Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

Teme :: Beograd
Bez domaćih životinja u urbanim gradskim sredinama »
26. Jul. 2011, Autor : Ivona Fuštić, Komentari: 0
Od septembra, najverovatnije neće biti moguće držanje domaćih životinja u urbanim gradskim sredinama, sadržaj je gradske odluke koja se očekuje na jesen.



Takva odluka već postoji u Novom Beogradu gde ovih dana ističe rok od dve godine, tokom koga su vlasnici domaćih životinja trebali da ukinu uzgoj stoke i izmeste postojeće štale.

U Vojvođanskoj ulici na Bežaniji, koliko pamćenje služi starosedeoce tog kraja, primarna delatnost stanovnika bio je uzgoj stoke i bavljenje poljoprivredom.

Domaćinstvo Đurovića prostire se na skoro jedan hektar. Izgleda poput pravog seoskog gazdinstva, u štalama ima bikova, krava, svinja, dok u dvorištu slobodno šetaju kokoške i patke.

Jeka Đurović, stanovnica Vojvođanske ulice kaže za Studio B da je 35 godina udata u ovoj kući i da više od 100 godina Đurovići žive na Bežaniji i bave se poljoprivredom.

Jekin suprug i dever radili su nekada u IMT u, da bi po dobijanja otkaza, odlučili da se bave isključivo poljoprivredom i uzgojem stoke. Ne razmišljaju da bi mogli da prestanu to da rade jer drugi izvor prihoda, za sada, nemaju.

"Ja ne mogu da kažem kako ćemo živeti, ali, ako se donese odluka da se zabrani držanje stoke, oni nama moraju dati ekonomsko dvorište da bi moj suprug i dever radili to od čega da živimo" - kaže Jeka Đurović.

U opštini Novi Beograd kažu da je , po donošenju odluke kojom je vlasnicima domaćih životinja naloženo da ih isele, bilo upravo takvih primedaba.

Nenad Milenković, predsednik opštine Novi Beograd kao rešenje problema vidi prodaju imanja.

"Ja sam stava da je lokacija na kojoj oni to rade toliko atraktivna, da prodajom te lokacije mogu mnogo veće imanje da naprave na teritoriji ovog istog grada, ali na drugom mestu", smatra Milenković.

Nekoliko metara dalje, pogled na Vojvodjansku ulicu je potpuno drugačiji. Preko puta niza starijih seoskih kuća, u poslednje četiri godine nikle su višespratne stambene zgrade.

Stanovnici zgrada kažu da se vrlo neprijatno oseća miris stoke.

Uzgoj stoke i živine bio je dozvoljen odlukom još od 1985. u domaćinstvima u obodnom delu opštine, na Bežaniji, u Vinogradskoj i Vojvođanskoj ulici. U međuvremenu Novi Beograd se veoma izmenio pa je držanje stoke u neposrednoj blizini stambenih blokova postalo nemoguće.



Izvor Studio B
 
oprostite na velikim slovima nisam ni primetila da sam pisala velikim.NJima je samo procenjena kuca i to je sve sto je uradjeno za 4 meseca .Oni su pristali na stan ali od prvog juna im se niko nije obratio.Danas sam se licno cula sa gospodjom iz direkcije da joj prijavim kvarove da vidim ko ce to da resi .i izmedju redova mi je rekla da samo katastar koci 256 .mada moje misljenje da ce da 256 i 254 nece ove godine jel sve ide jako sporo.porodica iz 260 koja je navodno dobila stan od 84 kvadrata pozvali su vestake i nadlezne iz infostana i stan koji su dobili ima 62 kvadrata da napomenem da su oni nasilno iseljeni u stan bez struje i vode .STA LI NAS CEKA?
 
zamolila bi jos jednom forumase da nije uredu zalaziti u tudju privatnost i iznositi fotografije .tice se dvorista u kome zivimo .nije lepo
 
Колико видим нико није улазио у двориште и сликао нешто, као ни да је неко написао чије је шта.
То је исто као да сте написали Гуглу да није лепо што су вам поставили кућу на њихову мапу са фотографијама са сателита.
 
ja znam zasto sam to napisala !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!eli ne bih o tome, kad budu tebi tvoj stan stavili na gugl mozemo pricati , zasto nema recimo tvoje dnevne sobe na guglu ja ne vidim nista lose u tome evo docicui ja da fotografisem
 
