Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

belka":2mpq3jg9 je napisao(la):
Ukljucio sam se u resavanja imovinskopravnih odnosa u Vojvodjanskoj 3, u ponedeljak - utorak idem na sastanak u Direkciju, pa cu odmah preneti izvestaj o stanju stvari. Ono sto sam saznao je sledece: nisu jos uvek reseni objekti u Vojvodjanskoj 1, 3 i 7. Dakle, jos 3 slucaja gde sledi prvo resavanje imovine, isplata, preseljenje, pa rusenje. Dinamika ne mora da bude spora, ali eto igrom slucaja sada sam za Vojvodjansku 3 i ja neki faktor koji se pita i postavlja uslove, pa cu u domenu koliko to mogu preneti sta sledi.
Белка, не дај се да те преведу жедног преко воде, знаш и сам какви су власници тих имања, зинула за...ца па то ти је. Реци ми молим те, пошто нисам скоро прошао Војвођанском, а ти си у току, да ли су срушили кућу од оног дечка, мислим да се Дуле зове, који има / је имао сервис за "Пеглице" у оквиру плаца своје куће ?
 
Gago, ja cu ti reci posto sam i ja u toku sa terena, dakle srusena je pre par dana do kraja ta kuca, to je bila Vojvodjanska br. 9, i ociscen je plac, ostao je samo zid ka susednom dvoristu. Sada cekamo da poruse preostale 2 i po kuce. O tome ce nas Belka obavestavati. :kafa:
 
MaRkOs":x854kn0z je napisao(la):
Gago, ja cu ti reci posto sam i ja u toku sa terena, dakle srusena je pre par dana do kraja ta kuca, to je bila Vojvodjanska br. 9, i ociscen je plac, ostao je samo zid ka susednom dvoristu. Sada cekamo da poruse preostale 2 i po kuce. O tome ce nas Belka obavestavati. :kafa:
Маркос, хвала и + за брзо обавештење. Значи и Дулета су срушили, вероватно ће сад сервис за Пеглице да изгради на неком другом месту, ако већ није, а можда и не, ионако је све мање Пеглица !
 
Гага":31b3tbr8 je napisao(la):
MaRkOs":31b3tbr8 je napisao(la):
Gago, ja cu ti reci posto sam i ja u toku sa terena, dakle srusena je pre par dana do kraja ta kuca, to je bila Vojvodjanska br. 9, i ociscen je plac, ostao je samo zid ka susednom dvoristu. Sada cekamo da poruse preostale 2 i po kuce. O tome ce nas Belka obavestavati. :kafa:
Маркос, хвала и + за брзо обавештење. Значи и Дулета су срушили, вероватно ће сад сервис за Пеглице да изгради на неком другом месту, ако већ није, а можда и не, ионако је све мање Пеглица !
:cool::kk:
 
Belka nemoj da ideš u utorak neradni je dan. :)
 
Vojvodjansku 9 su srusili, to je bila porodica Tomic, imali su zapoceto resavanje imovine jos pre 20 godina, sada je sve reseno.

Sto se tice prevodjenja preko vode, vec sam izneo na temi o trzinoj vrednosti zemljista parametre: za zemljiste - plac na kome se nalazi objekat ponuda je 40.000 dinara za 1 kvm i to je nesto sto se ne odbija. Medjutim, ima drugih problema. Nije izuzeto sve, morace da se radi dopuna, a postoji i medjusobni spor vlasnika, tako da cemo morati da resavamo nekoliko pitanja. Ipak, verujem u resenje i to nadam se brzo. Takodje, za objekte je odredjena naknada, nije placena, no to su pravna pitanja i nije im mesto ovde, trudicu se da ne smaram, ionako mi to jedva i tesko polazi za rukom. Praticu i desavanja u Vojvdjanskoj 1 i 7, pa cu prenositi.

