Šta je novo?

Vojvođanska - Tošin Bunar

Prosao juce i danas tuda. Nigde nikakvog ulegnuca, curenja, izlivanja.... Sumnjam da je onda kvar u kanalizacionoj mrezi. Jedino sto sam video je rupa i betonski okvir za saht ispred nove zgrade koju zidaju na toj strani vojvodjanske. Ako ce novu ulicu skroz da raskopavaju samo da bi doveli prikljucak do njih sa te strane nemam reci. Sve moze ako se dobro posmaze.
Samo da navedem primer kod mene. Livada, sve izgleda normalno, nikakvih naznaka da se išta dešava, a prijavljen kvar. Nakon par dana se pojavila bara, a kada je došla ekipa i započela radove, to je bilo pravo jezero.

Ovo nužno ne znači da nisu opravdane sumnje, već da može da se desi i situacija da se neki problem uoči i naknadno, kada izbije na površinu.​
 
Evo kako teku radovi - Gužva kao što je i očekivano.
Dosta vozača ignoriše znak i nastavlja pravo do raskrsnice gde je postavljena barijera.
IMG_20230302_153014_copy_1200x1600.jpg
Pere Segedinca takođe puna, autobus se uspešno provlači pored kestena, ali još je rano - Sigurno će se neko parkirati i zatvoriti ulicu.
IMG_20230302_153514_copy_1600x1200.jpg
IMG_20230302_152941_copy_1200x1600.jpg
IMG_20230302_153014_copy_1200x1600.jpg
IMG_20230302_152852_copy_1200x1600.jpg
IMG_20230302_152827_copy_1600x1200.jpg
IMG_20230302_153514_copy_1600x1200.jpg
 
Dakle, radovi su kod "Rome"... a ispred ove zgrade u izgradnji?
 
Nema tu nista, zgrada u izgradnji je pored solitera. Nekih 200-300m ka kruznom toku.
 
Da, kod pijace i bivse pumpe...
Ovo je malo glupo... raskopavaju ulicu do cevi zbog kvara kod raskrsnice, i ovako će da razvaljuju i kopaju....
Zašto onda nisu mogli i da privremeno "proseku" prolaz kroz razdelno ostrvo negde na delu između Gandijeve i Nehruove, malo dalje od mesta "kvara", umesto da guraju saobraćaj i 4 dugačke linije gradskog prevoza u uske interne saobraćajnice....
 
Pa moglo je cak i u slucaju da seku sve 3 trake ka surcinu uvek jednu da ostave,pa kad zavrse do te slobodno prebace na neku slobodnu ili u ko tra smeru napraviti dvosmeran saobracaj,u svakom slucaju sve je bolje nego postojece resenje. Napredno kao i sve danas. Cestitam. Ne mogu bukvalno sa parkinga da se ukljucim u Pere Segedinca,vrhunski.
 
Samo da navedem primer kod mene. Livada, sve izgleda normalno, nikakvih naznaka da se išta dešava, a prijavljen kvar. Nakon par dana se pojavila bara, a kada je došla ekipa i započela radove, to je bilo pravo jezero.

Ovo nužno ne znači da nisu opravdane sumnje, već da može da se desi i situacija da se neki problem uoči i naknadno, kada izbije na površinu.​
Voleo bih da je tako, ali sumnja. Retko su nasi proaktivno delovali. Kuce im se ruse oni ne reaguju.
Oko 17h sam opet prosao. Pa nemam reci. Jedan bagercic koji je malo veci od onih koji kopaju kanale za kablovsku stoji parkiran na ulici. Rupa mako veca od 2 sa 2. Naravno radnika nigde. Guzve svuda nenormalne.
Kaliko ove boli uvo za sve nas, a mi svi gledamo i cutimo. Koliko nas je ovde samo danas izmaltretirano zbog koga i cega?!
Pa zar nije ovp moglo bolje da se organizuje. Da podele jednu traku u dva smera, kao sto je neko spomenuo. Da radovi traju non stop i budu gotovi za 5 dana. Ovako ce da traju minimum dve nedelje. Ima da razvale ulicu koja je placena ko zna koliko miliona i to je to. Sve da bi neki napredni zgrnuli par maliona u svoje dzepove.
 
Kopa se i u Gandijevoj ka Bežaniji, tako da je ona svakako zatvorena ali su mogli vojvođansku da podele i puste saobraćaj dvosmerno.
 
