Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 105 31,7%
  • Ne

    Glasovi: 199 60,1%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,2%

  • Ukupno glasača
    331
Evo danas je mogao da se vidi jedan izliv demokratije u Rusiji, kad narodu nije dato ni da oplače i oprosti se od umrlog čoveka.

Ja npr prezirem neke naše političare, ali da sam vlast, i da neki od njih umre, svakako ne bih branio ljudima da se oproste od njih.
 
A pa da, jasno, uvek je zapad kriv za sve pa i za to.

Inače Rusi su poznati ljubitelji i praktikanti demokratije.
Битно је разграбити ресурсе. Знаш и сам да су у капитализму интереси корпорација испред интереса народа, држава и људских права. С. Арабија ти је најбољи пример. Ово је нешто о чему запад сања.
1708150152844.png

Наравно и Русија је исто капиталистичка земља само са тзв. државним капитализмом где корумпирана братија на власти вуче конце, док су на западу то углађени јапији, банкстери, разни мрсомуди ЦЕО по разним фондовима и породице које су утриповале да су племство.
Кина је слична прича као Русија само ефикаснија.
 
Пре Бране, 9. марта настрадао је и полицајац Косовић код Београђанке, 1993. је убијен полицајац током протеста код Скупштине беше? Да, то је било приликом сукоба митингаша и контрамитингаша 1996. године.
Pisao sam samo o direktnok upotrebi bojeve municije protiv demonstranata koja je ispaljivana iz kordona policije.
O nekritičkoj upotrebi sile, moglo bi se do sutra.
Svako okupljanje nosi rizik od neželjenih događaja.
 
Važnost resursa se precenjuje. Jeste da su važni, ali (barem do sada) otvorena trgovina je rešavala potražnju. Bilo je naivno očekivati da će Rusija moći da ucenjuje evropu i svet sa gasom, gas može da se nadje i na drugim mestima i što je značajnije može i da se zameni drugim energentima što se i dešava. Nafta je druga priča, ali i ona je relativno ravnomerno zastupljena po svetu, ako jedan izvor presuši onda ima na nekom drugom emstu. To što se ne ide prema postepenoj supstituciji je zbog velikih otpora velikih igrača koji profitiraju od toga.
Ako bilo koji resurs, energent, metal itd, počne da nestaje onda se nadje zamena. Drugi primer je kina sa svojim ograničenjima za retke metale, kada su opočele naznake da ograničava izvoz odmah su se otvorili nova istraživanja i novi projekti kako bi se zamenili. Stavili su im do znanja i da neće uvoziti njihove magnete i PV panele pa makar i na svoju štetu dok se ne razviju alternative. Pa su se kvote povukle.
MOžda jedini resurs koji ne može da se zameni su ljudi, tj njihova inovativnost i znanje. Osim resursa Rusija ima i to. Malo se o tome priča, ne bi ona izdržala sankcije da nema znanje i sposobne ljude. Potrebno je samo zadržati ih da ne pobegnu.

Što se tiče Ukrajine, granica je pređena kada je vojskom pređena (medjudržavna) granica. MOgli su da polako destailizuju i potkopavaju UKR i da je dobiju na lakše i prihvatljiviji način, ovako su bacili i sbe i ukrajinu i ceo svet u vatru.
 
Битно је разграбити ресурсе. Знаш и сам да су у капитализму интереси корпорација испред интереса народа, држава и људских права. С. Арабија ти је најбољи пример. Ово је нешто о чему запад сања.
Pogledajte prilog 189667
Наравно и Русија је исто капиталистичка земља само са тзв. државним капитализмом где корумпирана братија на власти вуче конце, док су на западу то углађени јапији, банкстери, разни мрсомуди ЦЕО по разним фондовима и породице које су утриповале да су племство.
Кина је слична прича као Русија само ефикаснија.
Sve je to ok, nego sam odgovarao na beskrajne primere demagogija i izgovora vezanih za Rusiju. Postoje narodi koji su većinski prilagođeniji demokratiji, a postoje i narodi koji većinski nisu. Rusi nikada nisu bili napredni, uspešni i istrajni što se demokratije tiče.

Takođe sam reagovao na izgovore da sve loše što se desi u Rusiji, desi se zbog zapada. Ne, većina toga se dešava i odvija zato što sami tako žele i tako su navikli. Zato što deo ljudi tamo u nekim pogledima nije odmakao dalje od perioda Drugog svetskog rata, kao što i za Srbiju kažem da deo ljudi ovde nije odmakao od doba Turaka ili doba Tita.

