Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 104 31,5%
  • Ne

    Glasovi: 199 60,3%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,2%

  • Ukupno glasača
    330
1999. је као и 1992./1995. била губитак у дипломатији. Као и многи у нашој историји. Са друге стране, рат на Косову је било тешко избећи, Американци су се трудили да до њега дође на сваки могући начин. Просто су нас војно натерали на насилну промену стања на КиМ (протеривања Срба и насељавање албанаца) како би после могли да нас дотуку за преговарачким столом. Нажалост тај рат се није могао избећи. Да се нисмо бранили од терориста и касније агресора изгледало би као да смо кукавице и да свако може да нам ради шта хоће. УЧК би буквално вршљала свуда, и ван територије КиМ. Сад пошто смо поражени, нажалост изгледа као да смо се борили узалуд. ЦИА је са друге стране имала јаких механизама да изазове хаос, то се видело у свим ратовима 90их. Иза свих покоља и свог блаћења нас као народа стоје њихови људи. А доста је уложено и у медијски и психолошки рат који и даље трају.
Ја сматрам да су сви наши пали борци часне жртве прљавих ратова, и није се ту нико борио за било каквог врховног команданта. Тога није било ни у јендим рату реално, осим у послератним пропагандним митоманијам, где су величани разноразни владари.
 
92-95 nije bila gubitak u diplomatiji, bar što se tiče Republike Srpske. Srbi su pre Dejtona prihvatili 3 mirovna sporazuma kojima su dobijali manje nego Dejtonom, ali se suprotna strana kockala životima i izgubila. Naravno i nas je to skupo koštalo, ali smo bar nešto izvukli. Diplomatija je zakazala tek kod kasnijije degradacije tog sporazuma, ali je to bilo najizraženije baš u periodu oko bombardovanja Srbije (SR Jugoslavije).
 
РС није, али РСК је потпуни фијаско, док је РС максимално демонизована, мада је то више до медијског рата.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823840#p823840:2hskzxsh je napisao(la):
Дошљак » Уто Феб 16, 2021 2:43 pm[/url]":2hskzxsh]РС није, али РСК је потпуни фијаско, док је РС максимално демонизована, мада је то више до медијског рата.
Не можемо све свалити на чињеницу да је против нас вођен организовани медијски рат. Добрим делом је то било и до нас.

На челу државе, и за представнике у свету, имали смо људи који нису у довољној мери заступали српске интересе (што се није ни могло очекивати од оних задојених аутшовинизмом, који су се неретко сматрали Југословенима), или то нису чинили довољно добро, јер нису било дорасли том задатку. Ми смо у неким кључним тренуцима за представнике у свету имали људе који су једва знали и српски, а камоли неки страни језик.
 
Просто смо ухваћени "спуштених гаћа". Без икакве идеје ко смо, шта смо и шта хоћемо. Било је ту много наших грешака. А то да смо имали на позицијама људе који нису дорасли изазовима је истина. И нажалост немамо их ни данас, а нисмо имали ни пре 15-20 година. А нећу да занемарим ни чињеницу да је било пуно људи који су радили за стране службе на бројним кључним позицијама. Посебно по службама безбедности, и ти људи су организовали и извели већину злочина са намером демонизације нашег народа, наше борбе и наших циљева.
 
Баш тако.

Нажалост, мало шта се променило. Живимо у земљи у којој се омета додлеза звања професора емеритуса проф. др Дарку Танасковићу, који је не само врсни стручњак и интелектуалац, већ и добрим дело заслужан за то што шиптарско-терористичке парадржава није - бар у очима Унеска - надлежна за наше светиње на КиМ.
 
Ok. Ali to upravo pokazuje paradoks Države. S jedne strane vojska služi protiv neprijatelja, ali neprijatelja ne smem da navedem ja (jer mi zakon zabranjuje diskriminaciju i post će mi biti obrisan) nego će vlast, Vučić da nam kaže ko nam je neprijatelj, kad oni to rade to nije diskriminacija. Dakle vojska partijska, privatna, nema svrhe da iko ide služi njima lično.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=824115#p824115:1h3apx6c je napisao(la):
Earthmoving » Сре Феб 17, 2021 7:32 am[/url]":1h3apx6c]Ok. Ali to upravo pokazuje paradoks Države. S jedne strane vojska služi protiv neprijatelja, ali neprijatelja ne smem da navedem ja (jer mi zakon zabranjuje diskriminaciju i post će mi biti obrisan) nego će vlast, Vučić da nam kaže ko nam je neprijatelj, kad oni to rade to nije diskriminacija. Dakle vojska partijska, privatna, nema svrhe da iko ide služi njima lično.
Политика дефинише непријатеља. А те обе категорије су променљиве. Државе просто тако функционишу. Тако је и код нас било, одувек. Е сад што смо потички у чабру није за ову тему.
 