Ono sto moze da se vidi sa ulice ne spada u domen licne privatnosti. Ako vam smeta to sto neko mozda da vidi sa ulice sta je u vasem dvoristu, podignite visoku ogradu.
 
pocinje da mi bude muka od ovog foruma i svih vas koji se bolje razumete u tudje probleme i privatnosti dokle je sta ,fotografije koja je snimljena nije snimljena sa ulice valjda ja znam odakle je snimljena ,kuca je uslikana i sa prednje strane i to je sasvim dovoljno da se zna sta je za rusenje ali ne razumem cemu da se ide u sitna crevca i da mora da se zalazi u gornje dvoriste i bastu i da neko sebi daje zapravo da slika dvoriste .ko je upoznat u nasu problematiku zna da mi imamo auto servis u poslednja tri meseca dva put nam je obijana basta i kola od musterija prinudjeni smo da stavimo fideo nadzor ,takodje poceli su da nam se javljaju ljudi koji nam se predstavljaju kao daleki rodjaci sve zbog je*******ene kuce koja treba da se srusi .ne razumem kad god nesto napisem na forumu posteje ljudi tj neverne toze koje se prave pametni ,tako je bilo i sa doticnom hipotekom svi niste verovali ali eto sad nasa kuca stopira sve jer drzava i banka tuze firmu i katastar to moze da traje i traje .i sad vi meni i dalje pricajte da je sve ovo smesno .
ja sam samo zelela da na ovom forumu podelim svoju muku i svih nas u t.b jer nam se cini nepravda ,i ocekivala sam neki savet i razumevanju ali ocigledno nisam shvacena ili pogresno shvatam ljude ,odjavljujem se definitivno vise nme nema na ovom forumu jer ne pronalazim zajednicki jezik .ZELIM VAM SVU SRECU OVOGA SVETA NE ZELIM DA ZVUCIM PATETICNO ALI ZELIM VAM SVIMA DA PRODJETE JDAN PROCENAT IZIVLJAVANJA KOJE SA NAM NANOSI
 
Neeego!

Kad smo vec kod te raskrsnice, ne mogu da zamislim da sruse sve to i prosire T Bunar, a da ne naprave pravu rampu sa Nikole Dobrovica desno. Jer koliko sam obavesten, zbog nemanja "Evradi" bice to skretanje po devedest stepeni na desno (?!) silazeci sa Kose, jer navodno da bi se uradilo kako treba i kako je po projektu (kao navodno de-nivelisana raskrsnica), moraju da sruse i V Nazora, za to se nema love. Imali neko "friske" informacije? :shok:
 
bekabeka":1j5rwcwd je napisao(la):
pocinje da mi bude muka od ovog foruma i svih vas koji se bolje razumete u tudje probleme i privatnosti dokle je sta ,fotografije koja je snimljena nije snimljena sa ulice valjda ja znam odakle je snimljena ,kuca je uslikana i sa prednje strane i to je sasvim dovoljno da se zna sta je za rusenje ali ne razumem cemu da se ide u sitna crevca i da mora da se zalazi u gornje dvoriste i bastu i da neko sebi daje zapravo da slika dvoriste .ko je upoznat u nasu problematiku zna da mi imamo auto servis u poslednja tri meseca dva put nam je obijana basta i kola od musterija prinudjeni smo da stavimo fideo nadzor ,takodje poceli su da nam se javljaju ljudi koji nam se predstavljaju kao daleki rodjaci sve zbog je*******ene kuce koja treba da se srusi .ne razumem kad god nesto napisem na forumu posteje ljudi tj neverne toze koje se prave pametni ,tako je bilo i sa doticnom hipotekom svi niste verovali ali eto sad nasa kuca stopira sve jer drzava i banka tuze firmu i katastar to moze da traje i traje .i sad vi meni i dalje pricajte da je sve ovo smesno .
ja sam samo zelela da na ovom forumu podelim svoju muku i svih nas u t.b jer nam se cini nepravda ,i ocekivala sam neki savet i razumevanju ali ocigledno nisam shvacena ili pogresno shvatam ljude ,odjavljujem se definitivno vise nme nema na ovom forumu jer ne pronalazim zajednicki jezik .ZELIM VAM SVU SRECU OVOGA SVETA NE ZELIM DA ZVUCIM PATETICNO ALI ZELIM VAM SVIMA DA PRODJETE JDAN PROCENAT IZIVLJAVANJA KOJE SA NAM NANOSI

Бекабека, апсолутно ниси у праву.

