Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 110 30,6%
  • Ne

    Glasovi: 223 61,9%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 7,5%

  • Ukupno glasača
    360
Ode ti u drugu krajnost, jasno je zašto sam uzeo Rio tinto kao primer narodne borbe. Svi koji se zalažu za reeovnu vojsku su mahom protiv kopanja..pa sad dolazi do sukoba argumenata. Kako se suprotstaviti Rio Tinto ako me vojska pozove da ga branim?

Narod pravi revolucije ali nama nikako da se dogodi.
 
Poslednja izmena:
Управо тако: Колеге противници немају аргумент против Сингапура, Швајцарске и Аустрије па кад додамо ту још и скандинавске државе које имају комбиноване моделе служења...појела маца језик. Све већи број НАТО држава полемише око повратка обавезног војног рока...а као бајаги највећа војна сила на планети да највећим стандардом за припаднике војске итд.
Super, vratimo vojni rok. I šta onda?
 
IMG_5182.jpeg



 
Ja ne znam što oni kupuju naoružanje. Jedino od koga mogu da budu ugroženi smo mi. Srbija kada bi napala Hrvatsku, amerikanci bi im, u najmanju ruku, donirali kao Ukrajini, dovoljno naoružanja da ponovo uspostave granicu u Zemunu.

Teška je ova naša pozicija neutralnosti iz inata, a u realnosti se ponašamo svakako samo ne neutralno. Bolje bi nam bilo da se malo smirimo, ako već nemamo nikakve saveznike oko sebe.
 
Ja ne znam što oni kupuju naoružanje. Jedino od koga mogu da budu ugroženi smo mi. Srbija kada bi napala Hrvatsku, amerikanci bi im, u najmanju ruku, donirali kao Ukrajini, dovoljno naoružanja da ponovo uspostave granicu u Zemunu.

Teška je ova naša pozicija neutralnosti iz inata, a u realnosti se ponašamo svakako samo ne neutralno. Bolje bi nam bilo da se malo smirimo, ako već nemamo nikakve saveznike oko sebe.
Па да би Американци зарадили.
 
Ja ne znam što oni kupuju naoružanje. Jedino od koga mogu da budu ugroženi smo mi. Srbija kada bi napala Hrvatsku, amerikanci bi im, u najmanju ruku, donirali kao Ukrajini, dovoljno naoružanja da ponovo uspostave granicu u Zemunu.

Teška je ova naša pozicija neutralnosti iz inata, a u realnosti se ponašamo svakako samo ne neutralno. Bolje bi nam bilo da se malo smirimo, ako već nemamo nikakve saveznike oko sebe.
Ајооој колико незнања у једном посту 🤦‍♂️
 
Ајооој колико незнања у једном посту 🤦‍♂️

Pa, gde su ti oni kineski avioni?

"Drug Xi" je trebalo da to dogovori kada je bio. Toliko o (ne)znanju đenerale...

Neće Srbiju izvaditi 20-30 hiljada neiskusnih regruta.

Ipak, ima Boga, pa je ostalo da se molimo da ne dođe ponovo do nekog rata.
 
Poslednja izmena:
Pa, gde su ti oni kineski avioni?

"Drug Xi" je trebalo da to dogovori kada je bio. Toliko o (ne)znanju đenerale...

Neće Srbiju izvaditi 20-30 hiljada neiskusnih regruta.

Ipak, ima Boga, pa je ostalo da se molimo da ne dođe ponovo do nekog rata.
Видећемо...
 
Наша политика војне неутралности коју спроводимо је рационална и подразумева сарадњу по мери по којој ми желимо. Она би била суштинска да имамо излаз на море.
 
Наша политика војне неутралности коју спроводимо је рационална и подразумева сарадњу по мери по којој ми желимо. Она би била суштинска да имамо излаз на море.

Pa da, isto kao Švajcarska i Austrija koje preko izlaza na more ostvaruju neutralnost...

Srbija nema međunarodno priznatu neutralnost i to nije ozbiljna priča, jer se nikada suštinski nije opredelila za neutralnost.
 
Њима су и PZH стационирани на на другој линији источне фронте, у Пољској, вероватно ће и ово.

327571383_640892611171934_9185732758278363207_n.jpg
347140014_616502170390991_1563707325383283440_n.jpg

347269656_702648828195433_1087689755526759744_n.jpg

222047203_127129902935096_7815214577125601369_n.png

 
Poslednja izmena:
Izgleda da stižu helikopteri ili dodatni PVO sistemi u narednih nekoliko nedelja.

Da ne ulazim u sve detalje, ali danas je takođe implicitno najavljeno u obilasku lozničke kasarne.
 
Vrh