Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 104 31,9%
  • Ne

    Glasovi: 195 59,8%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,3%

  • Ukupno glasača
    326
da, ameri i po oznakama reklo bi se voze eksploziv? Tegljac je kao iz MadMax-a, mob mi se nesto gubio pa mu je dosta trebalo da okine fotografiju pa nisam uspeo da ga ulovim celog.
Inace ako se otvori slika vidi se oznaka na kontejneru USAU pa br neki...
 
Биће да амери терају неку џебану на Космет...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=894818#p894818:3h9zwgx5 je napisao(la):
trialin » Sub Okt 30, 2021 7:57 pm[/url]":3h9zwgx5]Pa gde si ti to slikao?
Na AP kod Subotice smer ka BG
 
Ne preterij.... nit je u duhu niti u karakteru naroda....I 10 komada da imamo
nigde ih ne bi poslali....
Prosto
nakon Dušana nikog na ovamo, nismo, niti cemo napadati .... vazda smo se branili
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895398#p895398:chiwugn2 je napisao(la):
boca-ica » Pon Nov 01, 2021 10:45 pm[/url]":chiwugn2]Ne preterij.... nit je u duhu niti u karakteru naroda....I 10 komada da imamo
nigde ih ne bi poslali....
Prosto
nakon Dušana nikog na ovamo, nismo, niti cemo napadati .... vazda smo se branili
:sesir:

Jesmo napadali, ali nas najurili... od 1885. pa na ovamo bar jedno dva puta.
 
Човек је лепо написао "народ", не однарођени владар/политичка елита у интересу великих сила.
 
Neka ga.... Ne zna on ni miris džabane ...
Eve mu jedan deçiji izazov
Ajjd da vidimo kako ce da nastavi rečenicu.... :)

Prva namenska industrija dzabane bila uz Tašmajdansko groblje....
:sesir:
 
Evo malo humora - zdravo je! :)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fCJw6MZ_53A[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=809252#p809252:1pz8ges7 je napisao(la):
Igor » Суб Јан 02, 2021 2:54 am[/url]":1pz8ges7]Da li je poznat broj dobrovoljno prijavljenih za odsluženje vojnog roka.

"...у претходне три године константно повећава број упућених регрута у центре за обуку, те да је тако 2019. године на добровољно служење упућено 963 регрута, 2020. године 1.154 регрута, а ове године, без децембарског упутног рока, њих 1.268.

„Очекујемо више од 1.400 са децембарским упутом..."

П.С.
"На добровољном служењу војног рока просек плате до сада је био 20.968 динара за војника, 22.000 за разводника и 23.000 за десетара."

Ја сам као десетар имао 106 динара плату, ако се добро сећам.

Што се увођења обавезног војног рока тиче, мишљења сам да је бесмислено терати на силу људе које војска не интересује. Верујем да би одзив за добровољно служење био далеко већи уколико би се систем заиста реформисао.
 
:vops:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891408#p891408:2ycgeuna je napisao(la):
Dart » Уто Окт 19, 2021 11:34 pm[/url]":2ycgeuna]Pre svega zbog održavanja, jer imamo mnogo različitih tipova helikoptera i sve u relativno malom broju. Pored toga Kamov je sam po sebi jako težak i skup za održavanje zbog svoje specifičnosti.
Daleko bolja bi bila nabavke još Milova 17 za vojsku, a po potrebi da gase požare.

То је за логистику свакако ноћна мора али... Мени никако није јасно, ако поредимо са другим оружаним снагама, зашто то представља толики проблем. Поређења ради, Грчка има три пута већи војни буџет од Србије и са тим буџетом без проблема лети готово 200 борбених авиона! И то: Ф4, Ф16, Мираж 2000 и Рафал. Поред тога имају пет типова транспортних авиона, неколико врста хеликоптера, ПВО какав можемо само да сањамо... Њихово ратно ваздухопловство броји више припадника него читава наша војска, а плате су три пута веће. О морнарици да не причам.
Поред свега овога имају и једногодишњи војни рок, са само три пута већи буџетом.
Јесу ли они заиста толико способнији од нас?
П.С. Грчку сам навео само као пример, да не причам о Италији која са десет пута већим буџетом лети Еурофајтер, Ф35... има два носача авиона...
 
Hvala,

Procena muške populacije od 18-26 godina iznosi 345564 hiljada muškaraca od čega se svega 0.4% opredeli za dobrovoljno služenje vojnog roka. Tanko baš tanko.
 