На знам зашто толика љутња и бес на нас форумаше, сви ми са форума смо желели да ти помогнемо онолико колико је ко могао. Нико ти се није исмевао и никоме није било нешто смешно то што се твојој породици дешава око имања. Можда пар постова у почетку док си писала са великим словима, без знакова интерпункције, па без великог слова на почетку реченице, где си у неким речима „гутала“ слова, тако да се није најбоље схватила поента, јер граматички ниси добро писала, некако што кажу „с брда здола“. У једном „даху“ не можеш све да кажеш, јер се онда говори (пише) не разумљиво, као у твом случају.

Са сликама куће и дворишта твоје породице (а и комшилука) које су објављене на форуму се желело само уз дискусију која је ишла, да се пластичније објасни где се налазе те куће, јер многим члановима је овај део града не познат, а уз постављене слике је много јасније објаснити. Зато толико и има слика на овом форуму.

Слике разних јавних објеката, Владе, Скупштине града и републике, разноразних других грађевина, објеката у изградњи, кућа, па чак и неких војних и полицијских објеката, могу да се јавно објаве без икаквих проблема ако су снимљене са улице. Што се приватних кућа тиче исто се могу објављивати без питања власника, ако су снимљене са јавне површине. Једино ако су снимљене из дворишта или у унутрашњости куће, могу да се јавно објаве уз сагласност власника. Па погледај само на другим темама на нашем форуму колико има слика приватних кућа које су снимљене и из дворишта и овде објављене и нико се не буни (рецимо куће код Хиподрома). Чак су и сами власници на наким темама постављали слике својих кућа, јер су желели да боље упознају чланове форума са својим проблемом и траже савет шта и како, или пак да се похвале са лепом кућом, што да не.

Сети се само колико је теби и твојој породици разним саветима и предлозима помогао члан Белка, који је на крају испао „црна овца“, а човек је само желео да помогне и ништа више, јер има огромно искуство, баш у оваквим стварима. Па преко форума је добио „упозорење“ од неке више инстанце, да не би требало да се јавно дају савети и наводно откривају „следећи кораци“ у поступцима, шта и како да се ради, и на тај начин као, ремети ток процеса. И ми остали форумаши смо тебе и твоју породицу подржавали у свему око овога, поготово око повраћаја насилно „папиролошки“ одузетог дела земљишта. Па ми смо ти предложили да све јавно објавиш у неком озбиљном дневном листу и на некој од телевизија, што си и на крају урадила. То што још није објављено је нека друга ствар, а дневни лист Прес и тв Б92 нису то смели да ураде из разлога што су избори ту на прагу ! Е сад како то знам, то није битно, можда неком другом приликом, кад се мало охладиш од не оправдане љутње.

Не верујем и у опште није тачно, да су слике које су објављене на форуму, допринеле томе да се обије башта тј. двориште и аутомобили муштерија у ауто сервису који је иза куће ! Уосталом па ви имате и два пса чувара, велику догу и доста љутог теријара, чуди ме да су лопови прошли поред њих ! И сама знаш да су башта и двориште практично свима који туда пролазе тј. тротоаром Николе Добровића, на видокругу и све се види, а такође све се види и из аутобуса 65 и 82.

Једна мала дигресија или ти офф на тему лоповлука и слика. Прексиноћ је у Београду на Душановцу била једна велика пљачка, из једног салона аутомобила украден је нов новцијат аутомобил, из ауто сервиса који је иза салона украден је аутомобил од муштерије који је био на сервису, а из стана који је изнад ауто салона је украдено све што се могло понети-украсти ! Видео надзор је онеспособљен са ласерским зрацима ! И шта сад, да ли је пљачки допринело то што се слике ауто салона и ауто сервиса налазе на интернету, на појединим ауто форумима и сличном. Наравно да не, далеко од тога, али ме је ова Бекабекина изјава подсетила на ово. Далеко било да се још некоме деси овако нешто.