Mnogo smara ta komponenta kod našeg, njihovog i još nekih naroda da se uvek ima spremna lista izgovora i ko je sve kriv za nečiji neuspeh. Neke slepačke prakse, tradicije i problemi i kod Rusa i kod nas su starije od zapadnjačkog intervencionizma i novog svetskog poretka. Carska Rusija, ta divna prekrasna tvorevina o kojoj mnogi Srbi sanjare, je bila prepuna problema i naopakih praksi još pre nego što se zapad distancirao od nje i počeo da joj podmeće nogu. Isto važi i za našu Kraljevinu, koju tek ovdašnje Srbende i šešeljevci uzdižu u nebesa, a nisu sposobni ni da pojme koliko je problema i gluposti i ona negovala. Nego to je ta navika nekih naroda, da bi se lakše opravdao neuspeh ili nedovoljan uspeh, uvek se nađe ili izmisli neki narativ da je to zbog nekog stranog sabotera. Čak i onda kada nema apsolutno nikakve logike niti dokaza za to.
 
Разумемо се свакако, Русија је шупља као и свако друштво. Генерално су се арогантно упустили у ову авантуру са тзв. СВО и поред оправданих страхова од НАТО експанзионизма.

Pisao sam samo o direktnok upotrebi bojeve municije protiv demonstranata koja je ispaljivana iz kordona policije.
O nekritičkoj upotrebi sile, moglo bi se do sutra.
Svako okupljanje nosi rizik od neželjenih događaja.
Има нека прича коју сам чуо од старијег пензионисаног милиционера који је радио у Мајке Јевросиме, да је након погибије милиционера падом са платоа код Београђанке одред милиције из Пожаревца поступио непрофесионално и почео да пуца ка маси. Није било наређења за то са врха.
Из личних извора знам да погинули младић средњошколац није био демонстрант, већ још горе, случајни посматрач. После је то политички изманипулисано од стране СПО.
То свакако није оправдање, али је доказ колико су уствари органи силе у тад већ распаднутој Југославији били неадекватни. Као и остали органи уопште у самоуправљању.
 
Kopmania,

"ништа се није дешавало" у Луганску?
Ovo naravno znam, i moji su bili tamo kada se ovo desilo. Ali čekaj raketa može da zaluta. Ruske rakete su za ove dve godine razrušile milion gradova i sela, a ti mi pokazuješ jedan udar rakete? Pa logično je da će se nešto desiti. Ovakvu razornost što je Rusija uradila u Ukrajini, Ukrajina nije uradila za svih tih 8 godina braneći svoju teritoriju koju je neko uzeo...
Jedna raketa koju bi pala recimo u subotici tako što vojska srbije brani svoj deo od madjara ne može da se poredi protiv recimo razrušenih sela i gradova koji bi recimo madjari uništili...
 
ДНР и ЛНР су основали људи који су живели тамо, и то након успостављања контроле над здањима регионалне администрације, што је нпр. у другим деловима Украјине учињено много пре него на Криму, у ДНР и ЛНР. Чак су и демонстрације скоро прекинуте и скоро је постигнут договор о изборима за 2014. годину, али онда се неко сетио да је потребно да Јанукович да одмах неопозиву оставку. Ако људи у нпр. Кијеву и Лавову могу да ,,искажу став'', онда и грађани Доњецка, Луганска и Маријупоља могу да искажу своје мишљење и свој став. Рат се распламсао оног момента када је покренута ,,антитерористичка операција'', и то су покренули људи који су пар месеци пре тога палили главни град своје државе и били предмет антитерористичке операције.
 
Istorija za budale u koju niko normalan ne veruje, a najmanje botoks deda koji je zakuvao sve ovo. Njemu su bitne imperijalne granice i teritorije što je lepo reko svom pajacu u intervjuu a sve ostalo je žvaka za budalast svet.
I njegovi najbliži saradnici imaju drugačije vidjenje, od tv propagandista pa do onih koji su vodili vojsku pljačkaša tamo da osvaja.
Jedino se naša raja loži na priče o nacistima i SVO.

Kad se i eks mongolski predsednik sprda sa njegovim fantazijama, šta reći...
 
ДНР и ЛНР су основали људи који су живели тамо, и то након успостављања контроле над здањима регионалне администрације, што је нпр. у другим деловима Украјине учињено много пре него на Криму, у ДНР и ЛНР. Чак су и демонстрације скоро прекинуте и скоро је постигнут договор о изборима за 2014. годину, али онда се неко сетио да је потребно да Јанукович да одмах неопозиву оставку. Ако људи у нпр. Кијеву и Лавову могу да ,,искажу став'', онда и грађани Доњецка, Луганска и Маријупоља могу да искажу своје мишљење и свој став. Рат се распламсао оног момента када је покренута ,,антитерористичка операција'', и то су покренули људи који су пар месеци пре тога палили главни град своје државе и били предмет антитерористичке операције.
opet pitam, da li znaš lično nekoga ko je živeo tamo? Ja znam kakvi su bili "izbori" I sve to kako je počionjalo
 
Па какви су били?
Takvi da ti koji su ostali nisu pobegli u Ukrajinu mogli samo da glasaju za jednu opciju jer oko tebe stoje vojnici sa automatskim puškama. Takodje ljudi su mislisli da će se ulaskom u Rusiju smiriti stanje a ne naprotiv, gde ovome nije dovoljno što je uzeo već hoće još...
 
