Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 110 30,3%
  • Ne

    Glasovi: 225 62,0%
  • Ne znam

    Glasovi: 28 7,7%

  • Ukupno glasača
    363
Izgubili smo poslednjih nekoliko ratova ali u sledećem ih dobijamo ko od šale sigurno.
Људи ми војнички нисмо изгубили него политички...управо сам то и написао да је највећа опасност по КиМ у Београду у нашој неодлучности (наши политичари немају муда) а сами знате да сам апсолутно за служење војног рока и за јачање војске. Само сам констатовао тренутно стање и изнео моје неко виђење за 10 до 15 година. Само погледајте Нагорно-Карабах и како су чекали Азербејџанци деценијама и искористили тренутак....а када мало разговарате са обичним Шиптарима са КиМ колико су задовољни са њиховом "државом" сви су незадовољни зато што нема у протеклих пар година никаквог напретка. Само се врти нека прича о рату а нит имају привреду, нит ништа и зато и масовно иду а наталитет им је драстично опао. Много њих иде са КиМ у Албанију да раде као сезонци пошто Албанија доста улаже у свој туризам а у Албанији Тоске (који држе јужни део приморја Албаније) не воле Геге и ту постоји одређена нетрпељивост. Такође постоји међу Шиптарским вођама велики сукоб ко је главни "баја" да ли Рама или Курти или Ћафери...дакле ситуација није уопште иста као 1999.године!
 
Imali smo najjaču vojsku u regionu a izgubili svaki rat. I dalje ništa iz toga nismo naučili.

MI NEMAMO SAVEZNIKA a naša diplomatija su SPS prostitutke. Ne smemo da pisnemo šiptarskim šumokradicama a ne da napravimo neki ozbiljan manevar.

Dok jačamo vojsku vrhovni komandant prodaje nezavisnost šiptarima, dao im je u miru ono što 1999.nisu ni u ratu mogli da dobiju.
 
Али постоји још једна реалност: Да ли неко у Централној Србији жели да му у некој реинтеграцији КиМ у политички систем Републике Србије седи 40 Шиптарских посланика у Народној Скупштини? Има 1000 фактора који утичу на све процесе око КиМ, али у војном смислу се зна да би смо их згазили без њихових ментора, исто је важило и за остале просторе ЕКС ЈУ. А како то Србија нема савезнике? Хм, занимљиво...па где је био Председник НР Кине у мају о.г. једино у Европи...у Француској, Мађарској и код нас. Како то бре ? Како то да су долетели и ФК-3 и HQ-17a и ЦХ92/95...па како то да смо успели и да купимо и немачке хеликоптере и француске ракете и радаре и руске хеликоптере набавили ? Да не говорим о репеленту...а Красуху чекамо... Јесу наши политичари овакви и онакви, има 100 негативних ствари у Србији али ајде будимо реалниншто се теме војске и наменске тиче смо ипак направили огромне искораке. Први пут КоВ има самостална дејства дроновима (а ускоро и хеликоптерима) мимо РВиПВО. Дакле ако посматрамо нпр. концесију Вансију за аеродром а са друге стране Мистрал, Талес и вероватно Рафале онда је то трговина зар не? Није све ни црно ни бело, Русија такође има своје интересе код нас који нису увек наши интереси, веома комплексне ствари се дешавају тренутно и нико од нас неће моћи ни приближно да загребе површину тога. Онда сарадња са УАЕ по питању наменске индустрије или са Азербејџаном, Мађарском. Те земље имају често сличан статус као ми, мало би са Западом и мало са Истоком. И онда ко превагне...у УАЕ је исток превагнуо а у Саудијској Арабији у овом тренутку Запад али видећемо...могу Американци и Немци да подржавају КиМ али џаба им све када Кина и Русија имају другачије интересе и то се сада види више него пре 20 година...
 
