Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

cenzura":1p2bzglt je napisao(la):
Bar je MARKOSU ulepšan dan :)

It made my day! :vops:

Ode i nas cardak! Vidim da su pravili spektakl od rusenja, silna neka masa se skupila da prati, ja bio u busu i nisam mogo da verujem.

Kome treba neka sirovina ili materijal zna gde moze da nadje. Jos malo pa nestalo. :laugh: Kruzni tok veliko iznenadjenje. Pretposavljam da ce na cosak Vojvodjanske i Pere Segedinca samo semafor. Mislim da bi mogli malo da pomere i stajaliste GSP-a. Idu lepsi dani. :dil:
 
Dragi Goje, nista ne brini, ovo je bio samo jedan mali mig tebi, a politizovanih postova ovde od mene nece biti. Ovo malopre sam malo prosarao, cisto da te malo podsetim na buldozer, tako stran nekim finim ugladjenim ljudima, a opet tako blizak istima kad imaju potrebu da sakriju i rese svoje aljkavosti.

Inace kruzni tok je jako lepa stvar, jos jedan pravi novi centar se pravi, lokacija kod Rome bi mogla zesce da izbije u prvi plan, kao i lokacija kod pijace na uglu, preko puta dve skole. Vojvodjanska ce postati novi centar Novog Beograda i presrecan sam zbog toga, jer sam tu rodjen i moja porodica se u Vojvodjanskoj nastanila prema izvorima koje smo dosegli za sada 1770. godine. Sad vredno radim na tome da povratim jedno parce Vojvodjanske tj zemljista za gradnju i tu lociram kancelariju trajno.
 
Nastavlja se rekonstrukcija Vojvođanske ulice u Novom Beogradu »
18. Mart. 2012 | (13:14 -> 13:17), Izvor : Studio B, Komentari: 0
U delu Vojvođanske ulice u Novom Beogradu na potezu od Gandijeve ulice do uklapanja ispred raskrsnice sa Ulicom Dušana Vukasovića, stvoreni su uslovi za nastavak radovi na rekonstrukciji ove saobraćajnice.




U Direkciji za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda kažu da su na ovom delu planirane po tri saobraćajne trake u oba smera, između kojih će se nalaziti razdelna traka širine četiri metra. Sa obe strane kolovoza predviđene su biciklističke staze, trotoari i zelenilo, a ukupna širina čitavog profila saobraćajnice je 36 metara.

Ukupna dužina nove Vojvođanske ulice je 1.491 metar. Ovom ulicom odvija se značajan putnički i teretni saobraćaj, a njome prolazi i šest linija gradskog saobraćaja, kao i linije prigradskog saobraćaja za Jakovo, Dobanovce i druga naselja ovog dela Srema.

Radovi na rekonstrukciji prvih 800 metara završeni su pre tri godine i od tada u ovom delu ulice funkcionišu po tri saobraćajne trake u oba smera. Već posle prve faze radova povećala se protočnost i bezbednost odvijanja saobraćaja, dok su izgradnjom nove kišne i fekalne kanalizacije i povezivanjem na postojeću mrežu, sve otpadne vode ovog područja povezane sa centralnim gradskim kanalizacionim sistemom.

Izvor Studio B
http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=74528&kategorija=Beograd

:vops: :gobb:
 
Malo veca slika

155208.jpg


Mada vec ima gresaka, verovatno je to stari nacrt
 
Voleo bih da proučim pravila o držanju životinja na teritoriji grada i u ovoj temi najdalje što sam uspeo da stignem jeste ova Odluka o drzanju domacih zivotinja i kucnih ljubimaca na teritoriji grada Beograda:

http://www.google.com/url?sa=t&sour...zpSyAQ&usg=AFQjCNHUtSugAMlRaeZvJRIXcAf0LQPqYQ

Ona, pak, upućuje na akte opština, a mene konkretno interesuje novobeogradski. Da li je neko imao uvid u ovo ili treba da kontakitram Opštinu?

Unapred zahvaljujem.
 
Da, od kako su udarili ovi topli dani eto opet miomirisa iz naše Bežanije, posebno u delu gde sada završava stara Vojvođanska i nastavlja novi bulevar (pola puta između nehruove i d. vukasovica).