Pere Segedinca,totalna guzva od 3 do 6 i kasnije,takodje oko OS Milan Rakic. Necuveno da neko sve 3 trake zatvori i pritom brzina tih radova je katastrofalna. Moglo je cak napraviti od smera ka gradu dvosmernu privremernu saobracajnicu ili preko ostrva kako je neko rekao, zaobici radove a ne gurati narod u Evropsku ili Pere Segedinca,pritom ljudi koji silaze sa Bez. Kose,ne skrecu( veliki broj) u Pere Segedinca nego nastavljaju pravo Gandijevom koje je trenutno zatvoreno ali niko ne postuje i dodatno komplikuju celu situaciju. Nadam se da neko cita ove nase komentare pa ce nesto preduzeti. Jutros zastitna ograda slucajno ili namerno otvorena i moze se proci kao jednom trakom. Molim za @Гага za objasnjenje neko,kao i neku novu slicicu naravno,to nije na odmet nikada. Hvala
 
Glavno pitanje ovde je ko im je dozvolio da to uopste rade i zasto. Svakome ko je prosao je jasno da nije nikakav kvar u pitanju, nego radovi na prikljucenju obkekta u izgradnji. A zasto se on prikljucuje na vojvodjansku?! Zar nije mogao kao i objekat kod Rome da se prikljuci u paralelnu ulicu. Koliko ja znam uvek se prikljucci rade na sporedne ulice, a ne glavnu sa sest traka kakva je vojvodjanska. Verovatno jer je lakse i jeftinije bilo gurnuti cevke na najblizu stranu, a ne provlaciti ih kroz garaze. Naravno kao i uvek se gleda jedino i iskljucovo interes naprednih investitora.
A inace radove izvodi neka noname firma, i dalje sa jednim bagercicem i mozda dva kamiona. Oni ako budu razvlacili cevi celom duzinom ulice od raskrsnice sa gandijevom do tog objekta, ima da traje dva meseca. A da ne kazem sta ce iza sebe da ostave, ulegnut kolovoz koji ce da izdrzi do prvog snega. I koji ce takav morati da trpi saobracaj buduce magistralne saobracajnice.
I opet cu ponoviti sa kakvim mi lazovima imamo posla. Mrtvi ladni su na sajtu grada objavili da se saobracaj obustavlja zbog kvara?! Ako lazu za nesto sto i laik golim okom moze videti, sta rade sa manje vidljivim stvarima.
 
Lažu sa manje skrupula i zadrške.

Bigaje, stalno se vraćamo na isto - dok ovakve stvari ne počnu da imaju političku cenu, radiće se. Ljudi se nerviraju i kukaju, a onda kada dođe prilika za giljotinu olovkom - puste da ih zastraše i/ili potkupe.

Moramo da se menjamo.
 
Deluje mi daleko da bi pričali o priključenju nove zgrade, od nje stvarno ima 200 metara.

ja juče naleteh iz Gandijeve planirajući levo ka Nehruovoj, ali tu bar može polukružno.

Uglavnom ovo dok ne odrade haos tokom radne nedelje, ni Nehruova ni Pere Segedinca nisu savršeno rešenje. Treba da se maksimalno produž zeleno za pravac od Zemuna, kako bi se praznila Vojvođanska na obe strane, a skrati zeleno iz Gandijeve ka Bežaniji (da postoji neko lako ovakvo rešenje)
 
Pošaljite nadležnima ove opredloge, moguće je da će nešto i uvažiti. Ja im pisao tokom pojedinih radova i videh kasnije na terenu da su uvažene neke moje sugestije.
 
Pre 10min...pokusaj blokade strucnjaka koji oce po svaku cenu ka gandijevoj...znaci u pere segedinca totalni haos...idemoooo...molim @Гага za informacije jer on mi je nekako uvek u toku...hvala svima.
Pogledajte prilog 155355
@Дане, пре свага хвала на поверењу везано за мишљење и обавештења.

Што се тиче ових радова не знам пуно, осим да је проблем са канализацијом, односно да мора да се санира квар на мрежи на углу Гандијеве и Војвођанске улице. Те радове изводи "Београдски водовод и канализација". Колико се сећам, кад се 2014/2015.године г/радила Војвођанска улица, отприлике негде овде је био спој старе и нове канализационе мреже. Обично када се не мења стара мрежа долази до пуцања на месту спајања две мрење-старе и нове! Ако пронађем у документацији слике тог дела, кад сам правио фоторепортаже тадашњих радова, поставићу те слике!
Регулисање саобраћаја је урађено по налогу Градског секретаријата за саобраћај, е сад што има бахатих па склањају препреке и заобилазе их (као ову на твојој слици) о томе не бих, све је означено како треба. Такође и бахато паркирање испред о.ш. Милан Ракић родитеља који чекају децу из школе, па бахато паркирају на траци од семаформа до раскрснице са Мустафе Голубовића не бих пуно да коментаришем. 82-ка у којој сам био око 11:30 једво је прошла тај део.

