti za koje smo željni da saslušamo.. :) Za sada, očigledno nečiju žalost, samo pozitivne stvari o demit fasadi i "ružnim" imitacijama drveta koji tako neadekvantni dominiraju pored ostalih fasada..

Slažem se još jednom... Duplo bolje od W65. Čekamo konačni završetak faze
 
Ovo "ne postuje kontra argumenti" nije bas razumljivo, ali sve vam je lepo objasnjeno gore. E sad sto vi ne zelite to da prihvatite, razumem u potpunosti jer ste kupili stan u prvoj fazi, i sigurno da ne zelite da cujete bilo sta sto nije "WP je duplo bolji od Westa65".

Isto kao sto gospodja pre vas nije zelela da prihvati da je sada cena m2 u WP 3k, jer se utripovala da ce ta ponuda od 2.6k koju je dobila, da je zauvek ceka.
 
Prva faza po meni izgleda sasvim pristojno. Nije neki luksuz ali trentno je situacij na trzistu takva... uskoro se ocekuje usvajanje zakona o poreklu imovine i onda ce verovtno cene malo da se stabilizuju jer nece biti tolikog "pranja para" koje su nesumnjivo dovele do ovakvih cena stanova. Tada ce investitori i te kako morati da se potrude da opravdaju extra kvalitetom, ne same gradnje vec i izgleda celog kompleksa, cene od 2.5k i vise.Tada necemo verovatno imati promene izgleda kompleksa kao sto je slucaj u wp i vk. Zato svi zure sa izgradnjom.. exing.. ovi prevaranti, west, ... da ucare sto vise...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Na zalost, BgH2O je dosta, dosta odlozio usvajanje tog zakona o poreklu imovine...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673207#p673207:739z6q2j je napisao(la):
MrGood2016 » Čet Okt 24, 2019 9:37 pm[/url]":739z6q2j]Ovo "ne postuje kontra argumenti" nije bas razumljivo, ali sve vam je lepo objasnjeno gore. E sad sto vi ne zelite to da prihvatite, razumem u potpunosti jer ste kupili stan u prvoj fazi, i sigurno da ne zelite da cujete bilo sta sto nije "WP je duplo bolji od Westa65".

Isto kao sto gospodja pre vas nije zelela da prihvati da je sada cena m2 u WP 3k, jer se utripovala da ce ta ponuda od 2.6k koju je dobila, da je zauvek ceka.

Očigledno nisam jedini koji ovde misli da je WP duplo bolji od W65.

Ako izuzmemo da ovo nisu luksuzni objekti, koji stambeni objekat je po Vašem stručnom mišljenju najbolji? Imate li primer bolje fasade i kvalitetnije od demita na nekom od tekućih projekata da nas uputite?

Ne vidim kakav uticaj ima što je kupljen stan u I fazi. Isti taj može da se i proda brzo ukoliko nam kažete gde je trenutno kvalitetnija niska gradnja, pa da razmotrimo i tu opciju.
 
Ono koliko ja pratim i uporedjujem, mislim da NeimarV radi dosta kvalitetne zgrade, govorim samo o kvalitetu, ne pricam o sminki koja dolazi na kraju. Zidali su Savadi1 i 2 i Savadu 3 sada. Takodje cini mi se po ponudi koju daje Merin u svojim projektima da radi kvalitetno, a njihove zgrade su i jako lepe. Konkretno mislim na projekat Merin hill.
 
Zaboravila sam i Exing, mislim da su sto se tice kvaliteta bolji od svih ostalih u bloku 65, izuzimam west 65 i kulu, za to nisam informisana kako se radilo. I struktura stanova u njihovoj zdradi je u vecini stanova dobra.
 
West 65 je Monte Karlo za Wellport. O ukusima ne treba raspravljali ali dajte budite realni...

Staklene terase, blok koji izgleda kao da niste u Beogradu...prosetajte jednom nocu oko fontane pa cete videti o cemu govorim.

Da ne spominjem sistem grejanja i hladjenja (gas i termalne vode), a ne kretenska toplana a gasovod je 5 metara od Wellporta...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
MrGood2016":1n08zqjq je napisao(la):
Ovo "ne postuje kontra argumenti" nije bas razumljivo, ali sve vam je lepo objasnjeno gore. E sad sto vi ne zelite to da prihvatite, razumem u potpunosti jer ste kupili stan u prvoj fazi, i sigurno da ne zelite da cujete bilo sta sto nije "WP je duplo bolji od Westa65".

Isto kao sto gospodja pre vas nije zelela da prihvati da je sada cena m2 u WP 3k, jer se utripovala da ce ta ponuda od 2.6k koju je dobila, da je zauvek ceka.
Nisam se “utripovala”, ta me je cena čekala. Žao mi je što je posle bila drugačija, što mislim da je previše i da nije korektno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Neko ima zadatak da na ovom forumu pumpa cene, ali ljudi nisu toliko naivni...Kula West - donekle razumem cene preko 3k; Ostali u Blok 65 - zakucavanje na 2500 eur +/-, ogroman broj stanova ce se graditi i konacno je dosao momenat da se cena zaustavi na cca 2400-2500 eur sa pdv imajuci u vidu specifikaciju naterijala i dr. Onaj ko napravi nesto poput Sakure (ali na top lokaciji) ce imati osnov za podizanje cena
 
Svi zele da veruje da su cene napumpane, ali katastar potvrdjuje po kojim cenama se prodaju stanovi.
 
