Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

Sto se tice tih stracara ja bi angazovao nekoko za zagreje situaciju da ne kazem zapali im te stracare,znam veoma pacificki od mene.
 
relja":30t37w0v je napisao(la):
A ni Relja se ne seća o čemu se radi (da i ja kao selektor malo pričam o sebi u trećem licu)

Od Dr.Ivana Ribara pa do apoteke je 3+3, i nema parkinga. Od Gandijeve do čuvenog suženja kod Tošinog bunara je 2+2, sa parkingom sa obe strane. Ta parkng mesta su veoma malo popunjena, uglavnom blizu stambenih objekata.
Pošto je nakon suženja opet 3+3, za pretpostaviti je i da će i ta parking mesta biti uklonjenja i da će se napraviti još po jedna traka.
Ne bi trebalo uklanjati parking mesta ad bi s dobila još jedna saobraćajna traka, obzirom da u zoni površinskih raskrsnica na račun tih parking mesta su urađene tzv manipulativne trake ili trake za leva i desna skretanja pa opet imaš tri u profilu raskrsnica. Lično mislim da je greška što na potezu Dr IVana Ribara-Nehruova nisu urađena parking mesta sa kosim parkiranjema a na uštrb jedne trake. Kad-tad će se pojaviti potreba za njima, živi bili pa videli...
 
Ne znam. Po meni, blokovi treba da dobiju još jednu široku ulicu sa tri trake koja bi ih povezivala sa ostatkom grada - sad imaju samo Jurija Gagarina (sad manje grca u jutarnjem špicu :) , ali oko 5 popodne je ponekad brže ići peške). Naravno, treba "odčepiti" Tošin bunar i proširiti duž bloka 63. Sreća, pa su ranije glavne ulce građene u 3+3, po meni bi ovaj pravac trebao da bude takav.

Iza nove zgrade koja se završava u Vojvođanskoj u bloku 63 ima i do 4 reda parking mesta. Ako se bude gradio samo jedan red stambenih zgrada iza njih će biti mesta i za parking i za parkove i za igrališta.
U 64-tom je ona napuštena i poplavljena fabrika "Borac", perionica i farma nojeva :), "konzervirano" gradilište nečega i IMT koji će se kad tad iseliti, a kada se to bude desilo sve će se planirati ponovo.
 
Isto mislim da treba napraviti 3+3 trake jer ima prostora za sve, mada i 2+2 rešava stvar, ali ako se jednog dana NBG ozbiljnije proširi iza Ribara trebaće 3+3.
 
Danas sam vozio celom dužinom Vojvođanske. Na potezu od srušene apoteke do Nehruove (200m) su već izgrađeni šahtovi. Ne znam da li treba da se ispuni još neki uslov da počnu radovi na proširenju i tog dela. Ili možda čekaju da se cela strana oslobodi?

PS
Piglet, ali te uređene raskrsnice su samo to - uređene raskrsnice, nema ukršranja sa ulicama, služe samo kao uključenja/isključenja za parkinge i za benzinsku pumpu. I kada se IMT, FOM, Jugodrvo, Borac itd budu, jednog lepog dana, iselili zbog gradnje "nečega", gradiće se i nove ulice, nova parking mesta, a ovaj potez će biti jednako važan kao Jurija Gagarina i Omladinskih brigada.
 
Реља, пречешљао сам тему о УМП-у и утврдих да сам те оптужио на правди Бога да си ти причао о уцењивању у Тошином бунару. :lol: Наиме, то је био Шмекси. Ево шта он каже (тема о УМП-у, страна 96):
shmeksi":ppenljyn je napisao(la):
Naime, tada je jedan od vlasnika kuća na Tošinom bunaru tražio ni manje ni više nego 5 miliona evra za svoju kuću. Iz direkcije su mu rekli da da neku razumnu cifru, a on je rekao ili 5 miliona ili ništa. Ljudi su se pokupili i otišli jer znaju da imaju puno pravo da isele ljude odatle iako je kako ti kažeš sve legalno. Država ima pravo da iseli stanovništvo i sruši objekte koji se nalaze na trasi važnih infrastrukturnih koridora. Normalno, njima će biti isplaćena nadoknada po tržišnoj ceni ili će dobiti neku nekretninu koja odgovora ceni srušenog objekta.
 
