Šta je novo?

Wellport [Stambeni kompleks | 50.000m2]

Ne znam za 2303 ali sad ponovo gledam ponudu... za 2200 se dobija dvosoban stan od 73 m2 od čega je 14 terasa i bašta. Mislim da je to najjeftiniji kvadrat.
 
Jel bi mogao da okacis tu ponudu ili mi posaljes na mail?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Imas u abloku jedan stan sa stanom i bastom slobodan, na 1. Spratu

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Mogu čim budem bio pored kompa.

Možeš i da im pošalješ upit za strukturu koja te zanima na mail.
 
Hajde, hvala

Pisao cbs-u, nikad nisu odgovorili.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=546783#p546783:2d8d05ev je napisao(la):
MrGood2016 » Sub Jun 23, 2018 1:49 pm[/url]":2d8d05ev]Jel bi mogao da okacis tu ponudu ili mi posaljes na mail?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Mogu i ja poslati na mail ili okačiti ovde. Konkretno sam rezervisao dvosoban stan za 2600eur po kvadratu.
 
Okaci plz, verujem da zanima mnoge.
Nije mi jasno zasto im je sajt i dalje nefunkcionalan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=546868#p546868:3ignddkd je napisao(la):
MrGood2016 » Ned Jun 24, 2018 12:19 am[/url]":3ignddkd]Okaci plz, verujem da zanima mnoge.
Nije mi jasno zasto im je sajt i dalje nefunkcionalan.

Šaljem konkretno za dvosobnu strukturu stanova, s obzirom da me je zanimalo samo to prilikom kupovine. Date su precizne cene stanova prema orijentaciji i spratnosti.

Wellport ponuda dvosobnih stanova
 
Sve je ovo lepo, ali dovosoban stan 2600e na lokaciji pored pruge i iza poslovnog centra ne vredi toliko ma kakva gradnja da je u pitanju. Jos ako uzmemo u obzir probleme zavrsnih radova na poslednjem projektu.
 
Sta znaci ne vredi?

Nesto vredi onoliko koliko je trziste spremno da plati. Jedno naselje do pruge i iza poslovnog centra je vec rasprodato po toj ceni, ovde se vec javilo par ljudi da je kaparisalo dvosoban u wellportu...
 
Lokacija u bloku 65 ne vredi taj novac.
Trziste je takvo kakvo je, a to sto su podigli cene je cisto jer im se moze. Suncity koji ima vrhunsku izradu ne razlikuje se nista od ovog projekta, osim sto ima losiju lokaciju, a cena se razlikuje gotovo pa 1000e.
 
To je ta ponuda, samo što ovde ima više stanova nego u ponudi koju sam ja dobio. Znači da su neki već rezervisani.

Što se cene tiče, kao i za bilo koju robu na tržištu, uvek će biti onih kojima nešto vredi a nešto ne. Za mene lično je Vračar precenjen ali se mnogi neće složiti samnom i to je u redu.

Sun city je odavno prodat po toj ceni. Nekada su i West ili A Blok bili 1800 ali više ne.

Koliko god se nekom svidelo ili ne, cene novogradnje na NBG neće padati ali sam prilično siguran i da su udarile neki plafon za naredni period.
 
I šta kad pukne balon? Cene u Westu će biti 1500 a u starim blokovima koliko? 500?

Balon je bio 2008 kad je kvadrat kod Arene bio 4000-5000. Sad je tržište mnogo stabilnije i broj ljudi koji imaju dovoljna primanja da kupuju te stanove mnogo veći.
 
Pitanje je i da li su wellport, a blok i slicni deo balona. Prema DOMexu NNKOSKa prosecna cena realizovanih prodaja na NBG je na nivou od pre 10ak godina.
To sto su ablok,west & co poskupeli nenormalno, pre je posledica da je takvih stanova daleko manje od potraznje, kao i sto se ljudima ne isplati da taj novac drze u bankama sa skoro pa nultim kamatama na devize.
Dakle, jedino neka masovnija gradnja luksuznijih zgrada moze da dovede do obaranja cena takhih stanova. Ili da se pocne provera porekla novca kupaca, sto se nece desiti.

Sto se lokacije wellporta tice, ne vidim kao manu sto je iza poslovnog centra. Preko dana je prilicno tiho u tom poslovnom centru, nocu gotovo da nema nikoga.

Pruga je dovoljno daleko da se ne cuje u znacajnoj meri jer je i stanica tu blizu, pa se vozovi tu krecu malim brzinama.

Poredjenje sa SunCity ne kapiram poentu, tamo je sve vec davno rasprodato, dalje je od centra grada, dalje je od delte i rode, ali je na samom uglu dve vrlo prometne saobracajnice od kojih jedna ima prugu kojom mnogo cesce prolaze cesto daleko bucniji tramvaji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=546919#p546919:1m80jkwq je napisao(la):
cloud041 » Ned Jun 24, 2018 12:03 pm[/url]":1m80jkwq]I šta kad pukne balon? Cene u Westu će biti 1500 a u starim blokovima koliko? 500?
U sustini to su realne cene kvadrata koje treba da budu, s obzirom na standard zivota koji se ne menja vec 20+ godina!Uvek me je cudilo kako se rasprodaju tako skupi kvadrati ko kupuje te stanove cime se ti ljudi bave.I onda kada vidim na forumu kako fusare sa materijalom po svim tim novoizgradjenim blokovima, onda u sustini shvatis koliko je to sisanje ovaca, nazalost!Sve je to jedna velika sminka koja ce da se razmaze posle par godina, a placena je papreno!
 