Super, hajde da vidimo Wellport 3000eur pa cu poverovati u te price...Vidimo West 65 prodaja stanova 2600-2900 puni oglasi
 
Znaci tvrdis da ovi sto im je Wellport bolji od West65 bi pre dali 2900e za polovan stan u Westu, nego isti taj novac za nov stan u Wellportu?
 
tvrdim da cene u tom bloku (ako nije kula) sada nisu ni blizu 3k eur, da su to cake CBREa da pumpaju cene sto je skroz legotimno
 
U West 65 naselju vise NEMA slobodnih stanova na prodaju. Tacnije, nema ih odavno.
Da ih ima, kupio bih tamo, a ne u Wellportu. Dakle, vec godinu dana je West rasprodat (ne pricam o kuli, vec standardnim izgradjenim zgradama). Ostalo je jos mozda jos 2-3 penthousa od 450.000 EUR +.

Ovo sto je u oglasima je "polovno", i cene se krecu od 3.000 EUR + u zavisnosti da li su prazni ili sredjeni.
Takodje, dosadni ste poslali sa navodjenjem cena, spekulacijama i ostalo.
Koga interesuje cena, pozove predstavnika prodaje i pita. U West kuli su cene od 3.200 EUR na vise, provereno pre nekoliko dana.
U Wellportu su bile od 2400 - 2700 EUR pre godinu dana, u zavisnosti od kvadrature, sprata itd. Sada ne znam, ne bi me cudilo da su podigli na oko 3.000 EUR.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674798#p674798:r078l6mr je napisao(la):
Sanitarium » Uto Okt 29, 2019 11:40 am[/url]":r078l6mr]U West 65 naselju vise NEMA slobodnih stanova na prodaju. Tacnije, nema ih odavno.
Da ih ima, kupio bih tamo, a ne u Wellportu. Dakle, vec godinu dana je West rasprodat (ne pricam o kuli, vec standardnim izgradjenim zgradama). Ostalo je jos mozda jos 2-3 penthousa od 450.000 EUR +.

Ovo sto je u oglasima je "polovno", i cene se krecu od 3.000 EUR + u zavisnosti da li su prazni ili sredjeni.
Takodje, dosadni ste poslali sa navodjenjem cena, spekulacijama i ostalo.
Koga interesuje cena, pozove predstavnika prodaje i pita. U West kuli su cene od 3.200 EUR na vise, provereno pre nekoliko dana.
U Wellportu su bile od 2400 - 2700 EUR pre godinu dana, u zavisnosti od kvadrature, sprata itd. Sada ne znam, ne bi me cudilo da su podigli na oko 3.000 EUR.
https://www.nekretnine.rs/stambeni-obje ... ranici/10/

Jasno je da biste vi voleli da je cena vaseg stana u wellport sada preko 3,000 eur, ali ako pogledate broj stanova u ponudi po oglasima ("polovni" stanovi kako vi kazete) u west 65 i njihove inicijalne cene, moze se zakljuciti da vrednost nekretnine sada u ovom bloku nije na tom nivou. Tj. vrednost nekretnine sada moze biti 2400-2700 u zavisnosti od sredjenosti i stanja stana, a ukoliko kupujete novi stan u ovom bloku, maksimalna cena moze biti 2500 sa pdv (u izgradnji).
 
Sto znaci da wellport nece prodati stanove iz druge faze jer ih prodaju za 3000+ eur?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Po logici i zeljama sase75 to znaci da ako je cena polovnih stanova starih 5+ godina u oglasima 2900e, onda novi mora da kostaju 2400e max 2500e i to sa PDV.

To sto ih prodaju po visim cenama, to je samo caka CBS-a.
 
Ne znam koju matematiku vi koristite, ali West ima stanove u ponudi po cenama koje ste naveli (2400-2700 EUR) samo ako imaju preko 120 kvadrata.Postoji JEDAN oglas koji je 180.000 EUR za 68 kvadrata (ili 2657 EUR kvadrat). Sve ostalo je mnogo iznad toga.

Takodje, ne zanima me cena koju bi moj stan u Wellportu trenutno mogao da ima, kupio sam ga za zivot i dao sta smatram da mogu u momentu kupovine. Da mislim da je previse, jeste, ali zbog posla i ostalih faktora tako sam odlucio.
Takodje, trenutno igrom slucaja zivim u West 65, i vrlo dobro znam sta znaci kretanje i promena cena, jer je stan u Westu 65 "onomad" placen 1840 EUR po kvadratu. Sada, kao sto ste i sami naveli, te cene su daleko vise, tako da sam u debelom plusu.

P.S. - tada me je okolina smatrala idiotom sto dajem "tolike" pare za kvadrat u Westu :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674804#p674804:1zxh63s5 je napisao(la):
Nisko » Uto Okt 29, 2019 11:58 am[/url]":1zxh63s5]Sto znaci da wellport nece prodati stanove iz druge faze jer ih prodaju za 3000+ eur?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Da li ce prodati ili ne, u to ulazio nisam, samo sam dao misljenje u vezi trenutne realne cene u bloku 65, na osnovu trenutnih cinjenica na trzistu nekretnina i na osnovu broja stanova koji ce biti izgradjen u ovom bloku (>4,500)...Ako uspeju da sve prodaju sa prosekom 3k+ genijalna prodaja I treba im cestitati, ali na ovom forumu sam procitao par spekulativnih komentara pa sam dao svoj stav.
 
Vrh