Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 104 31,5%
  • Ne

    Glasovi: 199 60,3%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,2%

  • Ukupno glasača
    330
Šta bi mogla jedna nebitna mala Hr ako su se najveće Vojske sveta SSSR i SAD povukle pred naoružanim narodom, gerilcima iz Avganistana&Co? Srbi su istrebljeni iz Hr, Kos jer se nisu oslanjali na samostalnu odbranu i naoružavanje već na državnu Vojsku i Policiju (kad kažeš loše politike, ne zaboravi da je to povezano jer je Predsednik/politika vrhovni komandant Vojske; a kad si sam naoružan ne zavisiš od "loše politike"). Koja ih je izdala i ostavila. Pametan čovek će iz toga izvući bar neku pouku: ne možeš se osloniti na izdajnike, moraš sam odgovarati za bezbednost sebe, svoje porodice i imovine.
Повукли су се зато што нису могли економски да изгурају окупацију, војно гледано, резултат гериле у Авганистану јесте 100 пута више погинулих локалних цивила у односу на погинуле окупаторе.
Срби у РСК су остали на нивоу територијалне одбране и милиције, наоружаних сељана, и зато су изгубили рат, док се у РС оформила права војска која је могла да дејствује офанзивно. Свакако политичка незрелост у глобалу у Српском народу потпомогнута екстремизмом противника допринели су трагичној судбини Срба у тим крајевима.
Имали смо и на Космету пример неуспеха наоружаних цивила - приликом повлачења наших снага и органа из Призрена, шиптарска руља је напала два србина цивила који су били наоружани калашњиковима и бранили се из Ладе у којој су се возили. Епилог је да је тај да их је немачки КФОР сасуо рафалом и усмртио у колима. Постоји видео снимак тог несрећног догађаја.
Што се тиче Срба на северу КиМ, они су лепо наоружани али и организовани.
 
Pa eto zar sever Kosova nije onda ovo što ja pričam, zar onda ja nisam u pravu? Bez Vojske su izdržali 23 godine protiv Albanaca, x puta malobrojniji, a Vojska koja troši budžet milijardu evra godišnje je pobegla 99te. To pokazuje da su dobro organizovani i naoružani Srbi bolji i jeftiniji od Vojske. Čak i sa izdajom iza leđa Srbije, Tadića, Vučića, predavanjem institucija, tolko su izdržali 👏
 
Poslednja izmena:
Цивилна заштита је у суштини била војска доле, били су на платном списку МУПа. Формално су расформирани али то је учињено само на папиру. Доста ту утиче политика, повлачење војске '99. је плод политичког процеса, а не дејства војске.
 
Ja ne znam @Earthmoving da li se ti ne secas (znam da se secas) ali mi smo potpisali vojno tehnicki sporazum u Kumanovu da ne bi bio sravnjen Beograd kako su Ahtisari i Holbruk obecavali. Vojska nije pobegla, povlacenje je trajalo sedam dana u skladu sa sporazumom. Takodje zaboravljas da je 1992. Hrvatska medjunarodno priznata, primljena u Ujedinjene nacije cime je nalozeno JNA da napusti teritoriju Hrvatske. Pre oluje i ostalih akcija Nato je hrvatsko nebo proglasio zonom zabranjenog letenja i JNA nike mogla ni na jedan nacin da dodje na teritoriju Hrvatske a da ne bude okupator, agresor i da ne udje u direktan sukob sa NATO u koji smo 1999. usli. Tako da ne vidim sta je tu izdaja vojske i policije, sve drugacije bi bilo samoubistvo i verovatno bi Srpski narod ostao i bez RS. Ratovi decedesetih su bili unapred izgubljeni.
 
JNA nije mogla biti agresor ili okupator na sopstvenoj teritoriji, a protivnici su bili ništa drugo do teroristi.
27 Aprila 1992 je formirana SR Jugoslavija i tada je doneta odluka o potpunom povlačenju, a počelo je i pre toga prema mirovnim pregovorima.
JNA zvanično prestaje da postoji 20 maja 1992 godine, a Hrvatska je primljena u UN par dana kasnije...
 
