Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

Nisam bio tamo, možda preko net-a pogledam kako izgledaju njihovi kružni tokovi koji su predpostavljam najmanje dva veka stari i koji su više od drumske raskrsnice. Predpostavljam. Predpostavka majka greške.
Verovatno imaju metro ili već nekako rešen saobraćaj u gradu, pa mogu da drže tradiciju.

Raskrsnice sa kružnim tokom su lepe i postoje različite varijante, od zelenila u sredini do spomenika u sredini. Još ako su u centru grada i stare od vremena zaprežnih kola to je omiljeno mesto turista i poštovalaca kulture istorije itd.
Kao što sam već napisao pažljivo treba razmotriti gde se postavlja raskrsnica sa kružnim tokom, ako danas izgleda slab saobraćaj za dve godine može da bude obrnuto, čak i kod nas.
 
Shmeksi nije bas da je Barselona primer kruznih raskrsnica, nema ih puno.
Medjutim po lokalnim putevima gotovo sve klasicne raskrsnice su zamenjene kruznim - znatno je opao broj nesreca.
 
zhaba":3ux3osfj je napisao(la):
Medjutim po lokalnim putevima gotovo sve klasicne raskrsnice su zamenjene kruznim - znatno je opao broj nesreca.
Ne samo da ih ima na svakom koraku, nego su i lepo uredjeni bez obzira gde se nalaze i kojih su dimenzija.
Kad smo vec kod vojvodjanske cuvena apoteka radi punom parom,pdv 0%
 
Raskrsnice sa kruznim tokom imaju dosta prednosti u odnosu na "klasicne" (veca propusna moc, kolizione a ne konfliktne tacke,...) i nema razloga da se ne grade u centru grada. Jedini problem je sto je potrebna veca povrsina (sto i nije bas mali problem) i sto nisu bas idealne za mesta gde je intenzivan pesacki saobracaj.
 
Dakle, posle mnogo borbe, pisanja peticija, pozivanja medija i slicno, stanovnici Vojvodjanske su ipak uspeli da rese polovinu problema. Najveci uspeh je svakako kanalizacija, a onda i polovina zavrsenog bulevara koji zaista lepo izgleda. Znaci, preostaju jos samo dva problema cijim resavanjem ce se Vojvodjanska najzad liciti na pristojan deo grada i nece vise biti predmet zgrazavanja svakog ko prodje ovuda. Ti problemi su:

1. Jeziv smrad svinja i ostalih zivotinja koji se siri od crkve do kruznog toka.

2. Potez od Apoteke do Gandijeve (leglo pacova, koza, autootpada, shuge i kolere)

Za ono prvo je opstina dala rok stocarima do 2011, znaci jos samo dve godine sa gas maskama.

Za ovo drugo nema nikakvih rokova, samo cuvena recenica "kad se rese imovinsko-pravni odnosi". To znaci da niko nije nizasta kriv i nemate kome da se zalite (takva smo zemlja, takvi ljudi, takva proslost, takvi zakoni, sta cete...)
 
Da se nadovezem za Vojvodjansku ..
Jako nedostaje pravac od Kvantasa (T6) pored Bezanijskog groblja do kruznog toka u Vojvodjanskoj, cime bi ova ulica dobila na znacaju
Ali jbg ... neregulisani imovinsko pravni odnosi
 
Па зар иза гробља није ледина? Требало би да има места да се Т6 коначно споји, а да не буде из парчића. Онда можда и добије име које приличи, а не шифру (мада, после свега, била би фора и да остане назив Т6, нешто као планински врх К2 :lol:)
 
gaudi":3fh1zh3w je napisao(la):
Da se nadovezem za Vojvodjansku ..
Jako nedostaje pravac od Kvantasa (T6) pored Bezanijskog groblja do kruznog toka u Vojvodjanskoj, cime bi ova ulica dobila na znacaju
Ali jbg ... neregulisani imovinsko pravni odnosi
Mislis od kvantasa pa preko njiva sa one straznje strane groblja pa do ledina? To ne bi izlazilo na kruzni tok, vec bi se negde kod Ledina ukljucivao na surcinski put, zar ne?
 
nkrstic":38t568l3 je napisao(la):
gaudi":38t568l3 je napisao(la):
Da se nadovezem za Vojvodjansku ..
Jako nedostaje pravac od Kvantasa (T6) pored Bezanijskog groblja do kruznog toka u Vojvodjanskoj, cime bi ova ulica dobila na znacaju
Ali jbg ... neregulisani imovinsko pravni odnosi
Mislis od kvantasa pa preko njiva sa one straznje strane groblja pa do ledina? To ne bi izlazilo na kruzni tok, vec bi se negde kod Ledina ukljucivao na surcinski put, zar ne?
Mislim bas to, ali taj pravac bi trebalo da ide iza groblja, preko sadasnjeg divljeg naselja na okretnici autobusa 75 i 74, "preko" dela surcinskog puta na Ledinama i do kruznog toka. Ko je malo pazljivije gledao kruzni tok u Vojvodjanskoj moze da primeti da je krak koji vodi ka Ledinama malo "pomeren" To je iz razloga sto je tu planiran prikljucak te nove saobracajnice. Lepo se vidi na google earthu. Inace taj pocetak Surcinskog puta je prica za sebe, a tek veza Bezanijske kose sa ledinama. Ko reli staza!
 
