Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 104 31,6%
  • Ne

    Glasovi: 198 60,2%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,2%

  • Ukupno glasača
    329
Ал реално, ми смо и били солидно наоружан народ у време комунизма. Неки делови земље, братства и племена скоро ко Тексас - свако је имао пуцаљку, а богме се и шетало с тим унаоколо.
 
Само они који су били режиму мили. Противници, наравно, нису имали права да носе.
 
Naravno, Srbi četnici nisu bili naoružani niti mogli biti u Vojsci, a pošto sadašnja Vojska Srbije nije otklonila komunističke kadrove iz nje niti čitav njen lanac (stari komunisti vojnici birali sadašnje oficire) , ona se može zvati antisrbska Vojska.
 
Poslednja izmena:
ja ću samo da potvrdim Earthove misli. Oficirski i podoficirski kadar je očajan. Imam prijatelje, rodbinu u vojsci, slušam njihove priče, ne verujem im ponekad koliko su javašluk, neznanje i neodgovornost uzeli maha. Teško nama i našoj vojsci ako se nekad ozbiljno zarati . Neću da pominjem odakle dolazi većina tog kadra, iako mi je na vrh jezika, tj tastature.
 
Ma naravno i ja to mogu da potvrdim, ali to nije antisrpska vojska kako on pise, to su ljudi koji su tu radi plate i privilegija uz odsustvo morala, patriotizma i hrabrosti. Sa kim oni da se bore, pa oni samo zele platu ali bez ikakvog sukoba. Njima je bitno da ide plata i nece rizikovati da bilo kakva politicka previranja uticu na to. Njima treba plata i od nove vlasti. Nece oni ulaziti u sukob sa bilo kim da ne rizikuju.
 
Ako je srpska vojska, da li ima četnika koju su komunisti proterali u emigraciju da su se vratili u tu "svoju" srpsku vojsku? Ima li oficira potomaka tih četnika? Ako nema onda je i dalje post-komunidtička ideološka a ne srpska vojska.
 
Ima sigurno, toga je bilo i ranije. Mog dedu su hteli da streljaju partizani, pa je otac upisao vojnu akademiju 1971. bez ikakvog problema. Uvek je bilo propusta, danas su isto te bezbedonosne procene smesne. Ima svega u vojsci. Uglavnom su oficiri poslusna deca sa sela, bilo i bice. Koga znate rodjenog Beogradjanina da je otisao na VA? To je retkost, a nema sela da nema oficira.
 
Војска је као и просек народа. Како је у осталим сегментима - спорту, школству, здравству, грађевини, политици, цркви итд. Тако је и у војсци.
Што се тиче четника, било је пуно бивших четника још у ЈНА али су то били прелетачи. Емигрирани четници углавном нису доживели Војску Србије као војно способни, а што се тиче њихових потомака, скоро је био скандал са праунуком војводе Ђујића, што показује да потомство није обавезно достојно директних предака.
 
Iskreno ne verujem u tu priču, mislim da je Vojska Srbije tradicija kontinuiteta komunističkih kadrova, a da onih Srba koje su tamanili kao četnike u emigraciju, tj njijovih potomaka pošto su ovi stari umrli, nema ni 0,1%. Jer oni koji nisu pobegli u emigraciju sigurno nisu bili tolko istaknuti ni životno ugroženi, možda neka mekša varijanta. Mislim da je teško dokaziva nekomunistička tradicija sadašnje Vojske, a simbol toga je Mladić Srbenda koji u rat ulazi sa antisrbskom petokrakom Države koja je delove Srbije razdelila drugim republikama, iselila Srbe iz Hr, BH, CG, Kos u Srbiju da ne bi tamo bili većina... i svo to zlo je ta Vojska mirno posmatrala, zato je i zovem antisrbska, a njene starešine karijeriste interesdžije. Baš se uklapa što joj JULovac postkomunista Vulin bio ministar 👌
 
Ja sam takođe za fleksibilniji zakon o posedovanju pa čak i nošenju oružja...ali naravno pod uslovom kvalitetne obuke i konstantnog treninga, psiho-fizičkoj proceni... u Češkoj su to jako dobro uradili pa pojedini građani su mnogo bolji u rukovanju oružjem od bezbednosnih snaga...a nisam čuo da je taj zakon značajno uticao na broj ubistava i kriminala...štaviše dosta su ispod proseka okruženja.
 