Такође у Војвођанској улици, то сам видео из 82-ке, смер којим је обустављен саобраћај, а код оне куле тј. где је била бензинска станица БЕО Петрола и где се гради сад она зграда, прокопан је канал целом ширином тог смера Војвођанске улице!!! Исто се постављају неке цеви од стране извођача радова те зграде!!!

Сви се морамо стрпити до следеће суботе-11.03., а можда и раније https://www.busevi.com/izmena-na-li...ojvodanskoj-i-gandijevoj-ulici-od-02-03-2023/
 
Oko pola 12 sudar u Pere Segedinca 21,blokiran deo do 14,30,mozete zamisliti kakav kolaps u toj i u svim ulicama okolo. Radovi kod zgrade u Vojvodjanskoj juce prikljucenje na jednu sahtu a jutros i na drugu. Takodje,kod rome vidjene ogromne cevi,tipa fi 50cm ili 500mm kako se vec kaze,kanalizacione...2kom... Mozemo samo da se nadamo da neko ovo gleda i ubrza radove ili eventualno od smera ulice ka zemunu napravi privremeni dvosmerni saobracaj dok traju radovi.
 
Mislim da se ovde ubijaju dve muve jednim udarcem.

Tačno je da zgrade u izgradnji, Vojvođanskoj 32-40 "koriste priliku" da se priključe, ali je takođe tačno postoje veliki problemi sa kanalizacijom u ovom kraju. Pri svakoj velikoj kiši, donji deo Pere Segednica, do bežanijskih kuća, je uvek pod vodom, a podrumi četvorospratnica poplavljeni. Nadam se da tekuće "otklanjanje kvarova" rešava i ovaj problem.
 
Ako je tako, onda je ovo poslednji trenutak da se to odradi, pre spajanja Vojvođanske na oblilaznicu.
Ne želim da razmišljam ni kako će da bude kada se neke buduće zgrade budu povezivale...
 
Sve se slazem,pogotovo za prosirenje Gandijeve iz pravca Bez.kose, postoji i prostor i sve, o T6 i da ne govorim nista,tu je sve jasno kao dan, pod hitno to krenuti. Vidoh da je @Bezaninac pricao o poplavljenim podrumima u Pere Segedinca donjom strani. Ja mogu da kazem za gornji deo ulice, konkretno br 21, podrumi,potpuno su suvi,uvek,i u najgorima kisama. Vidim nekog lika ispod,u donjem delu ulice,do pijace zgrada,koji se uselio u vesernicu,i kad je najmanja kisa on zove Vodovod i kanalizaciju i dolazi ona cisterna za izvlacenje, za podrume ne znam ali vrvt imaju probleme jer je on u tom nivou. Prica se u naselju da sl rusenje i gradnja ide preko puta stare pumpe,do skoro radnja sa ribolovackom opremom,ta lokacija. Sve ce kuce vrvt u nekom trenutku otici...ok...nego samo da ne budu zgrade vislje od ove sada sto se gradi. DOduse dobicemo problem ogroman sa parkiranjem,koje za sada nekako funkcionise.
 
Sve se slazem,pogotovo za prosirenje Gandijeve iz pravca Bez.kose, postoji i prostor i sve, o T6 i da ne govorim nista,tu je sve jasno kao dan, pod hitno to krenuti. Vidoh da je @Bezaninac pricao o poplavljenim podrumima u Pere Segedinca donjom strani. Ja mogu da kazem za gornji deo ulice, konkretno br 21, podrumi,potpuno su suvi,uvek,i u najgorima kisama. Vidim nekog lika ispod,u donjem delu ulice,do pijace zgrada,koji se uselio u vesernicu,i kad je najmanja kisa on zove Vodovod i kanalizaciju i dolazi ona cisterna za izvlacenje, za podrume ne znam ali vrvt imaju probleme jer je on u tom nivou. Prica se u naselju da sl rusenje i gradnja ide preko puta stare pumpe,do skoro radnja sa ribolovackom opremom,ta lokacija. Sve ce kuce vrvt u nekom trenutku otici...ok...nego samo da ne budu zgrade vislje od ove sada sto se gradi. DOduse dobicemo problem ogroman sa parkiranjem,koje za sada nekako funkcionise.

Nema ništa od proširenja Gandijeve iz pravca B. Kose, prostora nema, korist od proširenja ne može da opravda toliki obim i vrednost neophodne eksproprijacije, niti infrastrukturnih zahvata, i od te ideje (koja potiče još od '60ih godina) se definitivno odustalo kada je završena rekonstrukcija i proširenje Vojvođanske.

Ontopic, većina zgrada u donjem delu Pere Segedinca ima taj problem sa poplavljenim podrumima, čuo sam razne priče, koje idu do toga da se feklana kanalizacija izliva nazad u vešernice kroz vc šolje, kade i tuš-kabine...
 
Може да се прошири, па то је неколико приземних објеката за расељавање.
 
Vrh