Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

Ја бих волео да елиминишу кућице и са парне стране, никако се не уклапају у целину и ружно изгледају.
 
Ružne ili ne ni jedna normalna gradska vlast neće da baca pare na eksproprijaciju tog dela jer za time realno nema apsolutno nikakve potrebe, ima mnogo prečih mesta u gradu koja vape za investicijama.

Dovoljno je zabraniti držanje životinja kako se ne bi širio smrad na sve strane a što se ostalog tiče ne vidim zašto ne bi ostalo kako jeste.
 
зашто се до сада није рушила? да ли постоји некаква забрана?

мислим да би било лепо да остане бар та једна страна старе бежаније. не знам какве су куће, ког бонитета и естетике, али можда би било добро да се пренамене. нпр у продавнице са пешачким потезом.

јест да је велико загађење у војвођанској...али лепо би било да се очува барем део духа аустроугарског урбанизма у том делу града.
 
Sve se vrti oko novca. Zašto bi se davale pare (stanovi) ako za time nema potrebe?
 
to će se porušiti samo je pitanje vremena. i neće rušiti grad nego privatni investitori koji budu hteli da grade zgrade na tom mestu. kad cena bude odgovorajuća, biće i rušenja.
 
Izbori se približili a ovi još ne rade. Izgleda su sigurni u pobedu pa od gradnje neće biti ništa!
To će oni za sledeće izbore
 
27. mart 2012.

Javni poziv za prikupljanje ponuda

Predmet javne nabavke koja se sprovodi u otvorenom postupku: izrada geološkogeotehničke dokumentacije za potrebe izrade Plana detaljne regulacije za ulice Surčinsku i Vojvođansku, od raskrsnice sa saobraćajnicom T6 do autobuske obilaznice, opština Surčin.

Oglas je objavljen u "Službenom Glasniku RS" br. 22/12 od 23.03.2012.god.

http://beoland.com/oglasi/
 
MilisaV":3vs3bybq je napisao(la):
to će se porušiti samo je pitanje vremena. i neće rušiti grad nego privatni investitori koji budu hteli da grade zgrade na tom mestu. kad cena bude odgovorajuća, biće i rušenja.

зато ми није јасно зашто је до сада остала имуна на рушење? зар је скупља од друге стране?
 
Postovani forumasi,

Vec dugo vremena pratim ovaj forum, vecinu tema, i imam samo pohvale za informativnost i kvalitet diskusija. Resio sam da se registujem i ukljucim u diskusiju bas zbog ove teme, koja me posebno interesuje, s obzirom da zivim u kraju o kojem se prica.

Dakle, posto se nakon rusenja neparne strane, na forumu i drugde, sve vise aktuelizuje prica o parnoj strani i njenoj sudbini, smatram da je potrebno razjasiniti neke dileme koje se javljaju, a imam i licnu zelju da javnost sazna neke osnovne cinjenice "sa terena", koje se cesto zanemaruju, previdjaju, ili ne dopiru do onih koji treba/zele da ih cuju.

Elem:

clandestino":1l0chhlc je napisao(la):
Ne znam da li je jos neko primetio, ali veci broj kuca na pocetku parne strane, negde od broja 6 do 16, nalazi se u stanju totalne zapustenosti i tu kao da nema nikoga. Na jednoj od njih je nakacena cerada sa reklamom za neku agenciju za nekretnine.

Da li neko (mozda Belka) zna o cemu se tu radi? Da li je dosao neki investitor ili su jednostavno u pitanju stariji vlasnici koji ne mogu da adaptiraju svoje kuce?

Za konkretan potez pouzdano znam da ni jedna kuca nije napustena, Sve imaju vlasnike ili naslednike, a pojedine kuce nisu nastanjene upravo zbog stanja u kom su, ali vlasnici ili naslednici ih obilaze. U pitanju su dve kuce iz pomenutog niza. Kuca sa ceradom je jedina u vlasnistvu agencije za nekretnine. U ostalim zivi jedna, dve, ili vise porodica... Koje ili ne mogu da se dogovore, ili ne mogu da priuste neku ozbiljniju adaptaciju....

Investitori - izbegavace ovaj deo, koliko god atraktivan bio, jer, pored PDR-a, nema ni osnovne infrastrukture, koja, namerno ili ne, obilazi Vojvodjansku ulicu. Vrlo dobro znam kakvo je stanje sa vodovodom, kanalizacijom, elekroenergetskim sistemom... Sve je zapusteno, koliko i same kuce.


mekbejn":1l0chhlc je napisao(la):
Mislim da bi bila veli šteta da se to ruši, a nema ni realne potrebe.