Pa ja to upravo i kazem, ali Earthmoving smatra da je JNA izdala srbe u Hrvatskoj, iako nije mogla delovati ni na koji legalan nacin posle maja 1992.
 
Ali čekaj, ti odluke naših neprijatelja UN (koja nas je uništavala sankcijama) i NATOa nazivaš "legalnim" za nas? U Hr istrebe Srbe 1941-1991, proteraju u Srbiju itd i onda "legalno" organizuju "demokratski referendum"? Pa šta je tu legalno, gde je glas Srba ubijenih u Jasenovcu, gde je glas moga tasta koji se rodio u Lici i stotina hiljada drugih? U redu, može se reći da je jača sila to naredila, ali onda je srpska Država i Vojska ili kapitulirala ili izdala pod priznavanjem toga kao legalnosti. Zato i kažem da je potreban zakon o slobodnom naoružavanju Srba jer mi ne bi to prihvatili, za nas to ne bi bilo legalno, nema izdaje niti kapitulacije kao kod Vojske i Države.
 
Pa bili su Srbi tamo svi naoruzano. Sila Boga ne moli. Sta smo mogli, nekada takticki spasavas sto se spasti moze, makar stanovnistvo, a ne vodis sve u kolektivnu pogibiju. Ne mozes protiv celog sveta, ma ni protiv 20 najmocnijih drzava. Niko u istoriji nije mogao. Vidis do cega nas je to dovelo, da nas je malo preko 6 miliona. Mozda je bolja taktika bila da su kao bili lojalni a burgijali iznutra. Imali 20-30 poslanika u saboru i birali vlade. Izabrali smo jedan put i sada nema nazad.
 
Kako ne možeš? A Afganistan mogao protiv najjačih vojski sveta, i SSSRa i SADa, i obe pobedio, proterao. I pri tome mu za to vreme rasla demografija. Ali ne možemo sa mekim stavom. Sa zadrtim kao mojim sve može.
 
Jel znas da je Afganistan ceo od krecnjaka, da je ispod tla svuda od pecina i jama. Ispod tla je lavirint koji samo lokalci znaju
Afganistan je neosvojiv
 
A šta bi se tek onda reklo za susedni Tibet. Pa ga Kinezi osvojili. Ili za Peru. Pa ga Španci bili osvojili. Itd... I sad ne samo što su se Afganistanci oslobodili i uvećali demografiju. Nego čak osvajaju viškom populacije Evropu. Pa sad umesto jedne svoje porobljene zemlje imaju čak dve ili više. I ako je Afganistan teže osvojiv, njima izgleda i bez Vojske lakše osvojive evropske isto tako planinske alpske države poput Nemačke ili Austrije sa mnogo jačim policijama i vojskama od njih kao napadača okupatora. Kažem, sa tim europejskim mekanim stavom, može se biti samo luzer, a nama ne savetujem to.
 
Evo i Rada Trajković ovo što ja zastupam, naoružane Srbe na severu KiM naziva "naoružanim bandama" jer nisu pod Vojskom i institucijama ni Srbije ni Albanaca. Zanimljivo da država Srbija licemerno podržava naoružane Srbe tamo gde nije njihova Vojska i Policija, a da tamo gde jeste brani slobodno naoružavanje Srba
 
Узгред Авганистан има две ствари који ми Срби немамо: многодетне породице и поља мака. Прво да има ко да носи пушку, друго да име та пушка чиме да се плати.
 
Potpuno treba okrenuti plocu, lova i podmazivanje. Zar su Srbi toliko naivni, gori od Albanaca koji su davno shvatili da para vrti i da se potplacuju stranci. Mi trebamo politiku kao sa Makedonijom i Crnom Gorom. Dodvoravanje, ulaganje. Malo vakcine, malo crkve, skole. Da li ti shvatas da je otilopljavanje odnosa sa Albanijom dovelo do toga da se po popisu poslednjem 25 posto stanovnistva izjasnilo kao pravoslavci. Ramini sinovi se krstili na Ostrogu i pravoslavci su, a Rama se izjasnjava kao Vlah slovenskog porekla. Smanjiti tenziju i bivse sugradjane Makedonce i Albance uzeti u sto cvrsci zagrljaj i izvrsiti otreznjenje od komunizma i Enver hodzizma. Svi oni znaju u dubini ko su i sta su, ali samo smirivanje tenzija i prijateljstvo ih moze otrezniti.
 