Ja sam u postu 922 http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?pid=141877#p141877 malo analizirao novu Odluku o drzanju kucnih zivotinja (to sam pisao u septembru 2011). Tamo stoji da od stupanja odluke na snagu vlasnici stoke imaju 6 meseci da se usklade sa novim pravilima. Medjutim, ni ja nisam nasao novobeogradsku odluku kojom se ovo potkrepljuje, pa ako neko zna bilo bi dragoceno. Ono sto znam jeste da na zvanicnoj listi nadleznosti nbg komunalne inspekcije http://www.novibeograd.rs/?jez=&p=442 stoji da niko ne sme da šiša svoje kerove na ulici, a svinje i krave se nigde ne pominju.

U svakom slucaju, na http://www.novibeograd.rs/?jez=&p=44 imas formular da prijavis komunalni problem pa da vidimo sta ce biti odgovor. Malo salji ti, malo ja, malo ce da pomognu i ostali, pa ce neko najzad da shvati da bežanija nije više mesto za skupljanje najotrovnijih smradova koje čulo može da pojmi.
 
Popunis formular i bas nista se ne dogodi! Eto bas kao i milion drugih stvari koje treba da se urade, a ne rade se. Bilo i bice, pojedinci jaci od grada i drzave. Zakoni doneti, promenjeni i usvojeni pa opet nista. Ali zato se evropska zastava vijori ispred opstine. Pricamo, zalimo se, govorimo, a sve uzalud. Davno rekoh, ne plasim se bombi, NATO-a, ekonomske krize i statijaznamcegavec, plasim se primitivizma, nepismenosti i naseg samoubilackog mentaliteta. :/
 
Sta mislite,da li ce istovremeno poceti da rade onaj deo kod Ukrstanja sa Tosinim bunarom i ovaj u Vojvodjanskoj?
 
Pa ukoliko su se resili "imovinsko-pravni odnosi" sa onim na cosku T Bunara I N Dobrovica, trebalo bi. No koliko sam procitao, po Sluzbenom Listu iz septembra ili oktobra prosle godine (poslenja promena), stoji da je sve sto je planirano za T Bunar i ostaje?! Ukljucujuci i de-nivelisanu raskrsnicu???!!!Sto znaci da je to odvojeni projekat od Vojvodjanske. Tako da sam citajuci to maximalno zbunjen. Eto to je neka usvojena "zakonska" regulativa koja naravno ne odgovara stanju na terenu, osim da se produzava krak sa mosta na Adi ka T Bunaru odnosno N Dobrovica. Drugim recima bice ali kad, ne znamo! A sta ce biti i kada, ni to ne znamo. Nema niko od zvanicnika da nam odgovori. :p
 
[box]Vojvođanska ulica: Olakšanje za pešake i vozače

Posle pauze nastavljena rekonstrukcija Vojvođanske ulice u Novom Beogradu. Planirane po tri trake u oba smera, sa obe strane predviđene su biciklističke staze, trotoari i zelenilo

bgd-vojvodjanska.jpg

POSLE tri godine odlaganja zbog nerešenih imovinskih pitanja, koja su sprečavala nastavak radova u delu Vojvođanske ulice u Novom Beogradu, napokon su stvoreni uslovi za nastavak radovi na rekonstrukciji ove saobraćajnice.

U pitanju su radovi na potezu od Gandijeve do Ulice Dušana Vukasovića, koji je dug oko 900 metara.

U Direkciji za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda rečeno je da su na ovom delu planirane po tri saobraćajne trake u oba smera, između kojih će se nalaziti razdelna traka širine četiri metra. Sa obe strane kolovoza predviđene su biciklističke staze, trotoari i zelenilo, a ukupna širina čitavog profila saobraćajnice je 36 metara.

Vojvođanska ulica će posle radova biti dugačka ukupno 1.491 metar. Ovim pravcem odvija se značajan putnički i teretni saobraćaj, a njime prolazi i šest linija gradskog saobraćaja, kao i linije prigradskog saobraćaja za Jakovo, Dobanovce i druga naselja.