Slazem se da bi bila steta, ali vecina njih ima potrebu za hitnim i obimnim gradjevinskim intervencijama.

Uzegli Zejtin":1l0chhlc je napisao(la):
Ја бих волео да елиминишу кућице и са парне стране, никако се не уклапају у целину и ружно изгледају.

Ako smem da kazem - nije nego. Stara Bezanija je, po meni, i po ostalima koji ovde zive generacijama, jedna autenticna i smislena celina, istorijsko nasledje Beograde, i jos vaznije, jos uvek ziva zajednica onih koji se jos uvek osecaju Bezaninicima, a u tu celinu se nikako ne uklapaju okolni soliteri, divlja gradnja, socijalisticko stanovanje, investitorski urbanizam i slicne pojave koje se unose u Bezaniju. One su te koje su ruzne.

Vecina nas se oseca izolovano i ugrozeno, poput stanovnika poslednjeg galskog sela u stripu Asterix.

zelja87":1l0chhlc je napisao(la):
зашто се до сада није рушила? да ли постоји некаква забрана?

мислим да би било лепо да остане бар та једна страна старе бежаније. не знам какве су куће, ког бонитета и естетике, али можда би било добро да се пренамене. нпр у продавнице са пешачким потезом.

јест да је велико загађење у војвођанској...али лепо би било да се очува барем део духа аустроугарског урбанизма у том делу града.

A propo rusenja, stanja objekata i buduce namene tog prostora - ne postoji izricita zabrana rusenja, ali se ni nikakva gradnja za sada ne dozvoljava. Ovo je jedna siroka i dugacka,a za mnoge Bezanince, i bolna tema, o kojoj bi se moglo diskutovati.


Ocuvanje ne austrougarskog, vec vojvodjanskog urbanizma bi, po meni, trebalo da bude prioritet.

Zagadjenje, je naravno, sve veci problemi tek ce da bude.


markobg":1l0chhlc je napisao(la):
Ružne ili ne ni jedna normalna gradska vlast neće da baca pare na eksproprijaciju tog dela jer za time realno nema apsolutno nikakve potrebe, ima mnogo prečih mesta u gradu koja vape za investicijama.

Dovoljno je zabraniti držanje životinja kako se ne bi širio smrad na sve strane a što se ostalog tiče ne vidim zašto ne bi ostalo kako jeste.

Drzanje zivotinja je zabranjeno, ali u ovom delu parne strane (do, recimo, crkve) niko nije cekao na odluku opstinskih dusebriznika, za koje Bezanija postoji samo kao problem i medijska prica. Ni jedan stanar ovog dela ulice se ne bavi poljoprivredom vec decenijama.
 
Pitanje za lukasa i belku. Sta ima novoga sa raskrsnicom tosin bunar- nikole dobrovics sta bi sa onom kucom na cosku i nivelisanom raskrsnicom?
 
Ja taj odgovor ne mogu da ti dam iz moje perspektive, jer Beograd mogu da vidim samo na Google Maps. Pratim samo donosenje kojekakvih zakona, usvajanja istog, zamajavam se i ja malo. Besposlen Pop i jarice krsti valjda, a sta se stvarno desava na terenu, ili sta ce se mozda uraditi i kada, morace Belka da ti da odgovor ako zna.

Inace sve na papiru, izgleda perfektno! Sve na vreme, novac obezbedjen, a ima i poneki datum zavrsetka, ma prosto idila. Ko sto sam vec napisao, politicari se ubise od usvajanja, a kvazi projektanti i sanjari se udaraju glavama. Hmmm, Koje njih poznavao, ni pakao im nece tesko pasti.

Drugim recima, moj Acika, sviranje u prazno. Kad bude bice. :kk:
 
@Bezaninac

Sve sto si rekao stoji i svaka ti je ka u Njegosa. Ako si na toj parnoj strani od Rome do solitera, zelim ti da radovi pocnu sto pre i da se brzo zavrse pa da cela Vojvodjanska bude jedan lepi bulevar. Vi ste onda resili sve probleme, a nama na sredini ostaje smrad. Dokle, ne zna se.

Sto se tice gradnje, ja sam siguran da ce sve stajati dok se ne donese detaljni urb. plan. A onda ce nam na vrata kucati investitori raznih fela. Ako srusis tri bezanijske kuce koje su usorene jedna pored druge, iseljavas mozda 4-5-6 porodica, a dobijas prostor za dugacku zgradu od 4 sprata sa pedesetak stanova. + baste i parkovi sve do vrha brda, za kuce od skole do Vinogradske.
 
Acika":1jd89e5u je napisao(la):
Pitanje za lukasa i belku. Sta ima novoga sa raskrsnicom tosin bunar- nikole dobrovics sta bi sa onom kucom na cosku i nivelisanom raskrsnicom?
Ацика, прочитај пар страница у назад па ћеш сазнати !
 
