Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 104 31,5%
  • Ne

    Glasovi: 199 60,3%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,2%

  • Ukupno glasača
    330
 
Da sam pesimista, sad bih rekao da ne može gore. Ali, naravno, po ovdašnjim savetima, optimistično verujem da može još!
 
Juče u Nišu..

20240214_142137.jpg

20240214_142122.jpg


Nisam stigao da fotkam, ali bili su prošli lovci sa nekim teretnim avionom prilično nisko, scena je bila kao u Ratovima zvezda.
 
Objasnicu ukratko otprilike zasto nije nastavljena proizvodnja tenka m-84 u Srbiji :
Vojska Jugoslavije za prostor Srbije nije smatrala da joj je potrebno vise od 300 tenkova da bi se branila , pokusana je proizvodnja ,90-ih za finalizatora je izabrana fabrika 14 oktobar kao sto je pisalo prethodnih strana , izvrsena je izrada partije inzinjerijskih vozila za izvlacenje na osnovu tela tenka m 84 a za nastavka proizvodnje se odustalo jer nije bilo novca a ni potrebe za nasu vojsku , a Kuvajt je vec narucio abramse i ovi nasi im nisu trebali vise . Inace svi projekti su kod nas napravljeni da se finansiraju za ino partnera kako danas tako i u bivsoj drzavi . Konkretno tenk je trebao da bude izvozni projekat sa Libijom i za potrebe JNA , kako je Libija dobila sankcije mi smo uspeli da ubacimo Kuvajt i da im prodamo odredjeni broj ~ 150.
Kako se raspala Jugoslavija potreba za novim tenkovima se zaustavila a i novca vise nije bilo .
Da li bi mogla da se nastavi danas sigurno da bi mogla , da li bi bilo opravdano ekonomski sigurno ne .
 
COMPANY STATEMENT | ВАЖНОЕ СООБЩЕНИЕ

Belgrade - Due to the information published in the media, both in Serbian and abroad, according to which our product, the 122mm extended-range GRAD rocket has been used in the war in Ukraine, and in order to inform the public of the real situation, we state the following:

The enhanced 122mm GRAD rocket is one of the products of EDePro d.o.o., and it was tested as such and its characteristics were verified.

Because of the rocket’s significantly improved features, and taking into account the recent political climate worldwide, there is a considerable interest in acquiring this product. However, EDePro d.o.o. has never sold this rocket to countries in a state of war, and especially not to the countries participating in the war between Russia and Ukraine. We understand the severity of such a situation, given that Serbia had been at war in its recent history.

Company EDePro d.o.o. exclusively sold the mentioned rocket to domestic legal entities, which were entered as such in the Business Register of companies which can export these products. The buyers of the rocket, as the rocket’s owners, sold it further without our knowledge, influence and control in accordance with the licenses for the export of armaments issued by the Ministry of Internal and Foreign Trade of the Republic of Serbia.

Therefore, after delivering the product to the domestic buyer, we are no longer entitled and able to find out who is the actual end-user of the goods in question.

Taking into account the aforementioned, we believe that our company has been mentioned in the wrong context. Because of that, we consider it necessary to issue this statement and clarify the entire situation.

Dokument
 
Aко се добро сећам, Грчка је купила брдо тих Град Г-2000 ракета прошле године, а последњих месеци доста тога донира Украјини.
 
Navijam za Ruse ali braca su mogla odavno da otvore firmu u Turskoj i da otkupe svu municiju koju napravimo da ne zavrsi kod neprijatelja .
Za par stotina miliona evra su mogli visegodisnju proizvodnju da otkupe i daju na cuvanje recimo Jermeniji , Kazakstanu , Azerbejdzanu kojem god neutralnom prijatelju umesto sto su drzali 300 milijardi u Belgiji pa su im zaplenili .
 
A okej ti je bilo na pocetku kad su oni istrebljavali Ruse? A da zaboravio sam Srpske i Ruske zrtve su nebitne, sto bi na zapadu rekli to je kolateralna steta..
a ti si živeo tamo pa znaš da su istrebljavali. Evo moja porodica u Lugansku sada sedi ne može nigde da ide jer su ih oslobodili. Mani me molim te time.
Nije bitno za koga si, ali glupo je da navijaš za nekoga...
 
a ti si živeo tamo pa znaš da su istrebljavali. Evo moja porodica u Lugansku sada sedi ne može nigde da ide jer su ih oslobodili. Mani me molim te time.
Nije bitno za koga si, ali glupo je da navijaš za nekoga...
Evo happy rusofiličarska ekipa će im objasniti iz svog sveta mašte (čitaj kremaljske propagande) šta se tamo stvarno desavalo, pa pobogu valjda oni sto bulje u happy ili neki drugi gavarit maskva medijum znaju najbolje!
 