Ovolike milijarde sto smo ulupali u eps i sto smo korumpirani da smo kao Madjari u Vojvodini ulozili u ljude koji se u Makedoniji i Albaniji izjasnjavaju kao Srbi, do sada bi imali po 20 posto Srba na popisu u obe republike. Ko dokaze srpsko poreklo odmah drzavljanstvo. Obnova skola, vrtica, domova kulture u svim mestima gde se izjasnjavaju kao Srbi. Pomoc klubovima, asfaltiranje, ko se bavi poljoprivredom poklon traktor, borba za njihova prava kod njihovih vlada, besplatne studije i operacije u Srbiji. Da vidis bato kako bi se setili da su na spomeniku do 1944. bili Jovanovici a ne Jovanovski, ili Filipovici a ne Fiere. Kako Madjari vode politiku, taktika se radi za sto godina unapred, a ne za sutra. Pa pravis spomenike Djordju Kastriotu u svakom gradu u Srbiji, pa forsiras sa njihovim politicarima svetle tacke iz istorije a ne samo sporove. Pa dotaknes genetske analize gde smo preko 95 posto isti.
 
Узгред Авганистан има две ствари који ми Срби немамо: многодетне породице и поља мака.
I to je sve sto imaju. Apsolutno sve.
Zato su bili i ostali dupe planete.

A i rat protiv SSSRa su dobili tako sto se jedan mudza natovaren eksplozivom digne u vazduh i raznese ceo blok sa 200 ljudi da bi ubio 10 Sovjeta i jedan BTR. Ratovanje do mojega. Nego sto ih ima pun kufer, pa kad Muhamed ode u vazduh, Dzafar samo posalje Ahmeda umesto njega. I to sav srecan, jer mu rekose da ga gore cekaju device i raj ako pogine kao mleveno me... ovaj, kao mucenik. Ali to je bukvalno sve sto imaju, te nakote, tu fanaticnost i ta polja maka. Odnosno, imaju oni brojne razne rude i minerale ispod sebe (i zato su ih i Sovjeti i Ameri okupirali, o tome se cutalo do 2010) ali dzaba kada imaju mentalitet i uredjenje zivotinja i kad nikad nece napraviti funkcionalnu drzavu.

Kao sto rekoh, dupe planete. Svako ko se ugleda u njih u bilo cemu treba da se baci s mosta.

Narod pleme koje ima cvrsto utemeljen obicaj da dok si u njegovom selu ti si mu miliji i dragoceniji od rodjenog deteta, a cim izadjes izvan sela moze da te ubije s ledja, siluje, iskasapi, sta god... bez ikakve sramote i ikakve pravne odgovornosti. U selu jedan ekstrem, izvan njega drugi. Narod koji golim rukama se penje na tockove aviona koji polece. Smece od zemlje. Deponija sveta.
 
Poslednja izmena:
У суштини Авганистан није победио као држава ни СССР ни САД/НАТО, већ је тамо дошло до преврата у грађанском рату једно четири пута, у зависности ко је подржавао и мењао коју власт. Дебљи крај су извукли Авганистанци побуњеници (било муџахедини, било талибани) и Авганистанци на власти (прво комунисти, после муџахедини, па талибани и последњи пре повратка талибана тзв. северна коалиција). Није баш пример за поређење.
 
Ma Avganistan je nebitan, zato svi okupatori odu iz njega. Zabit planete, sa ekstremnom klimom, kamenit i pustinjski, sa 50 miliona neandertalaca. Koliko su Amerikanci slupali para, jeftinije je kolonizovati mesec. Ne moze se uopste porediti sa pitomim, plodnim, zelenim i vodom bogatim Balkanom, na raskrsnici puteva. Pa svako bi ga drzao okupiranim, za razliku od istocne gole stencine.
 
