Šta je novo?

Vreme i klima u Beogradu

@Noki

Lipe cvatu, ništa nije isto ko i lani​


20240523_145431_Richtone(HDR).jpg
 
Od 6-12 juna nas ceka talas od 30+ svaki dan. 35 stepeni osmog.........Rano je za to
 
Eto konstano vas par kuka na leto... ja ću čitav period raditi... doduše od 18h-ponoći... ne budu li ponudili 40% više za po najjačem suncu, sami ćete morati po vaše ručkove 😁😆

Šalim se, uvek ima ko mora da vozi i po najjačem suncu, pa nećete ostati gladni...
 
Eto konstano vas par kuka na leto... ja ću čitav period raditi... doduše od 18h-ponoći... ne budu li ponudili 40% više za po najjačem suncu, sami ćete morati po vaše ručkove 😁😆

Šalim se, uvek ima ko mora da vozi i po najjačem suncu, pa nećete ostati gladni...
Svaka čast momak! Volim kada vidim mlade i proaktivne ljude, koji se ne libe ni jednog posla, i shodno tome ne kukaju na sve i svašta, nego se bave svojim životom i delaj.

Samo napred!
 
Ja ne znam da li je to što starimo :) ali nikad pre nisam imao glavobolje i slabo se osećao prilikom promene vremena.
Evo od jutros glava razbija. Još kod nekoga?
 
Seti se samo da li si kao mlad(đi) imao toliko naglih promena vremena, da jedan dan nosiš bermude i misliš se kako ti je i to mnogo, a već sledećeg dana ti temperatura oko 5°C i kiša, pa trećeg dana opet vrućina i velika vlaga od prethodnog dana.​
 
Ja ne znam da li je to što starimo :) ali nikad pre nisam imao glavobolje i slabo se osećao prilikom promene vremena.
Evo od jutros glava razbija. Još kod nekoga?
Isto. Sad cu da roknem kafetin. Kad smo bili klinci igrali smo basket preko leta u podne na +30 sad bi umro
 
Poslednja izmena:
Seti se samo da li si kao mlad(đi) imao toliko naglih promena vremena, da jedan dan nosiš bermude i misliš se kako ti je i to mnogo, a već sledećeg dana ti temperatura oko 5°C i kiša, pa trećeg dana opet vrućina i velika vlaga od prethodnog dana.​
Seti se da li si kao mlad bio matoro zakeralo.
 
Ajde izađite napolje po min 8 sati svaki dan nevezano od vremenski i drugih uslova i provodite na otvorenom fizički aktivni. Pa posle mesec dana pričajte o glavoboljama, lekovima i slično ali od tada nadalje a ne kako ste krizirali prve dve nedelje...

Potpuno nepotrebno da se sa 40tak osećaš gore od 20 g. al moraš biti veoma fizički aktivan.

*Naravno mislim na korisnu i do granice netrpeljivog pred prestanak fiz aktivnost a ne da ste bauštelac...

** Naravno razumem i faktor roditeljstva kod nekih. Koliko je plezir, toliko ti i jede dušu... Da ne obrazlažem sad detaljno...
 
Poslednja izmena:
Evo dobre ideje za biznis, ili bar Youtube kanal. U Grčkoj su temperature i do 44 stepena. Zatvorene su neke turističke atrakcije. U Atini je bilo preko 40 stepeni. Jedna televizija je objavila video snimak Atine termalnom kamerom. To je važno zato što upravo TAKVI snimci mogu da daju onu pravu temperaturu koja postoji na mestima kuda se MI krećemo, a ne u nekom parku u senci, tamo gde su smestili instrumente. Nego je važno kolika je temperatura na trotoaru, pored zidova, na asvaltu i betonu. Ili u parku. Ili u autobusu. To treba da znamo i to nam niko ne kaže. Ovaj Grčki snimak nije dobar zato što na njemu nema ubačene skale temperatura, tj koja boja odgovara kojoj temperaturi.

Dakle ko ima dron može na njega da zakači termalnu kameru i da redovno objavljuje podatke za razne krajeve Beograda. Ili na vrh svog solitera, pa da ima real time streaming stanja u okolini. To bi sigurno bilo gledano, pa možda čovek nešto i zaradi.

A možda tako narod najzad uvidi i koliko je važno zelenilo i kolika se šteta pravi uništavanjem postojećih parkova, i pogotovo čitavog priobalja. Zbog čega ćemo gorko zažaliti uništenje parka Ušće, Zemunskog keja kod Jugoslavije i tobožnju "Promenadu" od Pančevačkog mosta do Ade Ciganlije. Ode novi Sajam u Bežanijska polja, a sada ode i Šećerana. To je sada cela desna obala Save. Kakvi crni muzeji na Ušću UMESTO parka na mestu spajanja dve velike Evropske reke i, bar u Evropi, zaštićenih prirodnih bazena oko nečega što JESTE samo srce svakog eko sistema. Oko vode i reka koje su izvor svakog života. Koji su pogotovo neophodni u zagađenim i ubuduće neizdržljivo vrelim centrima velikih gradova. To je prosto manipulacija, udica za naivne. Tužno iskustvo mi govori da dobar deo ljudi nije u stanju (sasvim bukvalno) da zamisli bilo šta iole apstraktnije. Nikada se time nisu ozbiljnije bavili, pa naravno da im ne ide. Zato veruju samo u ono što vide. Ostalo im je nerazumljivo. Nešto daleko, po defaultu misle da ih neko, skoro sigurno, vara u nečemu ... I naravno da je tako, jedino što su to obično oni kojima je varanje profesija, pa upravo oni najbolje znaju kako da baš takvima zvuče ubedljivo. Opšta sumnjičavost je zato beskorisna bez pravog znanja i bez učenja čitavog života. Za to nema zamene, a takvog pristupa i znanja retko gde ima. Zbog toga bi ovo sa dronom i termalnom kamerom bila izvesna pomoć, nešto svima vidljivo i razumljivo, bar oko zelenila.



 
Poslednja izmena:
Vrh