Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 110 30,3%
  • Ne

    Glasovi: 225 62,0%
  • Ne znam

    Glasovi: 28 7,7%

  • Ukupno glasača
    363
"Nama će trebati mladi momci koji znaju da vode i voze besposadne letelice, dronove, tako da će imati i klasičan oblik služenja vojnog roka, ali imaćemo i mladiće koji su određenih profila školske spreme da mogu da u posebnim jedinicama Vojske Srbije pomognu državi svojim znanjem i veštinama", rekao je Vučević.

Koji li ce biti VES i kako ce se zvati: operator drona ili dronovodja, obzirom da smo Imali i kerovodje, tj. vodice pasa. 🙂
 
Par sati nakon objave da je predsednik potpisao saglasnost za obavezno služenje vojnog roka, vlada je preuzela naredni korak.


Vlada Srbije zasedala: Naložene hitne mere; "Vraćamo obavezno služenje vojnog roka"​


Ministarstvu odbrane naloženo da pokrene proceduru obaveznog služenja vojnog roka


Vlada Srbije usvojila je danas na posebnoj sednici zaključak kojim se nalaže Ministarstvu odbrane da hitno pokrene proceduru za vraćanje obaveznog služenja vojnog roka u trajanju od 75 dana, izjavio je predsednik Vlade Srbije Miloš Vučević.
"Mislim da će Vlada Srbije do kraja sledeće nedelje, a biće pozvan i predsednik Srbije kao vrhovni komandant da prisustvuje sednici Vlade Srbije, usvojiti predlog izmena zakona kojim ukidamo suspenziju obaveznog služenja vojnog roka, ali ga definišamo na 75 dana", rekao je.
Naveo je da je ideja da obavezno služenje vojnog roka zaživi sredinom sledeće godine
.
Odlično. Video sam danas iz autobusa kolonu klinaca navijača, neki imaju i maske, sada će disciplina malo da krene, bilo je i vreme.
 
Dal si realan? Ja ne znam sta ce biti ishod rata ali nista nece promeniti okolnosti na balkanu u nasu korist

Ako razmišljamo da ništa ne može da promeni okolnosti u našu korist zašto se uopšte borimo za našu poziciju?
Ako je zaista tako, onda da se predamo odmah, potpišemo nezavisnost Kosova i završimo ovu priču.
Isto tako ako je ova druga strana toliko jaka, šta oni uopšte pregovaraju sa nama ako su već pobedili?
 
Ako razmišljamo da ništa ne može da promeni okolnosti u našu korist zašto se uopšte borimo za našu poziciju?
Ako je zaista tako, onda da se predamo odmah, potpišemo nezavisnost Kosova i završimo ovu priču.
Isto tako ako je ova druga strana toliko jaka, šta oni uopšte pregovaraju sa nama ako su već pobedili?
To je trebalo davno javno uraditi kroz pregovore a ne ovako precutno uraditi malo po malo godinama kao sto je uradjeno. Nekada smo i mozda mogli da dobijemo nesto (pre 2010) mozda bi nam sever vratili, mozda bi osnovali ZSO da smo priznali. Ovako nista necemo dobiti i samo gubimo. Ne nasedajte na laznu borbu Vucica za Kosovo koji im sve daje sta traze iz godine u godinu. Pozivni broj, tablice, raspustanje policije i cega sve ne mogu da se setim vise. Ali da, kAd sE vOjSkA nA kOsOvO vRaTi
 
Ako razmišljamo da ništa ne može da promeni okolnosti u našu korist zašto se uopšte borimo za našu poziciju?
Ako je zaista tako, onda da se predamo odmah, potpišemo nezavisnost Kosova i završimo ovu priču.
Isto tako ako je ova druga strana toliko jaka, šta oni uopšte pregovaraju sa nama ako su već pobedili?
Sigurno se ne borimo da psihopata pobije milione ljudi i okupira tudju drzavu da bi to nama eventualno, mada ne znam kako, vratilo Kosmet.
 
Ako razmišljamo da ništa ne može da promeni okolnosti u našu korist zašto se uopšte borimo za našu poziciju?
Ako je zaista tako, onda da se predamo odmah, potpišemo nezavisnost Kosova i završimo ovu priču.

Teško da je nama taj rat pomogao, kako god da se završi, a ne ide kako je Putin planirao. Rusija je praktično potpuno isključena iz Evropskih tokova i nije realno da će se to skoro promeniti. Zapravo pobeda Putina u Ukrajini je isto što i pobeda Amerike u Srbiji - ilegalno otimanje teritorije suverenoj državi.