Ali da li je ok da tamo neki likovi definišu neprijatelja, a ja da im budem pion u njihovoj igri, i da se borim protiv ljudi koji mi nisu neprijateklji, dok oni šuruju s onima koji mi jesu mi neprijatelji? Jedni od najvećih neprijatelja u mom životu koje sam sreo nisu mi bili ni Albanci, ni Muslimani ni Hrvati... već starešine u vojsci.
 
Earthmoving, сматрам да је владајући режим, по својој природи, криминалан, дубоко антидемократски и издајнички, и ми јесмо, по много чему, колинија, али не треба ићи предалеко у таквим описима.

Владајући режим не ради у нашем интересу, и јасно заступа циљеве страног фактора, али између тога и дословне колонијалне администрације има доста маневарског простора.

А рећи да је наша војска партијска, приватна или непријатељска, заиста превазилази сваку меру, и може се само окарактерисати као тешка глупост.
 
Brate jesi ti bio u vojsci da vidiš koje su krivine starešine te vojske? Na straži spavam dnevno 3+2 sata par sedmica da se razboliš, idem po šumi gore dole, dok vodnik d k i ne izlazi rapojasan iz svoje sobe gde gleda tv. E to ti je realna slika te "patriotske" vojske.
 
Па, то ти није сталан задатак, а тај режим да се "разболиш" неко ради до пензије. Стража је једини бробени задатак у мирнодопским условима...

Ја једну другу ствар хоћу да кажем, сматрам даје ужасно важна кад говоримо о војсци. Против нас се одавно води рат, и то онај медијски на свим фроновима. Оно у чему смо увек били слаби то је у организацији и превентивном дејству, а медјски рат то је сте јер припрема простор или подржава јавно мењење у стању коме то како треба.

Сматрам да обавезно служање војног рока, за одређен број талентованих младих људи не треба да буде само пешадисјка обука и руковање оружјем и првом помоћи, (за то је довољно 45 дана као некад), већ и учење и деловање по интернету, блоговима, форумима, демантовање оно што делимично раде ботови, али не за рачун партије већ за рачун наше државе. Писање и пласирање вести.
 
Ništa to bolje od botovanja nije. Isti ljudi će ti davati naređenja samo zamaskirano sa parolom "ali ovo je u državnom interesu". Yes how no državni interes, biće isto botovanje samo zapakovano drugačije ili čak legalizovano botovanje (još gora varijanta).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=824561#p824561:3he5j885 je napisao(la):
Прле » Čet Feb 18, 2021 7:40 pm[/url]":3he5j885]
Сматрам да обавезно служање војног рока, за одређен број талентованих младих људи не треба да буде само пешадисјка обука и руковање оружјем и првом помоћи, (за то је довољно 45 дана као некад), већ и учење и деловање по интернету, блоговима, форумима, демантовање оно што делимично раде ботови, али не за рачун партије већ за рачун наше државе. Писање и пласирање вести.
Znači povrh svega, građani još treba da budu PR služba državi???

E sad stvarno mogu da kažem da sam sve pročitao.

tenor.gif
 
Pa?

Ceo svet živi u takvom vremenu. I jel zbog toga čuješ da neka država uvodi obavezni vojni rok da bi joj građani služili kao portparoli i sekretari za odnose sa javnošću?

U zadnjih nekoliko godina načitao sam i naslušao svakakvih razloga za vraćanje vojnog roka. Bilo je nekih razumnih, ali bilo je i gomila nebuloznih. Od toga da je Vojska vaspitna institucija koja će da ispravi sve ono što su roditelji i društvo ukakali, preko toga da nam je to neophodno jer imperijalisti i šiptari samo što ne krenu preko granice, pa sve do toga da je to dokaz muškosti i zrelosti. I beše tu još svašta nešto, te da je služenje čast i privilegija, neki slepci na MCM forumu pisaše čak da ne treba država da plaća regrute na služenju, nego da regruti treba da plaćaju državi za služenje! :lool: Znači em da ideš pod prisilom, em još da plaćaš za to! :lool: Te da će tamo svašta da se nauči, te da će time da se spasava ekonomija malih mesta i zabiti po Srbiji, te da ti je to posle ulaznica za posao (jeste, ako oćeš u muriju ili obezbeđenje)...

Ma baš sam se načitao svega i svačega.

Ali ovo... da treba da postoji obavezno služenje vojnog roka, između ostalog da bi građani posle mogli da služe državi kao sekretari za odnose sa javnošću i sa spoljnim svetom... E ovo je stvarno biser nad biserima.
 
Ја заправо ништа ни ново ни ревлоуционарно нисам рекао нити измислио. Армије ботова већ раде по планети не за своје политичаре и њихове локалне поене (наравно да има тога) већ за спољне послове. Вероватно је служење војног рока прекратко за обуку за квалитетно информационо ратовање, али за одабир кадрова вароватно да не.