Такође, @ГЕНЕРАЛ зашто очекујеш да би се Мађарска и Румунија супроставили НАТО интервенцији против нас у случају да једног дана наша војска заиста крене на КиМ? Мислим знам да се не би директно умешале у рат, али чисто сумњам да би забранили НАТО авионима да користе њихов ваздушни простор. Да се не лажемо, ако би покушали да ослобађамо територију на којој се налази друга највећа америчка војна база на свету завршили бисмо као Ирак 2003. године.
 
To što kupujemo oružje sa svih strana je čist biznis.
Ko bi ušao u rat na našu stranu da se danas zarati? Niko.

Kineski i Ruski interesi sigurno nisu KiM već naši resursi. Kina je uspešno uplovila u naše rudnike i tamo se ponaša kao da su nas osvojili, zakoni Srbije ne važe u njihovim pogonima.

Na zapadu "saveznici" hoće da nam uvale Rio Tinto, podržavaju izbornu krađu, finansiraju Šiptare itd..

Nikad više saveznika nismo imali.
 
Najstarijem narodu na Zemaljskoj ploči nisu potrebni ovozemaljski saveznici da bi dobio rat. Bog lično je na našoj strani i stoga nemamo čega da se bojimo.

Prethodni izgubljeni ratovi su bili samo Božja lekcija da se naučimo pameti i skromnosti i da se ne uobrazimo. Ali već u sledećem ratu, Srpski rod će trijumfovati a Božja i kosmička pravda će biti zadovoljene.
 
Sa druge strane, prodajemo oružje Ukrajini a kunemo se u Rusiju. Postali smo psi ratova.

Erdogan naš brat, oprema kosovsku vojsku.
 
Такође, @ГЕНЕРАЛ зашто очекујеш да би се Мађарска и Румунија супроставили НАТО интервенцији против нас у случају да једног дана наша војска заиста крене на КиМ? Мислим знам да се не би директно умешале у рат, али чисто сумњам да би забранили НАТО авионима да користе њихов ваздушни простор. Да се не лажемо, ако би покушали да ослобађамо територију на којој се налази друга највећа америчка војна база на свету завршили бисмо као Ирак 2003. године.
Први је Орбан забранио такве прелете 1999. године. А земље чланице НАТО нису уопште кохерентне по многим војним питањима. Видећемо ко ће ући у Белу кућу...само полако...
 
trampe-srbine.jpg
 
Ће видимо...
Буквално смо видели, Трамп већ јесте био на власти и гурнуо нам Вашингтонски споразум. Углавном, зарад популизма наша држава више улаже у војску него у пољопривреду и науку, док медији испирају мозак народу да само што нисмо вратили Косово и да је Запад пропао ево само што није. Толико о перспективи наше државе.
 
...а када мало разговарате са обичним Шиптарима са КиМ колико су задовољни са њиховом "државом" сви су незадовољни зато што нема у протеклих пар година никаквог напретка. Само се врти нека прича о рату а нит имају привреду, нит ништа и зато и масовно иду а наталитет им је драстично опао. Много њих иде са КиМ у Албанију да раде као сезонци пошто Албанија доста улаже у свој туризам а у Албанији Тоске (који држе јужни део приморја Албаније) не воле Геге и ту постоји одређена нетрпељивост. Такође постоји међу Шиптарским вођама велики сукоб ко је главни "баја" да ли Рама или Курти или Ћафери...дакле ситуација није уопште иста као 1999.године!
Ako jetako zar nije možda bolje da sačekamo još 20tak godina da se teritorija još više isprazni? Nemoramo baš sad u rat.
 
Nećemo, ima nas dovoljno. Jedino ću ja biti prestar za mibilizaciju a deca će mi biti dovoljno velika da zapale odavde
 
Ja se šalim naravno, ako to već nije jasno. Ali bojim se da većina ovako razmišlja. A najviše političari i visoki oficirski kadar.
 
Upravo htedoh da napišem, gde naleteh na drugosrbijanski forum o namenskoj industriji.
 
Vrh