Svakako ne možemo graditi svoju sreću na tuđoj nesreći. Nema od toga ništa. Rusija posle rata u Ukrajini može samo da nam oteža pozicije, a ne da nam pomogne.

Isto tako ako je ova druga strana toliko jaka, šta oni uopšte pregovaraju sa nama ako su već pobedili?

Ne pregovara se o statusu.
 
@Beki
Neulazeći u razloge i stavove zaraćenih strana ovog rata u Ukrajini, hipotetična pobeda Rusije je sigurno bolja opcija od pobede zapada kad znaš da si okupiran od strane tog istog zapada.

Pitanje je samo ako se to desi koliki bi tada bio kredibilitet jedne vojne alijanse poput NATO za koju nije isključeno ni da bude jednostavno ukinuta sto i jeste potegnuto pitanje bar ako pričamo o mogućoj pobedi Trampa. Takav scenario nije nemoguć.
Tako da ima puno opcija na stolu, sto diplomatskih sto na bojnom polju.

Jednostavno ne mogu da vidim sta bi Srbiji bilo bolje ukoliko zapad postane još moćniji.
Ja gledam na ovaj rat Nato vs Rusije kao na 1999 samo sto ovog puta imaju mnogo jačeg protivnika.
 
Cinik bi rekao da Kurti vec odavno ne pregovara, vec uzima
Da ovde još uvek postoje i parčići od ozbiljne države, Kurti bi prošao kao vođa Hamasa, i ne samo on nego i mnogi drugi,

Na stranu to da li je Hamas teroristička organizacija ili ne, za Izrael jeste, i on se prema njemu tako i ophodi. Da je nepomenik na mestu Netanjahua, on bi najpre iluzorno zahtevao od Irana da im isporuči Haniju, a kada bi od njih dobio šipak, onda bi na konferenciji za medije kmečao i mahao fotografijama šta im sve Hamas radi, a vođa Hamasa bi ga gledao na televiziji i smejao se kakvog bednog i kukavičkog protivnika ima. Mislim da je BIA i dalje sposobna da vrši atentate koliko i MOSAD, ali su za nju Oliver Ivanović i Vladimir Cvijan očito važnije mete od Kurtija, Tačija, Haradinaja, Čekua, Orića, zato što je pod okupacionom kontrolom angloameričkih struktura čak više nego što je i Nedićeva tajna policija bila pod kontrolom Nemaca.
 
Sigurno se ne borimo da psihopata pobije milione ljudi i okupira tudju drzavu da bi to nama eventualno, mada ne znam kako, vratilo Kosmet.

"Државу" која је претходно осам година убијала своје грађане који нису признавали власт пучиста са Мајдана.
Тада се ниси питао ко су психопате из Кијева које убијају своје грађане?


Претпостављам да ниси чуо за Турчинова и Јацењука?

unnamed.jpg


images.jpg
 
Poslednja izmena:
Подсетимо се резултата референдума о очувању СССР из 1991..

13501902_1738844216330369_3913792078472040416_n.jpg


Ко је, због чега и са чијом подршком после тајног састанка, једнострано прогласио независност Русије, Украјине и Белорусије противно вољи народа тих република израженој на референдуму?
То су били Јељцин, Кравчук и Шушкевич, људи чија имена треба да остану уписана у историју политичког бешчашћа, према својим и народима целог СССР.
Изазвали су распад политичког, економског, друштвеног система и од својих народа начинили робове криминалцима из својих редова које ће та анархија произвести и експлоататорима са стране. Колико су те психопате милиона живота однеле изазвавши глад, болести и ратове и за чији још рачун осим свог?
 
Poslednja izmena:
Bukvalno sve republike su većinski glasale ZA, osim 3 baltička prcvonjka. Trebao je opstati reformisani i višepartijski SSSR, nebitno što se formalno ne bi zvao Rusija, faktički bi to bila Rusija, kao što je UK faktički Engleska. Varšavski Pakt se mogao reformisati, i da u njemu ostanu samo Bugarska i Rumunija kao najbliži civilizacijski srodnici Rusiji, mi bismo imali svoj geopolitički oslonac i direktni koridor do Rusije, tada bi i devedesete ovde imale drugačiji epilog, ne bi bilo NATO agresije, a ni sankcije zapada nam ne bi preterano naškodile.
Gorbačov i Jeljcin su Rusiju zavili u crno skoro koliko Dačić i Vučić Srbiju.
 
