Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

belka":1sjxdob8 je napisao(la):
Sefovi, mnogo bih vam rekao, ali znate surova pravila: Ne o pojedinostima iz privatnih predmeta. Rekao sam sta je zavrseno u pravnom delu. E sad postoje jos neke finese u tzv faktickom ili tehnickom delu resavanja imovinskopravnih odnosa, a to su preseljenja u nove stanove i slicni momenti. Pa ako stan nije novi, mora da se okreci, zamene delovi parketa i slicno. Pa to traje, pa od tog momenta popravke tece rok za preseljenje i to vam je to. Budite jos malo strpljivi, ocigledna je namera gradske vlasti da se radovi tajminguju sa izborima, mozda cak i da ne zavrse do izbora, vec da usred izbora radovi budu u punom jeku. Otkud ja znam sta je u glavi nekog ko dirguje celom ovom pricom.

Samo strpljivo i uskoro cete videti buldozere kako za dan ruse sve.

Alal ti vera, čak si u "buldozer" napisao pravilno. Mnogi preferiraju "ž" varijantu. :kk:
 
PIGLET":3s4br53y je napisao(la):
belka":3s4br53y je napisao(la):
Sefovi, mnogo bih vam rekao, ali znate surova pravila: Ne o pojedinostima iz privatnih predmeta. Rekao sam sta je zavrseno u pravnom delu. E sad postoje jos neke finese u tzv faktickom ili tehnickom delu resavanja imovinskopravnih odnosa, a to su preseljenja u nove stanove i slicni momenti. Pa ako stan nije novi, mora da se okreci, zamene delovi parketa i slicno. Pa to traje, pa od tog momenta popravke tece rok za preseljenje i to vam je to. Budite jos malo strpljivi, ocigledna je namera gradske vlasti da se radovi tajminguju sa izborima, mozda cak i da ne zavrse do izbora, vec da usred izbora radovi budu u punom jeku. Otkud ja znam sta je u glavi nekog ko dirguje celom ovom pricom.

Samo strpljivo i uskoro cete videti buldozere kako za dan ruse sve.

Alal ti vera, čak si u "buldozer" napisao pravilno. Mnogi preferiraju "ž" varijantu. :kk:
Већина на форуму пише енглеском латиницом, на жалост !
 
Čekaj, čekaj, na Crnskom, ili na Gorskom?

To je sad potpuno drugačije... :D
 
Stigao septembar, ljudi se vratili sa odmora, počela školska godina. Danas, u ponedeljak, u 8 ujutru se stvorila kolona od uskog grla kod Nikole Dobrovića do semafora kod EKO pumpe....
 
Misliš li na kolonu u smeru ka Studenjaku? Putari su iscrtavali horizontalnu signalizaciju na toj deonici, pa su od rano ujutru suzili saobraćaj sa 3 trake na samo jednu. Otuda i rastegnuta kolona sve do EKO pumpe.
 
hvala za informaciju, mislio sam da je razlog veliki broj vozila u špicu. Ja skrećem levo kod "Jugodrva" ka Rodiću i Aiport City-ju.

Napravću kolaž:

Stigao septembar, ljudi se vratili sa odmora, počela školska godina.

Putari su iscrtavali horizontalnu signalizaciju na toj deonici, pa su od rano ujutru suzili saobraćaj sa 3 trake na samo jednu

U nedelju sam prošao tuda, nikakvih radova... ne daj bože da rade za vikend.
 
Dragi forumasi,

konacno su poceli nesto da prckaju u Vojodjanskoj 5. Dakle, pocelo je uklanjanje objekata izmedju kuce broj 3 i broj 7. To su bile garaze i pomocni objekti izmedju kuca. Snimio sam radnike iz autobusa kako skidaju krov. Cekamo nastavak... :dil:
 
MaRkOs":1ypl2irv je napisao(la):
Dragi forumasi,

konacno su poceli nesto da prckaju u Vojodjanskoj 5. Dakle, pocelo je uklanjanje objekata izmedju kuce broj 3 i broj 7. To su bile garaze i pomocni objekti izmedju kuca. Snimio sam radnike iz autobusa kako skidaju krov. Cekamo nastavak... :dil:
Маркос, укњижен плусићћћ за лепу вест. :kk:

Могао би да поставиш те слике, да буду у докумантацији.
 
U Vojvodjanskoj 5 su svi objekti divlji, tu je rasciscavanje moglo da krene i ranije, medjutim nije se hteo narusavati koncept tzv "mirnog resenja spora" pregovorima, sto se pokazalo ispravnim. Sada je situacija cista i u V3, V5 i V7, kako sam vec rekao, radi se o tehnikalijama preseljenja koje podrazumeva sredjivanje stanova i slicne stvari. Rekao sam vam da budete malo strpljivi i krenuce rusenje i rasciscavanje uskoro, sto se evo i desava. Za sada polako u V5, zatim i dalje. Sredina ili kraj oktobra su rokovi za cistinu, najverovatnije.
 