I ja sam danas video srusenu apoteku, sad se pitam ko ce da je pocisti ili cemo imati jos jedno leglo pacova. cudi me da onaj zid nisu srusili. :bash:
 
+1 за овековечење краја агоније. :kk:

Иначе, чух данас причу о тој апотеци да је кућа заправо била у власништву неке жене која је тражила 5 милки!!! :shok:
 
MaRkOs":1pu2sham je napisao(la):
I ja sam danas video srusenu apoteku, sad se pitam ko ce da je pocisti ili cemo imati jos jedno leglo pacova. cudi me da onaj zid nisu srusili. :bash:
Moja greska srusen je i zid samo nije odnet sut. :rolleyes:
 
Prodjoh ulicom pre neki dan.Ulica je metafora za srbiju,sa jedne strane nove zgrade i nove se prave uveliko,siroka i sredjena ulica,pa onda stare kucice,pa onda smrad od prasica pa onda kanal u kojem je zabokrecina tvrdja od zemlje,takodje pacovi od 3 kile koji jurcaju unaokolo,uska ulicica i po neka romska kuca sa otpadom na sve strane.

Ludilo!Valjda ce je srediti do kraja mandata...
 
Koliko sam cuo danas je pocelo rusenje i te famoze kuce koja je sprecavala izgradnju cele ulice
 
Pa na onu cuvenu "blindiranu", jednu jedinu pre os sterija popovic. ostale nikada i nisu bile problem
 
Kad kazes jedinu pre os Sterija Popovic zavisi iz kog pravca gledas. Po meni je doskorasnja PKB apoteka bila ''blindirana'' i delovala kao da je nikad nece srusiti. A sa druge strane jedina iza skole gledano od apoteke je kuca u kojoj zivi taj bivsi sportista. imas sliku njegove kuce na prethodnoj strani. i njegovo ''imanje'' deluje prilicno blindirano. :)
 
Da mislim na tu od bivseg sportiste, apoteka je srusena tako da o njoj vise ne treba raspravljati. A ostale kuce zaista ne vidim kao neki problem posto imaju dva auto otpada( koji ocigledno koriste visegodisnji(decenijski) javasluk po pitanju izgradnje "bulevara"), i jednu kucu u kojoj su romi(cenim da ni to nece biti problem). Znaci zaista sam se prijatno izneneadio kada sam video da se nedodirljiva kuca i popratni sadrzaji polako demontiraju..
 
A sto se tice rusevina ostavice ih dok ne izgrade taj famozni bulevar il sta?
 
Do sada su uvek cistili za sobom sve sto su rusili, apoteka je prva sa kojom to nije ucinjeno. :rant:
Daj boze i da se taj gospodin seli, jel ja nisam primetio, doduse nisam prosao tuda 3-4 dana, mozda je to nesto novo.

A sto se tice ostalih, pored auto-otpada i romske kuce, zaboravio si da pomenes da imas jos cetiri kuce izmedju nove zgrade i Gandijeve u kojima isto zive neki ljudi, osim one male na cosku. Ne znam kakav je dogovor sa njima i koliko se odmaklo. Deluju mi kao najtvrdji orah. :|
 
Pre 2 dana je pocelo ali ide sporo posto se rusi odnosi deo po deo, ko gleda spolja sa ulice rekao bi da se nista ne desava. A u vezi rusevina i mene cudi sto su ostatci apoteke jos tu tj da je cigani jos nisu pokupili. Kad su kod mene u firmi radili adaptaciju nismo se mogli braniti od istih koji su trazili otpad..
 
Cudno nema sta.Valjda ce uskoro srusiti sve.Nego predlazem gradu da nabavimo makar jednu ovu masinu jer koliko vidim bice posla za nju u narednom periodu kolko oces :)

17.gif
 
jedan od nas":1wtssm85 je napisao(la):
Pre 2 dana je pocelo ali ide sporo posto se rusi odnosi deo po deo, ko gleda spolja sa ulice rekao bi da se nista ne desava. A u vezi rusevina i mene cudi sto su ostatci apoteke jos tu tj da je cigani jos nisu pokupili. Kad su kod mene u firmi radili adaptaciju nismo se mogli braniti od istih koji su trazili otpad..
:D
 
Vrh