Poznajem porodicu koja je pobegla iz Mariupolja, tj vratili su se u Srbiju. Uspeli su da pobegnu samo zato što su imali srpski pasoš. Nemaju gde da se vrate.

Takođe poznajem i porodicu koja je pobegla iz Kijeva, tamo se sprovodi prisilna mobilizacija, ljudi se kriju. Na front ideš dobrovoljno ili dobrovoljo sa uperenom cevi u glavu.
 
Evo danas je mogao da se vidi jedan izliv demokratije u Rusiji, kad narodu nije dato ni da oplače i oprosti se od umrlog čoveka.

Ja npr prezirem neke naše političare, ali da sam vlast, i da neki od njih umre, svakako ne bih branio ljudima da se oproste od njih.

Kog umrlog čoveka?
 
ДНР и ЛНР су основали људи који су живели тамо, и то након успостављања контроле над здањима регионалне администрације, што је нпр. у другим деловима Украјине учињено много пре него на Криму, у ДНР и ЛНР. Чак су и демонстрације скоро прекинуте и скоро је постигнут договор о изборима за 2014. годину, али онда се неко сетио да је потребно да Јанукович да одмах неопозиву оставку. Ако људи у нпр. Кијеву и Лавову могу да ,,искажу став'', онда и грађани Доњецка, Луганска и Маријупоља могу да искажу своје мишљење и свој став. Рат се распламсао оног момента када је покренута ,,антитерористичка операција'', и то су покренули људи који су пар месеци пре тога палили главни град своје државе и били предмет антитерористичке операције.

Koja je onda razlika npr. sa ljudima na Kosovu koji su takođe "iskazali svoj stav"? Naravno da tamo neke DNR, LNR i ČNR i šta još ne, nisu delovale samostalno, nego je to potpireno od strane Rusije. Mislim, imali smo to i ovde 90-ih.

Rusofili ne razumeju da podržavanjem ovoga što rusi rade tamo u Ukrajini, legitimišu to što je Zapad uradio na Kosovu. Putin konstantno povlači tu paralelu kako bi legitimisao svoju nelegalnu vojnu operaciju i pokretanje rata.
 
Poslednja izmena:
Takođe poznajem i porodicu koja je pobegla iz Kijeva, tamo se sprovodi prisilna mobilizacija, ljudi se kriju. Na front ideš dobrovoljno ili dobrovoljo sa uperenom cevi u glavu.

Baš čudno da se tokom rata sprovodi mobilizacija...
Mobilizacija nije poziv na izlet. Naravno da, ako nema dovoljno dobrovoljaca, tokom rata mobiliše se i onaj kome se baš ne ide u rat.
 
Mislio sam na Navaljnog. Ali kapiram šta hoćeš da kažeš. 😁 Samo nisam hteo ništa da tvrdim sinoć jer sam tek bio čuo vesti.

Čoveka su poslali da služi zatvorsku kaznu u nešto što se zove kaznenička kolonija na Antaktriku (ili pored Antarktika). Mordor neki.

Navaljni, u zatvoru od januara 2021. godine, prošlog avgusta je dobio još jednu kaznu od 19 godina zbog „ekstremizma”, prenela je Beta.

Evo, danas čitam - nestalo telo Navaljnog... I onda još rusofili komentatori pišu da su ga amerikanci zapravo otrovali da naškode Putinu pred izbore lol
 
Baš čudno da se tokom rata sprovodi mobilizacija...
Mobilizacija nije poziv na izlet. Naravno da, ako nema dovoljno dobrovoljaca, tokom rata mobiliše se i onaj kome se baš ne ide u rat.
To je i besmisao svakog rata. Poenta je da većina ljudi neće da ratuje. Ukri više nemaju ljudi koji žele na front i sada šalju topovsko meso koje neće promeniti tok rata.
 
To je i besmisao svakog rata. Poenta je da većina ljudi neće da ratuje. Ukri više nemaju ljudi koji žele na front i sada šalju topovsko meso koje neće promeniti tok rata.

Koja je druga opcija kada te neko napadne i izvrši agresiju na tvoju zemlju nego da organizuješ odbranu?
Tok rata je svakako već promenjen - da se Ukrajina nije borila i branila, rusi bi sada bili u Kijevu i Harkovu. Ovako tri godine jedva osvajaju selendre tipa Bahmut i Avdijevku.

Bez Ukrajinske borbe i pomoći Zapada, tzv. specijalna vojna operacija bi trajala tri dana, a ne tri godine i ne bi prerasla u najveći ruski fijasko od Avganistana.
 
Vrh