Ова тема треба да се зове: Епопеја Војвођанске улице
 
Jutros je kod one kuce u Vojvodjanskoj sto pise kafa na njoj, ne znam koji je to broj, bio kombi na kom je pisalo selidbe. Je l' prosao neko kasnije, je l' se sele oni to?
 
MaRkOs":26b66hw6 je napisao(la):
Jeste. Pocela je selidba Vojvodjanske broj 3. :vops:
Лепа вест МаРкОс :kk:

А што се типовања тиче, погодио си (Ja kazem 3, 5, 7, pa 1a.) да почиње са Војвођанском 3, укњижен плусићћћ због тога, а :vops: кад буде прилике.
 
Prosle nedelje je doneta Odluka o drzanju domacih zivotinja i kucnih ljubimaca u Beogradu
http://www.google.com/url?sa=t&sour...zpSyAQ&usg=AFQjCNHUtSugAMlRaeZvJRIXcAf0LQPqYQ

Ne vidim nista epohalno novo, jer kao i ranije zabranjeno je samo na Vracaru, Starom gradu i Savskom vencu, a ostale opstine same odredjuju zone.

Stavke koje su meni zanimljive:

Члан 8.

На подручју градских општина из става 2. члана 7. ове одлуке, копитари и папкари се могу
држати у дворишту породичне куће и у заједничком дворишту породичне куће, у посебним
објектима.

Објекти из става 2. овог члана, морају бити удаљени најмање 10 м од најближег стамбеног
или пословног објекта на суседној парцели
.

VI% КАЗНЕНЕ ОДРЕДБЕ


Члан 34.

Новчаном казном у износу од 2.500,00 до 75.000,00 казниће се за прекршај физичко лице ако:

- - - - - -
3. објекат у коме држи копитаре и папкаре није прописно удаљен од најближег стамбеног
или пословног објекта на суседној парцели (члан 8. став 3.)
- - - - - -

Члан 37.

Скупштине градских општина Барајево, Вождовац, Гроцка, Звездара, Земун, Лазаревац,
Младеновац, Нови Београд, Обреновац, Палилула, Раковица, Сопот, Сурчин и Чукарица,
дужне су да донесу акт из члана 7. став 2. ове одлуке, у року од 6 месеци од дана ступања на
снагу ове одлуке.

Члан 38.

Дражаоци домаћих животиња и кућних љубимаца дужни су да држање животиња ускладе са
одредбама ове одлуке у року од 6 месеци од дана ступања на снагу ове одлуке.

Dakle, sad je sve na Opstini Novi Beograd, da definise zone gde se ne smeju drzati domace zivotinje, a to je sigurno Vojvodjanska, i to mora da se zavrsi u narednih 6 meseci
 
Evo malog update-a o nasoj epopeji. :lol:

Na cosku Gandijeve i Vojvodjanske je broj 1A ''najlepsi'' objekat od svih. Vec godinama u njemu niko ne zivi. Licno bih ga zakacio bagerom.
dscn9339r.jpg



I iz drugog ugla
dscn9341s.jpg



Pored nje sledi kuca br. 3, cija je selidba pocela ali u tisini i stidljivo, barem ja nisam danas nista novo video. Ono sto vidim, a nisam pre razmisljao dosta ce drveca poseci na ovom delu.
dscn9343t.jpg



Uz broj 3 ide broj 5, a to su kako Belka kaze ove supe i bivse garaze koje su pre dve nedelje radnici poceli da ruse, tacnije skinuti su krovovi i nesto od fasade. Za sada je privremeno stalo, verovatno cekaju da ljudi izadju ipak dele dvoriste sa brojem 3.
dscn9344.jpg



Sledeca je kuca br. 7, najveca i jedna od lepsih u ulici ali sta ce kad je na pogresnoj strani. Dosta velika povrsina, mislim da dve porodice zive unutra, sa dosta zelenila, ogradjeno sa svih strana kao bunker.
dscn9342.jpg


Jos jedna zanimljivost, u delu Zemunske ulice ka Tosinom Bunaru, dakle suprotno od Vojvodjsnske pored nove stambene zgrade su ostaci nekadasnjih magacina dal Borca, koji su isto poceli da ruse doduse nisam video nikakve radnike osim roma koji tu zive skuceni.
dscn9340q.jpg
 
Hvala za slike i pojasnjenja situacije kucu na prvoj bi i ja kanda slucajno zakacio bagerom :gobb:
 
MaRkOs":dejnutsa je napisao(la):
Jos jedna zanimljivost, u delu Zemunske ulice ka Tosinom Bunaru, dakle suprotno od Vojvodjsnske pored nove stambene zgrade su ostaci nekadasnjih magacina dal Borca, koji su isto poceli da ruse doduse nisam video nikakve radnike osim roma koji tu zive skuceni.
dscn9340q.jpg


Pre više meseci ovde je izbio manji požar.
Ne bi bilo neuobičajeno da objekat nije odavno napušten i da je bio poplavljen....

Šta god, ove sve zgrade je odavno trebalo srušiti.
 
Vrh