Radovi na rekonstrukciji prvih 800 metara završeni su pre tri godine i od tada u ovom delu ulice funkcionišu po tri saobraćajne trake u oba smera. Već posle prve faze radova povećala se protočnost i bezbednost odvijanja saobraćaja, dok su izgradnjom nove kanalizacije i povezivanjem na postojeću mrežu, sve otpadne vode ovog područja povezane sa centralnim gradskim kanalizacionim sistemom.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:371284-Vojvodjanska-ulica-Olaksanje-za-pesake-i-vozace
[/box]

Pa zar je toliko teško novinarima da, kad već pišu o nečemu, se malo udube u materiju. Vojvođanska ulica jeste duga 1.491 metar, ali onda nikako nije moglo da do sada bude završeno 800 metara i da treba da se obave radovi na još 900 metara. Možda se neko prešao da mu dao podatke koji će ući u završni račun? :)

Nije teško proveriti da je urađeno 700 metara i da je ostalo još 800 metara.
 
Na Studiju B : "moguće je da ulica bude u punom profilu već sredinom sledeće godine"
 
Tender :laugh: pa behatoniranje ce raditi mn loznica naravno , asvaltiranje interkop sabac to se vec zna :lool:
 
clandestino":1kvlabla je napisao(la):
Da, od kako su udarili ovi topli dani eto opet miomirisa iz naše Bežanije, posebno u delu gde sada završava stara Vojvođanska i nastavlja novi bulevar (pola puta između nehruove i d. vukasovica).

Ja sam u postu 922 http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?pid=141877#p141877 malo analizirao novu Odluku o drzanju kucnih zivotinja (to sam pisao u septembru 2011). Tamo stoji da od stupanja odluke na snagu vlasnici stoke imaju 6 meseci da se usklade sa novim pravilima. Medjutim, ni ja nisam nasao novobeogradsku odluku kojom se ovo potkrepljuje, pa ako neko zna bilo bi dragoceno. Ono sto znam jeste da na zvanicnoj listi nadleznosti nbg komunalne inspekcije http://www.novibeograd.rs/?jez=&p=442 stoji da niko ne sme da šiša svoje kerove na ulici, a svinje i krave se nigde ne pominju.

U svakom slucaju, na http://www.novibeograd.rs/?jez=&p=44 imas formular da prijavis komunalni problem pa da vidimo sta ce biti odgovor. Malo salji ti, malo ja, malo ce da pomognu i ostali, pa ce neko najzad da shvati da bežanija nije više mesto za skupljanje najotrovnijih smradova koje čulo može da pojmi.

Pitao sam zato što me interesuje tematika i jer me je već nekoliko ljudi pitalo šta je sa time. Poznat mi je rad komunalne inspekcije i preko interneta kada prijavljuješ, mnogo im treba da odgovore ili ne odgovore uopšte. Po iskustvu, analogno prijavljivanje ide brže.

Ja bih rado prijavio problem da se tiče mene, ali budući da ja taj smrad u JG 86 ne osećam, ne mogu da se pozovem na njega.
 
@Laki,

Nemoj nista da te cudi. Pre jedno dve godine postavio sam pitanje, ne znam da li URBEL-u ili drugoj agenciji za zemljiste ili izgradnju. Pitanje sam postavio u Martu, a jedno jutro sa negde u Julu sam dobio odgovor. Odgovor, koji mi nije pomogao, u stvari odgovor koji se i nije odnosio na moje pitanje!? :bash:
 
Prodjoh pored poslednje kuce koja je srusena u vojvodjanskoj, srusen jegornji deo dok ispod su ostali pravi bunkeri
 
dziggy":chsamckh je napisao(la):
bgd-vojvodjanska.jpg


sta ti je stvar trenda, umesto basket/fudbalskog/rukometnog/odbojkaskog oni nacrtali teniski teren.. ojha! :pob:

Hehe, nisu samo nacrtali. Tu vec odavno postoji teniski klub sada vec sa tri sljakasta terena i zove se Master ;)

I nek prosiruju ulicu vec jednom, ne moze vise da se ceka :D
 
master nema veze sa ovim sto su nacrtali... on je iza skole !!!
 
Ne znam da li je jos neko primetio, ali veci broj kuca na pocetku parne strane, negde od broja 6 do 16, nalazi se u stanju totalne zapustenosti i tu kao da nema nikoga. Na jednoj od njih je nakacena cerada sa reklamom za neku agenciju za nekretnine.

Da li neko (mozda Belka) zna o cemu se tu radi? Da li je dosao neki investitor ili su jednostavno u pitanju stariji vlasnici koji ne mogu da adaptiraju svoje kuce?
 
Vrh