Neka Vučićevci naprave po 10oro dece pa nek ih šalju u svoju vojsku. Ovde večito imamo nesposobne ljude da išta naprave ali bi drugima da komanduju. Meni je vojska jedino prihvatljiva ako za neprijatelje definiše one koji su i meni neprijatelji. Ako su nam različiti neprijatekji onda ništa.
 
....Јесу ли они заиста толико способнији од нас?
П.С. Грчку сам навео само као пример, да не причам о Италији која са десет пута већим буџетом лети Еурофајтер, Ф35... има два носача авиона...
Poredjenje Baba i Zaba :lol:

Grcka i Italija su stare clanica saveza i kao takve su ne uporedljive sa jednom NE clanicom icega
Takvo poredjenje je zlonamerno :rant:
narocito ako hoce da se obican covek jos vise ,,iscedi,, u korist dostizanja takvaog nivoa
u korist ,,nekih,, (regularnih) koj jos od 1918 g. nisu pobedili - odbranili nas od icega :lol:
 
Радознали грађанин":2cb689g1 je napisao(la):
То је за логистику свакако ноћна мора али... Мени никако није јасно, ако поредимо са другим оружаним снагама, зашто то представља толики проблем. Поређења ради, Грчка има три пута већи војни буџет од Србије и са тим буџетом без проблема лети готово 200 борбених авиона! И то: Ф4, Ф16, Мираж 2000 и Рафал. Поред тога имају пет типова транспортних авиона, неколико врста хеликоптера, ПВО какав можемо само да сањамо... Њихово ратно ваздухопловство броји више припадника него читава наша војска, а плате су три пута веће. О морнарици да не причам.
Поред свега овога имају и једногодишњи војни рок, са само три пута већи буџетом.
Јесу ли они заиста толико способнији од нас?
П.С. Грчку сам навео само као пример, да не причам о Италији која са десет пута већим буџетом лети Еурофајтер, Ф35... има два носача авиона...

Podaci o vojnom budžetu ti nisu tačni. Grčka ima 5 puta veći vojni budžet, a Italija 30 puta https://worldpopulationreview.com/count ... by-country
Mada je vrlo diskutabilno šta sve ulazi u vojni budžet u različitim državama. Kod nas su npr gradili kovid bolnice i nabavku medicinskih potrebstina iz vojnog budžeta.
Takođe ne vidim svrhu navođenja mornarice, kada Srbija uopšte nema more. Sa druge strane imamo npr više tenkova od Italije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897501#p897501:1d5l66y3 je napisao(la):
Dart » Сре Нов 10, 2021 2:59 am[/url]":1d5l66y3]
Радознали грађанин":1d5l66y3 je napisao(la):
То је за логистику свакако ноћна мора али... Мени никако није јасно, ако поредимо са другим оружаним снагама, зашто то представља толики проблем. Поређења ради, Грчка има три пута већи војни буџет од Србије и са тим буџетом без проблема лети готово 200 борбених авиона! И то: Ф4, Ф16, Мираж 2000 и Рафал. Поред тога имају пет типова транспортних авиона, неколико врста хеликоптера, ПВО какав можемо само да сањамо... Њихово ратно ваздухопловство броји више припадника него читава наша војска, а плате су три пута веће. О морнарици да не причам.
Поред свега овога имају и једногодишњи војни рок, са само три пута већи буџетом.
Јесу ли они заиста толико способнији од нас?
П.С. Грчку сам навео само као пример, да не причам о Италији која са десет пута већим буџетом лети Еурофајтер, Ф35... има два носача авиона...

Podaci o vojnom budžetu ti nisu tačni. Grčka ima 5 puta veći vojni budžet, a Italija 30 puta https://worldpopulationreview.com/count ... by-country
Mada je vrlo diskutabilno šta sve ulazi u vojni budžet u različitim državama. Kod nas su npr gradili kovid bolnice i nabavku medicinskih potrebstina iz vojnog budžeta.
Takođe ne vidim svrhu navođenja mornarice, kada Srbija uopšte nema more. Sa druge strane imamo npr više tenkova od Italije.