To za Avganistan sam napisao cisto da podsetim na neke stvari, jer mi je nepojmljivo da bilo ko u civilizovanom svetu napise da se u necemu treba ugledati na Avganistan. Ne, ne postoji ama bas nista u cemu se treba ugledati na tu "zemlju". To je jedna anomalija sveta, (p)ostavljena tu da bude za nauk svim drugima kakvi da NE budu. Prvo, oni tamo nisu slobodni, jer su taoci svog sopstvenog fanatizma i zatucanosti. A drugo, sve i da kazemo da su "slobodni" (sto su malo morgen), to je bukvalno jedino sto imaju. Sve ostalo mogu samo da sanjaju. Obrazovanje, zdravstvo, ljudska prava, institucije, red i zakon, prosperitet, mehanizaciju, olaksice u zivotu, da vide i iskuse nesto od sveta i zivota... sve to mogu samo da sanjaju. Izem ti ja takvu "slobodu". Daleko bilo, neka ih tamo, daleko im trosna zemunica.

Jedini period kad su licili na drzavu bilo je kad su im drugi vukli konce. Posto se to verovatno vise nikad nece ponoviti, ostace ovakva zaboravljena divljina zatocena u srednjem veku.

Iako leze na velikim rezervama skupocenih materijala. Ali dzaba kada 1) je neisplativo izvuci ih iz zemlje i 2) kada su pleme naopakog i divljackog mentaliteta.

Toliko o tome da su Kalas i RPG u svakom domacinstvu garant uspeha i srece u zivotu i drustvu. :)
 
Poslednja izmena:
Поред свега набројаног авганистанска племена су убедљиво највећи муслимански фанатици у целом свету,
зато и сами муслимани кажу отприлике "нема црне заставе док се не донесе из Хорасана" како се некада звало то подручје данашњег Авганистана,
алудирајући на то да је ИСИЛ фејк и лајт верзија ових тамо дивљака.
 
Још јендом ћу споменути да је Авганистан навјећи светиски произвођач мака, и то оног ситног ис кога се прави опијум тј хероин. Прво је подигло Британску имапреију, друго држе американци а преко Бондстила несметано шверцују и преко својих шиптарских банди дистрибуирају по Европи. Шта се то десило па одоше? Пуно кошта? Да, јер је приход од продаје хеорина јако пао, јер су се на тржиште појавили и други популаринији опијати, тако да више нма смисла седење у Авганистану. Просто се покупише и одоше. Као што ће се исто окупити и отићи са Космета
 
Lažni osećaj sigurnosti ili neka želja da se čim pre i pod bilo kakvim izgovorom upotrebi oružje. U ovakim situacijama savetujem odlazak u streljanu.
Da... i narod koji može da se izbori za zakon da u svakom domu može da se drži oružje i bojeva municija da bi se sam branio od represije države, pre će da se izbori za zakon o objavljivanju arhiva i dosijea tajnih službi od 1944, za drakonske kazne za ubistva, silovanja, korupciju u pravosuđu, pranja novca... za npr. novi direktni izborni sistem, za zaštitu ličnih podataka, imovine, za ispravnio definisanje nužne samoodbrane... na kraju krajeva - i za stroge kazne za nezakonito držanje oružja koje bi se koristilo za izvršenje krivičnih dela...
 
Ali slobodno naoružavanje Srba je osnova svega toga drugoga jer npr nenaoružanim Srbima Izbori mogu se ukradu bez posledica, a kod naoružanih bi postojala nada da bi se lakše upucao kaznio lopov koji je krao i nameštao vašu imovinu-vaš glas. To bi za posledicu dovelo da je lopovluk mnogo rizičnija rabota nego danas, znači pozitivno bi uticalo na poštenje i moral društva 💪👌Ovako imamo situaciju da Lopov koji je pokrao Izbore dobija i monopol naoružanja preko svoje Vojske i Policije i ne možete ga nikako kazniti, znači ovakva situacija nenaoružanih Srba omogućava da celim društvom vlada nemoral i lopovluk.
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam earth da li si ti nekada ucestvovao u izbornom procesu. Na izbornim mestima sve bude uredu, svi su divni iz birackih odbora, a kako zapisnici idu ka vrhu piramide tako se prekraja izborna volja ili se menjaju zapisnici iz zabiti u kojima ne bi ni imao ko da puca jer postoje samo izmisljeni rezultati. Tako da ti to ne bi nista pomoglo.
 
Vrh