У данашњим Новостима на страни 27., у рубрици "Председник општине одговара" (нема на сајту Новости), на питање једне пензионерке "Када ће бити завршена саобраћајница Војвођанска улица - Тошин бунар", наш председник "Буцко" одговара, цитирам:

"Пре три недеље су решени сви имовински проблеми и срушени објекти који су ометали даљу изградњу. Сада следи тендер за извођача и изградња канализационе мреже и самог булевара. Реално, нову улицу ћемо добити тек следеће године. Покренули смо и иницијативу да се у оквиру изградње код школе Милан ракић направи пасарела како би ђаци безбедније прелазили улицу."

Завршен цитат.

Овај његов одговор се ипак односи само на Војвођанску, а не и на Тошин бунар, мада је питање било за једно и друго, али ето овако је одговорио. Проблем куће наше чланице БекаБека је мало тежи, тако да ће се на решење још чекати. А можда изненада и искрсне неко повољно решење :rolleyes: , предизборна кампања се убрзава, можда се Буцко сети и овог проблема :D .
 
clandestino":ntn730f0 je napisao(la):
@Bezaninac

Sve sto si rekao stoji i svaka ti je ka u Njegosa. Ako si na toj parnoj strani od Rome do solitera, zelim ti da radovi pocnu sto pre i da se brzo zavrse pa da cela Vojvodjanska bude jedan lepi bulevar. Vi ste onda resili sve probleme, a nama na sredini ostaje smrad. Dokle, ne zna se.

Sto se tice gradnje, ja sam siguran da ce sve stajati dok se ne donese detaljni urb. plan. A onda ce nam na vrata kucati investitori raznih fela. Ako srusis tri bezanijske kuce koje su usorene jedna pored druge, iseljavas mozda 4-5-6 porodica, a dobijas prostor za dugacku zgradu od 4 sprata sa pedesetak stanova. + baste i parkovi sve do vrha brda, za kuce od skole do Vinogradske.


Hvala.
Bas tako. Problem PDR-a je upravo dosao do izrazaja u "gornjem kraju" Bezanije, odnosno, Vojvodjanske, gde je problem infrastrukture i saobracaja resen pre par godina, a uprkos tome, nista se nije desilo po pitanju gradnje. Medjutim, ja tu vidim bar dva problema:
1. nedostatak urbanisticke mudrosti i vizije kako osmisliti i isplanirati parnu stranu, koji postoji decenijama, i koji koci donosenje bilo kakvog plana
2. cak i da se bilo kakav PDR usvoji, makar i onaj naklonjen investitorskom urbanizmu, sumnjam da ce se doticnim investitorima isplatiti da raseljavaju parnu stranu, imajuci u vidu vrednost zemljisnih parcela, odnosno, potencilanu kompenzaciju koju bi morali da pruze vlasnicima.
 
Vecerah videh, postavili su tablu i poceli da ogradjuju gradiliste, sto ce reci da pocinju radovi... Izgleda da ce u prvoj fazi dosadasnja ulica biti prohodna za saobracaj
 
img0026enb.jpg

img0025lx.jpg


Nazalost na tabli osim slike nista ne pise, tako da mozemo samo da nagadjamo o rokovima...
 
Rekoh vam, raskopace ulicu sad u toku aprila i na glasanje cemo ici dok radovi budu trajali.

Sto se tice ranijih postova vezanih za parnu stranu Vojvodjanske, njenu sudbinu odredice Plan generalne regulacije koji se upravo donosi. Znaci, nikakave eksproprijacije nece biti, Vojvodjanska se na parnoj strani prepusta trzistu pod uslovima definisanim planom, a to su komercijalno-stambena izgradnja sa solidnim parametrima, obaveznim urbanistickim projektom kojim se razradjuje konkretna lokacija (sto je pravo resenje, da investitori ne bi divljali) i spratnoscu P + 3 + Pk, tj visinom od 15-18 metara. Vojvodjanska treba da postane pandan Pozeskoj na Banovom brdu.
 
Plašim se da desna strana Vojvođanske ne postane pandan Vojvode Stepe :(
Ne bih ja to prepustio tržištu, već zaštitio desnu stranu kao celinu, kao protivtežu blokovima.
 
Dakle stigla je tabla,ali nema izgradnje jer nemaju ni izvodjaca radova.Divota :D

Zna li neko zasto je taj niz novogradnje iza crvene gradjevinske ograde neuseljen vec nekoliko godina od kada je izgradnjen?Samo znam da ga je gradila direkcija.
 
Vrh