Shumar, hvala za ovaj utorak, smeo sam ga s uma.
 
belka":ft9ggwmy je napisao(la):
Vojvodjansku 9 su srusili, to je bila porodica Tomic, imali su zapoceto resavanje imovine jos pre 20 godina, sada je sve reseno.

Sto se tice prevodjenja preko vode, vec sam izneo na temi o trzinoj vrednosti zemljista parametre: za zemljiste - plac na kome se nalazi objekat ponuda je 40.000 dinara za 1 kvm i to je nesto sto se ne odbija. Medjutim, ima drugih problema. Nije izuzeto sve, morace da se radi dopuna, a postoji i medjusobni spor vlasnika, tako da cemo morati da resavamo nekoliko pitanja. Ipak, verujem u resenje i to nadam se brzo. Takodje, za objekte je odredjena naknada, nije placena, no to su pravna pitanja i nije im mesto ovde, trudicu se da ne smaram, ionako mi to jedva i tesko polazi za rukom. Praticu i desavanja u Vojvdjanskoj 1 i 7, pa cu prenositi.

Shumar, hvala za ovaj utorak, smeo sam ga s uma.
Belka, ne brini ne smaras, samo radi i javljaj nam, da izguramo to sve ove godine, pa makar bulevar poceli na jesen, samo da se ne stoji u mestu, kad smo tako blizu kraja. ;)
 
Синоћ сам прошао поред преостале две куће и некаквих гаража. Стоје и даље и ништа на њима није започето у виду рушења.
 
cgmiki":2jim0rdf je napisao(la):
Синоћ сам прошао поред преостале две куће и некаквих гаража. Стоје и даље и ништа на њима није започето у виду рушења.
Ne mogu jos da se poruse jer nisu se ljudi iselili, a pre svega treba da ih isplate, tj. da se pogode. Belka, jel si saznao nesto novo u Direkciji?
 
Vrlo je komplikovano. Direkcija osporava pravo na dobijanje stana na koriscenje sa pravom otkupa, na sta su imali pravo po starom zakonu o eksproprijaciji, a oni nece da se odreknu toga, tako da smo u klincu. Vise info sledece nedelje, kad proverimo jos neke cinjenice. Kako sada stvari stoje, nema nista od rusenja u roku od narednih 2-3 meseca.
 
belka":1udb7w9y je napisao(la):
Vrlo je komplikovano. Direkcija osporava pravo na dobijanje stana na koriscenje sa pravom otkupa, na sta su imali pravo po starom zakonu o eksproprijaciji, a oni nece da se odreknu toga, tako da smo u klincu. Vise info sledece nedelje, kad proverimo jos neke cinjenice. Kako sada stvari stoje, nema nista od rusenja u roku od narednih 2-3 meseca.
Kakvo onda resenje nudi Direkcija, ako se zakon promenio? Mislim ako se resi za 3 meseca nije strasno, ali gde bas da zapne na poslednje 2 kuce kad su svi ostali reseni! :bash::rant:
 
Izgleda da nam je Belka zauzet, nema ga na forumu vec neko vreme. :/
Da li neko zna nesto novo u vezi Vojvodjanske? Ja sam danas prolazeci primetio cikicu kako rusi susedni zid do kuce br. 3. :cool:
 
MaRkOs":2qgmen87 je napisao(la):
Izgleda da nam je Belka zauzet, nema ga na forumu vec neko vreme.
Послао сам Белки приватну електронску пошту са бројем мобилног да ми се јави, пошто смо комшије, па да се нађемо у крају негде на каФућину, упознамо и продискутујемо о проблемима (и лепим стврима) у нашем крају. Јављам кад буде нешто.
 
Tu sam ja, nema brige, ali sam prezauzet. U vezi trojke, jos smo na stendbaju, mada se resenje nazire. Ocekujem presecanje do kraja marta, pocetak aprila. Oko Vojvodjanske 1 je problem, tu se tek radi eksprorpijacija, treba da donesu resenje, a u vezi Vojvodjanske 7 treba tek da saznam sta je u pitanju.

