Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 104 31,5%
  • Ne

    Glasovi: 199 60,3%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,2%

  • Ukupno glasača
    330
Van Srbije?...pa dobro imamo mi državu koja je de facto u sklopu Srbije..valjda se na to misli...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Медведи су заштићени као животињска врста. Да је наоружани народ пуцао на медведе, могао би да добије казну због тога. А то што су пуста села је проблем за другу тему.
 
147550_viber-image-2021-10-10-22-37-41-206_iff.jpg

https://www.novosti.rs/vesti/drustvo/1043750/lazanski
 
Nisam mislio da ću ikad reći ovo, ili bar ne ovako skoro, ali - svaka čast Yugoimportu. :shock: :D
 
Vala dugo im i je trebalo da ukapiraju da su prozori čist promašaj.
Izabrali su i jako dobar top, mada mislim da je za te potrebe bolji nešto manji kalibar.
 
Još jedna dobra vest i pohvala od mene za ovo :kk:

Србија купује два „Ербасова” транспортнa авиона Ц-295

Министар одбране Небојша Стефановић најавио и набавку додатних хеликоптера Х-145М. – Шта се све може видети на сајму „Партнер 21”

Србија ће купити два „Ербасова” војна транспортна авиона типа Ц-295, саопштио је министар одбране Небојша Стефановић на Сајму наоружања и војне опреме „Партнер 21”, који се одржава у Београду. Тиме ће знатно бити оснажени транспортни капацитети Војске Србије, значајни не само због стандардног превоза људи и терета већ и за извођење ваздушних десанта и допремања људи и материјала у мировне мисије широм света. Стефановић је ову одлуку саопштио након сусрета са адмиралом Сантјагом Рамоном Гонзалесом Гомезом, националним директором за наоружање Министарства одбране Краљевине Шпаније.

– Очекујемо потписивање уговора и о набавци два транспортна авиона Ц-295 и набавку већег броја хеликоптера Х-145М. Ми смо данас потписали меморандум о разумевању, који ће омогућити да наша сарадња у будућем периоду буде интензивнија, поготово када се ради о артиљеријској муницији, ракетном гориву – изјавио је Стефановић, најављујући и заједничке пројекте Србије и Шпаније.

Одлука о набавци транспортних авиона могла се наслућивати од маја ове године, када је Стефановић боравио у службеној посети Шпанији и тада је обишао погон „Ербаса” у Севиљи. Избор овог авиона је логичан, реч је о једној од најбољих летелица те врсте у свету, а која је чест избор европских држава. Према подацима „Ербаса”, до сада је продато 190 авиона Ц-295. а број укупних наруџбина достигао је 278 примерака. Ова летелица има долет око 3.000 километара, може да превезе 71 војника или 50 падобранаца (који са собом носе више опреме). Војска Србије тренутно у употреби има само један транспортни авион типа Ан-26, наслеђен од ЈНА.

Овим уговором ојачава се сарадња Србије и европског ваздухопловног гиганта. Србија у војне и полицијске сврхе користи „Ербасове” хеликоптере Х-145М. МУП Србије очекује испоруке хеликоптера „суперпума”. Модели ових хеликоптера, као и авиона Ц-295, изложени су на штанду „Ербаса” на сајму „Партнер 21”. Занимљиво да је осим њих изложена и макета путничког авиона за краће релације А220, а да ли ће се и он наћи у нашој ваздухопловној флоти – то је питање за „Ер Србију”.

Стефановић је имао још један важан састанак – с министром одбрамбене индустрије Азербејџана, генерал-пуковником Мадатом Гулијевом. Они су потписали споразум о војнотехничкој сарадњи две земље.

– Учешће азербејџанске делегације на десетом, јубиларном Сајму наоружања и војне опреме „Партнер 21” одлична је прилика да разговарамо о конкретним корацима у унапређењу наше сарадње – истакао је Стефановић.

Ова манифестација званично ће бити отворена у уторак. Главни новитет свакако ће бити представљање новог оклопног возила „лазански”, које носи име недавно преминулог дугогодишњег војнополитичког коментатора „Политике” Мирослава Лазанског. Међу експонатима свакако ће пажњу привући жирокоптер, летелица слична хеликоптеру, која је производ панчевачке „Утве”. Представљено је више дронова и мањих беспилотних летелица. Међу излагачима је Техничко-ремонтни завод из Братунца с моћним окопним возилом „деспот” и пиштољем „вампир”. Присутан је швајцарски произвођач стрељачког наоружања „Сиг сауер” као и кинески гигант „Норинко”, на чијем штанду кажу да су представници Министарства одбране Србије веома заинтересовани за неке њихове производе.

https://www.politika.rs/scc/clanak/4895 ... iona-C-295

Nije mi samo jasno ovo što kaže ''očekujem nabavku većeg broja H145''? Znači uz postojeće, kupovaće još?
 
Jedino sto na Lazanskom fali je integrisana POVR.
Ja to nigde ne videh na kupoli... a sve ostalo izgleda krajnje ozbiljno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=888992#p888992:1iyi9wc9 je napisao(la):
Perkan » 12 Окт 2021, 16:38[/url]":1iyi9wc9]Praga na Lazaru!!!!!!
Ma carevi!

Svaka cast!

није то Прага. Прага има двоцевни М53 од 30 мм. ово је троцевни М55А4 од 20 мм са БОВ-3. иначе, то је само изложено, није планиран Лазар са тим системом
 
Promaklo ti je...
Postoji stara verzija sa 3x20mm...
Ali ima i nova sa Pragom... imas na yt dosta snimaka sa Sajma... pred dve Pragine cevke montirali su 4 kontejnera sa raketama Nova...
 
Мислим да нису монтирани стари Прагини топови већ нови Заставини од 30мм.
 
Eno Šiprari pucaju na Srbe na Kosovu, za šta služe vaši Lazanski i sl. da se šepure? Vrhovni komandant vam je *****, vojska vam je impotenta, ne sme ni zaštiti Srbe.
 
Pa ciji su, da nisu moji? Secamo se takvih oklopnih vozila koje je Vucic izvodio na Srbe proslog leta, nije ih izvodio na Albance, pa se onda pitam cemu se radujete. Meni vasa rezimska vojska i policija ne trebaju, nikada nisam imao koristi od njih, meni treba slobodno naoruzvanje Naroda, bolje cu sam da se branim od vase kukavicke vojske i policije koja prima plate i stanove a na prvi sukoba bezi u pozadinu i u prve redove gleda kako da gurne civilne regrute.
 
Toком тих протеста није било нових оклопњака, већ стари Хамери од бившег ЈСО и нови џипови од интервентне. Слободно наоружани народ би лоше прошао у сваком рату зато што би максимум његоовг наоружања били ручни бацачи.
 
Kad smo kod Hamera JSO, oni su zapravo jedni od najvećih arhivatora srpske istorije ikad. :D Od 1997. pa sve do danas, svedoci su svih sr*** koja su zadesila Srbiju odnosno Jugoslaviju. :D

Rat na Kosovu 1998.
Bombardovanje 1999.
5. oktobar 2000.
Sukobi u Preševskoj dolini 2001.
Pobuna JSO 2001.
Sablja 2003.
Nemiri u Beogradu 2008.
Gej parada 2010.
Sukobi u Kumanovu 2015.

Bukvalno su bili svedoci 25 godina istorije jedne zemlje.
 
Неки подаци говоре да су Хамери набављени тек 2000. а да је ЈСО током рата 1998.-1999. користила УАЗе попут ПЈП. Ал свакако су прошли већину догађаја у последње две деценије.
 
Vrh