Mislim da je prvo najbitnije doneti zakone o zaštiti privatne svojine neograničenom upotrebom sile jer sada ni u rođenoj kući nisi suguran čak i kada si naoružan. A nošenje oružja van kuće je prepuno zloupotreba tako da to i nije neka dobra ideja. Dobro se sećam naoružanog naroda 90ih na granici sa BIH kada je svaka kafanska tuča završavana rafalom i bombicom pod šank.
 
Izgleda da je u toku sezona kvazi-rodoljublja, pošto se ovih dana po n-ti put potežu jedne te iste te jedne te iste te jedne te iste ispuvane nacionalističke teme koje su prežvakane već bezbroj puta, i na ovom forumu, i na drugim, i u javnosti, i u politici, i jbno svuda.

Na jednoj temi drvljenje o značaju naoružavanja, o dojajnosti Teksasa i Avganistana i o antisrpskoj Srbiji koja radi na tome da raskanta Srbiju i srpski narod (da, dobro ste pročitali).
Na drugoj temi drvljenje o 4748745. krizi na Kosovu, te Kurtiju i ROSU koji samo što nisu krenuli u juriš i blickrig do Subotice.
Na trećoj temi šiljenje o ćirilici, sprstvu, svetom srpskom carstvu, te konvertitima i izdajnicima koji nisu Srbi ako ne koriste jedno od dva službena i tradicionalna pisma Srbije
Na četvrtoj temi šiljenje o tome zašto nas ima sve manje i zašto ljudi ne prave i ne gaje više dece. Naravno, uvek se govori i misli na druge ljude, ne na sebe samog jelte...

Moguće da je zbog kombinacije sezone slava (kada mnogi turbo-pravoslavci upadaju u trans) i ovog perioda kratke obdanice, a i još kraće kupovne moći koja dolazi na sve to. Pa pojedini umovi ne uspeju da nađu konstruktivne i realne probleme da se njima bave ili da na konstruktivne i realne načine poboljšavaju svoju zajednicu, pa se okreću Teksašenju, ćiriličarenju, Kosovarenju, demografiranju i sličnim glupostima. Naravno, nijednog nikada nećete naći na bilo kom protestu, a kamoli u bilo kom ratu ili revoluciji...
 
A sa dozvolama za nošenje bi se povećala i ovlašćenja policije. Kao u Americi, ako počneš da bežiš odma te upucaju. Nešto mi se ne sviđa dok me interventna legitimiše jer sam pošao prečicom da kupim pivo, da me jedan drži na obaraču.
 
Naravno, to se zove militarizacija policije što dalje vodi u proces zvan eskalacija. Prilično jasni i samo-objašnjavajući većini ljudi. A mogu se videti i na delu u Americi, koja je širom svetskog interneta već odavno postala predmet sprdačine na foru da tamo deca više ne idu autobusima u škole nego oklopnim vozilima u zablindirane bunkere. Pošto im je toliko dojajno sa svim tim hordama debila koji imaju pristup oružju, da su im masakri i masovna ubistva češći nego čukanja na Slaviji ili NBG.

Ali u svakom društvu ima onih par procenata Frojdovaca koji prosto ne mogu da imaju mira dokle god nemaju veću pucu od drugog. Neki te... Frojdovske izlete, da ih tako nazovem (pa ko zna, shvatiće) kanališu u kvazi-aktivizam oko Kosova, drugi u kvazi-aktivizam oko demografije, treći u kvazi-aktivizam oko ćirilice, a neki pak prosto samo žele da dobiju novu dozvolu za novo oružje u kući pa da mogu da počnu da se diče u kraju i da mogu da počnu da po kratkom postupku ''rešavaju'' svakoga ko im na bilo koji način zasmeta.

P.S.
Phahaha, ne samo što Ameri moraju da imaju zasebnu Wikipedia stranicu o masovnim pucanjavama i masakrima, nego kada se uđe npr u stranicu koja izlistava sve pičvajze 2021. listi prosto nema kraja, mora čovek da skroluje čitav minut da bi došao do kraja liste.
 
Znao sam kao i svi mi da u americi s vremena na vreme izadje neka bu.dala i kreće redom da ubija na ulici ali sad kad sam video listu ostao sam u šoku.
Tamo bukvalno na svakih 20 dana bude neka pucnjava sa smrtnim ishodima.
A to je zbog toga sto ima toliko oružja u populaciji.
 
