Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 104 31,5%
  • Ne

    Glasovi: 199 60,3%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,2%

  • Ukupno glasača
    330
Već je Vojska izlazila na Srbe 92e. O Policiji da i ne pričam, nekoliko desetina puta do tad. I još gore, razoružali su Srbe u Hr, BH, Kos... a onda se Vojska izmakla dogovorno drugim naoružanim formacijama i tako su zajedno istrebili Srbe na tim teritorijama. Zato je jedino spas za Srbe da se naoruža narod, da niti zavise od ikoga, niti da iko sme da ih napada, da ne vudu više glineni golubovi.
 
@Earthmoving Jel znas da testovi inteligencije i psiholoski testovi na prijemu u bilo koje snage bezbednosti u Svetu pa i kod nas izdvajaju poslusne, a eliminisu individualiste i ljude koji ne mogu da poslusaju glupa naredjenja. Kada bude trebalo bice uz svoj narod, ali sada se nije definisao neko drugi ko moze ovo zlo da nasledi. Nemoj misliti da ce neko zbog novog helikoptera pucati na svog brata ili decu.

У војсци на пример до сам био на одслужењу војног рока сам приметио нешто занимљиво, а то је да су добијали чин разводника или десетара и они проблематични, склони тучама, који су малтретирали друге на разне начине и слично, зато што имају таленат за командовање већом или мањом групом,
е кад њих после додатно издресирају да буду и послушни добија се комбинација пожељна војсци.
 
Već je Vojska izlazila na Srbe 92e. O Policiji da i ne pričam, nekoliko desetina puta do tad. I još gore, razoružali su Srbe u Hr, BH, Kos... a onda se Vojska izmakla dogovorno drugim naoružanim formacijama i tako su zajedno istrebili Srbe na tim teritorijama. Zato je jedino spas za Srbe da se naoruža narod, da niti zavise od ikoga, niti da iko sme da ih napada, da ne vudu više glineni golubovi.
Loše si obavešten bar što se tiče Republike Srpske. Dobar deo njih nije vratio oružje nakon rata. Mislim da prosečno selo tamo ma više oružja neko svi krimi klanovi u Beogradu.
Mada veruj mi da to nije dobro, jer ljudi impulsivno potežu oružje a posle je kasno za kajanje...
 
Dart wrote ,, ... loše si obavešten... ,,

A ja mislio da uništavaju korov kad polivaju mašinsko ulje po zemlji, a ono da ne zarđa 😇
 
Loše si obavešten bar što se tiče Republike Srpske. Dobar deo njih nije vratio oružje nakon rata. Mislim da prosečno selo tamo ma više oružja neko svi krimi klanovi u Beogradu.
Mada veruj mi da to nije dobro, jer ljudi impulsivno potežu oružje a posle je kasno za kajanje...
Nisam spomenuo R Srpsku jer je ona od posle rata 92-95, nego BH, Hr, Kosovo gde su Srbi pre toga razoružani zabranom slobodnog naoružavanja i zamenom njihove odbrane iz samoodbrane na neku tobožnju Vojsku i Policiju što se pokazalo kao zamka. Jer dok su Srbi "pošteno" pratili zakone države, drugi su se lukavije mimo tih zakona i sistema naoružavali i silom proterivali Srbe kao na Kosovu, a kasnije u Hr i pokušaj u Bosni (o čemu je skoro i Kusturica iz prve ruke pričao). Da su Srbi bili pre toga naoružani, ne bi ih ovi smeli napadati. Međutim Srbi su naivno verovali u Vojsku i Policiju koja ih je naredbom sa vrha prodala. Zaključak je : više im ne verovati, već verovati samo sebi, sam se naoružati i braniti. Zato i pored tvoje navedene opasnosti koju nosi naoružanje Srba, veća je šteta od razoružanja. Jer veća je šteta da ceo narod bude kao tamo proteran, ubijen, okupiran kao sada u Srbiji, nego da pogine nekoliko desetina ljudi u impulsivnom potezanju oružja. Zatim kriminal je manji jer su kriminalci uglavnom hrabri samo na razlici što su oni naoružani a drugi nisu. Naravno, Država će uvek, kao što pokušavaju sad u Americi da ugase Drugi amandman, preuveličavati štete od naoružanja naroda iz svog interesa da bi samo režim imao monopol naoružanja. Ali onda se oprostite od Slobode jer onda mogu se kradu Izbori bez straha od oružanog sukoba sa uzurpatorima vlasti, i cena razoružanja je robstvo. A to je mnogo skuplje za ceo narod od par impulsivnih pucanja od naoružanih pojedinaca. Zato, meni ne treba nikakva zaštita Vojske ili Policije već samo zakon o Slobodnom naoružavanju Srba da mogu SAM da se branim. A ko je nesposoban, nek slobodno prenese ovlašćenja svoje odbrane na Vojsku i Policiju. Svedoci smo i da oni pružaju pravnu zaštitu bezpravno stečene imovine, što je čist kriminal, nemaju veze sa Pravdom.
 
Poslednja izmena:
Како би изгледала одбрана самоорганизованог наоружаног народа против напада дроновима нпр.?
 
Pa ni do sad nije bilo vajde od Vojske pri napadima iz vazduha 1941,1944, 1999, grad je razrušen i to je to. Ali zato strani vojnici ne bi mogli okupirati zemlju jer ako ostave npr po 10 vojnika u svakom selu, 100 naoružanih seljaka će ih eliminisati pa ništa od okupacije. Ovako kada su Srbi razoružani, a monopol naoružanja ima samo Država, dovoljno je da potkupe ili ubace par ljudi na vrhu, i okupiraju sve Srbe. A da su Srbi naoružani lako bi mogli napasti takve izdajničke lažne organe vlasti i osloboditi se. Sada razoružani to ne mogu.
 