"Државу" која је претходно осам година убијала своје грађане који нису признавали власт пучиста са Мајдана.
Тада се ниси питао ко су психопате из Кијева које убијају своје грађане?


Претпостављам да ниси чуо за Турчинова и Јацењука?

Pogledajte prilog 211717

Pogledajte prilog 211718
Pa ne navijam ni da Ukrajina okupira Rusiju pa da dodje da oslobadja Kosovo. Pozz.

Ček, ček, jesam li dobro razumeo
Ne

ti ovde Srbiju porediš sa Rusijom
Ne

ti ovde Srbiju nepomenika sa Putinom?

I dalje ne

A koje to "milione" je pobio Putin?

Nije, ali za pobedu, koja bi nam kao donela slobodno Kosovo, morao bi. Pozz i tebi, vise citaj, manje pisi!!!
 
Подсетимо се резултата референдума о очувању СССР из 1991..

Pogledajte prilog 211713

Ко је, због чега и са чијом подршком после тајног састанка, једнострано прогласио независност Русије, Украјине и Белорусије противно вољи народа тих република израженој на референдуму?
То су били Јељцин, Кравчук и Шушкевич, људи чија имена треба да остану уписана у историју политичког бешчашћа, према својим и народима целог СССР.
Изазвали су распад политичког, економског, друштвеног система и од својих народа начинили робове криминалцима из својих редова које ће та анархија произвести и експлоататорима са стране. Колико су те психопате милиона живота однеле изазвавши глад, болести и ратове и за чији још рачун осим свог?
Ok, i?

I dalje je poenta mog prvog posta da ne cekam nikakve ratove i njihov pozitivan ishod da bi se Kosmet oslobodio.

Ukrajincima i Rusima zelim mir veceras, a mir veceras znaci dogovor.

Povoljan ishod rata za jednu stranu znaci uzasan ishod za drugu i ne mogu to da cekam i tome se radujem da bi se Kosovo oslobodilo.

Ultimativna pobeda u ovom ratu koja bi donela promenu geopoliticke situacije bi znacila milione mrtvih, ne znam sta vam nije jasno?

Molim vas da pazljivije citate i ne trosite mi vreme jer ne umete da citate. Svako dobro.

Na forumu o vojsci gomila klinaca autosovinista. Pazi ovog, on zna da je Putin pobio milione ljudi. Pritom ne bi ni prihvatio takvo Kosovo. Uzas.
I ti vise citaj, manje pisi!!!
 
Наравно да нико овде не може бити срећан због лоших односа Украјине и Русије у последњих 30 година.

КиМ и не може да се ослободи без промене геополитичке ситуације, без обзира на исход рата у Украјини.

А шта мислиш, да је хипотетички повратак државе Србије на КиМ повољан исход за Албанце и да ће га прихватити без промене геополитичке ситуације и подстрекивања на отпор оних чијом заслугом су добили парадржаву?

Управо испуњење услова једне стране у овом рату, ето вечерас, би могло значити и спречавање даљих страдања на обе стране, да не постоје интереси трећих страна да се овај рат што дуже настави и погину хиљаде, па и милиони људи.

Бојим се да ниси информисан у најбољем случају, а са таквим опаскама је боље да останеш на теми о политици.

И још једном бих подсетио колеге да је овде тема ВС.
 
Poslednja izmena:
Čekamo epilog rata u Ukrajini i njegov ishod ukoliko dodje do pobede Rusije bi mogao da promeni okolnosti na Balkanu u našu korist.
Ja baš mislim da ako Rusija pobedi, da će zapad još više pojačati svoj stisak nad Srbijom. Ne mislim da će da nas poguraju u EU, nego da će da nas ostave izvan nje ali utegnu i ucene još više. Jer će želeti da umanje uticaj Rusije ovde.

Primeti da kažem "ako Rusija pobedi" jer ne isključujem tu mogućnost. Ne isključujem više ništa, jer ovolika količina debilčina i ludaka na vodećim svetskim pozicijama (od Aljaske do Australije) se ne pamti odavno, tako da je teško bilo šta predvideti i isto tako bilo šta otpisati. Uostalom, ovog rata ne bi ni bilo da pojedini debili nisu hteli da šire NATO još više na istok pa su onda isprovocirali neke druge debile da im odgovore i uzvrate. A onda od svih tih debila ispaštamo mi obični ljudi koji nosimo ovaj usrani svet na grbači i plaćamo sve njegove račune.
 
Poslednja izmena:
Vrh