Visoka stopa oružja generalnom visoka stopa socijalnih slučajeva pod oružjem, ugnjetavanje crnaca koji pola veka od ukidanja segregacije ne mogu da izađu iz geta.... sve se spojilo
 
Iskreno ne verujem u tu priču, mislim da je Vojska Srbije tradicija kontinuiteta komunističkih kadrova, a da onih Srba koje su tamanili kao četnike u emigraciju, tj njijovih potomaka pošto su ovi stari umrli, nema ni 0,1%. Jer oni koji nisu pobegli u emigraciju sigurno nisu bili tolko istaknuti ni životno ugroženi, možda neka mekša varijanta. Mislim da je teško dokaziva nekomunistička tradicija sadašnje Vojske, a simbol toga je Mladić Srbenda koji u rat ulazi sa antisrbskom petokrakom Države koja je delove Srbije razdelila drugim republikama, iselila Srbe iz Hr, BH, CG, Kos u Srbiju da ne bi tamo bili većina... i svo to zlo je ta Vojska mirno posmatrala, zato je i zovem antisrbska, a njene starešine karijeriste interesdžije. Baš se uklapa što joj JULovac postkomunista Vulin bio ministar 👌
Имао си нпр. Ратка Мартиновића, који је из четника прешао у партизане и после рата био генерал ЈНА и начелник војне академије.
Што се тиче четничке емиграције, она је изразито про-НАТО, као што би и сам Дража био да није убијен, а њихови потомци нису имали ни жељу ни мотив да се врате у Србију, а камоли да буду војна лица. Шта више, верујем да су углавном натурализовани американци који можда оду на неко четничко посело где пева Мишко Лукић. Или су попут Ђујићевог праунука Денија.
 
Naravno, to se zove militarizacija policije što dalje vodi u proces zvan eskalacija. Prilično jasni i samo-objašnjavajući većini ljudi. A mogu se videti i na delu u Americi, koja je širom svetskog interneta već odavno postala predmet sprdačine na foru da tamo deca više ne idu autobusima u škole nego oklopnim vozilima u zablindirane bunkere. Pošto im je toliko dojajno sa svim tim hordama debila koji imaju pristup oružju, da su im masakri i masovna ubistva češći nego čukanja na Slaviji ili NBG.

Ali u svakom društvu ima onih par procenata Frojdovaca koji prosto ne mogu da imaju mira dokle god nemaju veću pucu od drugog. Neki te... Frojdovske izlete, da ih tako nazovem (pa ko zna, shvatiće) kanališu u kvazi-aktivizam oko Kosova, drugi u kvazi-aktivizam oko demografije, treći u kvazi-aktivizam oko ćirilice, a neki pak prosto samo žele da dobiju novu dozvolu za novo oružje u kući pa da mogu da počnu da se diče u kraju i da mogu da počnu da po kratkom postupku ''rešavaju'' svakoga ko im na bilo koji način zasmeta.

P.S.
Phahaha, ne samo što Ameri moraju da imaju zasebnu Wikipedia stranicu o masovnim pucanjavama i masakrima, nego kada se uđe npr u stranicu koja izlistava sve pičvajze 2021. listi prosto nema kraja, mora čovek da skroluje čitav minut da bi došao do kraja liste.
Firearms.jpg
 
Sa tom tabelom možete da obrišete pozadinu jer koristi kombinaciju više različitih modela za svoje estimacije ukoliko zemlja nema tačnu evidenciju svih koji imaju dozvole. Negde za estimaciju koriste i "reči stručnjaka"

Inače rezultati su iz 2017 godine:

092EE0B5-B309-4ECF-8324-50735E66FA97.jpeg


Po toj analizi u Srbiji postoji 2.5+ miliona "civilian owned" oružja.
 
Pa ako Vučićevci žele razoružaju Srbe zar nije logično da će plasirati lažne podatke i medijske priloge da su Srbi prenaoružani kako bi u javnosti opravdali razoružavanje koje vrše, i kako bi javnost manipulisali da to rade zbog bezbednosti te iste javnosti, a ne zbog svoje bezbednosti da ih naoružani Srbi ne napadnu oružjem ako: kradu Izbore, kradu novac, izdaju Kosovo, hrane migrantske okupatore itd? Dakle njihovi podaci su tačni samo za one koji Veruju u njih. Pa ko misli da Vučić&Co govore istinu, nek veruje 🤡
 
У суштини нема разоружања, ко жели да има оружије имаће га илегално. Али само поседовање оружије није никакав гарант.
 
Vrh