Koje je njihovo mišljenje za događaje iz 2014.?
Hvala za postavljeno pitanje.
Naravno da tamo ima puno podeljenih mišljenja.
Moja sadašnja supruga i njena porodica su 2014 godine otišli odande u Kijev. Kada se malo smirilo, vratili su se i živeli su u totalnom mraku, bez struje i vode, interneta.
Kada se sve stišalo narednih 8 godina se ama baš ništa nije dešavalo. Bilo je prepucavanja, ali je to uglavnom bilo sa strane Luganska ka Ukrajini. Granični prelazi su normalno radili u ljudi su neometano odlazhili u Ukrajinu.
U Ukrajini živeli su apsolutno normalno, U ukrajinskim pasošioma im piše da su ruske nacionalnosti, pričali su normalno ruski, u školi im je drugi jezik bio ukrajinski. Apsolutno im niko ništa nije radio. Ali eto nacionalnosti su problem. Uvek se ratovi prave zbog njih.
Sada kada su u sastavu Rusiji od nje nemaju apsolutno ništa. Surpugin deda je dobio rusku penziju koja je manja od ukrajinske jer ukrajinsku ne može da dobije uopšte jer mora da ide tamo...
Ogromna propaganda radi tamo i to utiče dosta na stanovništvo tamo jer dosta i vole i čekaju Rusiju.
Dosta ljudi je dovučeno tamo iz Rusije da bi se eto videlo kako je mesto živo.
Kakav je njihov komentar: naravno svi žele samo mir, nebitno gde. Ali su naravno protiv svega ovo što je ovaj uradio, i naravno da nisu čekali da budu oslobodjeni , od slobode jelte...
 
Hvala za postavljeno pitanje.
Naravno da tamo ima puno podeljenih mišljenja.
Moja sadašnja supruga i njena porodica su 2014 godine otišli odande u Kijev. Kada se malo smirilo, vratili su se i živeli su u totalnom mraku, bez struje i vode, interneta.
Kada se sve stišalo narednih 8 godina se ama baš ništa nije dešavalo. Bilo je prepucavanja, ali je to uglavnom bilo sa strane Luganska ka Ukrajini. Granični prelazi su normalno radili u ljudi su neometano odlazhili u Ukrajinu.
U Ukrajini živeli su apsolutno normalno, U ukrajinskim pasošioma im piše da su ruske nacionalnosti, pričali su normalno ruski, u školi im je drugi jezik bio ukrajinski. Apsolutno im niko ništa nije radio. Ali eto nacionalnosti su problem. Uvek se ratovi prave zbog njih.
Sada kada su u sastavu Rusiji od nje nemaju apsolutno ništa. Surpugin deda je dobio rusku penziju koja je manja od ukrajinske jer ukrajinsku ne može da dobije uopšte jer mora da ide tamo...
Ogromna propaganda radi tamo i to utiče dosta na stanovništvo tamo jer dosta i vole i čekaju Rusiju.
Dosta ljudi je dovučeno tamo iz Rusije da bi se eto videlo kako je mesto živo.
Kakav je njihov komentar: naravno svi žele samo mir, nebitno gde. Ali su naravno protiv svega ovo što je ovaj uradio, i naravno da nisu čekali da budu oslobodjeni , od slobode jelte...


Лични, појединачни примери ништа не значе, има свакаквих људи,
има и Срба који су подржали НАТО бомбардовање Србије, било је муслимана у Војсци Републике Српске, било је и Срба у хрватској војсци, па и у усташама,
има Руса који су на страни Кијева, као и Украјинаца на страни Русије итд

увек тако нешто може да се искористи у овим празним расправама по форумима као некакав аргумент.
 
Лични, појединачни примери ништа не значе, има свакаквих људи,
има и Срба који су подржали НАТО бомбардовање Србије, било је муслимана у Војсци Републике Српске, било је и Срба у хрватској војсци, па и у усташама,
има Руса који су на страни Кијева, као и Украјинаца на страни Русије итд

увек тако нешто може да се искористи у овим празним расправама по форумима као некакав аргумент.
Naravno. Zato sam ja naveo mišljenje njih i kako su oni živeli. Mene prosto nerviraju ovi sto gledaju hepi pa samo jedno te isto. Ej obuće lik majicu novo rusije a blage nema veze gde je to i šta je to
 
Naravno. Zato sam ja naveo mišljenje njih i kako su oni živeli. Mene prosto nerviraju ovi sto gledaju hepi pa samo jedno te isto. Ej obuće lik majicu novo rusije a blage nema veze gde je to i šta je to

Комплексна је ситуација, али са друге стране може се рећи и веома једноставна, јер лако је покренути било какав сукоб ако већ постоји дубоко укорењена подељеност и нетрпељивост између два народа, само треба видети коме је било у интересу да се 2013./2014. покрене све ово.
 
Kakav je njihov komentar: naravno svi žele samo mir, nebitno gde. Ali su naravno protiv svega ovo što je ovaj uradio, i naravno da nisu čekali da budu oslobodjeni , od slobode jelte...
Pretpostavio sam da će biti neko mišljenje slično ovom. Njih ne zanima borba između 2 sile već samo žele normalan život. Kao i uvek narod ispašta..
 
Vrh