У праву си да италијански буџет није десет пута већи, разлика је мања. Њихово годишње издвајање, у последње три године, је 18 милијарди евра од чега 6 милијарди отпада на карабињере тако да оружаним снагама остаје 12 милијарди. Наш војни буџет за прошлу годину је био 1,4 милијарде. https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 2r5QLiN9fz

То су званични подаци владе републике Италије.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897496#p897496:3zyfaqiu je napisao(la):
boca-ica » Сре Нов 10, 2021 1:54 am[/url]":3zyfaqiu]
....Јесу ли они заиста толико способнији од нас?
П.С. Грчку сам навео само као пример, да не причам о Италији која са десет пута већим буџетом лети Еурофајтер, Ф35... има два носача авиона...
Poredjenje Baba i Zaba :lol:

Grcka i Italija su stare clanica saveza i kao takve su ne uporedljive sa jednom NE clanicom icega
Takvo poredjenje je zlonamerno :rant:
narocito ako hoce da se obican covek jos vise ,,iscedi,, u korist dostizanja takvaog nivoa
u korist ,,nekih,, (regularnih) koj jos od 1918 g. nisu pobedili - odbranili nas od icega :lol:

Било би јако интересантно изанализирати колику уштеду им доноси чланство у НАТОу. ПВО им се заснива на С300, БУКу, Тору... тако да ту сигурно нема неке вајде од НАТОа, половне Рафале су, као чланица, платили колико Египћани нове, као "нечланица ничега". Сама ситуација са турском их је довела у не баш завидну ситуацију унутар савеза, јер ипак је турска куд и камо битнија чланица. Ваљало би погледати колико их кошта модернизација Ф16 па то упоредити са неко "нечланицом".

Но добро, можемо као пример узети Бугарску која у инвентару има С300, Т72, Ми8, Ми24, МиГ29, СУ25... и готово ништа произведено у некој НАТО чланици па да видимо како они све то одржавају и користе и да ли је можда и њима лакше јер су чланица нечега? Или, како Пољацима полази за руком да лете на прастарим СУ22, Ми2, Ми8, МиГ29... а ретко која земља има лошије односе са Русијом, произвођачем!
И да ли је разлог што на Ј22 већ тридесет година не можемо да решимо проблем стајног трапа, који је производила наша Петолетка а пројектовао наш ВТИ, тај што смо "нечланица ничега" или је проблем у бабажабама?
 
Grčka nema Buk, a S300 su dobili od Kipra koji zbog Turske teško šta može kupiti od NATO članica.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897544#p897544:27mrko11 je napisao(la):
Dart » Сре Нов 10, 2021 11:41 am[/url]":27mrko11]Grčka nema Buk, a S300 su dobili od Kipra koji zbog Turske teško šta može kupiti od NATO članica.

У праву си, Бук је остао Кипру. У сваком случају Грци изводе гађања са С300 и држе га у оперативној употреби.
П.С. на послу сам па на брзину пишем, морнарицу сам споменуо само у контексту трошка. Можда грешим, али верујем да је наш највећи трошак управљање системом. Побогу, ми три године градимо два хангара за дежурни пару ловаца.
 
Но добро, можемо као пример узети Бугарску
:shock:

Pa jer tolko teško razlikovati Žabe i Babe ?
Ajd još jedared :grand:
,, .. su clanica saveza i kao takve su ne uporedljive sa jednom NE clanicom icega... ,,

Evo clanica jedne strane
po ličnom izboru dole navedene nazovi Žabama ili Babama ako ce ti biti lakše :lol:

ALBANIJA (2009)
BELGIJA (1949)
BUGARSKA (2004)
CRNA GORA (2017)
ČEŠKA REPUBLIKA (1999)
DANSKA (1949)
ESTONIJA (2004)
FRANCUSKA (1949)
GRČKA (1952)
HOLANDIJA (1949)
HRVATSKA (2009)
ISLAND (1949)
ITALIJA (1949)
KANADA (1949)
LETONIJA (2004)
LITVANIJA (2004)
LUKSEMBURG (1949)
MAĐARSKA (1999)
NJEMAČKA (1955)
NORVEŠKA (1949)
POLJSKA (1999)
PORTUGAL (1949)
RUMUNIJA (2004)
SJEDINJENE DRŽAVE (1949)
SJEVERNA MAKEDONIJA (2020)
SLOVAČKA (2004)
SLOVENIJA (2004)
ŠPANIJA (1982)
TURSKA (1952)
UJEDINJENO KRALJEVSTVO (1949)
:sesir:
 
Да, НАТО ће данас изазвати термонуклеарни рат са рецимо РФ због рецимо Естоније на ову скупоћу.. :lol:
 
Vrh