Што се самих слика тиче које су објављене на нашем форуму и на овој теми, ја сам их снимио 10. априла и поставио који дан касније и дао коментар уз њих. Након тих објављених слика, многим члановима је било јасније где је то и шта треба да се руши, да би коначно могао да се заврши Тошин бунар. Зацрнио сам твоју реченицу где кажеш да слике нису снимљене са улице. Извини али дебело грешиш. Прве две слике које приказују двориште куће са ауто сервисом су сликане са тротора улице Николе Добровића, што се јако добро и види. На трећој слици је чело куће и то од преко пута и њу сам снимио са улице Тошин бунар. Значи нису снимљене из дворишта или баште – приватне имовине, како ти кажеш, а за објављивање слика нам шта кога да питам, пошто су снимљене са јавне површине. Ево те три слике:

image uploader

image host

post image wordpress

Не верујем ти баш да ћеш се одјавити са форума, али и ако се одјавиш, сигурно ћеш га пратити као „гост“, да би и даље била у току шта се дешава по овом питању проширења Тошиног бунара. Желим теби и твојој породици пуно среће у разрешењу овог „чвора“ не правде коју имате и да то решите у вашу корист.
 
Хвала за плусићћће.

Ово је кућа из Тошиног бунара бр. 260, за коју су Вили и Маркос обавестили :kk: да је руше, односно да је срушена.

image upload

Идемо даље са рушењем !
 
Vrlo nekorektno istupas Bekabeka iz samo tebi znanih razloga. Vrlo nekorektno. Svi smo se ovde na forumu potrudili da ti pomognemo. Ja sam kroz hijeroglife tvojih postova odgonetao sustinu tvog problema, umesto da si objasnila sta se dogadja, nego sve na parce i ostalo. Rekao sam ti da krivice za celu situaciju ima i na vasoj strani, jer ste morali da se bavite zadnjih par godina upisom vasih nepokretnosti u katastru. Propustili ste to i zadesila vas je situacija da vam ponovo neovlasceno neko upise hipoteku u korist Pakoma ako se ne varam. Rekli ste da imate advokata. Posto sam ja advokat, mogu slobodno da vam kazem da je vas advokat to morao da zavrsi sa katastrom, bankom i Pakomom. I to vrlo jednostavno. Zasto nije, pitajte sebe samu.

Ipak mi iskustvo govori da je problem u necemu drugom. Ocigledno je da se sada ide nekim redovnim putem bez preterane zurbe. Ono sto treba u ovom trenutku da dobijete za vase nepokretnosti bice veoma korektna protivvrednost. Ako je problem sto je to vama malo, vec sam vam rekao da je za mene to sramota i da pokazuje vasu alavost. Siguran sam da cete dobiti apsolutno pravicnu naknadu za vase nepokretnosti, samo ce veoma verovatno ona biti manja od onih o kojima smo ranije pricali, jer je Poreska uprava smanjila procene trzsisne vrednosti zemljista. To je rizik vremena, takvih slucajeva i situacija ima na pretek.
 
Мислим да више нико не треба да губи време на причу о овом случају.
 
Ево слике срушене куће из Тошиног бунара број 260. Иако је недеља односили су шут и расчишћавали терен.

image host

wordpress image hosting

извињавам се за "упад" Алфе у кадар. Хтедох поново да шкљоцнем, али картица је била пуна :rant:

gif upload

На ватри која је иза камиона, спаљивани су стари каучи, фотеље, неке даске,....
 
Гага":v9u2w03c je napisao(la):
На ватри која је иза камиона, спаљивани су стари каучи, фотеље, неке даске,....

Ja sam preneražen i šokiran. Stvar koja mi najvešie smeta u Srbiji je paljenje. Sto puta sam ponovio: Ako se kojim slučajem obeznanite toliko da zaboravite gde ste, samo pogledajte okolo i ako vidite paljevine i dimne zavese, sigurno ste u Srbiji.

Znači zlo.
 
Takodje,vidite koliko drveca je okolo,mogli su da zapale nesto.
 
Dirty Jobs :)

Verovatno imaju dozvolu :D a siguran sam da su preduzete sve mere bezbednosti i da je ljudstvo obučeno za izvođenje kontrolisanih požara u sanitarne svrhe, po važećim ekološkim propisima .... :D

Šalu na stranu, pošto nam "upravljanje otpadom" ne funcioniše, kao i mnogo šta u državi, ovo je možda i jedino rešenje za suzbijanje zaraza.

Naravno, ne bih voleo da mi to rade pod mojom prozorom, isto i pod tuđim.
 
Uklonili su leseve,pardon dokaze.Sluzba brzo radi :kafa:
 
Vrh