Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 110 30,3%
  • Ne

    Glasovi: 225 62,0%
  • Ne znam

    Glasovi: 28 7,7%

  • Ukupno glasača
    363
Danas je izvrseno pokazno gadjanje na Pasuljanskim livadama sa novouvedenim sredstvima.

Raduje me uloga prikazanog Hamera.
Kao sto sam pre nekoliko dana predlozio: Hamer + protivoklopno sredstvo!




Gađanje iz dva "hamera"

Prikazana su gađanja iz dva "hamera". Jedan je opremljen protivoklopnim sistemom velikog, a drugi malog dometa. Prvi put je prikazano gađanje nakon izvršene integracije kojim su unapređeni mobilnost, zaštita i vreme reakcije.
Vučić o letelici CH-95
“ Letelica CH-95 pogodila je direktno u metu sa 7,5 kilometara, a to niko nije ni video ni čuo“

:rolleyes:
 
Hamer + protivoklopni vodjeni raketni sistem

Slika: Ministarstvo odbrane


nik_7362_1690304576.jpg


Ne bih rekao da je bas ,,izvrsena i zavrsena inegracija". Vise lici na neku budzevinu za probu kojom je lanser privremeno cvrsto fiksiran na krovu vozila. Da bi radilo u praksi mora postojati ideja za polozaj lansera u marsevskom polozaju i neki mehenazam za prevodjenje lansera iz marsevskog u borbeni polozaj.
Slicni sistemi u svetu lanser u marsevskom polozaju smestaju unutar vozila sa mehanizmom za brzo izvlacenje.
 
Ма овај лансера може да се монтира на које год хоћеш возило. Можда не би било лоше да се са дела БРДМ у вишку скину топови КПВТ и монтирају на Хамере.
 
Ne znam čemu se čudite sa Kornetima postavljenim na Hamvi, velika mobilnost + sposobnost uništavanja tenka, najbolje demonstrirana još tokom rata između Libije i Čada 1987 godine (Toyota War), kada su vojne snage Čada rasturile Libijske tenkove vozeći Tojote.

Inače, sad je evidentno da se Srbija polako ali sigurno okreće zapadnim snabdevačima oružja, ne samo SAD već i EU države (npr avioni Rafali iz Francuske) i da će u godinama a najverovatnije i decenijama koje dolaze postepeno skroz preći na oružje i opremu iz NATO država. Nije stvar u tome da se okrećemo NATO članstvu, već prosto će biti nemogući dalji uvoz iz Rusije a verovatno vremenom i Kine.
 
Оригинално решење. Штета што Амери нису хтели да нам продају те ракете.
 
Nismo dovoljno savezni za te rakete
Izabrali su neke druge
 

“60 ALAS-a trebalo bi da bude isporučeno do septembra 2024. godine.”

O ovom Alasu slušamo priču već ~15 godina…

“treba naglasiti i do sada najduži let helikoptera H215 YU-VIP Helikopterske jedinice MUP-a Srbije koja je prevezao predsednika Republike Srpske Milorada Dodika rutom Begrad – Banja Luka – Hvar – Pasuljanske livade.”

Znači nova vip Puma da voza Dodika iz Banja Luke na Pasuljanske livade via Hvar :ROFLMAO:
 
Poslednja izmena:
 
Pa jer je nabavljen u vrlo ograničenim količinama, a ne možemo nabaviti nove...
 
Pa jer je nabavljen u vrlo ograničenim količinama, a ne možemo nabaviti nove...
Verujem da Spike, NLAW, Javelin mogu da se kupe?

Spike sigurno može, čitao sam negde da su nam ga dugo nudili Izraelci ali valjda je bio mnogo skup za ove naše ( još sanjaju Bumbare ili šta već ).
 
Verujem da Spike, NLAW, Javelin mogu da se kupe?
Nlaw je malo veća zolja i nije uopšte za poređenje. Spike ER ima uporediv domet od 8+km, ali uz skoro duplo veću težinu pa nije pogodan za pešadiju. LR2 ima kraći domet
 
Najbolje je da zavrse raketu Nova a ne svaki put kupuju. Gavrana nisu zavrsili a kupili od Emirata kamikaze Nova ima potencijal
 
I Gavrani i Pauci i Bumbari i Alasi itd. itd. sve to kod nas ima "potencijala" već 10-15 godina unazad...
 
Vrh