Ovako nekako treba da izgleda, doduse nisam bas spretan u crtanju i sl. :)

25rf814.jpg
 
Uf, uf, uf :)

upravo si asfaltirao liticu jaruge koja je pod gotovo pravim uglom :)
 
relja":3vo2mkel je napisao(la):
Uf, uf, uf :)

upravo si asfaltirao liticu jaruge koja je pod gotovo pravim uglom :)
Odlicno je "asfaltirao". Sta je tu pod pravim uglom?

P.S. Mozda samo za nijansu levo,ali to je to
 
Nista strasno gaudi to relja ima fobiju kad se ja latim 'painta' jos onomad (pre dve godine od mosta preko ade :) :p )
 
Ovde me stalno optužuju za fobije :laugh:

Ovaj uspon od kružnog toka u pravcu ka Ledinama prolazi kroz jednu jarugu sa strmim "obroncima". Taj pravac bi trebalo proširiti, a ovo je idealna prilika za to.

Ma ideja je super, bilo bi odlično kada bi se blokovi "spolja" povezali sa T6, pa tako i sa autoputevima za NS i Zagreb. Podržavam.

Jedino, ne znam kakvi su planovi za Bežanijsko groblje, da li će se širiti na ove njive?
 
A postoji li sansa da se ova sobracajnica ispod groblja poveze (iza Grand kafe, ako se ne varam) sa surcinskim putem?
 
relja":3ghrdro3 je napisao(la):
Ovde me stalno optužuju za fobije :laugh:

Ovaj uspon od kružnog toka u pravcu ka Ledinama prolazi kroz jednu jarugu sa strmim "obroncima". Taj pravac bi trebalo proširiti, a ovo je idealna prilika za to.

Ma ideja je super, bilo bi odlično kada bi se blokovi "spolja" povezali sa T6, pa tako i sa autoputevima za NS i Zagreb. Podržavam.

Jedino, ne znam kakvi su planovi za Bežanijsko groblje, da li će se širiti na ove njive?
Колико знам, неће.

А пошто је већ ту јаруга, гре'ота би било да се не направи петља. :cool:
 
Ovako bi to trebalo da izgleda i svi zadovoljni



a groblje, kao sto je ambasador rekao
 
:D
Meni nije jasno zašto nisu mnogo ranije uradili ona dva parčenceta - sa donje strane groblja i posle onih cca 500m koji se spajaju sa Surčinom. Verovatno opet neka biljna apoteka. :)
 
na dotičnoj apoteci stoji oznaka PKB. Dakle, rušiće je tek kada i ako grad preuzme firmu. Apoteka im je bargaing chip. :kafa:
 
Poznajem coveka koji je bio vlasnik kuce i lokala za prodaju vodovodnog materijala preko puta bezanijske pijace, to je sada prva kuca posle semafora sa Nehruovom kada se ide prema gradu. Juce mi je preneo zajednicki prijatelj da iseljava lokal i premesta ga u one nove zgrade u Vojvodjanskoj jer mu ruse kucu za par dana. Naravno, radi se o neparnoj strani, tako da ce nakon rusenja njegove kuce ostati jos svega 3-4 kuce na potezu Nehruova - Gandijeva.

Krece se nekako... samo apoteka stoji
 
Pa barem da počnu taj potez u 63-ćem... ova nova sa neprofintim stanovima lepo napreduje, ali kad je završe stanari neće imati izlaz na Vojvođansku sve dok se i taj potez ne rekonstruiše.
 
Sta mislite kad bi se kucice duz Vojvodjanske ovako uredile?

800px-Reykjavik_rooftops.jpg


Postepeno bi mogli da se otvaraju kafici i prodavnice i taj bi deo bas zivnuo onda...
 
To su sve stare i trosne kuce. Po meni grad nema interes da im obnavlja kuce a i zasto bi kad je to privatno vlasnistvo. Da to zalici na nesto trebalo bi nekako zakonom zastiti i ulozititi bar milion i po eura. Sami vlasnici to sigurno ne bi platili.
Ne bi to onda samo po sebi lose izgledalo samo sto bi bilo veliki kontrast u odnosu na drugu stranu ulice i nekako neprimereno za onakav bulevar.

Mozda bi bilo najbolje da se dogovori sa vlasnicima da umesto placeva dobiju neke kvadrate u zgradama koji bi se tu mogli izgraditi u nekom novom naselju.
 
Vrh