А и ботови нису измишљтина нашег времена. Назив који им је дат и технологија којом се служе - јесте.
 
Tačno je da neke zemlje koriste botove i razne vrste dezinformacija (ili kontra-informacija) kao svojevrsna oruđa medijskog ratovanja, ali ne tako kako se tebi čini. Sve to uvek potpada pod ingerenciju, i strogi nadzor i kontrolu, ili obaveštajnih službi, ili - u zemlji - najjačih partija i političkih entiteta.

Nigde nema to da se običan građanin obučava informisanju, dezinformisanju, (anti)propagandi i uopšte, svim tim botovskim ''delatnostima''. I pogotovu ne za vreme služenja u vojsci. I da onda posle toga bude neki ''informatički rezervista'' (da ne kažem ''bot'') koji se mobiliše po potrebi i onda mu se daje sloboda i autonomnost da se prijavi i pridruži nekakvom medijskom ratu i širenju istine.

To nigde tako ne funkcioniše. I nigde nije javno i transparentno. Sve takve aktivnosti, čak i ako su samo puka ''botovanja'' i širenje nekih tvrdnji (bilo istinitih ili lažnih) uvek spadaju u resor bezbednosnih i obaveštajnih agencija, ili najjačih partijskih entiteta. I to se čuva, krije i strogo kontroliše. I uvek drži na što je moguće manjem broju, da bi se lakše kontrolisalo i upravljalo. Nijedna država na svetu nije luda da obučava botove (ma kakve vrste i ma kakvog morala), niti ima želje, para, volje i vremena za to. Takvim aktivnostima se bave samo tajne službe i odabrane grupe u političkim krugovima.
 
Čini mi se da kod nas imamo čak i Akademiju za botove, ili se varam? U vojsci se to zove “specijalni rat”. Možda je Akademija postala preskupa za partiju, pa traže način da prevale troškove na državu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=824620#p824620:chh42o02 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Пет Феб 19, 2021 1:56 am[/url]":chh42o02]Tačno je da neke zemlje koriste botove i razne vrste dezinformacija (ili kontra-informacija) kao svojevrsna oruđa medijskog ratovanja, ali ne tako kako se tebi čini. Sve to uvek potpada pod ingerenciju, i strogi nadzor i kontrolu, ili obaveštajnih službi, ili - u zemlji - najjačih partija i političkih entiteta.

Nigde nema to da se običan građanin obučava informisanju, dezinformisanju, (anti)propagandi i uopšte, svim tim botovskim ''delatnostima''. I pogotovu ne za vreme služenja u vojsci. I da onda posle toga bude neki ''informatički rezervista'' (da ne kažem ''bot'') koji se mobiliše po potrebi i onda mu se daje sloboda i autonomnost da se prijavi i pridruži nekakvom medijskom ratu i širenju istine.

To nigde tako ne funkcioniše. I nigde nije javno i transparentno. Sve takve aktivnosti, čak i ako su samo puka ''botovanja'' i širenje nekih tvrdnji (bilo istinitih ili lažnih) uvek spadaju u resor bezbednosnih i obaveštajnih agencija, ili najjačih partijskih entiteta. I to se čuva, krije i strogo kontroliše. I uvek drži na što je moguće manjem broju, da bi se lakše kontrolisalo i upravljalo. Nijedna država na svetu nije luda da obučava botove (ma kakve vrste i ma kakvog morala), niti ima želje, para, volje i vremena za to. Takvim aktivnostima se bave samo tajne službe i odabrane grupe u političkim krugovima.

Видим да се одлично разумемо - у суштини.
 
anigif_not-sure-if-serious-gif-to-be-used-on-forums-22779-1307655858-12.gif


Okej, moguće je da je meni negde promakla neka ironija, a verujem da znam i gde. :mrgreen:

Ako je tako, izvinjavam se što je nisam uvideo i što sam je pogrešno protumačio i odreagovao. Jednostavno, po pitanju vojnog roka, u zadnje vreme se zaista piše i govori sve i svašta. Ne samo na ovom forumu, nego i po drugim forumima, medijima, emisijama, društvu... i stvarno čujem i čitam sve i svašta. I znam da bude ljudi koji su mrtvi ozbiljni u svojim pogledima, čak i kad u apsurdni (kao oni s drugog foruma što pomenuh).

I još je ovde kod nas sve uvek ispolitizovano i samim tim često ima višestruka značenja. Tako da ne znam više ni sam ko je kad ozbiljan a kad ironičan.
Sve u svemu, ako sam nešto pogrešno odreagovao, izvinjavam se. A ako sam protumačio kako treba, onda sam rekao šta imam na tu temu.
 
Vrh