Daleko od toga da se standard naroda ne menja vec 20 godina. Klasno raslojavanje je sada vece nego ikada, srednja klasa vise ne postoji.

Osim toga, ovi stanovi i nemaju za ciljnu grupu "narod" vec mali broj pojedinaca koji cak ni ne kupuju te stanove da bi ziveli u njima vec da bi ih izdavali, ili da im nakupljeni novac ne bi bio u banci po kamatama manjim od inflacije. Pogledaj samo bilborde westa "Stedite u m2 umestonu €"



Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pogrešna je pretpostavka da bi rast cena kvadrata trebao da bude povezan sa rastom životnog standarda. Po mom mišljenju, ovde ima više parametara koji utiču na povećanu potražnju a samim tim i rast cene. Niske kamatne stope na kredite i još niže na štednju, sve veći broj mladih obrazovanih (posebno IT) koji imaju dovoljno visoka primanja da kupuju te stanove, povrat PDV-a na prvi stan i jaka dijaspora.

Na kraju kad pogledate cenu novog stana bez PDV i nekog starog u staroj i oronuloj zgradi, koji treba da se kompletno renovira, razlika i nije tako velika.

Što se prognoza pada cene tiče, u ovim naseljima to ne treba očekivati. Skoro kompletna poslovna aktivnost zemlje je na NBG a broj poslovnih zgrada se stalno povećava. S druge strane imamo očajnu saobraćajnu infrastrukturu, te se ljudima koji tu rade, ne isplati da žive u Konjaniku, dva sata dnevno provode u prevozu, potroše gomilu goriva i plaćaju parking ispred firme. Svako će se gurati da bude blizu centra dešavanja pa da do posla ili tržnog centra prošeta. To nismo mi izmislili. Ista situacija je i u Parizu, gde je sistem javnog prevoza 200 godina ispred Beograda.

Što bi amerikanci rekli, kod izbora nekretnine bitne su tri stvari: lokacija, lokacija i lokacija.

Evo konkretno za Wellport. Čuo sam da zaposleni u AC plaćaju 80 evra mesečno parking pa dodaj na to vreme, gorivo i amortizaciju ako putuješ iz drugog dela grada, ispada da štediš 300 evra mesečno tako što do posla prošetaš 5 minuta A višak slobodnog vremena - neprocenjivo.
 
Zasto bi zaposleni placali 10k rsd za parking u AC kad za potrosenih 15k u Rodi dobiju tamo parking?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Verovatno neko i to radi ali parking u AC je stalno skoro pun. Ne znam kako je u garaži.
 
Pos jedan, zato sto je u rodi sve rezervisano. Pod dva, ne mogu zaposleni da zakupe parking u airport-u, samo firme.

Posto sam sada odgovorio na temi za Central Garden, da kazem i ovde - cestitam svima koji su rezervisali stan, ali ne ocekujte da sve bude savrseno, ne ocekujte da ce modifikovati stan kako ste trazili (bice mnogo gresaka u modifikacijama), ne ocekujte savrsen projekat (iz projekta u projekat sam sve uvereniji da je ovaj Remmi zapravo neka simpanza kojoj su dali da crta stanove), ne ocekujte da vam devojke iz CBS-a daju tacne i relevantne informacije i pre svega ne ocekujte efikasnu komunikaciju sa ljudima van CBS-a. I pored svega, nazalost, tvrdim da je Central Garden ispao daleko bolje i od West-a i od Abloka, jer znam ljude iz svih kompleksa i znam probleme koje su oni imali. Ako vam je pod tim uslovima ok da date 2500 za kvadrat u prvoj fazi, podrzavam i srecno.

Dakle, kao sto BMW od 60.000e nije savrsen i oce da se pokvari, tako ni za 2500e ne kupujete savrsenstvo od stana (kako se reklamira), nego lokaciju, kulturan komsiluk, odrzavan kompleks i ok (ne luks) zavrsnu obradu. Razmisljajte na taj nacin i donesite odluku na osnovu ovih informacija, a ne onoga sto vi sanjate da taj stan bude i onoga sto vam serviraju
 
Hvala Vam za share Vladimire.

Znači ovo će se raditi po fazama? 100 jedinica od 500 u prvoj fazi, znači 5 faza? Ako prati tradiciju svih sličnih kompleksa u gradu u zadnjih 5 godina i bude rasla cena za 100-200 e po fazi ovo će stići i prestići 3000e/m2 u zadnjoj fazi.
 
Do tada ce krenuti i savada 3, nece biti puno razloga da bude 3000e.

Mada ako su onu zgradu kod crkve rasprodali a da nigde nikakve reklame bilo nije, verujem da ce ova prva zgrada wellporta jako brzo da ode. Plus su stanovi nabijeni poput onih u abloku

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ne mislim da će cena tako lako da ode na 3000, eventualno za neke stanove sa boljim pogledom i rasporedom ali veći deo će ostati duže vreme na tom nivou - oko 2500.

Savada 3 ne bi trebala da napravi veću turbulenciju ali 10000 stanova na mestu IMT koje najavljuju bi moglo.
 
Vrh