Neka procena bi mogla da bude da ce rascistiti pravno teren do leta, u razmaku jun - septembar. Tada bi mogli da krenu i radovi, koji ce svakako pratiti izborni tajming. Dakle, budite sigurni da ce radova biti, bez obzira da li ce sve resiti. Svo zemljiste je vec preneto na Grad Beograd, tako da je gradjevinska dozvola regularna i na snazi. Medjutim, objekti su ostali nereseni i sad se stari vlasnici grcevito drze za njih.
 
Hvala Belka na novlm informacijama. :kk:
Znaci broj 3 je prvi po redu za rusenje. To ce biti verovatno u aprilu, maju jel? Da li mozda znas kako se prezivaju ti ljudi koji zive broju 3?
 
DA LI NEKO ZNA NESTO U VEZI RUSENJA U TOSINOM BUNARU POSTO JA ZIVIM U ONE POSLEDNJE DVE KUCE I NIKAKO DA NAM BILO STA NEKO KAZE OKO RUSENJA.NIKO NAM NIKAD NIJE DOLAZIO DA NAM BILO STA KAZE DA LI OSTAJEMO ILI ODLAZIMO ODAVDE A VIDIM DA STE DOSTA UPUCENI OKO VOJVODJANSKE ULICE .UNAPRED HVALA
 
Markos wrote:
Znaci broj 3 je prvi po redu za rusenje. To ce biti verovatno u aprilu, maju jel? Da li mozda znas kako se prezivaju ti ljudi koji zive broju 3?


--------------------------------------------------------------------------------
Vlasnici kuce u Vojvodjanskoj 3 su porodica Simic, u broju jedan Bisercici a u broju sedam familija Garic.
 
sloba1":1fdwmiuu je napisao(la):
Markos wrote:
Znaci broj 3 je prvi po redu za rusenje. To ce biti verovatno u aprilu, maju jel? Da li mozda znas kako se prezivaju ti ljudi koji zive broju 3?


--------------------------------------------------------------------------------
Vlasnici kuce u Vojvodjanskoj 3 su porodica Simic, u broju jedan Bisercici a u broju sedam familija Garic.
Hvala na odgovoru!
 
Nikako za sada i zao mi je zbog toga. Jedna vrlo nepravedna situacija sto se tice polovine objekta i zemljista, evo najplasticnije zapelo je izmedju 10,5 miliona i 12 miliona dinara. Ljudi imaju puno pravo na ovih 12 miliona dinara, i Direkcija to zna, ali hoce da se izostrava na ljudima i ne da vise od 10,5 miliona.. Sta ce to doneti do kraja ne znam, ali nema nikakvog smisla. Direkcija smatra posto sada placa zemljiste skupo, da ljude moze da zavrne selektivnim tumacenjem zakona kako joj se svidja i za objekte. Nekorektno. Za sada toliko.
 
belka":25y0k14q je napisao(la):
Nikako za sada i zao mi je zbog toga. Jedna vrlo nepravedna situacija sto se tice polovine objekta i zemljista, evo najplasticnije zapelo je izmedju 10,5 miliona i 12 miliona dinara. Ljudi imaju puno pravo na ovih 12 miliona dinara, i Direkcija to zna, ali hoce da se izostrava na ljudima i ne da vise od 10,5 miliona.. Sta ce to doneti do kraja ne znam, ali nema nikakvog smisla. Direkcija smatra posto sada placa zemljiste skupo, da ljude moze da zavrne selektivnim tumacenjem zakona kako joj se svidja i za objekte. Nekorektno. Za sada toliko.
@Belka, jesu li mozda uspeli da se dogovore? Pa necemo valjda zbog dve kuce da cekamo jos godinu dana?! :bash::gobb:
 
Vrh