Ратови више нису као 1914. или 1941. па ни као 90их.
Пошаљу један дрон и побију сеоску стражу самоорганизованог народа, погледај како су прошли Јермени. Униште ти мостове, униште ти енергетику и ето те у Ираку па се злопати деценијама док се нормализујеш.
Окупације више нису као пре. Народи се поробљавају економски.
 
Srbiju ne bi mogli pokore ekonomski jer ima hranu, vodu, drva za ogrev, litijum za elektrovozila, mobilne... pa i dronove. Pa zašto ona ne pravi onda dronove ako je imala svu neophodnu industriju za to? Po meni, zato što je okupirana sa njihovom vlašću u vidu Vučića&Co. Ali da su Srbi naoružani, oni bi lako oslobodili zemlju takve vladti i počeli praviti dronove. Znači opet je naoružanje Srba preduslov za to.
 
Србија је покорена економски зато што је свет корпоративан а не националан.
Електронску индустрију немамо.
Већина ствари се увози. То се видело 90их када смо имали јачу производњу у основи а опет нисмо могли без увозних компоненти током санкција.
Наоружан народ имамо на делу у Сомалији и Авганистану, да ли је то оно чему треба да тежимо.
 
Šta fali Somaliji i Avganistanu, natalitet im 5oro dece po ženi, bolji su od celog Zapada. Što pokazuje pogubnost centralizacije, tj jačanja Države. Drugo, vas koji nećete niko ne tera da ne budete naoružani, vaša stvar, ali ne možete braniti onima koji žele se naoružaju. Nije Demokratija da ti većina kaže skoči u bunar i da ti to moraš jer je većina izglasala, za svoj život imaš pravo na svoje odluke. Dok god tvoje odluke ne ugrožavaju druge članove zajednice. A to što ti imaš oružje kući i što braniš svoje dvorište ne ugrožava druge. Sem lopova i ostalog Zla koji žele napadnu tvoje. Ali protiv takvog Zla je Dobro boriti se.
 
Ja ne znam ko ti @Earthmoving brani da se naoruzas. Srbija je puna ilegalnog oruzja i crno trziste je itekako aktivno. To je isto kao da se zalis da ne mozes da kupis kokain jer ti brani drzava. U Srbiji je par miliona komada ilegalnog oruzja. Poznajem ljude koji su zakopali pune dzakove oruzja devedesetih.
 
Отприлике више има наоружаних цивила са аутоматима него активних војника.
 
Brani mi/nam Zakon. Ako režimlije Vojska i Policija mogu budu legitimno naoružane, tražimo da možemo i mi, Opozicija. Kad kažem mi, mislim na sve one Srbe koji bi iskoristili to legitimno pravo.
 
Ok a sta ce obicnom stanovniku oruzje?
Sta ja da radim sa kalasnjikovom?
Pitanje je da li neko želi sam da obezbeđuje bezbednost sebe, svoje porodice, imanja ili želi posredništvo u bezbednosti (od strane Vojske i Policije). A s obzirom da se Policija pokazala režimskom i time neprijateljskom za veliki broj Srba koji su protiv režima, kao i da je Vojska izlazila 92e protiv Srba i bila na ivici da izađe još koji put protiv Srba, a s druge strane napustila izdala Srbe na granici, Kosovu, Hr, pola Bosne, CG... pokazalo se da Srbi na ove formacije ne mogu osloniti i prepustiti im brigu o svojoj bezbednosti, te da je za Srbe bolje da se sami naoružaju i brane. Jer čak i u slučaju krađe Izbora, donošenja time nedemokratskih zakona, nenaoružani Srbi su nemoćni protiv naoružanih uzurpatora vlasti, a naoružani bi imali čime braniti ustavni poredak i suverenitet naroda kao vrhovne vlasti, i teže bi onda nekome palo na pamet da se usudi da krade jer bi to za razliku od sad za lopova bilo mnogo opasnije.
 
Poslednja izmena:
Сећам се случаја када су лопови дошли у неко село код неког деде да му украду поклопац за шахт из дворишта. Деда је имао аутомат, видео лопове, распалио рафал по застави у којој су бежали, избушио гуме али и повредио једног лопова због чега је после на суду прошао горе од лопова.
Иначе порази 90их нису због ненаоружаног народа већ због лоше политике. У избегличким колонама је стигло пуно наоружања, али шта је нпр. могло једно село од нпр. 500 наоружаних мушкараца ако хрвати распале артиљеријом по њему осим да беже?
 
Šta bi mogla jedna nebitna mala Hr ako su se najveće Vojske sveta SSSR i SAD povukle pred naoružanim narodom, gerilcima iz Avganistana&Co? Srbi su istrebljeni iz Hr, Kos jer se nisu oslanjali na samostalnu odbranu i naoružavanje već na državnu Vojsku i Policiju (kad kažeš loše politike, ne zaboravi da je to povezano jer je Predsednik/politika vrhovni komandant Vojske; a kad si sam naoružan ne zavisiš od "loše politike"). Koja ih je izdala i ostavila. Pametan čovek će iz toga izvući bar neku pouku: ne možeš se osloniti na izdajnike, moraš sam odgovarati za bezbednost sebe, svoje porodice i imovine.
 
Poslednja izmena:
Pitanje: Kako sad Srbi na severu Kosova da se brane kad ih je Vučićeva Policija napustila (a ranije Slobina Vojska, dakle u oba slučaja Država)? Pitanje za one koji tvrde da Srbi ne trebaju biti naoružani, već da to treba radi Vojska i Policija. Pa kako sad da se brane ako Albanci krenu ih napadnu na Severu?
 
Vrh